Toronto – Washington 4:5 (kon.) | Boston – Ottawa 0:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 0:2 (kon.)
Calgary – Anaheim 1:3 (kon.)
Calgary Flames
1:3 (0:2, 1:0, 0:1) Stav série: 0:4
Anaheim Ducks
cz Štvrtok 20.04.2017, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Play-off NHL • Štvrťfinále Z. konferencie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a Anaheim Ducks.

Oba úvodní zápasy vyhrál Anaheim 3:2. V závěru utkání se Calgary pokoušelo vyrovnat, ale nepodařilo se. Třetí zápas se hrál na ledě Flames. Domácí fanoušci vytvořili svým hokejistům parádní atmosféru, Calgary vedlo o tři branky, ale Ducks dokázali vyrovnat a zápas dostali do prodloužení, ve kterém vyhráli.

Anaheim vyhrál poslední zápas zápas 5:4 v prodloužení a celou sérii vede 3:0 na zápasy. Jedna výhra ho dělí od postupu do dalších bodů, naopak s Flames to nevypadá vůbec dobře. Poprvé v historii vyhráli Ducks zápas v play-off, ve kterém prohrávali o tři branky.
    Anaheim pro své fanoušky opět připravuje promítání zápasu.

Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Stone, Bartkowski, Engelland – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Chiasson – F. Hamilton, Lazar, Brouwer.

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – H. Lindholm, Montour, Theodore, Bieksa, Holzer, Manson – Rakell, Getzlaf, Eaves – Cogliano, Kesler, Silfverberg – N. Ritchie, Vermette, Perry – Wagner, N. Thompson, L. Shaw..

Zápas za malý moment začne.

Úvodní buly bude brzy vhozeno, hokejisté už jsou na ledové ploše.

Ještě hymny.

00:01

00:01
    Úvodní buly mají hostující hokejisté, kteří nahazují kotouč do útočného pásma.

00:23
    Hlasitě se ozývají fanoušci domácího celku, kteří dělají od prvních sekund maximum pro to, aby tento duel nebyl posledním pro Flames.

01:07
    Jakob Silfverberg se probojoval do střelecké pozice, domácí brankář kryje jeho pokus. Bude se vhazovat v útočném pásmu Anaheimu.

01:26
    John Gibson na druhé straně také musel zasahovat, pokus od modré čáry odrazil mimo svou branku.

02:20
    Sledujeme sice rychlý úvod zápasu, ale na hře Flames je evidentní, že zejména nechtějí chybovat.

02:46
    Mark Giordano rozehrává od své branky, následně do útočného pásma poslal Michaela Frolíka, ten ovšem neměl dostatek rychlosti, a tak jen nahodil na branku a šel střídat.

03:33
    Ryan Kesler nedokázal v útočném pásmu vybojovat kotouč, a tak se hra přesouvá do středního pásma. Mnoho střel na branku k vidění není,

04:06
    John Gibson se zapojuje do rozehrávky, pokračuje Hampus Lindholm.

04:24
    Corey Perry našel svého spoluhráče, který vystřelil na branku. Jeho zakončení skončilo metr nad brankou.

05:38
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Podobný vstup do zápasu domácí přesně nepotřebovali. PATRICK EAVES nahodil kotouč na branku z hodné ostrého úhlu, ale našel mezírku v postoji brankáře Elliotta, který puk nedokázal zastavit. Bez asistence.
    05:38 Patrick EAVES - 0:1

05:38
    Střídání v brance týmu Calgary Flames: ze hřiště odchází Brian Elliott, přichází Chad Johnson.

06:46
    Chad Johnson, který vystřídal svého pravděpodobně zraněného kolegu neudržel čisté konto dlouho. Rickard Rakell vystřelil na branku, gólman puk vyrazil před sebe a NATE THOMPSON neměl s dorážkou problém. Asistence: Rickard Rakell a Corey Perry.
    06:46 Nate THOMPSON - 0:2

07:43
    Ducks vstoupili do zápasu výtečně, fanoušci domácího celku se jen těžko vzpamatovávají z nepovedeného úvodu.

08:17
    3:5, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, aktivnější jsou hosté, ale rozhodně ne tak, aby měli tak výraznou optickou převahu.

08:52
    Troy Brouwer vystřelil z kruhu, jeho pokus kryje hostující gólman. Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Ducks. Komerční přestávka.

08:53
    Sam Bennett vyhrál buly v útočném pásmu, následně ale o kotouč přišel, a tak se směr hry otočil.

09:26
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí hokejisté se marně snaží hrát aktivněji, hosté výborné brání.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, která zatím vychází Anaheimu podle představ.

10:19
    Domácí se dostali do postavení mimo hru.

10:23
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku hostujícího celku. Domácí tak mají možnost snadno vytvořit tlak v útočném pásmu.

10:46
    Micheal Ferland se snažil probojovat se k puku, to se mu podařilo, následně od modré pálil Dougie Hamilton, jehož pokus John Gibson kryje.

11:03
    Domácí hokejisté i fanoušci se jen obtížně vzpamatovávají z nepovedeného úvodu zápasu.

11:37
    Střelecky je zápas vyrovnaný, oba tým vyslaly na branku soupeře pět střel, jen to skóre vyrovnané poněkud není.

12:04
    Kris Versteeg a Mark Giordano se pokoušeli něco vymyslet v útočném pásmu. Prvně jmenovaný nevystřelil přesně, následně Giordanova střela byla zablokovaná.

12:50
    Matthew Tkachuk vypálil a jeho pokus skvěle zastavil Corey Perry, který hraje velmi dobře na obou koncích kluziště.

13:13
    Zakázané uvolnění na druhé straně, vhazovat se bude před brankou Flames.

13:41
    Ryan Kesler zkusil vystřelit, jeho pokus byl zablokovaný.

14:26
    7:5, střelecky jsou aktivnější už domácí, ale John Gibson podává dobrý výkon.

14:40
    Domácí brankář kryje nahození na svou branku, hra je přerušená a následovat bude komerční přestávka.

14:44
    Kris Versteeg nahodil kotouč do útočného pásmu, ale obránci jej vybojovali, a tak se směr hry otáčí.

15:10
    Sam Bennett velmi dobře držel hru v útočném pásmu, ale do zakončení se neprobojovat. Do už se dostáváme do finální fáze první třetiny.

15:46
    John Gibson kryje střelecký pokus domácího hráče.

16:11
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Patrick Eaves – 2 min., držení protihráče).

16:30
    Ducks vyhazují kotouč přes všechny čáry, chtějí první třetinu dohrát bez inkasovaného gólu.

16:50
    Domácí se nemohou rychle dostat do útočného pásma, Anaheim hraje aktivně již ve středním pásmu.

17:14
    Korbinian Holzer vyhazuje puk znovu za branku domácích. Ti tak musí znovu bojovat o útočnou třetinu.

17:41
    Andrew Cogliano se při vlastním oslabení probojoval do útočného pásma, ale nedokázal vystřelit.

17:55
    Mikael Backlund nabral rychlost ve středním pásmu, vybruslil si před branku a vystřelil. John Gibson zasáhl a přerušil hru.

18:00
    Mark Giordano dlouho čekal se střelou, položil si brankáře a pasem hledal Krise Versteega. Jeho rána byla zablokovaná a následně si už hostující obrana poradila.

18:11

18:46
    Nyní se do útočného pásma dostali Ducks, ale výraznější šanci si nevytvořili.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:20
    Hostující defenziva hraje zodpovědně, drží hru daleko od své branky.

19:33
    Ryan Getzlaf prodloužil do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

19:50
    Už se nic nestane, třetina končí.

20:00

V první třetině udělali hosté důležité dva kroky k postupu v nejrychlejším možném termínu. Vedou o dvě branky a domácím se nedaří vybojovat si tlak v útočném pásmu.

20:01

20:40
    Zápas, ve kterém vedou hosté o dvě branky, pokračuje druhou třetinou.

20:49
    Andrew Cogliano se probojoval do zakončení, jeho pokus vůbec nebyl špatný, ale domácí brankář si dokázal poradit.

21:11
    Sledujeme rychlý hokej v úvodu druhé třetiny, následně se Flames dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

21:55
    Mikael Backlund se probojoval do střelecké pozice, jeho zakončení nebylo vůbec špatné, ale brankář si dokázal poradit.

22:35
    Chad Johnson výborně zastavil ránu, kterou vyslal zkušený hostující harcovník Corey Perry.

23:05
    Tři minuty hry ze druhé třetiny jsou pryč, Calgary zahrálo na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Johnsona.

24:00
    Ani jeden celek se nyní nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

24:14
    Ryan Kesler špatně přihrál, a tak se směr hry otáčí. Následně minul branku Ducks Matt Bartkowski.

24:46
    Johnny Gaudreau hledal spoluhráče postaveného před brankou, ale přihrávka postrádala přesnost.

25:23
    15:12, střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté, jen se skórováním mají Flames docela velké problémy.

25:45
    John Gibson přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

26:30
    Flames mají kotouč ve svém obranném pásmu a nikam se neženou, domácí střídají.

26:47
    Matthew Tkachuk nedokázal přesněji vystřelit ani přihrát. Jeho pokus prosvištěl útočným pásmem až do rohu hrací plochy.

27:25
    Domácí hokejisté se probojovali do zajímavé střelecké pozice, jejich šance však končí nepřesnou střelou.

27:56
    Troy Brouwer vypálil z dobré pozice, ale kotouč kryje gólman John Gibson.
    Fanoušci Ducks sledují zápas před Honda Center. Utkání se promítá na obrazovkách.

28:02
    Andrew Cogliano byl volný před brankou soupeře a čekal na kotouč. Spoluhráč mu však přesněji přihrát nedokázal.

28:38
    Mikael Backlund se probojoval do vyložené střelecké pozice, ale jeho pokus senzačně zastavil hostující brankář John Gibson. Následně Ducks odehráli na icing, vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.

29:20
    Domácí se dostali do útočného pásma. Jejich pomalou rozehrávku vystihl Ryan Getzlaf a nechybělo mnoho, aby se probojoval do vyložené střelecké pozice.

30:06
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, hosté stále vedou o dvě branky a mají namířeno k postupu do dalšího kola.

30:21
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Chris Wagner – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

30:30
    Johnny Gaudreau vystřelil, jeho rána nebyla povedená, kotouč končí mimo branku.

30:44
    Hostující hokejisté posílají kotouč přes všechny čáry, sledujeme rychlý hokej, který se musí líbit.

31:13
    TJ Brodie hledal spoluhráče před brankou, ale jeho pas byl příliš prudký.

31:36
    Johnny Gaudreau skvěle vypálil, ještě lepší zákrok si připisuje hostující brankář.

32:24

32:27
    Flames nedokázali proměnit další přesilovou hru, domácím se v tomto zápase příliš nedaří.

32:50
    Sam Bennett vybojoval kotouč v obranném pásmu, následně o něj rychle přišel, a tak musel gólman zasahovat.

33:14
    Sam Bennett hledal svého lépe postaveného spoluhráče, přihrávka však postrádala přesnost.

33:52
    Troy Brouwer se uvolnil před brankou, kotouč posunul na Freddieho Hamiltona, který nedokázal zakončit. Nechybělo mnoho jeho pokusu.

34:30
    21:14, domácí hokejisté jsou střelecky aktivnější, ale nemohou najít recept na hostující defenzivu.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, Johnny Gaudreau dostal hodně prostoru, jeho pokus kryje pozorný brankář Ducks. Komerční přestávka.

35:24
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Kesler – 2 min., hákování).

35:38
    Domácí mají k dispozici další přesilovou hru, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.

36:07
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Snad poprvé v tomto zápase hostující obrana zaváhala a domácí toho dokázali využít. Po přesilovkovém tlaku přihrával Kris Versteeg do míst, kde byl SEAN MONAHAN, který usměrnil holí kotouč za brankovou čáru. Asistence: Kris Versteeg, Troy Brouwer.
    36:07 Sean MONAHAN - 1:2

37:03
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Giordano – 2 min., držení hole).

37:10
    Domácí posílají kotouč přes všechny čáry.

37:30
    Michael Frolík v oslabení vystřelil a hostující brankář si s jeho pokusem k tyčce dokázal poradit.

37:48
    Nyní se hosté dostali do útočného pásma, následně o něj kvůli dobré práci defenzivy přišli.

38:16
    Sledujeme asi nejlepší pasáž zápasu.

39:00
    Corey Perry dostal výborný pas, ale nedokázal překonat brankáře soupeře. Chad Johnson podržel své spoluhráče.

39:08
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Alex Chiasson – 2 min., sekání).

39:30
    Hosté hrají v přesilové hře hodně aktivně, dostali se do útočného pásma, kde kombinují.

39:52
    Corey Perry nevystřelil přesně.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli jen jednu branku, prosadili se ve druhé polovině domácí, kterým se tak podařilo vstřelil kontaktní branku. V samotném závěru hráli hosté přesilovku, kterou neproměnili. Třetí třetinu budou Ducks začínat v početní výhodě.

40:01

40:10
    Pokračuje přesilová hra Ducks.

40:27
    Ryan Getzlaf vypálil od modré čáry, jeho rána končí vysoko nad brankou. Následně je hra přerušení.

40:40
    Anaheim se nemůže probojovat do střelecké pozice, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

41:10

41:18
    Josh Manson si kotouč z bekhendové strany přehazoval na forhend, ale nepodařilo se mu zakončit přesně.

42:00
    Chad Johnson měl nyní hodně práce, zkušený Corey Perry se probojoval do zakončení, ale nepodařilo se mu důrazněji vystřelit.

43:27
    Domácí hokejisté se snaží vyrovnat, ale nemohou se probojovat do výraznější střelecké pozice.

43:43
    26:20, Flames jsou střelecky aktivnější, ale nedaří se jim znovu překonat brankáře soupeře a vyrovnat.

44:10
    Ryan Kesler to vzal na sebe, jeho střela bekhendem končí mimo branku.

44:27
    Ryan Kesler vypálil z mezikruží, Chad Johnson jeho pokus vytěsnil mimo branku.

45:00
    Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč, Ducks stále drží hubené vedení a míří za postupem do dalšího kola play-off.

45:15
    Hostující hráči hrají zodpovědně ve vlastním obranném pásmu, nedávají domácím mnoho prostoru pro kombinační hru.

46:26
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí hrají dobře defenzivně, nechtějí zejména inkasovat.

47:08
    Komerční přestávka.

47:26
    Elitní formace Anaheimu se dostala do útočného pásma, kde se snaží něco vymyslet. Obrana Flames byla pozorná a dokázala si nyní poradit.

48:00
    Corey Perry hlídkoval před brankou, jeho pokus byl zablokovaný, následně zakončoval obránce Hampus Lindholm.

48:42
    TJ Brodie vypálil z dobré pozice, ale jeho pokus končí mimo branku.

49:12
    John Gibson vyrazil kotouč jen před sebe, kde byl volný domácí hráč, jehož zakončení nebylo přesné.

50:20
    Polovina třetí třetiny je pryč, sledujeme takticky vedenou hokejovou bitvu, ani jeden celek nechce chybovat.

51:20
    Brandon Montour nevybral zatáčku v útočném pásmu a tvrdě naboural do mantinelu. Následně se zvedl z ledu a pokračuje ve hře. Příjemné setkání hrazení a hráče to rozhodně nebylo.

51:40
    Mark Giordano se snaží něco vymyslet před brankou soupeře, Flames jsou hlasitě povzbuzovaní z hlediště, zatím to není platné.

52:07
    John Gibson kryje střelecký pokus od modré čáry, následuje komerční přestávka.

52:15
    Go Flames Go, ozývá se nyní sborově z hlediště, domácí fanoušci se snaží jak jen to jde dotlačit své oblíbence k vyrovnání.

52:51
    Jakob Silfverberg se probojoval do útočného pásma, stíhal jej obránce, a tak vystřelil z nepříliš dobré pozice. Kotouč končí mimo branku.

53:33
    Jeden z hráčů Ducks byl hodně tvrdě atakován za brankou Flames. Podle všeho ale podle pravidel byl souboj v pořádku.

54:40
    Výborně nyní zasáhl hostující brankář, John Gibson dokázal udržet kotouč před brankovou čárou. Mikael Backlund si vypracoval dobrou pozici.

55:01
    Necelých pět minut zbývá do konce třetí třetiny.

55:30
    34:24, střelecky jsou výrazně aktivnější domácí hokejisté, ale nedaří se jim podruhé překonat brankáře soupeře. Fanoušci ženou Flames za vyrovnáním.

56:10
    Hosté vedli útočnou akci, probojovali se do zakončení, ale Patrick Eaves nedokázal přesněji vystřelit. Směr hry se otáčí.

56:35
    Puk je ve středním pásmu, čas z pohledu domácích ubíhá velmi pomalu.

56:46
    Kris Versteeg se vypálil z kruhu, John Gibson kryje jeho pokus. Vhazovat se bude před brankou Calgary.

57:00
    Tři minuty zbývají do třetí sirény, Flames marně buší na hostující obranu.

57:21
    Ducks odehráli kotouč jen na zakázané uvolnění, z taktického hlediska to nebylo nejpovedenější.

57:21
    Flames hrají v šesti, brankář je venku z branky. Ještě oddechový čas hostů, a pak už hra šesti proti pěti.

57:36
    Mikael Backlund dorážel střelu spoluhráče, ale minul odkrytou horní část branky.

57:45
    Troy Brouwer se dostal k další střele, ale ani tentokrát nedokázal skórovat.

57:52
    Zakázané uvolnění, buly před brankou Ducks. Klec Flames je prázdná.

58:00
    Kris Versteeg neudržel útočné pásmo, hraje se v neutrální zóně.

58:26
    Andrew Cogliano nahodil do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing. Čas běží velmi rychle!

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:05
    Ducks nemohou střídat, na pětici hostujících hráčů je evidentní únava.

59:05
    Oddechový čas pro domácí. Ducks si sice odpočinou, ale síly nabere také domácí elitní formace, která před malou chvílí slezla z ledu a nyní jde opět do akce.

59:18
    Další zakázané uvolnění, vhazovat se bude opět před brankou Gibsona.

59:41
    Opět zakázané uvolnění, tentokrát kotouč přes všechny čáry vyhodil hostující Josh Manson.

59:53
    Domácí měli tlak v útočném pásmu, ale chybovali, a tak se k puku dostal RYAN GETZLAF, který trefil prázdnou branku. Bez asistence.
    59:53 Ryan GETZLAF - 1:3

Je dobojováno, zápas končí, hostující Anaheim vyhrává tento duel 3:1, celkově pak sérii 4:0 a postupuje do dalších bojů v Play-off. Naopak pro dnes domácí Calgary Flames končí sezóna hned v prvním kole.
    Gratulace k postupu.

Corey Perry: Věděli jsme, že to nebude jednoduché, ostatně první dva zápasy jsme vyhráli o gól, třetí duel až v prodloužení. Jsme rádi, že postupuje dál.

K zápasu se vyjádřil také člen poraženého týmu Mark Giordano: Byl to dobrý hokej z naší strany. Jsme rádi za podporu od fanoušků. Soupeř dokázal najít cestu k postupu.

Tři hvězdy utkání:
    1. John Gibson (ANA) 37 zák., 1 gól, 97,3%
    2. Sean Monahan (CGY) 1+0
    3. Nate Thompson (ANA) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Michael Frolík (CGY) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:20 (06:55:18)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 37. Monahan (Versteeg, Brouwer) – 6. Eaves, 7. N. Thompson (Rakell, Perry), 60. Getzlaf

Calgary Flames: Elliott (6. Ch. Johnson) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Stone, Bartkowski, Engelland – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Chiasson – F. Hamilton, Lazar, Brouwer.