Taliansko – Rusko 1:10 (kon.) | Slovinsko – Kanada 2:7 (kon.) | USA – Dánsko 7:2 (kon.)
Fínsko – Francúzsko 1:5 (kon.) | Lotyšsko – Slovensko sk 3:1 (kon.) | Nórsko – Švajčiarsko 0:3 (kon.)
Lotyšsko
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Slovensko
Nedeľa 07.05.2017, 20:15Majstrovstvá sveta • Skupina A

51:41
    Nešťastný moment pre lotyšský tím. Roberts Bukarts v snahe odohrať puk do stredného pásma ho nechtiac poslal až na tribúnu a dostal dve trestné minúty.

49:54
    Slováci si dnes pripisujú množstvo zbytočných vylúčení. Na trestnú lavicu putuje Vladimír Dravecký za nedovolené bránenie, keď atakoval protihráča v útočnom pásme.

47:17
    Slováci dostávajú presilovkovú príležitosť. Arturs Kulda odchádza na trestnú lavicu, pretože dostal dve minúty za nedovolené bránenie.

44:51
    Rozhodcovia vylučujú na oboch stranách. Dve trestné minúty dostali slovenský obranca Michal Sersen a lotyšský útočník Rihards Bukarts.

37:37
    Po prerušení hry sa v okolí slovenskej brány strhla menšia šarvátka. Rozhodcovia udelili dve minúty na obe strany. Na trestnú lavicu putovali Juraj Mikuš a Roberts Bukarts.

35:48
    Zbytočné vylúčenie na strane slovenského výberu. Zverenci Zdena Cígera boli na hracej ploche šiesti, čo je príliš veľa.

30:15
    Janis Sprukts dáva slovenským hokejistom výhodu presilovky. Fauloval v strednom pásme a rozhodca mu udelil dve minúty za podrazenie.

26:10
    Libor Hudáček zbytočne oslabuje slovenský tím. Po sekaní v útočnom pásme odchádza na trestnú lavicu, kde by si mal posedieť dve minúty.

11:16
    Mário Bližňák sa dostával do prečíslenia dvoch proti jednému, ale fauloval ho lotyšský hráč. Guntis Galvinš dostal dve minúty za podrazenie.

07:53
    Lotyši dostávajú výhodu dvojminútovej presilovky o dvoch hráčov. Na trestnú lavicu odišiel Juraj Mikuš za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou.

06:04
    Slováci reagujú na lotyšský tlak nedovoleným zákrokom. Tomáš Matoušek dostal päť minút a trest do konca zápasu za narazenie na mantinel.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 11. Sprukts (Rihards Bukarts, Girgensons), 28. Girgensons (Rihards Bukarts, Roberts Bukarts), 51. Džerinš (Cibuļskis, Daugavinš) – 50. Miklík (Dravecký, Haščák)

Lotyšsko: Merzlikins (Punnenovs) – Sotnieks, Kulda (A), Cibuļskis, Galvinš, Balinskis, Freibergs, Jaks – Daugavinš (C), Džerinš, Roberts Bukarts – Sprukts (A), Rihards Bukarts, Indrašis – Skvorcovs, Girgensons, Keninš – Pavlovs, Meija, Bičevskis – Blugers.
    Slovensko: J. Laco (J. Hudáček) – Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Šedivý, Trška – Skokan, Dravecký (C), Suja – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, L. Hudáček – Matoušek, Zigo, Skalický.

Rozhodca: Gofman (RUS), Salonen (FIN) – Otmachov (RUS), Vanoosten (CAN)