Irtyš Pavlodar – CZ Belehrad 1:1 (kon.) | Almaty – Skenderbeu 1:1 (kon.) | Tel Aviv – Reykjavík 3:1 (kon.)
Škendija – Helsinki 3:1 (kon.) | Ružomberok – Brann sk 0:1 (kon.) | FK Rabotnički – Minsk 1:1 (kon.)
Kalju – Fehérvár 0:3 (kon.) | Rheindorf Altach – Dinamo Brest 1:1 (kon.) | Brøndby – VPS 2:0 (kon.)
FK Liepāja – FK Sūduva 0:2 (kon.) | Vaduz – Odd 0:1 (kon.) | Östersunds FK – Galatasaray 2:0 (kon.)
Gabala – Jagiellonia 1:1 (kon.) | Haugesund – Lech Poznań 3:2 (kon.) | Limassol – Zaria Balti 3:0 (kon.)
Valletta – Utrecht 0:0 (kon.) | Giurgiu – Zirä FK 3:1 (kon.) | Niederkorn – AEL Limassol 0:1 (kon.)
Beitar Jeruzalém – Plovdiv 1:1 (kon.) | Norrköping – Riteriai 2:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Lyngby sk 0:1 (kon.)
Trenčín – Bnei Yehuda sk 1:1 (kon.) | Sturm Graz – Podgorica 0:1 (kon.) | Hajduk Split – Levski Sofia 1:0 (kon.)
Osijek – Luzern 2:0 (kon.) | Aberdeen – Široki Brijeg 1:1 (kon.) | Cork City – Larnaca 0:1 (kon.)
Željezničar Sarajevo – Štokholm 0:0 (kon.) | Ferencvároš – Midtjylland 2:4 (kon.) | Panionios – ND Gorica 2:0 (kon.)
Shamrock – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Valur – Domžale 1:2 (kon.)
Valur Reykjavík
1:2 (1:1)
NK Domžale
cz Štvrtok 13.07.2017, 22:00 • Hlídarendi, Reykjavik • Európska liga (predkolá) • 2. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Domácí tým má na svém kontě hned dvacet mistrovských titulů, nicméně na ten poslední čeká již od roku 2007. V loňském ročníku islandské nejvyšší soutěže se Valur umístil až na pátém místě a účast v pohárech si zajistil až díky obhájenému prvenství v národním poháru. Klub z hlavního města Islandu byl nasazený už do prvního předkola Evropské ligy, v něm ve vyrovnaném dvojzápase vyřadil lotyšský klub Ventspils.

NK Domžale

Zástupci slovinského fotbalu se závěr minulé ligové sezóny nevydařil, když se po sérii nevalných výsledků propadl až na konečné čtvrté místo. Náladu si Domžale zpravilo až ve finále poháru, v němž porazilo celek Olimpija Ljubljana. Svěřenci Simona Rožmana by v příštích týdnech rádi vylepšili loňskou bilanci z předkol Evropské ligy, kdy přešli přes dva kluby až do třetího kola a tam po výsledcích 2:1 a 0:3 nestačili na anglický West Ham. Letos zatím porazili estonskou Floru Tallinn, a to po vítězstvích 2:0 a 3:2.

Valur Reykjavík: Einarsson – Geirsson, Ómarsson, Sigurbjörnsson, Eiríksson – Lydsson, Sigurdsson (C), Ingvarsson – Acoff, Halldórsson, Larusson.
    Náhradníci: Magnússon – Björnsson, Bøgild, Christiansen, Adolphsson, Gudjohnsen, Stefansson.

NK Domžale: Milić (C) – Širok, Dobrovoljc, Blažič, Balkovec – Bizjak, Repas, Husmani, Vetrih, Matjašič – Firer.
    Náhradníci: Mulalić – Volarič, Klemenčič, Žužek, Ibričić, Žinko, Ožbolt.

Rozhodčí: Hansen – Hnutsen, Ytterland (všichni NOR).

1

1
    Úvodní výkop zápasu obstaral domácí Valur Reykjavík, který se okamžitě dere vstříc brance Dejana Miliće.

2
    Postup islandského celku zastavil faul, pronikajícího Ingvarsson zastavil Jure Matjašič.

3
    Domžale se v prvních minutách hlavně brání, před Einarssona se hostující hráči ještě ani jednou nepodívali.

4
    Domácí se nepřesnou přihrávkou vyhnali ze hřiště, a tak následuje odkop od branky slovinského mužstva.

5
    Hráči Valuru vyhráli několik osobních soubojů a poprvé se dostali až do koncovky, kterou středopolař Einar Ingvarsson nevtěsnal mezi tři tyče.

6
    Na opačném konci hřiště si hosté vybojovali první rohový kop tohoto střetnutí...

7
    Balkovec svým centrem do pokutového území nic nevymyslel, nicméně hosté ještě zůstanou na útočné polovině po Lydssonově faulu na Bizjaka.

8
    Ani z této standardky ale Domžale nezahrozilo a nyní už přihlíží domácímu postupnému útoku.

9
    Ivan Firer, hrotový to záložník hostujícího týmu, prostřelil obranný val Valuru, ovšem pár metrů za ním si jistým zákrokem poradil brankář Einarsson.

10
    Faul u půlící čáry dává hostům příležitost zahrozit dlouhým nákopem do velkého vápna.

12
    Nic takového se úplně nestalo, nicméně hosté nadále zůstávají nastěhovaní na útočné polovině.

14
    Jeden z domácích obránců obětavě zablokoval zakončení soupeře a získal míč do držení Reykjavíku.

16
    Domácí se hezky prokombinovali středem hřiště, ale Kristinn Ingi Halldórsson toho úplně nevyužil když vystřelil jen do připraveného brankáře Miliće.

18
    Po faulu Vetriha rozehrál domácí standardku Lydsson. Milić tentokrát zasahovat nemusel, ovšem bude muset zůstat ve střehu při rohovém kopu.

19
    Ingvarssonova pobídka k penaltovému puntíku k ničemu nevedla, domácí útok pokazil faul Halldórssona na Balkovece.

20
    Vetrihovi se nepovedlo seřídit svá mířidla tak, aby svým zakončením napřímo ohrozil brankáře Einarssona. Ten se jenom poohlédl po nepřesné střele.

22
    Gudjon Lydsson si nepohlídal své postavení a v momentě přihrávky na jeho osobu byl pomezním sudím viděn v ofsajdu.

23
    Domžale právě vstřelilo branku!
    Hosté se ve třiadvacáté minutě dostávají do vedení a zároveň dávají možná klíčový gól na půdě soupeře. Anton Einarsson tentokrát musel zasahovat, jenže letící míč nezastavil a JAN REPAS se tak po přihrávce od Balkovece může radovat ze vstřelené branky.
    23. Jan REPAS - 0:1

25
    Islanďané se po rozehrávce nikam neženou a zatím pouze kombinují u vlastní branky.

26
    Jeden z hostů se vložil do přihrávky a přesměroval míč do zámezí. Je z toho roh pro Valur.

27
    Žádná příležitost na vyrovnání z něj ale nevyplynula, následuje pouze odkop od branky Dejana Miliće.

28
    Domácí kapitán Haukur Pall Sigurdsson si pomohl faulem na Vetriha, díky němuž do útoku míří právě Domžale.

30
    První půlhodinu zápasu zakončila střela pravého křídelníka Jureho Matjašiče. Einarsson proti ní ale zasahovat nemusel.

32
    Ivan Firer úplně nesladil svůj náběh se spoluhráčovou přihrávkou a správně mu byl odmáván ofsajd.

34
    Rohový kop Reykjavíku hosté ubránili jen za cenu odkopu zpět do autu. Celá situace se tak bude ještě jednou opakovat.

35
    Po dalším centru od Lydssona došlo k faulu Dobrovoljce na Sigurdssona a je z toho pokutový kop pro Valur!

35
    Žlutou kartu dostává Gaber Dobrovoljc (NK Domžale).

36
    Valur právě vstřelil branku!
    Domácí tým nepohrdl nabídnutou penaltou a vyrovnává na 1:1! SIGIRDUR EGILL LARUSSON zachoval v důležitý moment chladnou hlavou a překonal Miliće v brance Domžale.

38
    Islandské mužstvo se dostalo do menších problémů vinou faulu Ingvarssona. Hosté z následné rozehrávky ale nikterak nezahrozili.

39
    Norský rozhodčí podruhé vytahuje žlutou kartu a na ní si tentokrát připisuje jménoa Jureho Matjašiče, který to přehnal s důrazem v souboji s Acoffem.

41
    Valur je v posledních minutách výrazně aktivnější a i v těchto chvílích hledá skulinku v soupeřově obraně.

42
    Na chvíli se však budou muset domácí zaměřit i na defenzivu. Po faulu Eiríkssona na Dobrovoljce se všichni hráči stěhují na útočnou polovinu Domžale.

43
    Islanďané se bez větších problémů ubránili. Nařízen je výkop od branky Antona Einarssona.

45
    V závěru první půle je hra přerušena pro ošetřování. Uvidíme, kolik se bude nastavovat.

45+1
    Nakonec je to jedna jediná minuta, ve které se pravděpodobně nic zajímavého už nestane.

45+1

První poločas islandsko-slovinského souboje mezi Valurem a Domžale skončil nerozhodným výsledkem 1:1. O první gól se ve třiadvacáté minutě postaral hostující záložník Jan Repas, nicméně o necelou čtvrt hodinu později na aktuální stav z nařízené penalty vyrovnal Sigurdur Egill Larusson.

46

47
    Druhou polovinu zápasu rozehráli fotbalisté slovinského Domžale.

48
    Sigurbjörnsson si nepočínal v mezích pravidel, když od sebe odhodil Firera. Následuje hostující rozehrávka Jureho Balkovece.

50
    Po poklidném začátku druhého poločasu se všichni hráči stěhují před hostující branku, kam přilétne centr z nařízeného rohového kopu.

51
    Domžale si tuto standardku pohlídalo, jeden z domácích si navíc srazil míč do autu a je z toho odkop od branky Dejana Miliće.

53
    Ani Slovinci si vepředu příliš neporozuměli, zpět do hry pošle balón domácí gólman Einarsson.

54
    Po odkopu Einarssona Lydsson poslal k zemi Husmaniho. Hrát tak mohou hosté.

55
    Střídání v týmu NK Domžale: ze hřiště odchází Lovro Bizjak, přichází Senijad Ibričić.

57
    Domácí už několik desítek vteřin drží míč a metr po metru se blíží brance Domžale.

58
    Ta však zůstává v naprostém bezpečí, za což může nedovolený zákrok Geirsson na Vetriha.

60
    Hodina hry je minulostí. Oproti konci první půle se toho moc nezměnilo, ani jeden z týmů po změně stran nepřidal žádnou další střelu na branku.

61
    Hosté nedokázali odcentrovat, natož zakončit. Pokračuje se odkopem od branky Reykjavíku.

62
    Nově příchozí Ibričić si už místo ke střele udělal, ale nepřesnou ranou domácí branku neohrozil.

63
    Jan Repas dostal ve středu pole nakopáno od Einara Ingvarssona, který se stává prvním domácím hráčem, jenž má na kontě žlutou kartu.

64
    Jure Balkovec rozehrál balón z levé strany a našel Ibričiće, který ani teď neumístil svou střelu mezi tři tyče.

65
    Střídání v týmu Valur Reykjavík: ze hřiště odchází Kristinn Ingi Halldórsson, přichází Sveinn Aron Gudjohnsen.

67
    Žlutou kartu dostává Ivan Firer (NK Domžale).

68
    Haukur Pall Sigurdsson zůstává ležet na hrací ploše a bude potřebovat ošetření.

68
    Střídání v týmu NK Domžale: ze hřiště odchází Jure Matjašič, přichází Alen Ožbolt.

70
    Stále se nehraje kvůli realizačnímu týmu na hrací ploše. Zřejmě se tak dočkáme poměrně dlouhého nastavení.

71
    Larusson v pokutovém území strhl Vetriha a norský sudí nekompromisně nařídil penaltu i v hostující prospěch!

72
    Žlutou kartu dostává Sigurdur Egill Larusson (Valur Reykjavík).

73
    Slovinci se zhruba dvacet minut před koncem vrací do vedení! Míč si na penaltový puntík postavil SENIJAD IBRIČIĆ a vystřelil jej mimo dosah brankáře Einarssona.
    73. Senijad IBRIČIĆ - 1:2

74
    Střídání v týmu Valur Reykjavík: ze hřiště odchází Gudjon Lydsson, přichází Nicolas Bøgild.

75
    Valur mohl poměrně brzy zase vyrovnat. Dejan Milić tomu ale zabránil, když vychytal štiplavý pokus Sigurdssona.

76
    A ještě jeden zákrok pro hostujícího gólmana, jenž tentokrát zpacifikoval zakončení z kopačky Diona Acoffa.

77
    Střídání v týmu Valur Reykjavík: ze hřiště odchází Sigurdur Egill Larusson, přichází Andri Adolphsson.

78
    Domácí se po inkasovaném gólu probrali a nyní už jsou poměrně dlouho nastěhovaní na útočné polovině, kde se navíc uskuteční rohový kop.

79
    Centrovaný balón Ingavrssona propadl až na nohu Bjarniho Eiríkssona, který ale v dobré pozici vypálil vedle branky Domžale.

81
    Hostující brankář a kapitán v jedné osobě se v posledních minutách rozhodně nenudí. Deset minut před koncem se musel vytáhnout proti střele Adolphssona.

83
    Ožboltův tvrdý zákrok na Sigurbjörnssona zůstal bez potrestání. To už ale neplatilo o Repasovi, který o pár sekund později už inkasoval žlutou kartu.

84
    Bjarni Eiríksson se z pozice levého obránce dostal podruhé v krátké době ke střele, ta naneštěstí pro něj byla i teď nepřesná.

86
    Střídání v týmu NK Domžale: ze hřiště odchází Ivan Firer, přichází Tilen Klemenčič.

88
    Domácí už dobrých deset minut neúnavně tlačí a snaží se vyrovnat, na což ale mají už jenom krátkou chvíli.

90
    Nad rámec druhého poločasu je přidáno ještě pět minut!

90+1
    Valur rychle prošel středem hřiště až k pokutovému území, odkud ale střídající Nicolas Bøgild vypálil mimo.

90+2
    Jeden z hostujících hráčů zatáhl za záchranou brzdu poměrně daleko od obou šestnáctek. Kopat se bude směrem na Dejana Miliće.

90+3
    Z tohoto mráčku ale pršet nebude, Sveinn Aron Gudjohnsen zazdil domácí snahu faulem za žlutou kartu.

90+4
    Hostům se nepodařilo podržet míč na útočné půlce a nyní naopak budou čelit asi poslednímu rohovému kopu!

90+5
    Nakonec z toho byly rohové kopy hned dva, jenže Domžale je bez větších komplikací ubránilo.

90+5

Je dobojováno! Souboj mezi Valurem a Domžele přinesl vyrovnaný boj, ve kterém byli šťastnější hráči slovinského celku. Ten po dvacet minutách hry poslal do vedení Jan Repas, nicméně ještě před pauzou z penalty vyrovnal Sigurdur Egill Larusson. Po změně stran byli podle statistik lepší domácí, jenže o jediný gól se zasloužilo Domžale, o jehož výhře 2:1 z další penalty rozhodl střídající Senijad Ibričič.

Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:13.
    Domžale na Islandu zvítězilo 2:1 a má dobře nakročeno do třetího předkola!

Z dnešního bohatého programu Evropské ligy je to vše, přeji Vám hezký zbytek večera a dobrou noc. (00:00:39)

Michal Břuchanský

Góly: 36. Larusson (pen.) – 23. Repas, 73. Ibričić (pen.)

Karty:   63. Ingvarsson (VAU), 72. Larusson (VAU), 90+3. Gudjohnsen (VAU) – 35. Dobrovoljc (DML), 39. Matjašič (DML), 67. Firer (DML), 83. Repas (DML)

Valur Reykjavík: Einarsson – Geirsson, Ómarsson, Sigurbjörnsson, Eiríksson – Lydsson (74. Bøgild), Sigurdsson (C), Ingvarsson – Acoff, Halldórsson (65. Gudjohnsen), Larusson (77. Adolphsson).

NK Domžale: Milić (C) – Širok, Dobrovoljc, Blažič, Balkovec – Bizjak (55. Ibričić), Repas, Husmani, Vetrih, Matjašič (68. Ožbolt) – Firer (86. Klemenčič).

Rozhodca: Hansen – Hnutsen, Ytterland (všichni NOR)
    Štvrtok 20.07.2017
    Domžale - Valur 3:2

Góly: 25. Firer (pen.), 69. Balkovec, 71. Ibričić – 3. Lydsson (pen.), 43. Bøgild

Karty:   56. Repas (DML) – 24. Christiansen (VAU), 50. Stefansson (VAU)