Sobota 08.04.2017, 13:30 • Tipsport Aréna Žilina • Reprezentácia do 18 rokov

Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 13:30.

Slovensko: Ovečka (Sklenár) – Šimurda, Ivan, Kupec, Korenčík, Feherváry, Pupák, Žiak, Dúžek – Stacho, Ružička, Havrila, Regenda, Fafrák, Baláž, Köver, Liška, Pospíšil, Urbánek, Tóth, Kelemen

Česko: Pavlát (Patera) – Zelingr, Buchtela, Bednář, Myšák, Bukač, Galvas, Král, Šalda, Mikyska – Kalaj, Kern, Hladoník, Škvrně, Dvořák, Kaut, Machala, Zadina, Chytil, Gajarský, Svoboda, Hrabík, Safin, Pour, Kondelík

Rozhodca: Štefik, Valach – Kollár, Rojík.

Na ľade žilinskej Tipsport arény už máme rozhodcovskú štvoricu, hráčov Slovenska, čakáme však na príchod českých reprezentantov.

00:01
    Zápas sa začína

00:01
    Úvodné buly zápasu v prospech hokejistov Česka.

00:30
    Oproti pôvodnému zápisu zmena v bránke hostí, od úvodu nastúpil do zápasu brankár z Českých Budějovíc, Jiří Patera.

01:02
    Úvodná minúta sa niesla vo svižnom tempe, Patera si pripísal jeden dobrý zákrok. Slovensko v miernom tlaku, napokon z toho bude presilová hra.

01:29
    Vylúčenie v tíme Česko (Safin – 2 min., podrazenie).

01:55
    Slováci usadení v útočnom pásme, dve rýchle strely od modrej čiary však neslávili úspech.

02:10
    Veľká šanca Slovenska, po strele od modrej čiary tečoval pred Paterom puk Adam Liška, ten následne opečiatkoval ľavú tyč českej bránky!

02:42
    Tlak Slovenska trvá, mladí reprezentanti spod Tatier však svojimi strelami míňajú bránku Jiřího Pateru.

03:05
    Ešte posledné sekundy presilovky pre Slovensko, Patera je však pozorný.

03:29
    Hostia v plnom počte.

03:37
    Slovensko dalo gól! Tesne po skončení presilovej hry sa však mladí Slováci dočkali, pretože Adam Žiak sa oprel do puku od modrej čiary a teč MATEJA TÓTHA prešiel pomedzi betóny do bránky Jiřího Pateru. Asistencia: Adam Žiak.

04:25
    Hrá sa v rýchlom tempe a s minimom prerušení, iba tímy tak striedajú počas hry.

05:01
    Máme za sebou úvodných päť minút prvej tretiny, Slovensko gólom Tótha vedie nad Českou republikou 1:0.

05:37
    Mladí Slováci znovu v nápore, po strele od modrej čiary osvedčil dobrý reflex Patera.

06:01
    Rýchly útok hostí v podaní Filipa Zadinu, ktorý s pukom zbehol po ľavej strane, jeho následná strela švihom však minula bránku Ovečku.

06:13
    Česko dalo gól, ten však neplatí pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku!

06:36
    Česko dalo gól!
    Tentoraz je však už vyrovnané, pretože od modrej čiary napriahol ONDŘEJ BUCHTELA a nekompromisne vyrovnal na 1:1. Asistencie: Jan Hladoník, Martin Kaut.

07:07
    Sledujeme skutočne svižný hokej, vidieť, že hráči oboch tímov tvrdo bojujú o nomináciu na záverečný turnaj MS.

07:40
    Vhadzovanie po pravej ruke Juraja Ovečku, puk následne získavajú Slováci.

07:52
    Slovensko dalo gól! Rýchly útok domácich hokejistov po buly pred Ovečkom, Ivan našiel prihrávkou MARTINA FEHERVÁRYHO, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, vrátane českého brankára. Asistencie: Michal Ivan, Adam Liška.

08:25
    Tak v Žiline sledujeme strelecké hody, oba tímy sa skôr sústredia na ofenzívu než na defenzívnu prácu.

09:01
    Hostia už si dávajú v obrane predsa len väčší pozor, Slováci sa snažia napádať ich rozohrávku s dvojicou hráčov.

09:45
    V týchto sekundách sledujeme skôr boj o puk v strednom pásme, žiadna vyslovená hokejová krása to teraz nie je.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Slovensko vedie nad Českou republikou 2:1.

10:40
    Buly po ľavej ruke Juraja Ovečku, Česko ostáva pri puku v útočnom pásme.

11:05
    Delovka Dalimila Mikysku od modrej čiary, hráč Komety Brno však minul Ovečkovu bránku.

11:49
    Znovu sa hrá dlho bez prerušenia hry, oba tímy bleskovo striedajú. Puk je za bránkou Pateru.

12:01
    Zakázané uvoľnenie v podaní hráčov hostí, vhadzovať sa bude po ľavej ruke Jiřího Pateru.

12:21
    Nasledovať bude ďalšie buly, pretože Patera chytil do lapačky dobrú strelu Feherváryho.

12:58
    Hra je v týchto momentoch mierne rozháraná, často prerušovaná a nemá spád.

13:11
    Šikovná akcia českého útočníka Jana Kerna, ktorý potiahol puk za bránku Slovenska a hľadal prihrávkou spoluhráča. To mu síce nevyšlo, ale získal presilovku pre svoj tím.

13:14
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Ivan – 2 min., hákovanie).

13:50
    Hokejisti Českej republiky v tlaku pred Jurajom Ovečkom, robia však chybu na modrej čiare a strácajú pásmo.

14:05
    Puk je za bránkou hostí, oba tímy striedajú svoje formácie na ľade.

14:33
    Slovensko dalo gól! Mladí Slováci využili chybu hostí na útočnej modrej čiare, dostali sa do prečíslenia 2 na 1, Kelemen našiel voľného MILOŠA FAFRÁKA, ktorý v nájazde nedal Paterovi šancu a puk zavesil do pravého horného rohu. Asistencia: Miloš Kelemen.

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút.

15:14
    Domáci v plnom počte.

15:58
    Slováci v útočnom pásme, o puk sa však vedú tvrdé boje pri mantineli.

16:27
    Mladí Slováci sú pri chuti, stále držia puk v útočnom pásme. Napokon všetko rieši Patera, ktorý stlmil strelu od modrej čiary na svojej hrudi a podržal puk v lapačke. Preťažená obrana hostí si tak môže vydýchnuť.

16:59
    Mikyska to skúšal individuálne, akcia hráča Komety Brno však neslávila úspech.

17:29
    Opäť sa hrá pomerne dlho bez prerušenia hry.

17:52
    Po dlhšom čase je v permanencii slovenský brankár Juraj Ovečka, ktorý predviedol dobrý zákrok a nasledovať bude buly po jeho pravej ruke.

18:22
    Slováci už vysunuli napádanie rozohrávky hostí až na trojicu hráčov, tak toto je skutočne zaujímavý taktický ťah.

18:47
    Hra má tempo, oba tímy sa snažia, ale stále vidieť nezohratosť jednotlivých formácií.

19:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelá minúta.

19:32
    Hrá sa v pásme Slovenska, Ovečka však nemusel zasahovať.

20:00

Po prvej tretine vedie Slovensko nad Českou republikou 3:1. Domáci išli do vedenia v 4. minúte gólom Tótha. Hostia následne vyrovnali v 7. minúte, kedy presne namieril Buchtela. Už o minútu neskôr Slováci znovu viedli, pretože presne mieril Feherváry. Nuž a tretí gól Slovenska pridal v 15. minúte v oslabení Fafrák. Druhá tretina sa začne približne o 14:21.

20:01

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Českej republiky.

20:49
    Česi začali tretinu svižne, držia puk v útočnom pásme a dobre kombinujú, strelecky však Ovečku ohroziť nedokázali.

21:25
    Znovu sa hrá dlho bez prerušenia, puk je za bránkou Slovenske, kde sa oň urputne bojuje pri mantineli.

21:58
    Slovensko po prvý raz v tejto tretine v útočnom pásme, ohrozenie Pateru z toho nebude.

22:00
    Nasledoval rýchly útok hostí, po strete s domácim obrancom končí útočník hostí aj s brankárom Ovečkom v slovenskej bránke.

22:00
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Kupec – 2 min., podrazenie).

22:15
    Hokejistom Českej republiky stačilo 15 sekúnd presilovej hry, pretože Machala našiel KRYŠTOFA HRABÍKA, ktorý prekonal Juraja Ovečku. Asistencie: Ondřej Machala, Martin Kaut.

23:00
    Znovu vidíme svižný hokej, Česi sú aktívnejší a snažia sa vyrovnať skóre dnešného zápasu.

23:40
    Ondřej Buchtela sa oprel do strely od modrej čiary, vyprášil výstroj Juraja Ovečku a následne tvrdo dohral jedného zo slovenských hráčov.

24:06
    Hostia pokračujú v tlaku pred Ovečkom, po dlhšom čase však strácajú puk a dopredu idú Slováci.

24:52
    Nuž ale mladí Slováci sa v útočnej fáze dlho nezdržali, hostia sú znovu v pásme pred Jurajom Ovečkom. Navyše tu máme prvý náznak roztržky na ľade, rozhodcovia ju však rýchlo zažehnali.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, stav zápasu je 3:2.

25:47
    Slovenskí hokejisti pôsobia zakríknuto, majú problém s prechodom cez stredné pásmo.

26:05
    Vhadzovanie po ľavej ruke Jiřího Patery. Puk pre hráčov Slovenska.

26:22
    Po buly sa do dobrej pozície dostal Adam Liška, no pri strele príklepom zlomil hokejku a Patera tak nemusel zasahovať.

27:11
    Hrá sa znovu dlho bez prerušenia hry, individuálnou akciou sa cez slovenskú obranu nepresadil Jan Kern.

27:29
    Vhadzovanie po pravej ruke českého brankára.

27:50
    Slováci sa konečne prebrali, držia hostí v obrannom pásme. Mark Korenčík skúsil nahodiť puk na bránku hostí, bol však nepresný.

28:24
    Útočná aktivita českých hokejistov končí postavením mimo hru. Vhadzovať sa bude v strednom pásme, bližšie ku bránke Slovenska.

28:52
    Menší závar pred bránkou Juraja Ovečku. Jeden z českých hráčov strieľal z veľkého uhla, Ovečka puk chytil, no následne spadol do bránky. Puk však ostal pred bránkovou čiarou.

30:01
    Máme za sebou polovicu dnešného prípravného zápasu, Slovensko vedie nad Českou republikou 3:2.

30:45
    V týchto momentoch sledujeme obojstrannú snahu o ovládnutie stredného pásma.

31:22
    Slováci sa snažili kombinačne rozobrať obranu hostí, čo sa im nepodarilo, Adam Liška aspoň skúsil strelu, no puk mu skĺzol po čepeli hokejky.

31:59
    Hra sa sťahuje pred Jiřího Pateru, dôvodom je zakázané uvoľnenie českých hokejistov.

32:29
    Tvrdé boje o puk v útočnom pásme Slovenska, mladí Slováci však napokon hru za svoju bránku a striedajú.

33:05
    Stále sledujeme pomerne svižný hokej, avšak chýbajú strelecké pokusy či vážnejšie útočné akcie na jednej alebo druhej strane.

33:52
    Znovu je puk za bránkou Slovenska, znovu oba tímy striedajú počas hry.

34:11
    Jaroslav Dvořák sa snažil dostať s pukom pred Ovečku, zastavil ho však čisto Marek Korenčík.

34:24
    Skrumáž pred bránkou Českej republiky, Slováci sa tešili z gólu, no hostia nesúhlasili. Prácu má teda videorozhodca.

34:24
    Stále čakáme na verdikt hlavného rozhodcu.

34:24
    Stále sa nehrá, stále čakáme na verdikt hlavného rozhodcu.

34:24
    Gól neplatí, pokračujeme v zápase za stavu 3:2.

34:29
    Vylúčenie v tíme Česko (Chytil – 2 min., hákovanie).

34:33
    Slovensko dalo gól! Slováci využívajú presilovú hru takmer okamžite, pretože Michal Ivan nabil MARTINOVI FEHERVÁRYMU, ktorý delovkou nedal Paterovi žiadnu šancu. Asistencia Michal Ivan.

35:22
    Nuž a netrvalo to dlho a hostia znovu znižujú na rozdiel jediného gólu. Po rýchlom útoku sa pred Ovečkom presadil DALIMIL MIKYSKA. Asistencie: Jan Bednář, Jan Hladoník.

36:04
    Hra sa sťahuje do obranného pásma Slovenska, vhadzovať sa bude po ľavej ruke Juraja Ovečku.

36:19
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Ružička – 2 min., hákovanie).

36:45
    Do strely sa od modrej čiary oprel český útočník Filip Zadina, na šťastie pre Juraja Ovečku zlomil pri strele hokejku.

37:05
    Hokejisti Českej republiky sú v útočnom pásme, no Slováci puk získali a poslali ho cez všetky čiary.

37:30
    Táto presilová hra hokejistom Českej republiky príliš nevychádza, majú problém udržať sa v útočnom pásme, no bude sa znovu vylučovať na strane domáceho tímu.

38:16
    Vylúčenie v tíme Slovensko (2 min.).

38:19
    Slovensko so štyrmi hráčmi.

38:20
    A je vyrovnané, 4:4! Presilovú hru hostia využili, pretože strelou od modrej čiary sa presadil ONDŘEJ MACHALA. Asistencie: Ondřej Buchtela, Jaroslav Dvořák.

39:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelá minúta.

39:30
    O puk sa bojuje za bránkou Slovenska.

40:00

Po druhej tretine máme v Žiline stav zápasu 4:4. Tretia tretina sa začne približne o 15:20.

40:01

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Českej republiky.

40:35
    Hostia skúsil tlak hneď v úvode tretiny, pred Ovečkom sa však nedokázali presadiť.

40:56
    Vhadzovanie po pravej ruke Jiřího Pateru.

41:29
    Veľká šanca Slovenska, pretože ideálny puk do medzikružia dostal Jakub Köver, no jeho strela švihom opečiatkovala len pravú tyč českej bránky!

42:05
    Slováci sú však aktívnejší a snažia sa usadiť v útočnom pásme pred Jiřím Paterom.

42:36
    Hokejisti Česka však kontrujú rýchlym protiútokom a zasahovať musí Juraj Ovečka, ktorý podržal puk vo svojej lapačke.

42:56
    Ďalší úspešný zákrok si pripisuje gólman Slovenska, tentoraz vychytal Jaroslava Dvořáka, ktorý pálil z dobrej pozície.

43:29
    Vidíme veľa súbojov o puk, oba tímy sa snažia strhnúť vedenie na svoju stranu.

44:05
    Puk je za bránkou Česka, oba tímy striedajú počas hry.

44:49
    Je vidieť, že oba tímy poriadne pridali vo svojom výkone, oproti pomerne ležérnej druhej tretine sledujeme veľký boj o každý puk.

44:50
    Hostia sa po prvý raz v dnešnom súboji dostávajú do vedenia! Po prihrávke Mikysku sa pred Ovečkom presadil MAREK ŠKVRNĚ. Asistencia: Dalimil Mikyska.

45:01
    Máme za sebou 5 minút tretej tretiny, Česko vedie v Žilina Slovenskom o jediný gól.

45:44
    Slováci zatlačili svojho súpera, do obrany, bekhendové zakončenie Urbáneka si však cestu do siete nenašlo.

46:13
    Nuž a na ľade máme prvú vážnejšiu potýčku, vylučovať sa však nebude.

46:58
    Hokejisti Česka sú pri chuti a gól im dodal energiu, aktuálne držia podstatne viac puk na svojich hokejkách.

47:36
    Slováci sa však nevzdávajú, Patera musí byť v strehu.

48:27
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, vyslovené gólové šance však chýbajú.

49:05
    Na ľade sa začína priostrovať, oba tímy začínajú dohrávať osobné súboje.

49:55
    Nuž a už sa to pred bránkou Jiřího Pateru všetko melie, vzniká tam veru poriadna šarvátka.

50:02
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Liška – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme Česko (Buchtela – 2 min., hrubosť).

50:14
    Vylúčenie v tíme Česko (Bukač – 2 min., hákovanie).

50:35
    Hokejisti Slovenska sú v útočnom pásme pred Jiřím Paterom.

51:01
    Slováci stále kombinujú v útočnom pásme, Patera je však pozorný a česká obrana po zákroku svojho brankára vyhadzuje puk cez všetky čiary.

51:35
    Slováci znovu v pásme pred bránkou Českej republiky.

52:02
    Slovensko s piati, Česká republika so štyrmi hráčmi.

52:14

52:49
    Slováci sa síce snažia, ale v týchto momentoch sa im nedarí usadiť sa na dlhšie v útočnom pásme.

53:26
    Boj o puk pri pravom mantineli v útočnom pásme Slovenska, hostia však získavajú puk a ženú sa dopredu.

53:48
    Vhadzovanie po pravej ruke Juraja Ovečku.

53:50
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Ružička – 2 min., držanie).

54:35
    Hosťom sa nedarí prechod cez útočnú modrú čiaru, ale dá sa povedať, že sa o to ani príliš nesnažia. Vyhrávajú o gól zbierajú cenný čas do konca zápasu.

55:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých 5 minút.

55:15
    Menší závar pred bránkou Ovečku, vznikla drobná šarvátka, no všetko je zažehnané.

55:50

56:12
    Čas letí a očakávaná tlak domáceho výberu Slovenska zatiaľ neprichádza.

56:48
    Mladí Slováci zobrali puk za svoju bránku, prestriedali útočné formácie a ženú sa dopredu.

57:25
    Tvrdé osobné súboje v pásme hostí, o puk sa bojuje za bránkou Jiřího Pateru.

57:58
    Slováci tlačia, snažia sa, ale česká obrana stojí momentálne na pevných nohách.

58:01
    Do konca tretej tretiny ostávajú necelé dve minúty.

58:25
    Puk je za bránkou Juraja Ovečku, Slováci opäť preskupujú svoje útočné rady.

58:50
    Stále sa hrá v pásme Českej republiky, je to však boj o každý kúsok ľadu.

58:55
    Oddychový čas domácich.

59:01
    Posledná minúta tretej tretiny, Ovečka na striedačke, navyše je avizované vylúčenie českého hráča.

59:26
    Vylúčenie v tíme Česko (Kondelík – 2 min., podrazenie).

59:26
    Oddychový čas hostí.

59:30
    Buly pred Paterom Slováci prehrali, Ovečka tak musel ostať v bránke.

59:40
    Ovečka znovu na striedačke!

S konštatovaním, že výber Slovenska do 18 rokov podľahol v prípravnom zápase českým rovesníkom 4:5 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok dňa. Dočítania priatelia. (15:56:14)

Dávid Švec

Góly a asistencie: 4. Tóth (Žiak), 8. Feherváry (Ivan, Liška), 15. Fafrák (Kelemen), 35. Feherváry (Ivan) – 7. Buchtela (Hladoník, Kaut), 23. Hrabík (Machala, Kaut), 36. Mikyska (Bednář, Hladoník), 39. Machala (Buchtela, Dvořák), 45. Škvrně (Mikyska)

Česko: Patera (Pavlát) – Zelingr, Buchtela, Bednář, Myšák, Bukač, Galvas, Král, Šalda, Mikyska – Kalaj, Kern, Hladoník, Škvrně, Dvořák, Kaut, Machala, Zadina, Chytil, Gajarský, Svoboda, Hrabík, Safin, Pour, Kondelík

Rozhodca: Štefik, Valach – Kollár, Rojík