Švajčiarsko – Česko 5:8 (kon.) | Fínsko – Švédsko 7:4 (kon.)
Švajčiarsko
5:8 (3:3, 0:2, 2:3)
Česko
cz Nedeľa 07.05.2017, 12:30 • VIDA Arena, Växjö (Švédsko) • Majstrovstvá sveta juniorov

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Krásné brzké odpoledne všem florbalovým fanouškům! Dnes nás čeká poslední den Mistrovství světa juniorů 2017. V bojích o třetí místo se představí výběr Švýcarska a Česka. Celým textovým přenosem vás provede Týna Zíková.

ČESKO

Národní výběr prošel svou skupinou bez problémů. Jako první si posvítil na Lotyšsko. První dvě třetiny byly sice gólově vyrovnané, nicméně poslední část již bezesporu patřila české reprezentaci. Té se tak podařilo vystřílet si vítězství poměrem 11:5.
    Následně sehráli junioři utkání s Polskem, které jednoznačně ovládli. Již v první třetině si vytvořili čtyřbrankový náskok. Do konce zápasu nastříleli ještě třináct branek a připsali si druhé vítězství, tentokrát vysoko 18:5.
    Poslední souboj ve skupině, a to o 1. místo, nakonec zvládli a Švýcarsko porazili 6:5.

Lvíčata tak čekalo semifinále, ve kterém narazila na domácí Švédy. V první třetině byli Češi sice lepší, ovšem poté převzali iniciativu Švédi, kteří k prvnímu gólu z první třetiny přidali dalších osm. Češi tak v bojích o finále padli poměrem 4:9.

ŠVÝCARSKO

Výběr Švýcarska prošel skupinou téměř bez problémů. Nejprve si hravě poradil s Polskem poměrem 12:3.
    Poté se utkal s Lotyšskem. Hned v úvodních devíti vteřinách se Švýcaři dostali do vedení. Lotyši sice dokázali ještě do konce první třetiny otočit vývoj zápasu, nicméně zbytek utkání už patřil Švýcarsku. To tak zvítězilo poměrem 6:5.
    O vítězství ve skupině se následně Švýcaři utkali s českým výběrem. Na ten však těsně nestačili a padli poměrem 5:6.

Švýcarskou reprezentaci tak čekalo semifinále, ve kterém narazila na zástupce Finska. Jednalo se o velmi vyrovnané utkání, ve kterém se týmy přetahovaly o vedení. Základní hrací doba ale nerozhodla a následovalo tak prodloužení. V tom se lépe zadařilo Finům. Švýcarsko tak prohrálo poměrem 6:7.

Tyto dva výběry se spolu již utkaly v souboji o první místo ve skupině. Zápas byl velmi vyrovnaný. V první třetině byl ale k vidění pouze jediný gól, skórovat se podařilo pouze Filipu Langerovi. Ve druhé třetině se Švýcarsku podařilo srovnat, nicméně díky trefám Adama Lapáka a opět Filipa Langera odskočili Češi do vedení. Ve třetí třetině stále držel výběr Česka náskok, Švýcarům se ale v devětačtyřicáté minutě podařilo opět srovnat. Téměř minutu před koncem ale prosadil Mikuláš Krbec a jeho brankou tak česká reprezentace urvala vítězství poměrem 6:5.

Švýcarsko: Flury (Haldemann) – Hützli, Mock, Bischofberger, Burki, Haldemann, Aeschimann – Ruch, S. Laubscher, Wenk – Studer, Ruh, Braillard – Michel, Alder, Semes – Mutter, N. Laubscher, Capatt

Česko: Mück (Eckhardt) – Krejča, Zouzal, Brautferger, Zakonov, Mühlfait – Kolísko, Pakosta, Juha, Krbec K., Tlapák – Meliš, Krbec M., Langer, Němeček, Krebner – Bína, Maxa, Kolačný

Rozhodčí: Bartosz Burek, Wojciech Czarnecki.

Halou nyní zazní obě národní hymny.

Zahajovací sestavy obou celků již nastupují na hrací plochu.

00:01

00:05
    Úvodní buly dnešního utkání získává Česko.

00:17
    Česko právě vstřelilo branku!
    A je tu první branka! Česko se dostává do vedení zásluhou MARKA ZOUZALA, který zakončoval před brankou na podruhé. Bez asistence
    00:17 Marek ZOUZAL - 0:1

01:20
    Švýcarsko drží balónek na vlastní polovině.

01:45
    Němeček vybojoval balónek a národní tým tak může spěchat do útoku.

02:03
    Flury si připisuje pěkný zákrok.

02:49
    Brautferger mohl jít do samostatného úniku, míček ale při přechodu ztratil.

03:57
    Jedna ze šancí domácích letí mimo českou branku.

04:28
    Češi si vytvořili tlak, nicméně ten nedokázali udržet.

05:03
    Krejča v obrovské šanci trefuje pouze gólmana Fluryho. Ani následná dorážka není úspěšná.

05:10
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcarsko na sebe nenechává dlouho čekat. Hützli skvěle našel volného SIMONA LAUBSCHERA, který poslal do odkryté branky. Asistence: Simon Laubscher
    05:10 Simon LAUBSCHER - 1:1

07:50
    Mück nyní bravurně vytáhl svůj zákrok.

08:46
    Švýcaři se usazují na útočné polovině.

09:28
    Němeček s Langerem při útočné akci ztratili míček.

10:07
    Flury také vytahuje další zákrok.

10:39
    Autorem vlastní branky je MAREK ZOUZAL.
    10:39 Marek ZOUZAL - 2:1

11:40
    Němeček od levého mantinelu našel křižnou přihrávkou MIKULÁŠE KRBCE, jenž přesně zakončil za Fluryho. Asistence: Ondřej Němeček.
    11:40 Mikuláš KRBEC - 2:2

12:41
    Domácí předvedli nádhernou kombinaci, na jejímž konci stál SIMON LAUBSCHER. Ten dostal balónek do horní části Mückova zařízení. Asistence: Jonas Ruch
    12:41 Simon LAUBSCHER - 3:2

13:28
    Švýcarsko kombinuje na vlastní polovině.

14:38
    Skvěle rozehraná standardní situace z předbrankového prostoru! Kolísko se rozhodl posunout na JOSEFA JUHU, který svou tvrdou a přesnou ránou srovnává stav! Asistence: Jakub Kolísko
    14:38 Josef JUHA - 3:3

14:46
    A podobná situace na druhé straně. Tentokrát ale byl Mück úspěšný!

15:17
    Mutter se dokázal uvolnit, nicméně balónek nedokázal správně zpracovat.

16:45
    Švýcarsko opět drží balónek na vlastní polovině.

17:03
    Flury si připisuje další parádní zákrok proti českému útoku.

18:20
    Nyní už jsou ale na míčku čeští hráči, kteří zakládají útok.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:57
    Český celek se ještě snaží tlačit do branky.

20:00

Střely první třetiny:
    Švýcarsko – 12
    Česko – 16

20:01

20:01
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Dominik Alder – 2 minuty).

20:05
    Druhé úvodní buly patří opět české reprezentaci.

21:46
    Češi stále obklopují domácí branku, gólové příležitosti si ale nevytváří.

22:01

22:04
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Jan Burki – 2 minuty).
    Vyloučení v týmu Česko (Ondřej Němeček – 2 minuty).

23:35
    Hra 4 na 4 nepřináší žádné výrazné akce.

24:04
    Oba provinilci se již vrací na hrací plochu.

25:35
    Česká obrana zastavila útočnou akci soupeřů. Nicméně přechod do útoku se nevydařil podle představ.

26:20
    Hützliho střela neprošla přes českou obranu.

26:59
    Wenk v těsné blízkosti nevyzrál nad Mückem.

27:48
    Nyní svou střelu zkusil Studer. Ale ani tentokrát se míček nedostal za obranu Česka.

28:19
    Tlapák nyní zastavil švýcarský útok, vyhodit balónek se mu ale nepodařilo.

29:50
    Čeští hráči se usazují na útočné polovině.

30:25
    Hra se přesouvá ze strany na stranu.

31:13
    Mück si doslova doskočit pro balónek a zastavil tak útočnou akci soupeřů.

31:30
    Krbec se vytočil zpoza branky, trefuje ale pouze Fluryho.

32:30
    Po chybě ve švýcarské obraně se míčku ujal PŘEMEK PAKOSTA, který se prosadil až na podruhé ze vzduchu. Asistence: Josef Juha
    32:30 Přemek PAKOSTA - 3:4

33:13
    Tlak Česka nakonec nevyústil v žádnou pěknou gólovou situaci.

34:50
    Český celek je v této části hry aktivnější.

35:16
    Další pěkně rozehraná standardní situace! Na jejím konci stát MILAN MELIŠ, který posílá český výběr do dvoubrankového vedení. Asistence: Ondřej Němeček.
    35:16 Milan MELIŠ - 3:5

36:20
    Češi se snaží aktivně a vysoko napadat švýcarskou rozehrávku.

37:52
    Meliš se snažil před zařízením dorážet. Flury byl ale pozorný.

38:27
    Zmatek před domácí brankou nakonec čeští hráči nevyužili.