Slovensko – USA sk 1:6 (kon.) | Francúzsko – Česko 2:5 (kon.) | Dánsko – Švédsko 2:4 (kon.)
Švajčiarsko – Fínsko 2:3 (po pr.)
Slovensko
1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
USA
Nedeľa 14.05.2017, 16:15 • LANXESS Arena • Majstrovstvá sveta • Skupina A

57:01
    Slovensko bude hrať v oslabení. Tomáš Zigo dostal dve trestné minúty za podrazenie.

54:26
    Slovensko dostáva šancu na úpravu nepriaznivého skóre, pretože na trestnú lavicu odišiel Nick Bjugstad za podrazenie.

49:50
    Hlavný rozhodca vylučuje na oboch stranách. Dve trestné minúty za sekanie dostali Peter Trška a Dylan Larkin.

45:37
    Michal Sersen aktívne bránil Hudáčka pred dorážkami, ale podľa rozhodcov to prehnal a dostal dve trestné minúty za hrubosť.

43:54
    Vylúčenie na slovenskej strane. Útočník Lukáš Cingel dostal dve trestné minúty za sekanie.

27:41
    Zámorský výber dostane výhodu presilovky. Peter Čerešňák si odsedí dve trestné minúty za podrazenie.

15:28
    Presilovka pre Slovensko. Danny DeKeyser si odsedí na trestnej lavici dve minúty za krosček.

02:41
    Prvá presilovka pre Slovensko. Christian Dvorak bol príliš aktívny v bránení svojho gólmana a inkasoval dve minúty za hrubosť.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 31. Gernát (L. Hudáček, Dravecký) – 9. Keller (Lee, Skjei), 26. J. Gaudreau (K. Hayes), 37. Dvorak (J. Gaudreau), 39. Trouba, 43. J. Gaudreau (K. Hayes), 48. Lee (Eichel, Hanifin)

Slovensko: J. Hudáček (Janus) – Čerešňák, Trška, Mikuš (A), Gernát, Sersen, Čajkovský, Šedivý – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, Hrnka – Dravecký (C), L. Hudáček, Skalický – Matoušek, Zigo, A. Šťastný – Suja.
    USA: Howard (Hellebuyck) – Trouba, DeKeyser, C. Murphy (C), Hanifin, McAvoy, Skjei, T. van Riemsdyk – Eichel, Keller, Lee – Schmaltz, D. Larkin (A), B. Nelson (A) – J. Gaudreau, Bjugstad, K. Hayes – Compher, Copp, Greenway – Dvorak.

Rozhodca: Hribik (CZE), Wehrli (SUI) – Malmqvist (SWE), Suominen (FIN).