Sociedad – Granada 2:1 (kon.) | Real Madrid – Valencia 2:1 (kon.) | Las Palmas – Atlético Madrid 0:5 (kon.)
Espanyol – Barcelona 0:3 (kon.)
UD Las Palmas
0:5 (0:3)
Atlético Madrid
Sobota 29.04.2017, 18:30 • Estadio de Gran Canaria • Španielska LaLiga • 35. kolo

Atlético Madrid ovládlo toto stretnutie a o svojo víťazstve rozhodlo v úvodných minútach, keď sa presadili trikrát. V druhom polčase výsledok hostia len podčiarkli. (20:21:12)

90+2
    90+1. Fernando Torres (ATM) - 0:5

90+1
    Atlético dalo gól!
    FERNANDO TORRES len potvrdzuje dominanciu hostí v tomto stretnutí, pretože dostal center zľava a na päťke zabudnutý nemal problém skórovať.

90
    Nadstavujú sa 2 minúty.

89
    Žltú kartu dostáva Thomas Partey (Atlético Madrid).

88
    Mateo García padá na poliacej čiare po jemnom kontakte s protihráčom.

86
    Atlético Madrid sa drží s loptou v strede poľa, domáci napádajú už len z povinnosti a najradšej by sa videli v šatniach.

85
    Jesé sa dostal k strele spoza šestnástky, ale nedokázal trafiť priestor troch žrdí a tak lopta skončila mimo brány.

84
    Roque Mesa sa dostal k zakončeniu, ale Filip Luís ho zráža na ďalší roh.

83
    Jesé síce nasadil cez Hernándeza až do šestnástky, ale tam ho obranca Atlética zastavil aj za cenu rohu.

82
    Prihrávka na krídlo Correu nenašla, pretože ho veľmi dobre zastavil Bigas. Odkopávať od brány môže Varas.

81
    Prihrávky v strede poľa do nekonečna pokračujú. Hra sa v posledných minútach nemení a vyzerá rovnako. Už je aj ťažko niečo nové napísať.

80
    Začalo posledných desať minút riadnej hracej doby. Pri lopte sú aktuálne futbalisti Las Palmasu.

79
    Center aj na domácej strane, tiež bol ale odvrátený. Každému na štadióne už je jasné, že víťazstvo ide do Madridu. Je potrebné už len dohrať.

77
    Filipe Luís poslal center zľava, kde ho však domáci odvrátili a následne sa futbalisti Atlética previnili faulom.

76
    Nepresný výkop Javiho Varasa našiel iba hlavu Parteya, ktorý loptu stlmil a získal pre svojich spoluhráčov.

75
    Dnešné stretnutie sleduje 23 570 divákov.

74
    Atlético Madrid si kráča za tromi dôležitými bodmi, ktoré sa na pôde Las Palmasu nie vždy rodia ľahko. Dnes to ale pomerne jednoduché bolo.
    72. Thomas Partey (ATM) - 0:4

72
    Krásna akcia hostí končí ďalším gólom, pretože THOMAS PARTEY vbehol do šestnástky, vymenil si loptu s Correom a z hranice päťky sa nemýlil.

71
    Striedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza Antoine Griezmann, prichádza Ángel Correa.

70
    Atlético Madrid drží loptu na svojich kopačkách v strede poľa a protivníka k nej nechce pustiť.

69
    Pomaly sa blížime do posledných dvadsiatich minút, ktoré sa budú niesť vo vlažnom duchu. Útočiť sa bude určite len sporadicky.

68
    Striedanie v tíme UD Las Palmas: z ihriska odchádza Tana, prichádza Mateo.

67
    Striedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza José Giménez, prichádza Thomas Partey.

66
    Las Palmas bude dohrávať v desiatich, čo radikálne znížilo šance pre domácich ešte niečo urobiť. Tie boli mizivé aj bez tohto momentu.

65
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Kevin-Prince Boateng (UD Las Palmas). Ten si pomohol v súboji na hranici šestnástky Atlética proti Gimenézovi lakťom.

64
    Striedanie v tíme UD Las Palmas: z ihriska odchádza Alen Halilović, prichádza Momo.

62
    Boateng sa síce cez Gimenéza na krídle dostal k centru, lenže ten nebol vôbec nebezpečný, keďže skončil u Oblaka.

61
    Žltú kartu dostáva Nicolás Gaitán (Atlético Madrid).

60
    Od začiatku zápasu prešla už hodina hry čistého času a čím ďalej, tým viac sa zdá, že toto stretnutie sa len dohráva.

59
    Boateng išiel za pasom do šestnástky, aj keď bol v ofsajde a zrazil sa s Oblakom. Obaja sú ale v poriadku.

58
    Striedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza Kévin Gameiro, prichádza Fernando Torres.

57
    Domáci držia loptu na svojich kopačkách, lenže nevedia sa s ňou teraz dostať na dostrel brány. Jesému sa to síce podarilo, no minul.

56
    Žltú kartu dostáva Alen Halilović (UD Las Palmas).

55
    Gameiro dostal prihrávku od Griezmanna, aj keď mohol strieľať, ale prvý menovaný nedokázal zakončiť.

53
    Nepríjemná strela na bránu Atlética Madrid bola brankárom Oblakom vyrazená na roh, po ktorom nepresne zakončoval Boateng.

52
    Gameiro sa hnal za loptou, lenže skôr bol pri nej brankár Javi Varas, ktorého útočník nechcene zbúral.

51
    Hernán sa dostal k strele z hranice šestnástky po centri Jesého, ale jeho pokus bol zrazený na rohový kop.

50
    Päť minút druhého polčasu za nami. Domáci s loptou v strede poľa hľadajú miesto, kadiaľ by sa dostali vpred.
    49. Kévin Gameiro (ATM)

49
    Jesé sa snažil uvoľniť na krídle spoluhráča, avšak prihrávka z prvej našla len červeno-biele dresy.

48
    Kevin Gameiro mohol skompletizovať hattrick, ale jeho zakončenie v sklze skončilo na žrdi Varasovej brány.

47
    Gaitán si v strede poľa pomohol faulom proti Castellanovi, ktorý sa chcel popri postrannej čiare dostať dopredu.

46

45+1

45
    Nadstavuje sa 1 minúta.

44
    Griezmann zakopol loptu do autu, pretože videl, že jeden z jeho súperov leží na zemi. Za to mu celý štadión zatlieskal.

42
    V týchto chvíľach sa ako keby už len čakalo na záver polčasu. Verme, že v druhom dejstve sa nebude čakať na koniec stretnutia, ale budeme sledovať dobrý futbal.

41
    Domáci s loptou na kopačkách, no hrajú len v strede poľa. Zatiaľ sa nevedia dostať do stretnutia. Tie tri góly v úvodných minútach ich položili na kolená.

39
    Po kombinácii na ľavej strane šestnástky Atlética Madrid prišiel center na Boatenga, lenže volej Ghančana zablokoval Luís a Oblak loptu chytil.

38
    Halilovič skúsil kľučku, nevyšla mu a Koke to navyše urobil tak dobre, že nasledovať bude iba aut pre Atlético.

37
    Filipe Luís dostal pas na krídlo, ktorý by asi stihol na hracej ploche, no v tomto pokuse ho zastavil ofsajd.

35
    Jesé sa zľava dostal k zrazenému zakončeniu, no skôr malo ísť asi o center. Oblak s ním problém nemal a loptu lapil.

34
    Griezmann sa rútil sám na bránu Varasa, lenže včas mu jeden z domácich obrancov stihol odkopnúť loptu a preto sa Francúz do zakončenia nedostal.

33
    Halilovič sa na krídle nedokázal presadiť a tak loptu vrátil na spoluhráčov bližšie k bráne Javiho Varasa.

33
    Žltú kartu dostáva Jesé (UD Las Palmas).

31
    Žltú kartu dostáva Stefan Savić (Atlético Madrid).

30
    Kevin-Prince Boateng sa dostal k hlavičke z hranice malého vápna, nenamieril presne a tak Oblak zasahovať nemusel.

29
    Castellano sa dostal k centru, ktorý síce nezakončil nik, ale Halilovič ešte zakombinoval a Las Palmas získal roh.

28
    Boateng si spracoval loptu v šestnástke na prsia, z voleja sa pokúsil vystreliť, lenže to sa mu cez pozornú defenzívu nepodarilo.

27
    Center zľava pred Varasa sa neujal, Gameiro bol od lopty čistým spôsobom odtlačený.

26
    Halilovič uvoľnil na hranicu šestnástky miesto pre strelu, o ktorú sa nakoniec postaral Castellano, lenže našiel len stred brány a pripraveného Oblaka.

25
    Jesé si to hodil cez dvojicu obrancov na krídle, loptu veľmi rýchlo týmto pádom stratil a nedokázal pokračovať.

24
    Halilovič sa snažil niečo vymyslieť sám, no hráči súpera ho vytlačili a tak loptu odovzdal spoluhráčom.

23
    Pas Griezmanna za obranu na Gameira presný bol, pretože francúzsky útočník sa už dostával do šance, lenže ocitol sa v ofsajde.

22
    Hráči Atlética bola opäť na dostrel brány Varasa, tentoraz sa ani jeden z nich neodhodlal k zakončeniu.

21
    Boateng síce atakoval rozohrávku brankára Oblaka, ale nedokázal mu loptu zobrať. Slovinec nemal väčší problém.

20
    Jesé vo svojej prvej poriadne krídelnej akcii v zápase neuspel, svoj center nasmeroval iba na hlavy hráčov hostí.

19
    Necelých dvadsať minút za nami a už sme videli tri góly. Všetky na jednej strane čo znamená, že Atlético je jednou nohou pri troch bodoch.
    18. Kévin Gameiro (ATM) - 0:3

18
    Hostia si robia, čo chcú. Saúl poslal kolmicu do šestnástky, kde sa cez svojho strážcu natlačil do zakončenia KEVIN GAMEIRO a z ničoho nič tu je rozdiel triedy.
    17. Ñíguez Saúl (ATM) - 0:2

17
    Koke nasmeroval svoj center presne na hlavu SAÚLA ÑÍGUEZA, ktorý sa blysol krásnou hlavičkou pod brvno. Javi Varas už nemohol nič robiť.

16
    Gameiro mal byť opäť adresátom prihrávky, ku ktorej sa nakoniec nedostal, no Atlético získalo aspoň rohový kop.

14
    Gameiro sa k zakončeniu nepredral, pretože v súboji rameno na rameno s Garcíom v šestnástke súpera obaja spadli, ale rýchlejšie sa postavil obranca domácich.

13
    Boateng faulovaný Saúlom na polovici domáceho tímu. Las Palmas sa postupne posúva smerom vpred, kde však prišla nepresná prihrávka a strata.

12
    Strela však nepriniesla nič, pretože dobre postavený múr ju zrazil mimo hraciu plochu.

11
    Domáci síce zakončiť nedokázali, avšak Griezmann fauloval a tak Roque Mesa pre svoj tím získal priamy kop, z ktorého sa dá aj priamo zakončovať.

10
    Následne prišiel ďalší center, ktorý Lucas Hernández odkopol na rohový kop.

10
    Halilovič sa pokúsil prejsť do pokutového územia sprava, kde ho zastavili hneď dvaja hráči Atlética.

9
    Hráči Las Palmasu držia loptu na svojich kopačkách, ale všetko to je v strede poľa, čiže veľmi ďaleko od Oblaka.

8
    Javi Varas sa musel činiť, pretože strela Griezmann smerovala k žrdi, no španielsky brankár tam dočiahol.

7
    Prihrávka do pokutového územia na Gameira neprešla, dobre zapracovala stopérska dvojica domácich.

6
    Žltú kartu dostáva Kevin-Prince Boateng (UD Las Palmas).

5
    Griezmann posunul loptu do šestnástky pre Saúla, ten sa k zakončeniu cez Bigasa nedokázal dostať.

4
    Halilovič sa na krídle po prihrávke od Míchela k lopte síce dostal, ale nedokázal vymyslieť absolútne nič, takže odkopávať môže Oblak.
    2. Kévin Gameiro (ATM) - 0:1

2
    Skvelý štart hostí končí gólom už na konci druhej minúty. KEVIN GAMEIRO si nabehol na malé vápno, kde ho našiel center zľava od Saúla po zemi a cez Bigasa trafil do rohu.

2
    Stopér Savič hlavou aj dokázal zakončiť medzi tri žrde, lenže našiel miesto, kde stál pozorný a pripravený Javi Varas.

1
    Filipe Luís faulovaný na polovici súpera a tak hneď na úvod priletetí do šestnástky domáceho tímu center.

1

UD Las Palmas: Varas – Michel, David García (C), Bigas, D. Castellano – Hernán – Halilović, Mesa, Tana, Jesé – K-P. Boateng.
    Náhradníci: Lizoain – J. Castellano, Lemos, Expósito, Momo, Simón, Mateo.

Atlético Madrid: Oblak – J. Giménez, Savić, Hernández, Luís – Gaitán, Saúl, Gabi (C), Koke – Griezmann, Gameiro.
    Náhradníci: Moyà – F. Torres, Partey, Cerci, Á. Correa, Tiago..

Celok z Baleárskych ostrovov sa nachádza na trinástom mieste a zachránený už je, no momentálne nehrá dobre. Z posledných pätnástich kôl vyhral len štyrikrát, až v deviatich pokusoch prehral. Tak sa stalo aj naposledy, na pôde nováčika Legánes. Na druhej strane, počas spomínanej série stretnutí má na svojom konte aj remízy zo štadióna Santiaga Bernábeua, kde dokonca siahal na tri body. Las Palmas do konca sezóny prišiel o útočníka Marka Livaju, ktorý dostal červenú kartu proti Alavésu a následne ešte strčil do rozhodcu. Najlepším strelcom je desaťgólový Kevin-Prince Boateng, o ktorom sa hovorí, že by mohol predĺžiť zmluvu.

Semifinalista Ligy majstrov do tejto fázy súťaže vstúpi len pár dní po stretnutí s Las Palmas, takže uvidíme, či bude Diego Simeone šetriť kľúčových hráčov, nakoľko duel proti Realu Madrid bude určite dôležitejší. V lige je Atlético momentálne tretie so ziskom 68 bodov. Rovnako má aj Sevilla a to aj preto, že "Rojiblancos" naposledy doma prekvapivo podľahli Villarrealu. Tým sa teda ukončila deväťzápasová séria v La Lige bez prehry. V domácej súťaži to však Atlético má stále vo vlastných rukách. Zaujímavým faktom je, že klub má najlepšiu defenzívu. Inkasoval len 25-krát. Najlepším strelcom je kto iný, než Antoine Griezmann, ten dal 16 ligových gólov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.