Lotyšsko – Taliansko 68:67 (kon.) | Turecko – Slovensko sk 70:56 (kon.) | Španielsko – Belgicko 68:52 (kon.)
Grécko – Francúzsko 55:77 (kon.)
Turecko
70:56 (16:9, 32:28, 57:39)
Slovensko
Sobota 24.06.2017, 15:00 • Sportovní hala Královka, Praha • ME - ženy • O 5. - 8. miesto

Sen o majstrovstvách sveta sa rozplynul. Turecko rozhodlo o svojom víťazstve v tretej štvrtine, keď trafilo päť striel spoza trojkového oblúka. Práve tu sa zrodil rozhodujúci trhák, ktorý napokon znamená výhru favorizovaného družstva 70:56. Svoje kvality opäť potvrdila naturalizovaná Američanka Quanitra Hollingsworthová, ktorá sa s 20 bodmi stala najlepšou strelkyňou duelu. Na našej strane sa najviac darilo Barbore Bálintovej, ktorá dosiahla tucet bodov. Pre Slovenky ale turnaj ešte nekončí. Svoje účinkovanie uzavrú zajtrajším zápasom o siedme miesto, v ktorom si druhýkrát zmerajú sily s Talianskom. Teraz sme síce smutní, no pred turnajom by súboj v posledný deň šampionátu brali všetkými desiatimi. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný deň. (16:45:59)

Koniec zápasu. (70:56)

39:54
    Definitívu podobu výsledku dala Angelika Slamová, ktorá premenila svoju strelu za tri body. Zápas sa končí a Turecko napokon vyhrá 14-bodovým rozdielom. (70:56)

39:38
    Prebieha posledná minúta zápasu a turecký náskok zvyšuje Birsel Vardarlıová Demirmenová. Tento tím možno nebude spokojný so súbojom o piate miesto, ale na svetovom šampionáte chýbať nebude. (70:53)

38:33
    Teraz sa mohla presadiť aj ďalšia naša hráčka. Nikola Kováčiková strieľala z dobrej pozície, ale lopta do súperovho koša nespadla. (70:53)

38:04
    Sympatické je, že mladé hráčky bojujú až do konca. Svoje minúty v dnešnom dueli dostala aj Rebeka Mikulášiková a na konto si pripisuje prvé body. (70:53)

37:30
    Na záverečné minúty dostala šancu aj Angelika Slamová. Hráčka tímu Piešťanské Čajky sa presadzuje strelou za tri body, a tak je rozdiel pod dvadsaťbodovou hranicou. (70:51)

37:11
    Náskok tureckého družstva prekonal 20-bodovú métu. Ďalšou úspešnou strelkyňou je Şaziye İveginová Ünerová. (70:48)

36:34
    Quanitra Hollingsworthová teraz nedokázala presadiť, keďže skvelým blokom sa zaskvela Anna Jurčenková. Tá na konci prvého dejstva vykresala nádej pre náš tím, ale na víťazstvo to už nebude. (68:48)

35:55
    Tuğçe Canıtezová sa môže usmievať. V druhom polčase zaznamenáva ďalšiu úspešnú strelu za tri body a už je jasné, že krajina polmesiaca nebude chýbať na svetovom šampionáte. (68:48)

35:32
    Opäť sme videli rýchlu kontru v podaní Marie Růžičkovej. Naša talianska legionárka sa dokázala presadiť po tom, čo spod nášho koša skórovala Quanitra Hollingsworthová. (65:48)

34:55
    Tuğçe Canıtezová zvýšila náskok tureckého tímu, ale na druhej strane rýchlo reaguje Marie Růžičková. Tá je v druhom polčase našou jednoznačne najlepšou hráčkou. (63:46)

34:18
    Nikola Dudášová zakončovala z náročnej pozície a podľa toho to aj dopadlo. Lopta skončila len na obruči, a tak môžu ísť dopredu hráčky tureckej reprezentácie. (61:44)

33:33
    Tuğçe Canıtezová sa presadila cez brániacu slovenskú hráčku. Turecké hráčky po oddychovom čase opäť prepli na vyšší výkonnostný stupeň a odskočili o ďalšie štyri body. (61:44)

33:07
    Romana Vyňuchalová bránila ako len vedela. Quanitra Hollingsworthová však ukázala svoju šikovnosť, dostala sa cez našu hráčku a už nemala problém skórovať. (59:44)

32:49
    Sedembodová šnúra na strane Slovenska. Marie Růžičková si doskočila ďalšiu loptu pod súperovým košom a pridáva dva body na naše konto. Tréner Ekrem Memnun si tak radšej berie oddychový čas. (57:44)

32:01
    Turecko zatiaľ vo štvrtej časti hry bodov mlčí. To už ale neplatí o našich hráčkach, ktoré sa presadili zásluhou Romany Vyňuchalovej. Tá bola faulovaná a premenila aj trestný hod. (57:42)

31:41
    Barbora Bálintová bola zblokovaná a následne musela rýchly brejk súpera zastaviť za cenu osobnej chyby naša elitná pivotka Romana Vyňuchalová. (57:39)

Miroslav Kováčik

Turecko: Bilgiçová, Coraová, Çakırová Turgutová, Vardarlıová Demirmenová, Çağlarová, Albenová, Canıtezová, Hollingsworthová, İveginová Ünerová, Şenyüreková, Köksalová, Uralová.
    Slovensko: Mikulášiková, Remenárová, Žirková, Dudášová, Oroszová, Bálintová, Jurčenková, Růžičková, Vyňuchalová, Kováčiková, Slamová.

Rozhodca: Yohan Rosso (FRA), Maj Kazuko Forsbergová (DEN), Tanel Suslov (EST).
    Štvrtiny: 16:9, 16:19, 25:11, 13:17