Moldavsko – Gruzínsko 2:2 (kon.) | Írsko – Rakúsko 1:1 (kon.) | Fínsko – Ukrajina 1:2 (kon.)
Srbsko – Wales 1:1 (kon.) | S. Macedónsko – Španielsko 1:2 (kon.) | Izrael – Albánsko 0:3 (kon.)
Taliansko – Lichtenštajnsko 5:0 (kon.) | Island – Chorvátsko 1:0 (kon.) | Kosovo – Turecko 1:4 (kon.)
Island
1:0 (0:0)
Chorvátsko
Nedeľa 11.06.2017, 20:45Kvalifikácia MS (Európa)

Je za nami zápas medzi Islandom a Chorvátskom. Sledovali sme naozaj vyrovnané stretnutie chudobné na šance. Celky nastúpili do druhého polčasu za stavu 0:0. V druhom polčase sa veľmi dlho pokračovalo podobne ako v tom prvom, no prišla 90. minúta a s ňou presná hlavička Magnússona, ktorý otvoril stav stretnutia a vďaka nemu svieti na svetelnej tabuli 1:0 pre domáci Island.

Vďaka tejto výhre Island dotiahol bodovo Chorvátsko a skupina I je tak mimoriadne vyrovnaná.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (22:37:04)

90+3

90+1
    Nadstavujú sa +3 minúty.
    90. Hördur Magnússon (ISL) - 1:0

90
    Island dáva gól!
    Neuveriteľné sa stáva skutočnosťou. Po neúspechu Johanna Gudmundssona vybojoval Island rohový kop. Loptu zahral od vlajočky Gylfi Sigurdsson, ktorý našiel na bielom bode HODURA BJORVINA MAGNÚSSONA a ten za pomoci ramena prekonáva bezmocného Kalinića.
    1:0 a sem sa stáva pre Islanďanou pomaly ale isto skutočnosťoú.

88
    Striedanie v tíme Chorvátsko: z ihriska odchádza Mario Mandžukić, prichádza Ivan Santini.

87
    Gylfi Sigurdsson dostal center priamo na kopačku Rozhodol sa páliť halfvolejom, no loptu pred bránkovou čiarou tečoval jeden z obrancov a tak sme priame ohrozenie nevideli ani teraz. Naozaj krásna strela v podaní domáceho útočníka.

86
    S pribúdajúcimi minútami sa zvyšuje aj tempo hry. Stále je to však bez presnej strely. Jedinú v tomto stretnutí priniesol striedajúci Brozović, ktorý aj vďaka Halldórsona nerozvlnil sieť.

84
    Gunnarsson to aj teraz skúsil svojim dlhým hodom pred Kalinića, no bohužiaľ ani teraz sme sa nedočkali zakončenia. Dôležité je vak to, že Island ostáva pri lopte.

82
    V závere zápasu sa zvyšuje počet zákrokov. Prevažne sa fauluje v strede ihriska. Momentálne pritvrdil Gíslason, ktorý poslal k zemi Mandžukića.

81
    Striedanie v tíme Island: z ihriska odchádza Birkir Bjarnason, prichádza Rúrik Gíslason.

80
    Dočkali sme sa aj streleckého pokusu Sigurdssona. Lota mu však v poslednej chvíli skočila a tak sme sa presného streleckého pokusu nedočkali ani teraz.

79
    Séria faulov v blízkosti stredového kruhu. Lopta je napokon prisúdená Islanďanom, ktorí bez váhania rozohrávajú. Pri lopte je Gylfi Sigurdsson.

78
    Čas sa kráti. Oba celky majú k dispozícii po dve striedania. Na svetelnej tabuli svieti stav 0:0 a do konca riadnej hracej doby ostáva niečo viac ako 11 minút.

77
    Striedanie v tíme Island: z ihriska odchádza Alfred Finnbogason, prichádza Björn Sigurdarson.

76
    Nie ani teraz sa Chorváti neradovali po centrovanom pokuse od zástavky v podaní Ivana Perišića.

75
    Ivan Perišić posielal pred bránku Islandu strieľaný center. Pokus z kopačky Ivana bol zblokovaný a tak uvidíme ďalší rohový kop.

74
    Islanďania si môžu vydýchnúť. Po faule na Ragnara Sigurdssona je lopta právom pridelená domácemu celku.

73
    Emil Hallfredsson to skúsil strelou z hranice vápna. Lopta bola síce zblokovaná, no Lovre Kalinić musel napriek tomu zasahovať.