Manchester United – Vigo 1:1 (kon.) | Lyon – Amsterdam 3:1 (kon.)
Manchester United
1:1 (1:0)
Celta Vigo
Štvrtok 11.05.2017, 21:05 • Old Trafford, Manchester • Európska liga • Semifinále

Ja ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. (23:09:24)
    Cesta Manchestru United do finále Európskej ligy.

85 minút sa takmer nič nedialo, až prišiel rohový kop a gólová hlavička Roncagliu. Vyrovnávajúci gól na 1:1 rozpútal divadlo na Old Trafford. Vylúčení boli Bailly a Roncaglia, veľké emócie a nakoniec tutovka pre Guidettiho v posledných sekundách. Rozhodujúci gól dvojsúboja strelil Fellaini v 17. minúte, keď presnou hlavičkou otvoril skóre v dnešnom zápase. Hráči Celty Vigo sklamaní, slzy a zronené tváre reflektujú sklamanie. Na druhej strane tu máme radosť Paula Pogbu, José Mourinho však nemôže byť so záverečnými desiatimi minútami spokojný. Nič to však nemení na tom, že 24. mája si v štokholmskom finále zahrá Manchester United proti Ajaxu Amsterdam. Anglický favorit postupuje po veľkej dráme a výsledku 2:1 z dvojzápasu proti Celte Vigo.

Držanie lopty: 39 % : 61 %.
    Strely na bránu: 4:6. Strely mimo: 3:7. Rohové kopy: 4:8. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 19:18.

90+7

90+6
    John Guidetti spálil v posledných sekundách duelu nemožné! Po poslednom nákope pred Romera sa lopta poodrážala rôznymi smermi, až sa nakoniec dostala ku Guidettimu, ktorý netriafa loptu vo vzduchu.

90+6
    Sergio Álvarez volil rozohrávku nakrátko.

90+6
    Claudio Beauvue všetko spočítal Herrerovi, ktorý si toho v nadstavenom čase odskákal viac než dosť. Posledné sekundy duelu, lopta je pri Álvarezovi.

90+5
    Nepresnosti na kopačkách Celty, fauly sa množia, hra sa kúskuje.

90+4
    Faulovaný Rooney je popoháňaný, vzišla z toho prihrávka na Pogbu, ktorý si telom odstrčil súpera a zároveň fauloval. Následný gól Herreru platiť nemôže.

90+3
    Romero si vyskočil na center Bongondu, do konca nadstavenia zostávajú tri minúty.

90+3
    Rooney neohrozil priamo Álvareza, Manchester stráca loptu.

90+2
    Žltú kartu dostáva Gustavo Cabral (Celta Vigo).

90+2
    Gustavo Cabral fauluje vo vzdušnom súboji Fellainiho, nešetrný zákrok pred šestnástkou. Palubná pozícia pre Paula Pogbu alebo Rooneyho.

90+1
    Faul na Herreru, španielsky záložník už má problémy, kŕče si svoje obete nevyberajú.

90+1
    Veľká porcia minút pre hostí, ktorí ak by dali gól a žiaden neinkasovali, postúpili by do finále.