Boavista – Nacional 2:2 (kon.) | Ferreira – Feirense 0:1 (kon.) | Marítimo – Porto 1:1 (kon.)
Boavista FC
2:2 (2:2)
CD Nacional
cz Sobota 06.05.2017, 17:00 • Estádio do Bessa Século XXI, Porto (kapacita: 28.263 diváků) • Primeira Liga • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

32. kolo svedlo dohromady Boavista Porto (9) z klidného středu tabulky se utká s CD Nacionalem (18), který už je téměř jistý sestupující. Pokud chce hrát o záchranu do posledního kola musí dnes bezpodmínečně zvítězit, díky současné formě týmu to bude dost těžké.

Branky: 49. Tarantini, 73. Krovinovič

Nacional: Adriano – Garcia, Tobias, R. Correia, Sequeira – Filipe Goncalves (62. Jota), Washinghton, V. Goncalves (53. Zizo) – Salvador (57. Gomes), Hamzaoui, Zequinha.

Poslední zápas Boavista FC:

Boavista FC - CD Tondela 1:0 (0:0)

Branky: 66. Medeiros

Boavista: Vagner – Mesquita, Sampaio, Tagliapietra, Talocha – Idris (C), Carvalho (61. Makhmudov) – Medeiros, Espinho, Bukia (71. R. Santos) – Schembri (79. Gomes).

Předpokládané absence:

BOAVISTA:

Obránce: Nuno HENRIQUE (svalové zranění)

NACIONAL:

Útočník: Jhonder CÁDIZ (zlomená noha)
    Obránce: Mauro CERQUEIRA
    Útočník: Joao "WITI" WITINESS (oba poranění stehna)

Boavista FC: Vagner – Mesquita, Sampaio, Tagliapietra, Talocha – Idris (c), Makhmudov – Bukia, Espinho, Medeiros – Schembri. Trenér: Miguel Leal.
    Náhradníci: Meira – Xisi, Machado, Rochinha, Carraca, R. Santos, I. Gomes.

CD Nacional: Facchini – Sequeira (C), Martins, Correia, Garcia – Mezga, F. Goncalves, Washington, Zizo – R. Gomes, Hamzaoui. Trenér: Joao de Deus.
    Náhradníci: Bento – Figueiredo, Rodrigues, V. Goncalves, Aristeguieta, Agra, Zequinha..

Boavista nastoupí v bíločerných kostkovaných dresech, hosté budou hrát v modrých dresech.

1

1
    Schembri netrefil zařízení.

2
    Snaha o útočnou snahu Nacionalu byla zastavena již na polovině hřiště.

3
    Garcia po svém dlouhém průniku při postranní čáře zaznamenal alespoň autové vhazování pro svůj celek.

4
    Kombinace Boavisty v pokutovém území končí rázným odkopem do autu zásluhou obránce hostí.

5
    Obrana domácích včas sklapla navíc si faulem pomohl Washington.

6
    Vagner rozehrává míč od své branky.

7
    Idris fauloval Gomese, přímý kop pro Nacional z dobré pozice.

8
    Zizův přímý kop končí vysoko nad Vagnerovou brankou.

10
    Útočný faul Washingtona kazí snahu Nacionalu.

11
    Nákopu domácích se lehce zmocnil brankář Facchini.

12
    Mesquita byl osolena chvíli si poležel na trávníku, který není zrovna v anglickém stylu.

13
    Goncalves tvrdě zastavil domácího Bukiu.

14
    Následný přímý kop Espinha končí mimo tři tyče.

15
    Bukia musel šáhnout k faulu, aby zastavil rodící se akci Nacionalu.

17
    Talocha byl chvíli ošetřován.

18
    Vagner svou pohotovostí zabránil rohovému kopu hostí.

19
    Nacional je aktivnější, ale chybí mu větší přesnost přihrávek.

20
    Po odraženém míči Dejan Mezga z první cca z 20 metrů střílí nepřesně.

22
    Sražený míč po hlavičkovém souboji Mezgy znamená rohový kop pro hosty.

23
    Ani druhý roh Ziza nepřinesl nic převratného.

24
    Hamzaoui žádá ošetření na hrací ploše.

25
    Míč nyní často mění svého majitele aniž by delší dobu setrval u jedno z celků.

26
    Domácí hráči porušili pravidlo o ofsajdu.

27
    Medeiros nezvládl poslat "českou uličku" na svého spoluhráče, jeho úmysl byl odhalen a zlikvidován protihráči.

28
    Hostující centr končí přímo u Vagnera.

29
    Nacional právě vstřelil branku!
    Autorem branky je MEZGA, který dostal přihrávku z pravé strany a prostřeluje brankáře.
    29. MEZGA - 0:1

30
    Rohový kop pro domácí.

31
    Vzápětí následuje další roh pro Boavistu.

32
    Idris posílá nepřesný míč pouze za brankovou čáru.

33
    Talocha posílá sice dlouhý míč, ale jen do ofsajdu.

34
    Rozhodčí správně viděl a odpískal faul Talochy při hlavičkovém souboji.

35
    Boavista právě vstřelila branku!
    Perfektní narážečka domácích, kdy André Schembri vrátil pěkně míč IURIMU MEDEIROSOVI a ten neomylně krásně propálil Facchiniho – 1:1!
    35. MEDEIROS - 1:1

36
    Mezga fauloval.

37
    Hamzaoui střílí nepřesně.

38
    Ostrý faul Mesquity se ještě obešel bez žluté karty.

39
    Ale tvrdý zákrok Nuno Sequiery je již po zásluze potrestán žlutou kartou.

41
    Střela hostí byla včas zblokována.

42
    Ricardo Gomes přesně nacentroval, OKACHA HAMZAOUI se pověsil do vzduchu a hlavičkou vrací hostím vedení – 1:2!
    42. HAMZAOUI - 1:2

44
    Makhmudov vymyslel skvělou individuální akci přes tři hráče, navíc předložil dobře míč do druhé vlny Espinhovi, a ten z dobré pozice trestuhodně míjí branku!

45
    Washington hloupým faulem zavinil pokutový kop a vidí žlutou kartu!

45+1
    FABIO ESPINHO ustál tlak, svou střelou poslal Facchiniho na druhou stranu a v pohodě vyrovnává na 2:2!
    45+1. ESPINHO - 2:2

45+2

30 minut se hrál nudný fotbal bez šancí, ale pak to začalo padat. Ve 29. minutě Mezga poslal aktivnější hosty do vedení, vzápětí krásnou brankou vyrovnal Medeiros, aby chvíli na to zase poslal hosty do vedení tentokrát hlavičkou Hamzaoui, ale ani to nebylo vše Washington ve 45. minutě vyrobil penaltu, kterou Espinho chladnokrevně proměnil na 2:2. Druhý poločas začne cca v 18:07 hodin.

46

46
    Tak tohle je překvapivé střídání agilního Emina Makhmudova střídá Carraca.

47
    Čerstvý Carraca z voleje míjí vysoko nad branku Facchina.

48
    Cararca tvrdě zajel do protihráče.

49
    Carraca si během krátké chvíle připisuje druhý faul – ne zrovna drobný, ale tento byl i s pěkným skokem protihráče do dálky.

51
    Útočná akce hostí k ničemu nevedla.

52
    Dlouhý mič Hamzaouiho nenašel domácí, ale o něj ihned přicházejí.

53
    Okacha Hamzaoui tvrdě zajel do Bukiy a vidí správně žlutou kartu.

54
    Střela z přímého kopu byla více než dobrá a Adriano Facchini měl co dělat, aby neinkasoval další branku ve své síti!

55
    Hráč Boavisty se nacházel v ofsajdovém postavení což k nelibosti domácích fandů odhalil asistent rozhodčího..

56
    Talocha fauloval.

57
    Vagner dle rozhodčích již nestihl míč na hrací ploše, rohový kop pro Nacional.

58
    Rohový kop byl sice odvrácen, ale u míče je stále na kopačkách hostí.

59
    Po chybě hostí, šli domácí do brejku, skvěle to udělal Iuri Medeiros udělla kličku i Gacchinimu, mohl sice sám zakončovat, ale nahrál ještě lépe postavenému Schembrimu před prázdnou branku, ten však z 5 metrů nebyl trestuhodně schopen zamést míč do opuštěné branky!

61
    Hamzaoui po ztrátě míče musel faulovat.

62
    Talocha si při zpracování s míčem nepotykal a ten mu utíká za postranní čáru.

63
    Centr přímo ze vzduchu stahuje Vagner.

64
    Rychlý Zizo po dlouhém sprintu získal pouze autové vhazování.

65
    Vůbec dobře to nevypadá s hostujícím brankářem Facchinim (natažená třísla?).

66
    Adriano Facchini končí, do branky musí Vitor Sao Bento.

67
    Gomes střílí nepřesně a Vagnera neohrozí.

68
    Mezgovu bombu Vagner tlumí a chytá!

69
    Domácí chystají střídání.

71
    Smolaře za pískotu diváku Andrého Schembriho vymění Idelino Gomes.

72
    Bento rozehrává akci hostí.

73
    Nacional získal další rohový kop díky včasnému skluzu domácího obránce.

74
    Sequiera si vše zopakuje.

75
    Rozhodčí po druhém rohovém kopu viděl útočný faul.

76
    Centr domácích byl krkolomně odvrácen do bezpečí.

77
    Běhavého Andrého Bukiu střídá Renato Santos.

78
    Mezga dostihl míč až za brankovou čárou.

79
    Pokud Nacional chce aspoń teoreticky myslet na záchranu musí dnes vyhrát. Respektive ve všech zbývajících 3 kolech (a ani to mu nemusí stačit).

80
    Domácí obrana dobře zapracovala.

81
    Centr hostí sražen obranou na rohový kop.

82
    Rohový kop byl špatně rozehrán, domácí celek však toho nedokázal využít.

83
    Tagliapietra odvrací míč na další roh pro modré.

84
    Ale ani ten hostům štěstí nepřinesl.

84
    Rohový kop pro hosty.

85
    Brejk domácí opět nezvládli, díky špatné finální fázi.

85
    Za hokejový bodyček je potrestán žlutým napomenutím Philipe Sampaio.

86
    Střelec z jedné branek Okacha Hamzaoui končí, zahraje si Fernando Aristeteguieta.

87
    Rohový kop pro Nacional.

88
    Rychlý protiútok Talocha zakončuje nepřesnou střelou.

89
    Hosté mají k dispozici další rohový kop.