Hranice – Nové Veselí 24:23 (kon.) | Kopřivnice – Litovel 25:25 (kon.)
25:25 (10:11)
Tatran Litovel
cz Nedeľa 09.04.2017, 17:00Chance Extraliga mužů (CZ) • O udržanie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezké odpoledne! Házenkářské play-out mužské extraligy pokračuje soubojem Kopřivnice s Litovlí. Utkání začíná v 17:00 a textovým přenosem vás provede Vít Muzikář.

Kopřivnice
    Myslím, že Ivo Vávra, tedy kouč domácích házenkářů, to nazval zcela přesně. Pro Kopřivnici je tohle existenční zápas. Ano, je to skutečně tak. Pokud domácí mužstvo tenhle duel prohraje, tak zkrátka nemá v extralize, co dělat.

KH je favoritem tohoto souboje. O tom nemůže nikdo pochybovat. Tento tým bude mít daleko větší motivaci než soupeř a dá se očekávat, že jej poženou vynikající fanoušci. Jeden nejmenovaný zástupce Kopřivnice očekává pořádnou bitvu.

Jan Gřes má před tímto zápasem respekt z Litovle. "Mají zkušený tým s výbornými křídly, dobrými brankaři a na rozdíl od nás už mohou hrát naprosto uvolněně," sdělil hráč Kopřivnice webu před dnešním střetnutí.

Litovel
    Hosté přijíždí do Kopřivnice jako outsider. Už před sezonou se všude v českém házenkářském prostředí šuškalo, že Tatran bude bojovat o holé setrvání v extralize. Ještě pár dní před úvodním zápasem ligového ročníku nemělo mužstvo trenéra.

Střední spojka Tomáš Macek doufá, že Litovel odehraje své poslední duely v extralize se ctí. Trenér Michal Hradil přidává, že jeho tým bude chtít jakéhokoliv soupeře potrápit.

V aktuální tabulce play-out už Litovel nemá ani teoretickou šanci na postup do baráže s vítězem první ligy (tedy možnost, že by Tatran skončil desátý, je vyloučená). Tak či onak – čtyřiadvacet zápasů = tři výhry, jedna remíza = sedm bodů v letošní sezoně. Rovnice, která vyznívá velice špatně pro příznivce litovelské házené.

Delegace
    Tenhle zápas bude rozhodovat dvojice rozhodčích ve složení Radek Mohyla – Přemysl Fukala. Tato dvojice pískala v letošním play-off nejprve jeden zápas čtvrtfinále Zubří – Frýdek-Místek, následně poslední souboj té samé fáze sezony mezi Jičínem a Plzní (třetí duel, který Talent vyhrál 27:24).

Na práci těchto dvou mužů bude dohlížet jakožto delegát utkání Roman Bauer.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

5
    Běží nám pátá minuta utkání, stav je nerozhodný – 2:2. (2:2)

8
    V následujících třech minutách jsme viděli jen jednu branku, takže blíže k výhře je momentálně favorit utkání z Kopřivnice. (3:2)

9
    Zatím sledujeme zápas vynikajících obran, Kopřivnice utíká svému protivníkovi na rozdíl dvou branek. (4:2)

10
    Bylo to zřejmě Mynář, kdo dal pátou branku svěřenců trenéra Vávry. (5:2)

11
    V následující minutě je to Nedoma, který snižuje z pohledu Tatranu na rozdíl dvou přesných zásahů. (5:3)

13
    A opět Nedoma. Hostující házenkář snížil brankou z trháku! (5:4)

14
    Tatran srovnává zásluhou Bechného a branky z rychlého brejku! (5:5)

14
    Martin Střelec se nyní dostal k brance z křídla, tedy ze své typické pozice. (6:5)

19
    Zatím se žádný z dnešních soupeřů nedostal do nějakého většího trháku. Jan Hanus brankou z křídla posouvá tým trenéra Vávry do vedení o dvě branky. (7:5)

20
    A když se k tomu přidá proměněná sedmička Dalibora Mynáře, tak Kopřivnice vede dokonce i tři góly. (8:5)

21
    Další minuta a další gól. Tentokráte ovšem do kopřivnické sítě. Tomáš Pernička je autorem šesté branky již jistě sestupujícího týmu. (8:6)

23
    Následně je to Jan Zbránek, kdo snižuje na rozdíl jedné branky. (8:7)

24
    Kopřivnické vedení je minulostí. Může za to přesný zásah Bechného z rychlého kontru. (8:8)

25
    Hostující Nedoma právě neproměnil sedmimetrový hod proti kopřivnickému brankáři! (8:8)

27
    Sedmička Dalibora Mynáře končí v síti. (9:8)

27
    Ještě v té samé minutě zaznamenal Bechný přesnou trefu z pivota! (9:9)

28
    Desátou branku Kopřivnice vstřelil Rachač, a sice ze spojky, když domácí hráč vsadil na razanci! (10:9)

30
    Jeden z hostujících hráčů právě srovnal stav zápasu! (10:10)

30
    Oddechový čas pro domácí. A sice v čase 29:30. (10:10)

30
    Tomáš Bechný se prosadil ze samostatného úniku. Kopřivnice inkasuje pouhé dvě vteřiny před koncem prvního poločasu. (10:11)

30
    První poločas skončil. (10:11)

Kopřivnice prohrává po prvním poločase s Litovlí 10:11. Je sympatické, že hosté, ačkoliv mají jistý sestup, tak nepřijeli do Kopřivnice jen tak na výlet. Mužstvo trenéra Vávry musí hodit režim "online", protože pakliže dnešní duel ztratí, tak bude oproti desátým Hranicím (ty dnes zvítězily doma nad Novým Veselím 24:23) mínus pět bodů. Do konce play-out budou po dnešku zbývat pouhé tři zápasy. Tohle je kritický stav pro Kopřivnici!

31
    Začal druhý poločas. (10:11)

31
    Domácí tým srovnává brankou z brejku! (11:11)

32
    Jan Gřes dostává favorita zápasu do vedení. (12:11)

33
    Jan Zbránek proměnil sedmimetrový hod. (12:12)

33
    A znovu Jan Zbránek překonává brankáře Kopřivnice, tentokráte z rychlého kontru. (12:13)

34
    Další branka Jana Zbránka z rychlého protiútoku. (12:14)

35
    Za domácí mužstvo snižuje Martin Střelec, tedy hráč, který hraje především na křídle. (13:14)

36
    Druhý poločas nabízí zatím hodně branek, teď se ujal pokus Střelce. (14:14)

37
    Proskok Jana Zbránka vrací Tatranu Litovel vedení. (14:15)

38
    Domácí tým srovnává díky brance Dalibora Mynáře ze spojky! (15:15)

39
    Brankář Kopřivnice zlikvidoval v posledních sekundách několik nebezpečných pokusů svých soupeřů. (15:15)

44
    Hosté jdou do vedení díky brance jednoho z hráčů Litovle z křídla přes prsty. Přesným střelcem byl Nedoma. (15:16)

44
    Jeden z hostujících hráčů právě proměnil sedmimetrový hod! (15:17)

44
    Jan Gřes a jeho branka ze spojky. To znamená, že Kopřivnice je v kontaktu s Litovlí. (16:17)

45
    V krátkém sledu jsme byli svědky dvou branek, každá padla z rychlého brejku. (17:18)

45
    Jan Zbránek posílá míč ze sedmičky do sítě! (17:19)

47
    Šmíd z devíti metrů překonává domácího brankáře a Litovel vede o tři branky! (17:20)

49
    A branka Tomáše Perničky z dálky znamená čtyřbrankové vedení Tatranu Litovel! (17:21)

49
    Jeden z domácích hráčů reaguje na branku Tomáše Perničky gólem z brejku! (18:21)

49
    Oddechový čas pro hosty. (18:21)

50
    Jan Gřes z proskoku dává branku. Čeká nás určitě zajímavých posledních deset minut zápasu. (19:21)

52
    Jan Zbránek se prosadil z křídla! (19:22)

52
    Následuje trefa Jana Gřese ze spojky! (20:22)

53
    Dalibor Mynař ze sedmičky překonal brankáře Litovle! (21:22)

55
    Viděli jsme v krátkém sledu dvě branky z křídla! (22:23)

55
    Tomáš Pernička svým přesným zásahem přibližuje Tatran k výhře! (22:24)

56
    Martin Střelec se dokázal prosadit z křídla! (23:24)

58
    Bukovského střela končí v síti. Je srovnáno! (24:24)

59
    Jan Gřes dostává Kopřivnici do vedení! (25:24)

60
    V čase 59:30 je to Bechný, kdo srovnává brankou z pivota. Kopřivnice si bere timeout. (25:25)

Konec zápasu. (25:25)

Zápas končí remízou, respektive ztrátou pro Kopřivnici. Svěřenci trenéra Vávry měli jednoznačně tenhle zápas vyhrát. Ztráta onoho bodu pro ně může být klíčová. Litovel zaslouží projevy sympatie za to, že získala bod, ačkoliv už jí o nic nejde.

Pro domácí mužstvo je situace kritická. Nic jiného než výhra v Hranicích pro Kopřivnici neexistuje. Jinak je ten scénář jasně daný – tenhle tým se s extraligou minimálně na jednu sezonu rozloučí. (19:14:48)