Česko – Slovensko 51:73 (kon.)
Česká republika
51:73 (16:22, 27:39, 39:65)
Slovensko
cz Piatok 02.06.2017, 18:00 • Sportovní hala ZŠ Komenského (Trutnov) • Priateľské zápasy - ženy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pěkný den přeji všem příznivcům basketbalu! Dva týdny zbývají do zahájení mistrovství Evropy v Praze a Hradci Králové. Česká reprezentace basketbalistek vyzve ve sportovní hale ZŠ Komenského (Trutnov) reprezentaci Slovenska.

Bude to pro svěřenkyně Ivana Beneše jedno z posledních přípravných utkání před evropským šampionátem. Češky naposledy odehrály turnaj v Karlových Varech, kde sehrály tři velmi vyrovnané duely. S Lotyšskem 65:69, Čínou 72:73 a Srbskem 58:56. Nakonec na tomto turnaji obsadily poslední čtvrté místo.

Slovenská reprezentace do tohoto souboje půjde v roli mírného outsidera. Naposledy Slovenky odehrály dvojzápas s Řeckem a v obou případech zvítězily (82:69, 81:79). Od těchto duelů ve slovenském výběru přibyly Ivana Jakubcová a Veronika Remenárová – obě pivotky.

Druhý zápas přijde na řadu v sobotu, ovšem ten se odehraje v Praze za zavřenými dveřmi.

Česko: Stejskalová, Hanušová, Záplatová, Bartáková, Voráčková, Elhotová, Vyoralová, Kulichová, Kopecká, Pudláková, Švrdlíková, Burgrová

Slovensko: Remenárová, Žirková, Dudášová, Páleníková, Oroszová, Bálintová, Theinerová, Jurčenková, Růžičková, Vyňuchalová, Jakubcová, Slamová.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:14
    Češky skórují hned z prvního útoku, dva body trefuje Elhotová. (2:0)

01:39
    Dvě nepřesné střely Hanušové. Slovenky získaly míč, Žirková teď faulována při střelbě. Budou z toho dva trestné hody. (2:0)

01:39
    Slovenská basketbalistka proměňuje pouze první šestku, Burgrová následně doskakuje. (2:1)

02:03
    Oroszová otáčí skóre dvěma body, Slovenky se dostávají do jednobodového vedení. (2:3)

02:39
    Dlouhý útok domácích hráček. Trojka Vyoralové se do koše nevešla, Jurčenková si připisuje obranný doskok. (2:3)

03:31
    Úvodní trojku tohoto zápasu trefila Žirková. Na druhé straně vzápětí snižuje Elhotová – zatím jediná střelkyně českého výběru. (4:6)

03:55
    Po dvoubodovém koši na obou stranách, za Slovenky skórovala Bálintová, na Češky poté Hanušová. (6:8)

04:23
    Burgrová si připisuje první dva body a srovnává skóre tohoto zápasu. (8:8)

05:21
    Slovenka Páleníková po individuální akci trefila za dva body. Za Češky se prosadila Elhotová, která si doskočila neúspěšnou střelu a následně skórovala! (10:10)

05:55
    Svěřenkyně Ivana Beneše jdou do vedení, ihned po zisku míče šly české basketbalistky rychle dopředu, Stejskalová našla Burgrovou, ta skórovala. (12:10)

06:23
    Na rozdíl čtyř bodů teď odskakuje český výběr zásluhou přesné ruky Kateřiny Elhotové. (14:10)

07:17
    Hostující hráčky teď dokázaly dvěma přesnými střelami opět otočit vývoj tohoto souboje. Nejprve se za dva body prosadila Žirková. Trojku trefuje po přihrávce Jurčenkové Bálintová! (14:15)

07:40
    Pátý týmový faul českých basketbalistek. Na čáru trestného hodu se dostala Bálintová, která byla stoprocentní. (14:17)

08:22
    Ztrátu Petry Kulichové trestá na druhé straně dvěma body Remenárová. (14:19)

08:42
    Další český faul, Růžičková na čáře trestného hodu úspěšná jen z poloviny. Slovenky teď disponují šňůrou deseti bodů v řadě! (14:20)

09:31
    Rychlý brejk teď snadným košem zakončuje Slovenka Růžičková. (14:22)

09:55
    V samotném závěru první čtvrtiny Češky snižují díky přesné ruce Kulichové. (16:22)

10:00
    První čtvrtina skončila. (16:22)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (16:22)

10:45
    Nepřesné pokusy na obou stranách, za Slovenky neuspěla Oroszová, na druhé straně pak Kulichová, která vzápětí doskakuje, Češky zůstávají u míče. (16:22)

11:07
    Na rozdíl čtyř bodů snižuje Pudláková. První úspěšná střela této hráčky v zápase. (18:22)

11:40
    Při střelbě byla faulovaná Kulichová. Česká hráčka bohužel neproměňuje ani jeden trestný hod. (18:22)

12:19
    Neúspěšné útoky teď zastavila Vyňuchalová. Ta navíc byla při střelbě faulována. (18:24)

12:19
    Následný trestný hod slovenská basketbalistka nevyužívá, Češky doskakují. (18:24)

12:35
    Voráčková doskočila neúspěšný pokus Švrdlíkové a sama vzápětí skóruje! (20:24)

12:54
    Už čtvrtý týmový faul českých hráček v této čtvrtině za necelé tři minuty. Slovenky na svém kontě mají tři fauly. (20:24)

12:54
    Slovenská lavička si nyní vyžádala oddechový čas! (20:24)

13:09
    Z obtížné pozice se dokázala prosadit Žirková, která navyšuje slovenský náskok. (20:26)

14:03
    Neurovnaná hra na obou stranách, Češky šly do protiútoku, Pudláková však celou situaci nevyřešila vůbec šťastně. (20:26)

14:45
    Vyňuchalová, Remenárová ani Růžičková teď skórovat nedokázaly, doskakuje Kulichová. (20:26)

15:19
    Hodně zbytečný pátý faul Češek, Žirková uspěla jen u první šestky. Na druhé straně vzápětí snižuje Švrdlíková. (22:27)

16:05
    Trojka Bartákové se do koše nevešla. Žirková se prosazuje a navyšuje náskok na sedm bodů! (22:29)

16:23
    Pátý týmový faul Slovenek, první od Jurčenkové. Kopecká využívá oba nabídnuté trestné hody! (24:29)

17:00
    Vyňuchalová proměňuje obě šestky. Byla tam také technická chyba, trestný hod na víc využila Žirková. (24:32)

17:43
    Slovenky mají v těchto chvílích jasně navrch. Jurčenková využila dva rychlé brejky, připsala si čtyři body a náskok už je dvojciferný! (24:36)

17:59
    Švrdlíková na čáře trestného hodu úspěšná z padesáti procent, Slovenky doskakují. (25:36)

18:49
    Elhotová se trefila za dva body, jenže vzápětí přišla trojka Oroszové. (27:39)

19:30
    Tentokráte už pokus Oroszové nekončí v koši, Elhotová doskakuje. (27:39)

19:53
    Burgrová také neuspěla, do konce prvního poločasu zbývá už jen pár vteřin. (27:39)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (27:39)

Víc už se v první půli nestane. Český výběr šel brzy do vedení 14:10. Slovenky pak zaznamenaly dvanáct bodů v řadě. Od té doby drží své vedení, která je po druhé čtvrtině dvanáctibodové. Češky budou muset přidat především na útočné polovině. Uvidíme, s čím přijde výběr Ivana Beneše do druhého poločasu, který začíná zhruba v 18:56.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (27:39)

20:19
    Přihrávka pod koš na Burgrovou, která v obtížné pozici přichází o míč. (27:39)

20:39
    Oroszová na trojce zůstala chvíli volná a rozhodla se pro střelu. Její pokus končí v koši. (27:42)

21:15
    Nájezd Elhotové do koše skončil faulem. Češka proměňuje oba trestné hody. (29:42)

21:52
    Stejskalová netrefila za tři body, Bálintová doskakuje. (29:42)

22:09
    Po přihrávce Žirkové se z rychlého útoku prosazuje Jurčenková. (29:44)

22:52
    Slovenky šly znovu rychle dopředu, ke střele za tři body se dostala Oroszová, která trefila naprosto přesně a donutila českou lavičku vzít si oddechový čas! (29:47)

23:28
    Další trojkový pokus Žirkové! Slovenky vedou už o jednadvacet bodů. (29:50)

23:53
    Hanušová při střelbě faulovala Bálintovou, budou z toho dva trestné hody. (29:50)

23:53
    Slovenka Bálintová proměňuje obě nabídnuté šestky. (29:52)

24:33
    Záplatová našla Hanušovou, která skóruje za dva body a snižuje. (31:52)

25:19
    Úplně volná Růžičková skórovala pod košem o desku. Za Češky se trefuje Elhotová, ta má na svém kontě už čtrnáct bodů. (33:54)

25:29
    Opět se prosazuje Růžičková, tentokráte po přihrávce Bálintové. (33:56)

26:12
    Další dva body na české konto přidává Švrdlíková. (35:56)

26:37
    Dlouhý útok Češek skončil faulem Remenárové na Hanušovou, která následně proměnila oba trestné hody. (37:56)

27:42
    Dva úspěšné brejky slovenských basketbalistek, náskok stále narůstá! Nejprve se prosadila Vyňuchalová. Další koš Žirkové už donutil Ivana Beneše vzít si čas na poradu! (37:60)

27:57
    Pátý týmový faul slovenských hráček v této čtvrtině. Burgrová na čáře trestného hodu stoprocentní! (39:60)

28:31
    Na trojce úplně volná Bálintová. Dopadlo to dalším úspěšným pokusem! (39:63)

29:05
    Vyňuchalová skóruje z rychlého brejku, náskok Slovenek i nadále roste. (39:65)

29:46
    Růžičková teď neproměnila ani jednu nabídnutou šestku, poslední útok bude patřit českým basketbalistkám. (39:65)

29:59
    Pokus Vyoralové za tři body s klaksonem košem neskončil. (39:65)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (39:65)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (39:65)

30:26
    Za Češky snížila Kopecká. Na druhé straně však úspěšnou trojku přidává Slamová. (41:68)

32:16
    Dlouho se hrálo bez bodů. Poté přišel úspěšný trestný hod Vyoralové, po které následovala těžká trojka Slamové! (42:71)

32:46
    Čtvrtý týmový faul Hanušové, pro český výběr první týmový v této čtvrtině. (42:71)

33:29
    Koš s faulem! Kateřina Elhotová následně proměnila i nabídnutý trestný hod! (45:71)

33:52
    Pokus Oroszová nepřesný, Češky doskakují a už míří na útočnou polovinu. (45:71)

34:14
    Hanušová faulována při střelbě. Český basketbalistka proměňuje obě šestky. (47:71)

34:59
    Ztráta míče na české straně, do útoku směřují slovenské hráčky. (47:71)

35:23
    I na druhé straně odpískána ztráta, míč pro svěřenkyně Ivana Beneše. (47:71)

36:01
    Vyoralová se z rychlého brejku prosazuje za dva body! Slovenská lavička si následně vyžádala oddechový čas! (49:71)

36:31
    Za Češky neuspěla Elhotová, na druhé straně svůj pokus mimo koš posílá Oroszová. (49:71)

37:07
    Hanušová si teď vůbec nerozuměla se svými spoluhráčkami a posílá míč až za lajnu. Rozehrávat bude slovenský výběr. (49:71)

37:44
    Z rychlého brejku skórovala Oroszová. Na druhé straně pak po přihrávce Bartákové prosazuje Elhotová. (51:73)

37:44
    Česká lavička si vyžádala těsně před koncem oddechový čas! (51:73)

38:43
    Hraje se basket ze strany na stranu, ovšem na další koš stále čekáme. Oba týmy předvedly několik nepřesných pokusů za dva body. (51:73)

39:07
    Nepřesný pas Oroszové, na druhé straně to samé ze strany Bartákové. (51:73)

39:48
    Pokus Páleníkové v koši neskončil. Český výběr přišel díky ztrátě Hanušové o míč. Vypadá to, že víc už se v tomto utkání nestane. (51:73)

Konec zápasu. (51:73)

Na tento přípravný souboj budou chtít svěřenkyně Ivana Beneše určitě co nejdříve zapomenout. Češkám se dnes nedařilo v obraně, ani v útoku a výsledkem je prohra o dvaadvacet bodů. Jedna z posledních generálek před evropským šampionátem se vůbec nevydařila. Další šanci na reparát budou míč české basketbalistky zítra v Praze proti stejnému soupeři, utkání se hraje za zavřenými dveřmi.