Boston – Tampa Bay 4:0 (kon.) | NJ Devils – Philadelphia 1:0 (po pr.) | Pittsburgh – Columbus 4:1 (kon.)
Toronto – Washington 1:4 (kon.) | Ottawa – Detroit 2:0 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 2:5 (kon.)
Nashville – NY Islanders 1:2 (po pr.) | Minnesota – Carolina 5:3 (kon.) | Dallas – Arizona 3:2 (po pr.)
Colorado – Chicago 4:3 (po pr.) | Anaheim – Calgary 3:1 (kon.) | LA Kings – Edmonton 6:4 (kon.)
San Jose – Vancouver 3:1 (kon.)
Dallas Stars
3:2 (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Arizona Coyotes
cz Streda 05.04.2017, 02:40 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy zase na počtenou. (05:13:31)

Hvězdy utkání:

Julius Honka (DAL) – 1+0, 0, 5 střel, čas na ledě 15:47
    Jason Dickinson (DAL) – 1+0, 0, 2 střely, čas na ledě 11:12
    Mike Smith (ARI) – 24 zákroků, 90,3 %

Československá stopa v utkání:

Radek Faksa (DAL) – 0+0, 0, 1 střela na bránu, čas na ledě 15:06

Dallas Stars tedy nakonec poráží Arizonu Coyotes 3:2 po prodloužení, když se o rozhodující branku postaral Julius Honka, pro kterého to navíc byla jeho premiérová trefa v NHL.

63:48 Julius HONKA - 3:2

63:48
    Dallas právě vstřelil branku!
    JULIUS HONKA se přeci jen dočkal, když obdržel přihrávku od Spezzy a jeho dělovka zapadla přesně pod břevno hostující klece. Asistence: Jason Spezza, Gemel Smith.

63:40
    Honka si parádně vybruslil z modré až k bráně Arizony, kde však jeho střelu parádně vykryl Smith.

62:25
    Arizona je v prodloužení více na puku, ale hosté zatím nemohou vstřelit rozhodující branku.

60:53
    Dvorak dostal puk na Riedera a jeho pohotovou střelu parádně vytěsnil Niemi.

60:17
    Jedovatá střela Jamieho Benna proletěla jen těsně vedle Smithovy brány.

60:01

Arizoně se ve třetí třetině podařilo vyrovnat stav utkání, když se prosadil Duclair, a tak o vítězi tohoto utkání bude muset rozhodnout prodloužení.

60:00

59:21
    Oleksiak přejel s pukem útočnou modrou čáru, kde ihned vystřelil, avšak jeho pokus hosté přizvedli do ochranné sítě.

58:08
    Seguinova dělovka jen proletěla kolem brány Arizony.

57:02
    Hamhuisova přihrávka byla zblokována do hlediště, takže se bude vhazovat v útočné třetině Dallasu.

56:28
    Další útočná snaha hostujícího týmu končí ofsajdem. Hra bude pokračovat až po komerční přestávce.
    55:33 Anthony DUCLAIR - 2:2

55:33
    Arizona právě vstřelila branku!
    Coyotes se dostali za bránu Dallasu, odkud nakonec Domi nahrál před Niemiho ANTHONYMU DUCLAIROVI, jenž se svou pohotovou střelou prostřelil Niemiho. Asistence: Max Domi, Burmistrov.

54:29
    Coyotes se podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.

53:34
    Seguin vystřelil z levého kruhu, což Smith vyrazil přímo na Eakina ale ani ten nebyl se svou dorážkou úspěšný.

53:03
    DeAngelo (ARI) dostal dvě minuty na trestné, takže si Dallas zahraje přesilovou hru.

53:03
    Kotouč je sražen ze středního pásma přímo na střídačku Dallasu, a tak se bude vhazovat ve středovém kruhu.

51:18
    Honka vyzkoušel Smitha z velkého úhlu, ale ten prostor u své tyče zatěsnil.

49:59
    Tak to je hodně přísné vyloučení Jamieho Benna (DAL), který dostává dvě minuty za hru se zlomenou holí.

49:45
    Dallas si zahraje přesilovou hru, protože dvě minuty za podražení dostává Chychrun (ARI).

49:18
    Duclair získal puk za bránou Dallasu, odkud si ihned vybruslil před Niemiho, jenž však jeho zakončení zlikvidoval.

48:30
    Ellie poslal puk o mantinel až do ochranné sítě, takže se po reklamní pauze bude vhazovat ve středním pásmu.

48:19
    Na druhé straně se k velmi dobré střele dostal Ritchie, ale Smith byl na svém místě a puk vyrazil.

47:38
    Perlini se dostal k zakončení ze středu útočného pásma a jeho pokus skončil přesně na vyrážečce Niemiho.

46:30
    Dallasu se znova podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.

45:36
    Goligoski dostal přihrávku na pravou stranu, odkud ihned vystřelil a Niemi jeho pokus vyrazil a Dallas následně vyhodil puk.

44:54
    Devin Shore (DAL) dostává dvě minuty za podražení, a Arizona si tak zahraje svou druhou přesilovou hru.

44:48
    DeAngelo se prokličkoval až k bekhendovému zakončení, které Niemi vyrazil svými betony.

44:08
    Coyotes jen nahodili puk směrem na domácí bránu, kde ho Niemi postrčil svou holí na jednoho z obránců Dallasu.

42:41
    Střela Hamhuise z levé strany byla zastavena ještě někde před Smithem.

40:56
    Další snaha domácích končí na útočné modré, kde se Stars dostali do ofsajdu.

40:32
    Johns vyslal svou dělovku od modré čáry a Smith jeho pokus jen vyrazil mimo bránu Yotes.

40:01

Ve druhé třetině jsme tedy neviděli ani jednu branku, když více ze hry měli domácí hokejisté, ale těm se zatím jejich vedení navýšit nepodařilo.

40:00

39:51
    Gemel Smith dostal puk na zcela volného Jasona Spezzu, který měl v levém kruhu dostatek času, aby napřáhl a svou pumelicí trefil tyč hostující klece!

39:06
    Perlini vystřelil z levého kruhu, avšak jeho pokus přizvedl Lindell do ochranné sítě.

38:17
    Cracknell se dostal k velmi nebezpečnému zakončení, které však končí přímo na hrudi Smithe.

38:04
    Connauton poslal puk na zakázané uvolnění, takže se hra přesune před bránu Arizony.

37:31
    Ani střela Hamhuise se nedostala až k hostujícímu brankáři

36:46
    Honka obdržel přihrávku na útočnou modrou, odkud i vystřelil, avšak jeho střelu zblokoval Goligoski.

35:17
    Stars se nepodařila jejich útočná rozehrávka, takže je Dallasu odpískáno zakázané uvolnění.

34:29
    Domácí hokejisté se při své další ofenzivní akci dostali do ofsajdového postavení.

33:55
    Goligoski jen poslal puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat před Smithem.

32:49
    Nyní už však domácí brankář drží puk ve své výstroji, když na něj od modré vyslal svou pumelici Murphy.

32:31
    Holland poslal puk před bránu Niemiho, kde nebezpečně projížděl jeden z jeho spoluhráčů, avšak Niemi kotouč vyrazil pryč.

31:20
    Dowling poslal puk na modrou, kde byl Oleksiak, jenž ihned vystřelil a Smith musel zasáhnout svým betonem.

29:43
    Eakinova rozehrávka byla zblokována až do ochranné sítě, takže nás čeká další vhazování před bránou Smitha.

28:14
    Smith měl nyní co dělat, aby vyrazil velmi nebezpečnou střelou Jasona Spezzy.

27:58
    Holland vletěl s pukem do útočného pásma, kde jeho střelu zblokoval Lindell mimo kluziště, a tak se po reklamní pauze bude vhazovat v obranné třetině Dallasu.

26:01
    Rieder se po levé straně dostal až do zakončení, které musel Niemi vyrazit svým ramenem mimo bránu Dallasu.

25:13
    Další útočná akce Dallasu je zastaven hvizdem čárového rozhodčího, který viděl ofsajd domácích.

24:20
    Honka se probruslil až do útočného pásma, kde i zakončil a jeho pokus skončil na betonech Smitha.

23:42
    Connauton nahrával mezi kruhy jednomu ze svých spoluhráčů, ale tomu puk utekl a domácí následně vyhodili puk.

23:03
    Coyotes drží puk ve svém útočném pásmu, ale zatím nepřichází žádné zakončení.

22:26
    Gemelu Smithovi se podařilo dostat puk až do útočného pásma Dallasu.

21:56
    Dan Hamhuis (DAL) dostává dvě minuty za hru vysokou holí, a Arizona si tak zahraje svou první přesilovou hru v utkání.

21:41
    Connauton se dostal s pukem do útočného pásma, kde i vystřelil a Niemi jeho pokus vyrazil mimo svou bránu.

20:51
    Spezza jen protečoval puk za bránu Arizony, a tak domácí hokejisté odcházejí střídat.

20:01

Na branky jsme si museli počkat až do druhé poloviny první části, kdy domácí hokejisté využili hned dvou zaváhání hostující obrany, když se postupně trefili Ritchie a Dickinson. Arizona však po druhé inkasované brance bleskově reagovala brankou Dvoraka, a tak se do druhé třetiny půjde za stavu 2:1 pro Dallas.

20:00

19:16
    Duclair nabral ve středním pásmu velkou rychlost a od Domiho obdržel i přihrávku, díky které se protlačil až před Niemiho, který jeho zakončení vyrazil do ochranné sítě.

18:29
    Murphy nahodil puk směrem na Niemiho, který posunul kotouč za svou klec.
    17:24 Christian DVORAK - 2:1

17:24
    Coyotes nahodili puk do útočného pásma, kde se poté dostal mezi kruhy na CHRISTIANA DVORAKA, který prostřelil Niemiho. Asistence: Keller, McGinn.
    17:15 Jason DICKINSON - 2:0

17:15
    Skvělé napadání domácích hokejistů přináší své ovoce, když Cracknell zastavil rozehrávku Arizony a puk se odrazil přímo na JASONA DICKINSONA, který si už tváří v tvář Smithovi věděl rady. Asistence: Adam Cracknell.

16:17
    Dlouhá přihrávka Goligoského končí až na zakázaném uvolnění.

16:07
    Lindellova střela z levé strany končí někde ve výstroji hostující brankáře, a tak se po komerční přestávce bude vhazovat před bránou Arizony.

15:43
    Stars dlouho drží puk ve svém útočném pásmu, kde se nakonec k zakončení odhodlal Faksa a Smith jeho pokus vyrazil za svou klec.
    13:58 Brett RITCHIE - 1:0

13:58
    Coyotes vyhráli následné vhazování, jenže DeAngelo přihrál puk přesně mezi kruhy, kde byl zcela volný BRETT RITCHIE, jenž už poslal kotouč za záda Smithe. Bez asistence.

13:51
    Burmistrov svou rozehrávkou našel přímo hůl Shora, jehož pokus Smith vyrazil až do ochranné sítě za svou bránou.

12:02
    Faksa se dostal k puku ve středu útočného pásma, avšak jeho střelu zblokoval Murphy až do ochranné sítě.

11:27
    Hostující hokejisté se při své snaze dostávají do postavení mimo hru, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

10:31
    Shore si parádně počkal až "projede" ležící obránce Arizony, aby následně přihrál Jamie Bennovi, ale ten netrefil kotouč správně, a tak minul i bránu Coyotes.

09:19
    Dickinson našel parádní přihrávkou Dowlinga, jenže tomu uskočil puk od hole, čehož využil jeden z bránících hráčů Arizony.

08:50
    Přesilovka Dallasu je tedy už u svého konce a za celé dvě minuty se snad domácí ani jednou neusadili ve svém pásmu.

08:02
    Stars nahodili puk do útočného pásma, kam pro něj za svou bránu jel Smith, jenž ho srazil přímo na Faksu, který ihned zakončoval do opuštěné klece, ale hostující brankář se stihl včas vrátit a předvést další velký zákrok.

07:28
    Nepovedená přihrávka Jamieho Benna znamená další osvobození pro hostující hokejisty.

07:10

06:43
    Dallas si zahraje první přesilovou hru v utkání, když je na dvě minuty za hákování vyloučen Luke Schenn (ARI).

06:43
    Spezza obdržel přihrávku přímo před bránu Arizony, kde však proti jeho zakončením předvedl hned dva parádní zákroky Mike Smith.

06:10
    Eakin nahrával na slepo mezi kruhy, kam si najel Gemel Smith, jehož pokus končí těsně vedle hostující klece.

05:37
    Domácí hokejisté se dlouho drželi ve svém útočném pásmu, kde nakonec končí jejich snaha sraženou přihrávkou Hamhuise.

04:54
    Seguin přistrčil puk na Dickinsona, který se snažil i vystřelit, ale jeho pokus končí hned na prvním hráči Arizony.

04:15
    Rozehrávka Schenna byla tečována mimo hrací plochu, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

03:52
    Jamie Benn se dostal k odraženému puku a ihned zkusil ohrozit Smitha, jenže jeho pokus šel jen těsně nad hostující bránu.

03:17
    Rieder jen nahodil puk směrem na domácí bránu, kde ho Niemi raději ukryl pod svou lapačkou.

03:02
    Riederova střela byla zblokována domácí obranou, avšak ke kotouči se ještě dostal Connauton, který protlačil puk až na Niemiho, a ten zasáhl svou lapačkou.

01:56
    Tentokrát končí rozehrávka domácích hokejistů zakázaným uvolnění, a tak se bude vhazovat před bránou Niemiho.

01:29
    Seguin održel přihrávku do jízdy, jenže útočník Dallas byl v útočné třetině dříve než puk, takže je domácím odpískán ofsajd.

00:54
    Burmistrov se z ničeho nic dostal mezi kruhy k velmi nebezpečnému zakončení a jeho bekhendovou střelu Niemi vyrazil mimo bránu Dallasu.

00:39
    Hosté se následně snažili dostat do útočného pásma, avšak jejich nahození končí v hledišti.

00:28
    Johns nahodil puk přímo na hostujícího brankáře Smitha, jenže ten kotouč ihned rozehrál na své obránce.

00:01

Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Lindell, Klingberg, Hamhuis, Honka, Oleksiak, Johns – Ja. Benn, Eakin, D. Shore – Elie, Seguin, B. Ritchie – G. Smith, Faksa, Spezza – Dickinson, Dowling, Cracknell.

Arizona Coyotes: M. Smith (Domingue) – Schenn, Chychrun, C. Murphy, Goligoski, DeAngelo, Connauton – Duclair, Burmistrov, Domi – J. McGinn, Jooris, Perlini – Rieder, Martinook, Crouse – Holland, Dvorak, Keller..

Kolotoč základní části NHL se pomalu, ale jistě blíží do svého závěru a do jeho konce nám zbývá už poslední týden. My se zde konkrétně podíváme na souboj dvou týmů, které už bojují pouze a jen o svou čest, protože ani jeden z nich se už do vyřazovacích soubojů nepodívá. Dallas Stars totiž na svém ledě přivítají Arizonu Coyotes a můžeme jen doufat, že oba týmy předvedou parádní podívanou se spoustou branek. Utkání startuje něco málo po půl třetí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Jan Matúš

Góly a asistencie: 14. B. Ritchie, 18. Dickinson (Cracknell), 64. Honka (Spezza, G. Smith) – 18. Dvorak (Keller, J. McGinn), 56. Duclair (Domi, Burmistrov)