Belgicko – Austrália 0:3 (kon.) | Srbsko – Island 6:0 (kon.) | Rumunsko – Španielsko 6:0 (kon.)
Rumunsko
6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Španielsko
cz Nedeľa 09.04.2017, 19:00 • Galati Arena, Galati • Majstrovstvá sveta - 2. Divízia, sk. A • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu další zápas MS 2. Divize ve skupině A a my prostřednictvím tohoto online přenosu budeme sledovat zápas mezi týmy Rumunska a Španělska.

Rumunsko

Domácí Rumuni mají skupinu A velmi dobře rozehranou, když jsou zatím na prvním místě. V dnešním posledním duelu tak mají vše ve svých rukách, aby své prvenství potvrdili. Proti Španělsku budou rozhodně favority a pokusí se účinkování ve skupině A zakončit další výhrou. K tomu je poženou i domácí fanoušci, kteří z výkonů Rumunů mají jistě velkou radost a dá se předkpokládat, že v dnešním duelu si zajistí postup do vyšší divize.

Španělsko

To Španělé se nacházejí úplně na opačném pólu v tabulce skupiny A. Jsou poslední a s největší pravděpodobností je čeká sestup do MS 2. Divize. Pokud by ale dnes dokázali Rumuny porazit, zachránili by se. Tato varianta se ale moc nepředpokládá a nemají to tedy ve svých rukách. Uvidíme, co nám zápas nabídne a zda dojde k nějakému překvapení.

Vzájemná utkání

Poslední vzájemný duel se datuje do dubna roku 2015, tehdy Rumuni porazili Španělsko vysoko 7:1. Španělé tak mají svému soupeři rozhodně co vracet.

Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.

Rumunsko: Toke (Onodi) – Flinta (A), Nagy, Bors, O. Biro, Gecse, Lusneac, Sallo, Bocu, Györfy – Gliga (C), G. Biro, Mihaly – Georgescu (A), Irmia, M. Biro – Fodor, N. Rokaly, S. Rokaly – Barabas, Peter.

Španělsko: I. García (Barbo) – Paul, G. Betrán (A), Brabo, A. García, Baldris, Vea – Puyuelo (C), Rubio, González – Carbonell, Quevedo, Boronat – Muñoz, Solorzano, Fuentes (A) – A. Betrán, Pantoja, Cerda – García-Arias.

Rozhodčí: Aaro Brannare (FIN) – Lodewyk Beelen (NED), Benas Jakšys (LTU).

Poslední utkání tohoto divizního šampionátu začne s menším zpožděním.

Rumunsko musí v tomto zápase jednoznačně vyhrát, aby vůbec mohlo postoupit. Jedinou postupovou příčku zatím drží Austrálie, která si dříve poradila s Belgií a na domácí celek má náskok dva body.

Aréna v Galati je zcela plně zaplněna, oba týmy čeká bouřlivá atmosféra.

00:01

00:20
    Hned v úvodních sekundách hry jsme se dočkali dvou přerušení hry, rozhodčí odpískal španělskému celku zakázaná uvolnění.

01:16
    Csanad Fodor hledal skrytou přihrávkou před branku volného Botonda Flintu. Španělsko skvěle zareagovala a puk zblokovalo mimo jeho dosah.

02:08
    Pablo Puyuelo se nebál přesily a dokázal se dostat do útočného pásma. Ovšem tam španělský výběr dlouho nepobyl.

02:55
    Nicusor Lusneac se dostal v útočném pásmu ke střele z otočky, ale jeho projektil vůbec do španělského brankoviště nedostal.

03:27
    Španělsko je zatím vyrovnaným soupeřem pro domácí celek. Uvidíme, na jak dlouho jim toto nadšení vydrží.

03:53
    Guillermo Betrán se snažil dostat do útočného pásma, ale rozhodčí vzápětí píská ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:03
    Zoltán Toke si musel dát pozor na odražený puk, který se nepříjemně odrazil zpět do prostoru před brankou.

04:58
    Alejandro Carbonell si vzal puk ve vlastním pásmu, v tom středním nabral rychlost a v útočném nebezpečně zakončil. Rumunský brankář se pouze ohlédnul za nepřesnou střelou.

06:01
    Španělsko se usadilo v útočném pásmu, kde vymýšlí plány, jak ohrozit domácí branku. Rumunský brankář může být zatím v klidu.

07:22
    Rumunský brankář si musel dát pozor proti dotírajicím hráčům soupeře, proto puk schoval pod lapačku.

08:17
    Španělsko i nadále drží nastolené tempo ze začátku utkání. Kdo tipoval, že to pro domácí celek lehký zápas, ten se mýlil.

09:21
    Oriol Rubio se dostal na levém kruhu ke střele příklepem, rumunský brankář byl pozorný a puk vyrazil mimo ohrožení své branky.

10:21
    Csanad Fodor se dostal do zakončení skvělou stahovačkou, ale španělský brankář byl u své tyčky připraven.

10:54
    První třetina se nám před malou chvíli přehoupla do své druhé části. V té první jsme zatím žádný gól neviděli.

11:21
    Florian Bocu našel svou přihrávkou volného Gergöa Bira, který vypálil těsně mimo španělské branky.

11:46
    Rumunsku se rýsoval brejk tři na dva, ale domácí tým zklamal v závěrečné fázi této akce.

12:16
    Rumunsko přebírá otěže zápasu a postupně diktuje tempo hry. Je otázkou času, kdy se domácí celek prosadí.

13:34
    Velký závar před španělskou brankou řeší až skvělý Ignacio García, který nadvakrát zamezil první brance v tomto utkání.

14:40
    Rumunsko i nadále drží svého soupeře v jejich pásmu, ale žádná zásadní akce, která by zvrátila nerozhodný stav nepřichází.

16:05
    Rumunsko právě vstřelilo branku!
    Máme tady první branku v dnešním utkání. SZILARD ROKALY si pohrál se španělskou obranou a následně i chytře zakončil. Rumunsko se tedy ujímá vedení v tomto zápase. Asistence: Hugo Gecse.
    16:05 Szilard ROKALY - 1:0

16:41
    Rumunsko stihlo do konce úvodní třetiny vstřelit gól, ale teď se musí bránit nebezpečným španělským atakům.

17:23
    Adrian Irmia ujel všem svým strážcům a poté nechal vyniknout lapačku španělského brankáře.

18:23
    Španělsko se snaží do konce třetiny vyrovnat, ale proti je domácí obrana, která v dnešním zápase pracuje na výbornou.

19:01
    Hlasatel dnešního utkání ohlásil poslední minutu první třetiny.

19:31
    Poslední větší akci v této třetině měl domácí Mihaly, ale branku nedal. Španělský brankář skvěle vyrazil puk mimo brankoviště.

20:00

Další třetina začne přibližně v 19:50.

První třetina tohoto utkání je minulostí. Favorit dnešního utkání, kterým je Rumunsko vede nad svým soupeřem ze Španělska 1:0. O jedinou branku domácích se postaral v čase 16:06 Szilard Rokaly. Pokud Rumunsko udrží nastolený trend, tak si příští rok zahraje vyšší divizi.

Počet střel v zápase: 14 – 3

20:01

20:18
    Vyloučení v týmu Španělsko (Gastón González – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

20:41
    Španělský tým začal své oslabení velmi dobře, když třikrát za sebou zastavil rumunský útok na modré čáře.

21:06
    Až teď se Rumuni dostali do útočného pásma, následně budou vymýšlet, jak dopravit puk za záda španělského brankáře.

21:29
    Adrian Irmia zkusil vystřelit z menšího úhlu, ale branku vůbec netrefil. Puk zamířil do rohu kluziště.

22:01
    Španělsko vyhazuje přes všechny tři čáry a může jít střídat. Tuto přestávku využívá i domácí celek.

22:18

22:24
    Domácí tým přidává svou druhou branku v utkání! Po krasné kombinaci se dostal k zakončení OTTO BIRO, který podruhé překonal španělského brankáře. Asistence: Matyas Biro, Mihail Georgescu.
    22:24 Otto BIRO - 2:0

23:11
    Domácímu celku dvoubrankové vedení nestačí a i nadále se tlačí do koncovky.

23:45
    Juan Brabo zamíchal s pukem a následně i vystřelil, ovšem do míst, kde byl připraven rumunský brankář.

24:16
    Španělsko nechce dát kůži lacino a jemně kouše v útočném pásmu. Jenže domácí obrana si zatím dokáže poradit.

24:49
    Před španělskou brankou vznikla menší šarvátka, kterou řeší až rozhodčí, kteří hráčům rázně domlouvají.

25:24
    Ede Mihaly dnes nehraje vydařený zápas, ani jeho první střela v utkání se příliš nepovedla.

26:50
    Celý stadión povzbuzuje domácí celek, který se tlačí do útočného pásma. Nicusor Lusneac netrefil odkrytou branku.

27:28
    Španělský tým se po delší době vydal do útočného pásma, kde ovšem moc dlouho nezůstal a opět se musí vrátit do obrany.

28:03
    Vyloučení v týmu Španělsko (Marc Paul – 2 min., vysoká hůl).

28:35
    Rumunsko má další příležitost rozšířit své vedení v tomto zápase. Ovšem španělská obrana se z předchozích situací polepšila.

29:11
    Přesilová hra pomalu plyne do svého konce, žádnou nebezpečnou střelu jsme v této domácí výhodě neviděli.

29:49
    Tak jsem to přivolal, následně Rumuni vypálil tři nebezpečné střely, který se ovšem nedostali do brankoviště, byly zblokovány.

30:03

31:27
    Huba Bors statečně drží modrou čáru a celkově uzamyká svého soupeře v jejich pásmu.

32:52
    Jak jsem psal už dříve, EDE MIHALY dnes nehrál nějak působivý zápas, ale tento gól všechno mění. Rumunsko už v tomto zápase vede 3:0 a pomalu míří za vítězstvím na tomto turnaji. Asistence: Roberto Gliga, Gergo Biro.
    32:52 Ede MIHALY - 3:0

32:52
    Oddechový čas pro hosty.

34:04
    Druhá třetina se řítí do svého závěru, domácí tým plní povinnost a vede nad svým sokem 3:0.

34:39
    Tihamer Györfy se úspěšně bije proti hostující přesile a to úspěšně, tento Rumun stále drží útočné pásmo.

35:07
    Vyloučení v týmu Rumunsko (Szilard Rokaly – 2 min., naražení zezadu).

35:23
    Rumunsko má hrát oslabení, ale vůbec to takhle nevypadá. Španělsko zřejmě neví, jak přesilová hra vůbec vypadá.

35:55
    Po delší době si připsal zákrok rumunský brankář, který zastavil střelu jednoho ze španělských obránců.

36:14
    Usazení v útočném pásmu přichází až po minutě a je z toho pěkný závar. Domácí brankář má co dělat, aby puk zastavil před vlastní brankou.

37:07

37:13
    Gergö Biro dostal puk do jízdy a pelášil s ním na španělskou branku. Ignacio García teď podržel svůj tým, jeho spoluhráči můžou děkovat, že neprohrávají už o čtyři branky.

37:46
    István Nagy se objevil úplně sám před španělskou brankou, ale ani ten nedokázal prostřelit Garcíu v brance Španělska.

38:45
    Rumunsko se rozhodlo, že závěr druhé třetiny bude dohrávat v útočném pásmu, daleko od vlastní branky.

39:01
    Hlasatel dnešního utkání ohlásil poslední minutu druhé třetiny.

39:27
    Rumunsko se tlačí do zakončení, ale García si připisuje jeden úspěšný zákrok za druhým.

39:49
    Pablo Pantoja se tlačil do šance, ale následně byl zblokován pozorným obráncem.

40:00

Další třetina začne přibližně v 20:34.

Druhá třetina dnešního zápasu mezi Rumunskem a Španělskem je za námi. Ve druhé periodě jsme byli svědky dvou branek v síti Španělska. První branku v čase 22:24 dal Otto Biro. Druhá branka přišla o deset minut později z hokejky Ede Mihalyho. Jestli bylo Rumunsko po první třetině blízko postupu, tak po druhé je už snad jisté, že tento tým postoupí.

Počet střel v zápase: 20 (14, 6) – 12 (3, 9)

40:01

40:19
    Před malou chvílí nám začala vůbec poslední třetina letošního šampionátu divize IIA.

40:44
    Hned v úvodu periody je nejvíce v akci španělský brankář García, který se celkově v dnešním zápase nenudí.

41:07
    Matyas Biro si vyměnil puk se svým spoluhráčem, následně se dostal k nevýrazné střele, která nenadělala problémy španělské obraně.

41:55
    Ignacio Solorzano si počkal na svého soupeře, kterého následně tvrdě poslal do mantinelu. Rozhodčí však nehodlá udělit dvouminutový trest.

42:12
    Botond Flinta se vydal na útočný výlet, který se moc nevydařil. Po přechodu do útočného pásma o puk přišel.

43:12
    Roberto Gliga se dere za pukem, ke kterému se později i dostává. Tohle může být pro španělskou branku nebezpečné.

43:29
    Tak to byla nádhera, kterou nám předvedl EDE MIHALY. Tento rumunský hráč prokázal rychlý švih hokejkou, poté puk zaplaval v rohu španělské branky. Asistence: Matyas Biro.
    43:29 Ede MIHALY - 4:0

43:45
    Hned vzápětí domácí tým přidává i pátý gól v tomto utkání. Další nádhernou střelu nám ukázal ADRIAN IRMIA, který navýšil už tak vysoké vedení na 5:0. Asistence: Zsolt Peter.
    43:45 Adrian IRMIA - 5:0

43:45
    Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Ignacio García, přichází Raúl Barbo.

45:45
    Španělsko už nemá sílu na nějaký větší odpor, domácí celek míří za postupem!

46:19
    Csanad Fodor výborně napadá, později dokonce získává puk pro svůj tým. Rumunsko už nikde nemusí spěchat.

46:51
    Adrian Irmia byl v samostatném nájezdu faulován, rozhodčím nezbývá nic jiného než odpískat trestné střílení. To ovšem tento rumunský hráč neproměnil.

47:07
    Rumunský tým se baví hokejem. Důkazem byla i tato souhra, který málem skončila gólem.

47:53
    Na ledu to velmi jiskří. Kousek od střídaček se vytvořila menší šarvátka mezi hráči.

47:55
    Vyloučení v týmu Rumunsko (Norbert Rokaly – 2 min., napadení).
    Vyloučení v týmu Španělsko (Pablo Puyuelo – 2 min., napadení).
    Vyloučení v týmu Rumunsko (Szilard Rokaly – 2 min., napadení).

49:46
    Konec dnešního zápasu se nám pomalu, ale jistě blíží. Rumunsko doslova ničí svého soupeře a vede 5:0.

50:19
    Mihail Georgescu se snažil rychle vypálit od modré, ale jeho střela byla hned na začátku zblokována.

51:18
    Zápas se podle mého bude už dohrávat. Vlastně pro oba týmy jsou tyto minuty poslední v této divizi.

51:57
    Rumunsko momentálně tlačí na svého soupeře v útočném pásmu, ale další branka z toho zatím není.

53:16
    Španělský tým se snaží aspoň o čestný úspěch, ale ani ten zatím nepřichází.

53:41
    Oriol Boronat mohl toto prokletí prolomit, ale jeho pěkná a hlavně přesná střela končí ve výstroji brankáře Rumunska.

54:32
    Rumuni ke konci zápasu polevují, toho se snaží využít soupeř, avšak zatím marně.

55:17
    Náhodná střela Patricia Fuentese končí mimo rumunskou branku. Tato střela neměla světlou budoucnost.

55:31
    Registrujeme další střelecký pokus z hokejek Španělska. Rumunský brankář si tentokrát puk schoval do lapačky.

56:01
    Španělsku je odpískáno zakázané uvolnění, hra se opět stěhuje před jejich branku. Vhazovat se bude po pravici španělského brankáře.

56:18
    Vyloučení v týmu Španělsko (Gastón González – 2 min., napadení).

57:20
    Přesilová hra je využitá! HUBA BORS dostal puk na modrou čáru a vypálil, puk poté propadnul za záda španělského brankáře. Rumunsko tedy vede 6:0. Asistence: Csanad Fodor
    57:20 Huba BORS - 6:0

57:20

58:24
    Ani jeden tým se v závěru nikde netlačí, zápas se už v poměrném klidném tempu dohrává.

59:01
    Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

59:07
    Vyloučení v týmu Rumunsko (Zsolt Peter – 2 min., krosček).

59:26
    Jedna z posledních španělských šancí končí opět neúspěšným zakončením.

59:49
    Poslední střelecké představení má za sebou i domácí celek. Další, tentokrát sedmá branka z toho nebyla.

Máme tady konec zápasu, hala v rumunské Galati propuká nadšením. Rumunský celek jasně přehrál svého španělského soka vysoko 6:0 a postupuje do skupiny B první divize Mistrovství světa. Naopak Španělsko bude i nadále hrát druhou divize, ovšem skupinu B. Pojďme si ještě v rychlosti zrekapitulovat branky ve třetí třetině. Jako první se ve třetí periodě prosadil Ede Mihaly, ani za patnáct sekund přidal pátou branku Adrian Irmia a všechno završil Huba Bors, který propálil bezmocného španělského brankáře:

Počet střel v zápase: 32 (14, 6, 12) – 17 (3, 9, 5)

Nejlepším hráčem utkání na rumunské straně byl Matyas Biro. Na druhé straně byl oceněn brankář Ignacio García .

Nejlepším rumunským hráčem v celém turnaji byl Roberto Gliga, co se týká španělské strany, tam byl zvolen Guillermo Betrán.

Nejlepší hráči podle vedení soutěže:

Nejlepší brankář: Anthony Kimlin (AUS)
    Nejlepší obránce: Dominik Crnogorac (SRB)
    Nejlepší útočník: Csanad Fodor (ROU)

Nejlepší hráči podle trenérů:

Brankář: Anthony Kimlin (AUS)
    Obránci: Vincent Morgan (BEL) a Guillermo Betrán (ESP)
    Útočníci: Robin Hedström (ISL), Roberto Gliga (ROU), Marko Milovanović (SRB)

To by bylo pro tuto chvíli z mé strany všechno. Já Vám přeji úspěšný start do nového pracovního týdne a u dalších sportovních přenosů opět někdy na počtenou. (21:19:57)

Jan Mládek

Góly a asistencie: 17. S. Rokaly (Gecse), 23. O. Biro (M. Biro, Georgescu), 33. Mihaly (Gliga, G. Biro), 44. Mihaly (M. Biro), 44. Irmia (Peter), 58. Bors (Fodor)

Španielsko: I. García (44. Barbo) – Paul, G. Betrán (A), Brabo, A. García, Baldris, Vea – Puyuelo (C), Rubio, González – Carbonell, Quevedo, Boronat – Muñoz, Solorzano, Fuentes (A) – A. Betrán, Pantoja, Cerda – García-Arias.

Rozhodca: Aaro Brannare (FIN) – Lodewyk Beelen (NED), Benas Jakšys (LTU)