Ana Konjuhová
2
7 3 6
Piatok 07.07.2017, 14:09Wimbledon - ženy - Wimbledon (tráva) • 3. kolo

Dominika Cibulková končí na tohtoročnom Wimbledone v treťom kole. Zápas proti Chorvátke Ane Konjuhovej mala výborne rozohraný, keď v prvom sete viedla 5:1 a podávala. Napriek komfortnému náskoku úvodné dejstvo stratila v tajbrejku. V druhom sete mala Slovenka od začiatku navrch a zaslúžene triumfovala 6:3. Úvod rozhodujúcej časti zápasu jej však nevyšiel. Konjuhová si vypracovala rýchlo náskok dvoch brejkov a navzdory miernym komplikáciám napokon vyhrala tretí set 6:4. (16:50:11)

Koniec zápasu

4:6
    Ana Konjuhová využila hneď prvý mečbal, keď zabodovala priamo z podania.

15-40
    Cibulkovej bekhendový úder tesne neprešiel cez sieť. Ana Konjuhová má dva mečbaly.

15-30
    Chorvátska tenistka mala na dosah tri mečbaly, no nečakane pokazila forhend z jednoduchej pozície.

0-30
    Cibulková ukázala veľkú bojovnosť, ale jej bekhendu chýbala presnosť.

0-15
    Ana Konjuhová podáva na víťazstvo v zápase a začína priamym bodom.

4:5
    Slovenská reprezentantka zdramatizovala priebeh záverečného setu. Prehrávala už rozdielom štyroch gemov a dvoch brejkov, no teraz ju delí od vyrovnania jediná hra.

40-15
    Cibulková ukončila svoju šnúru jedenástich bodov v rade štvrtou dvojchybou.

40-0
    Chorvátska tenistka napálila loptičku iba do siete. Cibulková má tri gembaly.

30-0
    Slovenská tenistka si pripísala už desiaty bod za sebou. Konjuhová má teraz herný útlm.

15-0
    Dominika dostala Chorvátku do dlhej výmeny, v ktorej diktovala tempo a získala fiftín.

3:5
    Ana Konjuhová sa bude musieť upokojiť. Posledné dva gemy vôbec nezvládla, nezískala ani jeden bod a skomplikovala si pozíciu.

40-0
    Cibulková získala siedmy bod za sebou a má výhodu troch brejkbalov.

30-0
    Konjuhová trochu znervóznela, pretože podáva na víťazstvo v zápase. Opäť urobila chybu.

15-0
    Slovenke sa vydaril return. Konjuhová nebola včas na mieste a pokazila svoj druhý úder.

2:5
    Dominika Cibulková ukončila siedmu hru piatym esom. Stále však stráca dva brejky.

40-0
    Do tretice to bolo bez výmeny. Cibulková má tri gembaly.

30-0
    Cibulková zase nemusela hrať vo výmene, pretože jej protivníčka returnovala loptičku do siete.

15-0
    Chorvátka tradične riskovala na returne, ale k úspechu jej chýbalo pár centimetrov.

1:5
    Ana Konjuhová premenila tretí gembal. Rozbehala Cibulkovú a oslavovala víťazstvo vo výmene.

30-40
    Cibulková zabojovala na returne a získala druhý bod v rade.

15-40
    Vo výmene od základnej čiary bola presnejšia slovenská tenistka, ktorá si počkala na zaváhanie súperky.

0-40
    Cibulková sa opäť ani len nedostala do výmeny a loptičku poslala z returnu do siete.

0-30
    Konjuhová si pomohla zase servisom a získala priamy bod.

0-15
    Chorvátska tenistka využila kvalitné prvé podanie a potom zahrala víťazný bekhend.

1:4
    Konjuhová returnovala iba rámom rakety, takže loptičku neposlala do kurtu. Cibulková znížila svoje manko.

A-40
    Chorvátka si išla pre víťazný úder, ale jej forhend sa zastavila na páske.

40-40
    Cibulková sa hnevá sama na seba, pretože jednoduchý forhend poslala ďaleko za základnú čiaru.

40-30
    Konjuhová sa zbytočne ponáhľala na returne a napálila loptičku priamo do siete.

30-30
    Dominika Cibulková umne skrátila hru a Konjuhová na to nedokázala reagovať.

15-30
    Slovenka sa nechce vzdať, bojuje o každú loptičku, no jej súperka hrá veľmi kvalitný tenis.

0-30
    Cibulková zaváhala pri prechode na sieť a pokazila bekhendový úder.

0-15
    Chorvátska tenistka pridala na svoje konto ďalší z množstva víťazných bekhendov.

0:4
    Konjuhová potvrdila aj druhý brejk v treťom sete a kráča za postupom do osemfinále Wimbledonu.

40-A
    Chorvátka si pomohla siedmym esom vo veľmi vhodnom momente.

40-40
    Cibulková dala o sebe vedieť. Slovenka po dlhšom čase zaznamenala víťazný úder.

30-40
    Ana Konjuhová si pomohla servisom a potom zahrala víťazný forhend.

30-30
    Chorvátka je silná predovšetkým z bekhendových pozícií. Cibulková sa len pozerala na loptičku, ktorá dopadala do odkrytej časti dvorca.

30-15
    Konjuhová mala dostatok času, aby rozhodla výmenu na sieti. Zbytočne hrala volej, ktorý v nábehu pokazila.

15-15
    Dominika mala teraz kúsok šťastia, keď jej nevydarený úder dopadol presne na čiaru.

0-15
    Cibulková je v týchto chvíľach bezmocná, pretože jej súperke sa darí vybehať všetky loptičky a navyše jej padajú aj presné údery.

0:3
    Ana Konjuhová využila ponúknutú príležitosť, keď zahrala nechytateľný bekhend von z kurtu.

40-A
    Cibulková odpálila loptičku z forhendovej strany ďaleko za základnú čiaru. Konjuhová má brejkbal.

40-40
    Ana Konjuhová si počkala na svoju returnovú príležitosť a zahrala víťazný bekhend po čiare.

A-40
    Chyba prichádza aj na opačnej strane kurtu. Cibulková si vypracovala výhodu.

40-40
    Chorvátka sa udržala v hre o tretiu hru. Cibulkovej druhý úder skončil v sieti.

40-30
    Konjuhová sa nemohla spoľahnúť na agresívny return. Loptičku poslala za čiaru.

30-30
    Cibulková nevyužila svoju útočnú pozíciu vo výmene a napokon prišla o fiftín.

30-15
    Ana Konjuhová zase zaváhala. Teraz jej nevyšiel forhendový úder od základnej čiary.

15-15
    Slovenke teraz pomohol nepresným return chorvátskej tenistky.

0-15
    Dominika Cibulková urobila tretiu dvojchybu v zápase.

0:2
    Ana Konjuhová potvrdila zisk rýchleho brejku. Druhý gem ukončila presným dropshotom.

15-40
    Konjuhová využila na útok prvý servis a potom už len zahrala bekhendový winner po čiare.

15-30
    Prichádza ďalšia nevynútená chyba slovenskej tenistky. Cibulkovej bekhend zase zlyhal.

15-15
    Cibulková bola hlboko za základnou čiarou a jej bekhend neprešiel cez sieť.

15-0
    Konjuhová zaváhala pri nábehu na sieť a pokazila bekhendový úder.

0:1
    Slovenskej reprezentantke nevyšiel vstup do tretieho setu. Chorvátka bola mimoriadne agresívna a navyše presná, na čo Cibulková nenašla odpoveď.

15-40
    Konjuhová si vypracovala dva brejkbaly. Cibulkovej nedala šancu razantným forhendom.

15-30
    Dominika Cibulková si pomohla prvým servisom a získala dôležitý bod.

0-30
    Mladá Chorvátka je naďalej aktívna. Teraz zatlačila z forhendu a zahrala víťazný úder.

0-15
    Ana Konjuhová začala rozhodujúci set agresívnou hrou na returne a donútila Slovenku k chybe.

6:3
    Chorvátka nezvládla dôležitý okamih pri vlastnom servise a urobila štvrtú dvojchybu v zápase.

40-30
    Konjuhová bola donútená k chybe z forhendovej strany. Cibulková má výhodu setbalu.

30-30
    Cibulková je už len dve loptičky od víťazstva v druhom sete. Nasledujúca výmena bude mimoriadne dôležitá.

15-30
    Svoje zaváhanie rýchlo napravila šiestym esom.

15-15
    Chorvátska tenistka vyprodukovala tretiu dvojchybu v zápase.

0-15
    Ana Konjuhová odštartovala deviaty gem priamym bodom z podania.

5:3
    Cibulková nedobehla kvalitný volej súperky a nevyužila prvú šancu na ukončenie druhého setu.

15-40
    Konjuhovej razantný return donútil Cibulkovú k chybe. Dva brejkbaly pre Chorvátku.

15-30
    Dominika Cibulková urobila druhú dvojchybu v zápase.

15-15
    Ana Konjuhová sa pokúšala opäť o rozhodujúci úder z returnu, ale loptičku odpálila ďaleko za čiaru.

0-15
    Chorvátka odštartovala ôsmu hru víťazným returnom. Už desiatym v zápase.

5:2
    Konjuhovej bekhendový úder sa nezmestil do kurtu. Cibulková má výhodu dvoch brejkov a bude podávať na víťazstvo v sete. Rovnakú situáciu v úvodnom dejstve nezvládla.

40-30
    Chorvátka prvý brejkbal odvrátila piatym esom v zápase.

40-15
    Konjuhová pokazila dropshot. Cibulková má výhodu dvoch brejkbalov.

30-15
    Slovenská tenistka rozbehala Konjuhovú a výmenu ukončila presným forhendom po čiare.

15-15
    Dominika dostala súperku do dlhšej výmeny a dočkala sa jej zaváhania z bekhendu.

0-15
    Cibulkovej return neprešiel na opačnú stranu siete.

4:2
    Dominika Cibulková predviedla sériu presných forhendov a postrážila si náskok jedného brejku.

40-15
    Chorvátka odmietla štvrtú čistú hru v rade parádnym bekhendovým returnom presne na základnú čiaru.

40-0
    Konjuhová sa pokúšala o kratší return, ale loptičku poslala iba do siete.

30-0
    Slovenka si zase pomohla kvalitným podaním a nepustila súperku do tlaku.

15-0
    Dominika Cibulková zahrala svoje štvrté eso v zápase.

3:2
    Videli sme tri čisté hry v rade, ale nič sa výrazne nezmenilo. Cibulková má stále výhodu brejku a bude podávať.

0-40
    Ana Konjuhová si pomohla kvalitným podaním a získala priamy bod.

0-30
    Dominika očakávala, že loptička od súperky dopadne za čiaru, ale nestalo sa tak.

0-15
    Cibulková chcela rozhodnúť výmenu svojou aktivitou, ale nebola dostatočne presná.

3:1
    Konjuhová sa teraz snažila tvoriť hru, ale výborná defenzíva Cibulkovej jej nedovolila zabodovať.

40-0
    Dominika Cibulková vybehala náročné loptičky ďaleko za základnou čiarou a vypracovala si tri gembaly.

30-0
    Do výmeny vstúpil dotyk pásky. Konjuhová nemala dostatok času na prípravu úderu a pokazila forhend.

15-0
    Chorvátka si išla pre víťazný úder, ale nevyšiel jej nábeh na sieť.

2:1
    Ana Konjuhová zabudla na nevydarený prvý gem druhého setu a čistou hrou znížila svoju stratu na Cibulkovú.

0-40
    Slovenská tenistka urobila ďalšiu chybu. Jej bekhend bol príliš dlhý.

0-30
    Cibulkovej nevyšiel return. Konjuhová získala priamy bod.

0-15
    Chorvátka pokračuje v aktívnej hre. Výmenu ukončila nechytateľným forhendom.

2:0
    Slovenka absolvovala veľmi náročný gem pri vlastnom servise. Čelila až šiestim brejkbalom Konjuhovej, ale podržala si podanie a zvýšila svoj náskok.

A-40
    Dominika Cibulková si pomohla tretím esom a má po dlhom čase výhodu.

40-40
    Cibulková zahrala riskantný druhý servis a aj v tomto prípade dokázala odvrátiť brejkbal svojej protivníčky.

40-A
    Šiesty brejkbal za sebou pre Konjuhovú. Cibulková je naďalej pod tlakom.

40-40
    Zase je z toho len zhoda. Cibulková zahrala kvalitný kraťas a vyrovnal stav.

40-A
    Ana Konjuhová si vybojovala brejkbal, keď predviedla víťazný krížny forhend.

40-40
    Chorvátska tenistka nebola včas pri loptičke, nabrala ju ako na lopatu a urobila nevynútenú chybu.

40-A
    Chorvátka má výhodu štvrtého brejkbalu po krásnom krížnom forhende do protipohybu.

40-40
    Ani tretí brejkbal Konjuhová nevyužila, pretože vyprodukovala príliš dlhý return.

40-A
    Konjuhová zatlačil z returnu a Cibulkovej druhý úder letel mimo dvorca. Brejkbal pre chorvátsku hráčku.

40-40
    Druhý set je zatiaľ rozpačitý z oboch strán. Cibulková aj Konjuhová robia množstvo chýb.

40-A
    Konjuhová má ďalšiu šancu na brejk, pretože Cibulkovej forhend uviazol v sieti.

40-40
    Chorvátka napálila loptičku do otvorenej časti kurtu, ale na jej smolu dopadla tesne za čiaru.

40-A
    Cibulkovej bekhendový úder bol príliš dlhý. Konjuhová môže vyrovnať stav druhého setu.

40-40
    Slovenská tenistka strieda svetlé momenty so zbytočnými chybami. Konjuhová stále bojuje o tento gem.

A-40
    Servis na telo však Chorvátke nedovoľuje útočiť. Cibulková získala priamy bod.

40-40
    Konjuhová je naďalej nepríjemná na returne. Dostala loptičku priamo na raketu a zahrala forhendový winner.

A-40
    Ďalšia výhoda pre Slovenku, ktorá zaznamenala priamy bod z podania.

40-40
    Dominika si však komplikuje situáciu zbytočnými chybami. Tentoraz odpálila loptičku mimo kurtu.

A-40
    Cibulková začína využívať čoraz častejšie servis na telo, čo zatiaľ platí na Chorvátku.

40-40
    Chorvátska tenistka je mimoriadne silná z bekhendu. Ak má dostatok času na realizáciu úderu, hrá jeden winner za druhým.

40-30
    Nepresný return Konjuhovej prináša Slovenke možnosť na potvrdenie brejku.

30-30
    Ana Konjuhová dobre returnovala a potom ukázala, že aj z forhendu dokáže rozdávať víťazné údery.

30-15
    Chorvátka nezvládla return a loptičku odpálila za základnú čiaru.

15-15
    V dlhších výmenách má stále navrch Slovenka, no musí sa tlačiť najmä do forhendu Konjuhovej.

0-15
    Chorvátka postupne získala prevahu vo výmene a ukončila ju vydareným dropshotom.

1:0
    Dominika Cibulková zahrala vynikajúci return, dostala Konjuhovú do defenzívnej pozície a získala rýchly brejk.

40-30
    Slovenka zvládla dlhú výmenu, rozbehala svoju súperku a má k dispozícii brejkbal.

30-30
    Cibulková odpovedá returnom s ideálnou dĺžkou, po ktorom urobila Konjuhová chybu.

15-30
    Konjuhová je čoraz silnejšia pri vlastnom podaní. Teraz zaznamenala štvrté eso.

15-15
    Chorvátka urobila veľkú chybu pri prechode útoku. Vo výbornej pozícii napálila loptičku do siete.

0-15
    Ana Konjuhová odštartovala druhé dejstvo na podaní a získala úvodný fiftín.

6:7
    Napínavý prvý set sa stal korisťou mladej chorvátskej tenistky, ktorá ho ukončila tradične víťazným bekhendom. Cibulková mala úvodné dejstvo rozohrané oveľa lepšie, viedla 5:1 a podávala, no túto situáciu nevyužila. Rovnako nepremenila ani dva setbaly v dvanástej hre a bola za to náležite potrestaná.

3-6
    Ana Konjuhová využila svoj obľúbený bekhend a zahrala nechytateľný úder. Chorvátka má tri setbaly.

3-5
    Dominika sa pomýlila z bekhendu. Loptička skončila tesne za čiarou.

3-4
    Konjuhovej riskantný bekhend dopadol presne na čiaru a Cibulková musí zase doťahovať stratu.

3-3
    Slovenskej tenistke vyšiel parádny bekhend po čiare, vďaka ktorému zmazala manko jedného minibrejku.

2-3
    Dominika bola zase úspešná, pretože Chorvátka nemierila presne z forhendu.

1-3
    Cibulková skorigovala nepriaznivý stav, keď jej súperka pomohla bekhendovým zaváhaním.

0-3
    Konjuhová odštartovala tajbrejk na jednotku. Pridala na svoje konto tretie eso.

0-2
    Chorvátka získava aj druhý bod v tajbrejku. Tentoraz si počkala na chybu našej tenistky.

0-1
    Ana Konjuhová sa prezentovala víťazným bekhendom a získala prvý minibrejk.

6:6
    Čaká nás skrátená hra. Cibulková bola donútená k chybe z forhendovej strany.

40-A
    Chorvátka môže poslať prvý set do tajbrejku, pretože po chybe Slovenky má výhodu.

40-40
    Ana Konjuhová vytiahla presné prvé podanie a priamym bodom vyrovnala na zhodu.

A-40
    Je tu ďalší setbal pre Slovenku. Cibulková tentoraz z forhendu uspela a ukončila výmenu.

40-40
    Dominika nevyužila svoju príležitosťou a vlastným forhendovým zaváhaním sa pripravila o víťazstvo v prvom sete.

40-30
    Cibulková má k dispozícii setbal, pretože forhend mladej Chorvátky nebol presný.

30-30
    Slovenská tenistka vyrovnala stav dvanásteho gemu nechytateľným bekhendom.

15-30
    Cibulková nebola úspešná vo výmene, keď pokazila forhendový úder.

15-15
    Mladá Chorvátka napravila svoje zaváhanie druhým esom.

15-0
    Konjuhová zaváhala z forhendu a darovala fiftín slovenskej reprezentantke.

6:5
    Dominika Cibulková zvládla náročnú jedenástu hru a vybojovala si minimálne tajbrejk.

A-40
    Chorvátka urobila nevynútenú chybu z forhendovej strany. Cibulková má výhodu a gembal.

40-40
    Cibulková donútila svoju súperku k chybe. Tentoraz Konjuhová neuspela z bekhendu.

40-A
    Je tu ďalší bekhendový winner z rakety Chorvátky, ktorá má k dispozícii brejkbal.

40-40
    Ana Konjuhová bojuje o každú loptičku a nechce vypustiť ani jednu výmenu. Teraz sa prezentovala víťazným bekhendom.

A-40
    Dominika Cibulková zahrala druhé eso v zápase a má výhodu.

40-40
    Boj pokračuje. Konjuhová sa dostala na zhodu.

40-30
    Konjuhovej forhend neprešiel cez sieť. Cibulková má možnosť ukončiť jedenástu hru.

30-30
    Cibulková zabodovala priamo z podania, pretože Konjuhová zasiahla loptičku iba rámom rakety.

15-30
    Chorvátka pokazila jednoduchý return a darovala bod Slovenke.

0-30
    Ana Konjuhová ukázala vynikajúcu defenzívu, následne prešla do útoku a zahrala víťazný úder z forhendu.

0-15
    Cibulková teraz márne hľadá zbraň na svoju súperku. Robí zbytočné chyby a nedokáže prekvapiť Konjuhovú.

5:5
    Konjuhová predviedla výborný návrat do prvého setu. Prehrávala už o štyri gemy, ale spresnila svoju hru a vyrovnala stav.

15-40
    Chorvátka si pomohla podaním a potom výmenu zakončila razantným forhendom.

15-30
    Cibulkovej nevyšiel return. Rámom rakety odstrelila loptičku mimo kurtu.

15-15
    Ana Konjuhová odpovedá prvým esom v zápase.

15-0
    Dominika dostala súperku do forhendovej výmeny, v ktorej mala jasne navrch.

5:4
    Cibulkovej forhend dopadol tesne za čiaru. Konjuhová zmazala manko dvoch brejkov, no na vyrovnanie stavu si musí postrážiť svoje podanie.

40-A
    Dominika Cibulková urobila prvú dvojchybu vo veľmi nevhodnom okamihu.

40-40
    Chorvátka chcela rozhodnúť výmenu zo svojej obľúbenej bekhendovej strany, ale potom prebrala kontrolu nad loptičkou Cibulková a zahrala forhendový winner.

30-40
    Konjuhovej presný return dopadol do rohu kurtu a Cibulková bola bezmocná. Brejkbal pre Chorvátku.

30-30
    Do hry muselo vstúpiť jastrabie oko, ktoré ukázalo, že Cibulkovej bekhendový úder dopadol tesne za čiaru.

30-15
    Cibulková vzápätí zahrala víťazný forhend po čiare a nedala šancu Konjuhovej.

15-15
    Dominika si vypracovala dobrú pozíciu presným prvým servisom a získala bod.

0-15
    Konjuhová ukazuje, že krížny obojručný bekhend je jej silnou zbraňou a Cibulková na to nedokáže nájsť odpoveď.

5:3
    Ana Konjuhová získala druhú hru v rade a tentoraz bez straty fiftínu. Cibulková však bude podávať na víťazstvo v prvom sete.

0-40
    Nečakaný odskok loptičky pomýlil slovenskú tenistku, ktorá nemohla realizovať svoj úder z bekhendovej strany.

0-30
    Konjuhová prešla na sieť po krátkom returne Cibulkovej a predviedla víťazný volej.

0-15
    Loptička dopadla presne na čiaru. Forhend Chorvátky bol nechytateľný.

5:2
    Konjuhová ukázala svoj cit na returne. Predviedla víťazný bekhendový úder a udržala sa v hre o prvý set.

15-40
    Dominika Cibulková zmazala brejkbal prvým esom.

0-40
    Ana Konjuhová predviedla nechytateľný bekhend von z kurtu a má k dispozícii tri brejkbaly.

0-30
    Konjuhová pritlačila z returnu druhého podania a dostáva sa do výhodnej situácie na prijme.

0-15
    Cibulkovej nesadla loptička na raketu. Trafila ju iba rámom, z čoho rezultoval nepresný úder.

5:1
    Konjuhová nezvládla náročnú situáciu. Urobila ďalšiu nevynútenú chybu a druhýkrát v zápase prišla o svoje podanie.

40-15
    Forhend mladej Chorvátky neprešiel cez sieť. Cibulková má dva brejkbaly.

30-15
    Ana Konjuhová chcela zopakovať rovnakú kombináciu, no v tomto prípade pokazila druhý úder.

15-15
    Chorvátka zase zvládla úspešne prvý servis a po nábehu na sieť zahrala víťazný úder.

15-0
    Konjuhová začala vydareným prvým podaním, ale vo výmene urobila nevynútenú chybu.

4:1
    Dominika Cibulková zatiaľ kvalitne podáva. Dokázala potvrdiť brejk a vypracovala si nádejný náskok.

A-40
    Konjuhová neuspela pri returne druhého podania. Bola až príliš namotivovaná na víťazný úder a loptičku poslala do siete.

40-40
    Parádny servis Cibulkovej dopadol presne na spojnicu čiaru. Konjuhová sa nezmohla na kvalitný return.

40-A
    Chorvátka bola opäť aktívna na returne, prešla k sieti a zahrala víťazný forhend, ktorý jej zabezpečil brejkbal.

40-40
    Ana Konjuhová odpovedá nechytateľným obojručným bekhendom od základnej čiary. Je tu zhoda.

40-30
    Dobre umiestnený druhý servis priniesol slovenskej tenistke gembal.

30-30
    Cibulková rýchlo vyrovnala vďaka priamemu bodu z podania.

15-30
    Ana Konjuhová produkuje na returne útočný tenis. Do každej loptičky dáva mimoriadnu razanciu a niekedy jej to vychádza.

15-15
    Defenzívny bekhendový úder Cibulkovej sa krútil do kurtu, ale napokon dopadol tesne vedľa čiary.

15-0
    Dominika si pomohla veľmi dobrým servisom a potom mala výmenu pod kontrolou.

3:1
    Cibulková najprv svoju súperku tlačila od základnej čiary, ale potom sa dostala do defenzívnej pozície. Paradoxne však uspela, keď bola pod tlakom.

40-30
    Konjuhovej riskantný bekhendový úder nemal správny smer. Cibulková má výhodu brejkbalu.

30-30
    Chorvátska tenistka urobila druhú dvojchybu v zápase, takže je vyrovnané.

15-30
    Konjuhová ťažko získava body vo výmenách. Naopak, robí zbytočné chyby.

0-30
    Chorvátka využila svoj tvrdý prvý servis a nedala Cibulkovej šancu.

0-15
    Konjuhová hľadá ideálny rytmus na podaní, ale napriek tomu je stále nepríjemná.

2:1
    Cibulková premenila tretí gembal. V dlhších výmenách má zatiaľ Slovenka jasne navrch.

40-30
    Hneď vzápätí pridala štvrtý. Chorvátka riskuje na prijme a loptičky hrá s veľkou razanciou.

40-15
    Konjuhová tretíkrát v dnešnom zápase zahrala nechytateľný return.

40-0
    Do tretice jednoduchý fiftín pre Cibulkovú, ktorá má tri gembaly.

30-0
    Slovenke zase vyšlo prvé podanie, takže Konjuhová sa ani nedostala do výmeny.

15-0
    Dominika Cibulková začína tretiu hru vydareným servisom a priamym bodom.

1:1
    Mladá Chorvátka zvládla prvý gem pri vlastnom servise. Odvrátila dva brejkbaly a vyrovnal stav.

40-A
    Cibulková nedokázala zreturnovať prudký servis svojej súperky, a tak má Konjuhová gembal.

40-40
    Ana Konjuhová si pomohla presným prvým podaním, ale potom loptičku odpálila za čiaru.

40-A
    Cibulková zase nepresne returnovala, a tak sa dostáva do miernej výhody Chorvátka.

40-40
    Ani v druhom prípade Cibulková neuspela, pretože jej return sa nezmestil do kurtu.

A-40
    Slovenka bola úspešná v defenzívnej pozícii od základnej čiary a vypracovala si druhý brejkbal.

40-40
    Cibulková predviedla krásny krížny forhend. Konjuhová sa iba prizerala letiacej loptičke.

40-A
    Cibulkovej bekhendový úder nemal správny smer. Loptička dopadla ďaleko za čiaru.

40-40
    Ana Konjuhová neprešla presvedčivo na sieť, ale potom zvládla náročný volej.

40-30
    Aj v druhej hre uvidíme brejkbal. Cibulková zatlačila z forhendu a môže získať druhý gem v rade.

30-30
    Konjuhovej konečne vyšlo prvé podanie, ale vo výmene urobila zbytočnú chybu.

15-30
    Cibulková zase pokazila return druhého podania a tieto stratené body ju môžu mrzieť.

15-15
    Chorvátka išla iba cez druhé podanie, ale return Cibulkovej neprešiel cez stred siete.

15-0
    Ana Konjuhová trafila pri druhom servise pásku a napokon urobila dvojchybu.

1:0
    Dominika Cibulková zabodovala priamo zo servisu a ukončila prvý gem.

A-40
    Cibulková dokázala odpovedať na prudký return svojej súperky presným krížnym forhendom a má gembal.

40-40
    Mladá Chorvátka skúšala rovnakú zbraň, no v tomto prípade mierila z bekhendu iba do siete.

30-40
    Hneď v prvej hre je tu brejkbal. Konjuhová si ho vybojovala vďaka presnému krížnemu bekhendu.

30-30
    Prvýkrát sa hráčky dostali aspoň do krátkej výmeny. Konjuhová urobila nevynútenú chybu.

15-30
    Konjuhová zostáva verná svojej taktike, ale tentoraz napálila loptičku iba do siete.

0-30
    Opakoval sa rovnaký scenár. Chorvátka bola zase dostatočne agresívna a presná na prijme.

0-15
    Konjuhová predviedla nechytateľný bekhendový return presne do rohu kurtu.

0:0

Obe hráčky museli absolvovať na ceste do tretieho kola dva zápasy, v ktorých odohrali zhodne päť setov. Cibulková strávila na kurte takmer štyri hodiny, jej súperka o štyridsaťpäť minút menej.

Slovenská tenistka postúpila vlani do wimbledonského štvrťfinále, čo znamená, že na vyrovnanie tohto výsledku potrebuje vyhrať ešte dva zápasy. Inak príde o získané body. Ana Konjuhová si naopak určite polepší, pretože pred rokom prešla iba do druhého kola.

Dominika Cibulková a Ana Konjuhová dorazili na dvanásty wimbledonský kurt. Absolvovali žreb a teraz ich čaká kráka rozohrávka. V Londýne je príjemné slnečné počasie, takže duel by nemal ovplyvniť dážď.

Dominika Cibulková dosiahla v aktuálnej sezóne svoje rebríčkové maximum, keď bola štvrtou hráčkou sveta. Od prechodu na antuku však hľadala hernú pohodu a nedarilo sa jej ani na prípravných turnajoch pred Wimbledonom. Preto klesla až na deviatu pozíciu v poradí WTA. Slovenská tenistka testovala svoju formu pred tretím grandslamom na troch trávnatých turnajoch, no vždy stroskotala na prvej prekážke. Na víťaznú vlnu sa dostala až v Londýne, keď v úvodnom kole zdolala Nemku Petkovičovú 6:3, 3:6, 9:7 a následne si poradila s Američankou Jennifer Bradyovou 6:4, 6:4.

Ana Konjuhová je veľkým talentom svetového tenisu a už ako devätnásťročná sa nachádza na 29. mieste rebríčka. Nadaná Chorvátka sa presadzuje najmä na rýchlych povrchoch a na tráve dokáže byť nebezpečná. Svedčia o tom aj jej výsledky z tejto sezóny, keď postúpila do semifinále v Hertogenboschi a do štvrťfinále na Mallorce. Vo Wimbledone podáva takisto presvedčivé výkony. V prvom kole prešla cez nebezpečnú Nemku Sabine Lisickú 6:1, 6:4 a v druhom kole vyradila Rumunku Irinu-Cameliu Beguovú po výsledku 7:6, 2:6, 6:3.

Dominika Cibulková hrala proti Ane Konjuhovej iba raz. Bolo to vlani na French Open, kde Slovenka triumfovala v troch setoch 6:4, 3:6, 6:0.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:10.