Arsenal – Everton 3:1 (kon.) | Burnley – West Ham 1:2 (kon.) | Chelsea – Sunderland 5:1 (kon.)
Hull City – Tottenham 1:7 (kon.) | Leicester – Bournemouth 1:1 (kon.) | Liverpool – Middlesbrough 3:0 (kon.)
Manchester United – Crystal Palace 2:0 (kon.) | Southampton – Stoke City 0:1 (kon.) | Swansea – West Bromwich 2:1 (kon.)
Watford – Manchester City 0:5 (kon.)
Manchester United
2:0 (2:0)
Crystal Palace FC
Nedeľa 21.05.2017, 16:00 • Old Trafford, Manchester • Anglická Premier League • 38. kolo

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok nedele. (17:56:31)

V poslednom kole Premier League Manchester United porazil Crystal Palace hladko 2:0. Hostia veľký odpor nekládli, o všetkom sa rozhodlo už v prvých dvadsiatich minútach. Svoj strelecký účet si za Manchester United v 15. minúte otvoril Joshua Harrop, o štyri minúty upravil na konečných 2:0 Paul Pogba. Red Devils sa tak úspešne naladili na finále EL proti Ajaxu Amsterdam, v Premier League končia na 6. mieste. Crystal Palace sa pod vedením Sama Allardyca úspešne vyhlo zostupu a v ročníku 2016/2017 sa umiestnilo na 14. mieste.
    Angel Gomes sa stal prvým hráčom narodeným v roku 2000, ktorý okúsil chuť Premier League.

Držanie lopty: 57 % : 43 %.
    Strely na bránu: 2:1. Strely mimo: 3:1. Rohové kopy: 3:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:10.

90+4

90+3
    Phil Jones ešte spôsobil jeden roh, ale ani z tohto hostia neskórovali, je po zápase.

90+3
    Posledné sekundy v tejto sezóne pre Crystal Palace, na Manchester čaká v stredu finále sezóny proti Ajaxu Amsterdam v Štokholme, kde sa rozhodne o víťazovi Európskej ligy.

90+2
    Manchester kombinuje pred šestnástkou súpera, Gomes sa ponúka do kombinácie, prienik do pokutového územia je ale prakticky nemožný.

90+1
    O troch bodoch je rozhodnuté, preto nie je nutné nadstavovať viac ako tri minúty, hoci štyri by boli vzhľadom na ošetrovania asi vhodnejšie.

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

90
    Carrick posielal loptu na Gomesa, prihrávku ale zachytil jeden z domácich hráčov, od ktorého sa lopta dokotúľala za postrannú čiaru.

89
    Anthony Martial vybojoval loptu v strede poľa, zápas sa už blíži ku koncu.

88
    Pomyselné striedanie generácii v Manchestri? Z ihriska odišiel Wayne Rooney, kapitána United nahradil iba 16-ročný bratranec Naniho. Je ním už spomínaný Angel Gomes.

88
    Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Wayne Rooney, prichádza Angel Gomes.

86
    Ward späť na kraji obrany aj s tampónmi v nose, ktoré mu samozrejme zneškodňujú plné dýchanie týmto orgánom.

85
    Manchester môže využiť túto krátku presilovku na podržanie lopty, čo sa tak aj deje. Phil Jones prekvapil všetkých vrátane seba, keď prešiel cez dvoch protihráčov, aby nakoniec chcel poslať center na McTominaya. Prudká prihrávka končí až za bránkovou čiarou, stopér United ale musíme pochváliť za odhodlanie a priebojnosť.

84
    Joel Ward už za postrannou čiarou, The Eagles v krátkosti iba s deviatimi mužmi v poli.

83
    Krv tiecť neprestáva, hostia už vyčerpali všetky striedania. Naopak, domáci lodivod môže poslať do hry ešte jedného čerstvého futbalistu.