Boston – Tampa Bay 4:0 (kon.) | NJ Devils – Philadelphia 1:0 (po pr.) | Pittsburgh – Columbus 4:1 (kon.)
Toronto – Washington 1:4 (kon.) | Ottawa – Detroit 2:0 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 2:5 (kon.)
Nashville – NY Islanders 1:2 (po pr.) | Minnesota – Carolina 5:3 (kon.) | Dallas – Arizona 3:2 (po pr.)
Colorado – Chicago 4:3 (po pr.) | Anaheim – Calgary 3:1 (kon.) | LA Kings – Edmonton 6:4 (kon.)
San Jose – Vancouver 3:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Columbus Blue Jackets
cz Streda 05.04.2017, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Žádný český ani slovenský hráč do zápasu nenastoupil. (03:40:17)

Tři hvězdy utkání:
    1. Jake Guentzel (PIT) 1+1
    2. Sidney Crosby (PIT) 0+2
    3. Brian Dumoulin (PIT) 1+0

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas poměrně hladce. V průběhu zápasu si vypracovali vedení 4:0. Brankář Matt Murray o čisté konto ve třetí třetině sice přišel, ale i tak dovedl svůj tým k výhře nad Columbusem v poměru 4:1.

59:35
    Už se nic nestane.

59:00
    Poslední minuta hry byla právě ohlášena.

58:30
    Brandon Saad vedl další akci Jackets, dostal se před branku, ale vystřelit nedokázal.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry, hosté drží hru ve středním pásmu, ale nemohou se probojovat do střelecké pozice.

56:56
    36:27, střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté, kteří míří za výhrou v tomto duelu.

56:33
    David Savard vystřelil z mezikruží, s jeho pokusem si dokázal brankář domácích poradit.

56:00
    Čtyři minuty hry zbývají do konce třetí třetiny a pravděpodobně také zápasu.

55:40
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího celku, který vede o tři góly a hraje naprosto v klidu.

55:30
    Probouzejí se domácí fanoušci, kteří vědí, že výhra v tomto zápase je velmi blízko.

55:10
    Justin Schultz vedl pokus domácích o získání útočného pásma, úspěšný nebyl.

54:46
    Columbus se snaží s výsledkem něco udělat, zatím ale marně hledá cestu cestičku, kterou byl mohl vést útočnou akci.

53:50
    Mnoho šancí nyní k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene. Brankáři mnoho práce nemají.

53:00
    Domácí posílají puk přes všechny čáry, oba týmy střídají.

52:34
    Hosté hrají přesilovou hru, dostali se do útočného pásma, kde kombinují, nedaří se jim ale přesněji zakončit.

52:07
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Justin Schultz – 2 min., vražení na hrazení).

51:37
    Do zajímavé střelecké pozice se probojoval hostující Brandon Saad, jehož pokus byl však nepřesný.

50:50
    Početní výhoda se domácímu celku absolutně nedaří, inkasoval při ní branku, navíc se nemůže probojovat do útočného pásma.
    50:20 Brandon DUBINSKY - 4:1

50:20
    Columbus právě vstřelil branku!
    Při vlastím oslabení se prosazuje hostující celek. Po výborně samostatné akci se do zakončení dostal BRANDON DUBINSKY, který se nemýlil. Bez asistence.

49:31
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Nick Foligno – 2 min., vysoká hůl).

49:31
    Nyní se snaží Columbus hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale nedaří se mu vypracovat si vyloženou pozici.

48:20
    Sledujeme povedenou pasáž hry z pohledu Columbusu, ale do výraznější střelecké pozice se ne a ne probojovat.

47:51
    Nick Foligno se probojoval do střelecké pozice, ale kotouč nedokázal do odkryté části branky poslat.

46:21
    Sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají hokejisté domácího celku, kteří jsou střelecky aktivnější a kontrolují hru.

45:00
    Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč, domácí hokejisté přidali další branku a pokračují v aktivní hře.

44:13
    28:22, střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté, kteří se při další akci dostali do postavení mimo hru.

43:03
    Nyní se hosté dostali do útočného pásma, William Karlsson hledal před brankou připraveného spoluhráče, ten se ovšem do zakončení neprobojoval.

42:30
    Domácí hokejisté pokračují v aktivní hře, Blue Jackets se musí bránit tlaku soupeře.

41:32
    Sergej Bobrovskij kryje další střelecký pokus domácích, ti jsou aktivnější, vedou o čtyři branky a míří za výhrou.
    40:33 Jake GUENTZEL - 4:0

40:33
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Z kraje třetí třetiny přidávají domácí hokejisté další branku. Ránu Justin Schultz Justina Schultze tečoval před brankou pohybující se JAKE GUENTZEL. Hostující brankář nedokázal puk zastavit. Asistence: Justin Schultz a Sidney Crosby.

40:01

Dvě branky přidali domácí hokejisté ve druhé třetině, díky tomu vedou po čtyřiceti minutách o tři góly a míří za výhrou v tomto zápase.

40:00

39:55
    Tak ještě jedno zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Pittsburghu.

39:45
    Už se pravděpodobně nic nestane.

39:10
    Začíná se přiostřovat. Po souboji před brankou Columbusu byli do sebe zaklesnutí dva hráči, a tak do akce museli rozhodčí.

38:53
    Hra je přerušena, neboť Scott Wilson se poroučel k zemi v souboji u mantinelu, snad bude v pořádku. Vypadá to, že ano.

38:06
    Domácí hokejisté vyhrály buly v obranném pásmu, a tak se může směr hry rychle otočit.

37:55
    Matt Cullen dostal prostor ve středním pásmu, nabral rychlost, ale do střelecké pozice se probojovat nedokázal.

37:25
    Alexander Wennberg vedl akci svého celku, ale neměl kudy, a tak vracel hru do obranného pásma.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině, ve které domácí přidali další dvě branky a míří za výhrou v tomto zápase.

36:13
    Sergej Bobrovskij kryje další střelecký pokus domácích, hra je přerušena, vhazovat se bude před jeho brankou.

35:53
    Columbus se marně snaží probojovat se do útočného pásma, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

35:13
    25:19, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, v tomto ohledu jsou aktivnější Penguins, kteří vedou i na góly.

34:48
    William Karlsson to zkoušel individuálně, natlačil se do předbrankového prostoru, ale nevystřelil přesně.

34:30
    Hraje se ve středním pásmu, do zakončení se ani jeden celek nemůže probojovat.

33:30
    Sidney Crosby se probojoval do střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře Columbusu.

32:47
    Hra pokračuje tři na tři, více ze hry mají stále domácí, kteří mají nyní k dispozici buly v útočném pásmu.
    32:30 Brian DUMOULIN - 3:0

32:30
    BRIAN DUMOULIN navyšuje domácí vedení, po krásné individuální akci obkroužil branku a zasunul kotouč za brankovou čáru. Krásný hokejový moment. Asistence: Jake Guentzel a Sidney Crosby.

32:15
    Optickou i střeleckou převahu mají hokejisté domácího celku.

31:58
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, ani jeden celek se nikam nežene.

31:53
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Josh Archibald – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Boone Jenner – 2 min., hrubost).

31:22
    Sledujeme rychlý hokej, oba týmy střídají za hry, vyložené střelecké pozice nyní k vidění nejsou.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i v zápase. Domácí vedou o dva góly.
    29:26 Patric HÖRNQVIST - 2:0

29:26
    Domácí hokejisté díky trpělivé hře navyšují své vedení. Tom Kühnhackl našel výborným pasem PATRICA HÖRNQVISTA, který měl už snadnou pozici pro zakončení. Asistence: Tom Kühnhackl.

28:59
    Jack Johnson zkoušel něco vymyslet před brankou, soupeře, následně se ke střele dostal David Savard. Gólman byl pozorný.

28:40
    Scott Wilson vystřelil rychle po buly, a tak musel zasahovat brankář Columbusu.

27:14
    Nyní se musí hokejisté Pittsburghu bránit tlaku soupeře. Defenzivně hrají výborně, Matt Murray nemá mnoho práce.

26:46
    Sledujeme rychlý hokej, domácí hokejisté se snaží přidat další branku.

26:20
    Sergej Bobrovskij si výborně poradil se zakončením soupeře, následovat bude komerční přestávka.

25:23
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, 15:12, střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté, ale nedaří se jim navýšit své vedení.

25:00
    Nyní se zaskvěli oba brankáře. Nejprve Sergej Bobrovskij skvěle vytěsnil kotouč po situaci dva na jednoho, a pak Matt Murray kryl pokus Williama Karlssona.

24:30
    Josh Archibald našel svého spoluhráče, který nedokázal přesněji zakončit. Domácí celek hraje aktivně a to se fanouškům líbí.

23:31
    Columbus se musí spíše bránit tlaku soupeře, více ze hry mají domácí, kteří se snadno dostávají do útočného pásma.

22:56
    Nyní se probojovali hokejisté Penguins do útočného pásma, ale vyloženou střeleckou pozici si vypracovat nedokázali.

22:35
    Před domácí brankou se pokoušeli hosté dorazit kotouč za brankovou čáru za každou cenu. Vznikla z toho potyčka, která přerušuje hru.

22:18
    Sergej Bobrovskij kryje další střelecky pokus jednoho z domácích hráčů. Buly v obranném pásmu Columbusu.

21:24
    Blue Jackets mají kotouč za vlastní brankou, snaží se co nejrychleji dostat do útočného pásma.

20:40
    Jako první se do útočného pásma dostali domácí, ale nedokázali se probojovat do zakončení.

20:10
    Zápas pokračuje druhou třetinou.

20:01

Po první třetině vedou aktivněji hrající domácí hokejisté, střelecky se prosadili v předposlední minutě díky povedené teči Carter Rowney. Oba týmy ale vyslaly na branku stejný počet střel – deset.

20:00

19:43
    Nyní se Columbus probojoval do útočného pásma, ale vystřelit nedokázal.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
    18:51 Carter ROWNEY - 1:0

18:51
    Hostující celek špatně rozehrál, k puku se dostal Scott Wilson. Ten posílal kotouč před branku, kde jej výborně pod horní tyčku tečoval elegantně CARTER ROWNEY. Asistence: Scott Wilson.

18:30
    V poklidném tempu se zápas dohrává, ani jeden celek se nikam nežene, hraje se ve středním pásmu.

17:18
    David Savard to nemyslel vůbec špatně, jeho pokus kryje domácí brankář. Buly před jeho brankou.

16:51
    Na druhé straně Carter Rowney dostal prostoro před brankou, jeho rána minula bránu o pořádný kus.

16:27
    Brandon Dubinsky se pohyboval na hranici brankoviště, do výraznější střelecké pozice se propracoval nedokázal.

15:55
    Jack Johnson vedl útočnou akci svého týmu, ale jeho spoluhráč se do střelecké pozice nedostal.

15:24
    8:6, střeleckou převahu mají stále domácí, ale hosté se dostali do několika zajímavých šancí, které brankář Matt Murray zastavil.

15:00
    Ian Cole si hodně důrazně počínal v osobním souboji, ale v rámci pravidel se jednalo o hru zcela v pořádku.

14:06
    Columbus Blue Jackets se po dlouhé době dostal do útočného pásma, Brandon Saad neuspěl s ránou od modré čáry.

13:43
    Sledujeme urputný hokej, domácí celek hraje aktivněji, dostává se častěji do zakončení.

13:11
    8:3, tak vypadá statistika střel na branku momentálně. Do šance se dostali hosté, ale Matt Murray zastavil ránu Scotta Hartnella.

12:44

12:26
    Domácí znovu postavili přesilovkovou formaci, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Zatím ale marně.

11:59
    Polovina přesilovky je pryč, Conor Sheary zůstal volný u tyčky, jeho zakončení skvěle zastavil Sergej Bobrovskij.

11:40
    Sidney Crosby se propracoval k rychlé střele ze strany, puk končí mimo branku.

11:16
    Domácí celek se usadil v obranném pásmu soupeře, na osu hrací plochy dostal puk Phil Kessel. Jeho ránu kryje pohotový brankář Columbusu.

10:44
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Sam Gagner – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

10:42
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, střelecky jsou aktivnější domácí, v tomto ohledu vedou 5:2.

09:55
    Hraje se pohledný hokej, divákům se musí líbit. Stále platí, že více ze hry mají hráči Pittsburghu.

09:18
    Jake Guentzel se po rychlé akci na jeden dotek dostal do vyložené střelecké pozice. Kotouč mu ale v rozhodující chvíli sjel z hole, a tak nedokázal zakončit.

08:49
    Hostující celek dostal hru do středního pásma, pak před branku soupeře postupoval Josh Anderson. Do zakončení se přes dobrou hru obránce Pens nedostal.

08:25
    Brandon Saad byl volný před brankou, ale kotouč po střele od spoluhráče tečovat nedokázal.

08:01
    Matt Cullen se z ničeho nic objevil volný před brankou, ránou z první ale minul. Sergej Bobrovskij zasahovat proti další ráně nyní nemusel.

07:34
    Columbus se nyní dostal do středního pásma, ale přihrávka na Scotta Hartnella postrádala přesnost.

07:06
    Do zápasu lépe vstoupil domácí celek, který je aktivní i po komerční přestávce. Sledujeme rychlý hokej, jehož tempo diktují domácí.

06:35
    4:0, tak vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají hokejisté domácího celku.

06:23

06:05
    Patric Hörnqvist zůstal před brankou zcela volný, Sergej Bobrovskij si připisuje další povedený zákrok.

05:34
    Sergej Bobrovskij byl pozorný a po střele Crosbyho dokázal kotouč zastavit ještě před brankovou čárou.

05:04
    Penguins se nemohou stabilně usadit v předbrankovém prostoru, hostující bránící se formace hraje dobře.

04:27
    Domácí mají k dispozici hned z hraje zápasu přesilovou hru, v níž se mohou pokusit vstřelit vedoucí branku.

04:23
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Alexander Wennberg – 2 min., hákování).

04:14
    Matt Cullen se probojoval do střelecké pozice, ale jeho pokus byl nepřesný.

03:21
    Brian Dumoulin dobruslil vyhozený kotouč, a tak je z toho zakázané uvolnění, buly před brankou Columbusu.

02:47
    Carter Rowney si dobře počínal za brankou hostů, navázal na sebe dva hráče a pasem před branku hledal volného spoluhráče, ale neuspěl.

01:54
    Boone Jenner hraje hodně aktivně, ale k zakončení se neprobojoval. Na druhé straně bleskově zakončil jeden z domácích. Puk ale končí mimo branku.

01:33
    Markus Nutivaara nedokázal překonat střední pásmo, přišel o puk, a tak hrají domácí.

01:00
    Ian Cole se musel vracet do obranného pásma, kde dokázal o kotouč připravit soupeře, a tak mohl založit akci domácích.

00:26
    Sledujeme poklidný úvod první třetiny, domácí hokejisté se nemohou probojovat do útočného pásma, aktivnější jsou hráč Columbusu.

00:01

Zápas začne o něco později.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Hainsey, Cole, J. Schultz, Streit, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Sheary – Rust, Bonino, Kessel – Kühnhackl, Cullen, Hörnqvist – S. Wilson, Rowney, Archibald.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Nutivaara, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, Quincey, Harrington – N. Foligno, Wennberg, Atkinson – Jenner, Dubinsky, J. Anderson – Hartnell, Gagner, Saad – Calvert, W. Karlsson, Bjorkstrand..

Poslední dva vzájemné zápasy se rozhodovalo v prodloužení. Jednou vyhrál Pittsburgh a jednou Columbus.

Pittsburgh Penguins z posledních pěti zápasů vyhrál dva. V nájezdech si poradil s New Yorkem Rangers 4:3 a Carolinou Hurricanes 3:2. Tým nestačil v nájezdech na New York Islanders 3:4, Philadelphii Flyers 2:6 a Chicago Blackhawks 2:5.

Columbus Blue Jackets z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Philadelphií Flyers 1:0 a Buffalem Sabres 3:1. Nestačil v prodloužení na Carolinu Hurricanes 1:2, v základní hrací době pak na Chicago Blackhawks 1:3 a Washington Capitals 2:3.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Pittsburgh Penguins a Columbus Blue Jackets.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 19. Rowney (S. Wilson), 30. Hörnqvist (Kühnhackl), 33. Dumoulin (Guentzel, Crosby), 41. Guentzel (J. Schultz, Crosby) – 51. Dubinsky

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Nutivaara, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, Quincey, Harrington – N. Foligno, Wennberg, Atkinson – Jenner, Dubinsky, J. Anderson – Hartnell, Gagner, Saad – W. Karlsson, Bjorkstrand, Milano.

Rozhodca: McCauley, Luxmore – Driscoll, Cherrey

Diváci: 18 632