Kovalík – Copil sk 2:1 (kon.) | Rosol – Janvier 2:1 (kon.)
Franko Škugor
1
6 4 1
Utorok 04.04.2017, 12:56Challenger Sophia Antipolis (antuka) • 1. kolo

Norbert Gombos nezažil jednoduchý prechod z tvrdého povrchu na antuku. Nasadená sedmička turnaja v prvom sete dvakrát stratila svoje podanie a prehrala ho pomerom 4:6. Škugor bol nepríjemný aj v úvode druhého dejstva, no potom mu Slovák odskočil na rozdiel dvoch brejkov a napriek miernemu poľaveniu v závere setu vyhral 6:4. Tretia časť bola jasne v réžii Gombosa, ktorý súperovi trikrát zobral podanie a triumfoval jasne 6:1. V druhom kole narazí na lepšieho z dvojice Bourgue – Carballes Baena. (15:15:36)

Koniec zápasu

6:1
    Je rozhodnuté. Norbert Gombos ovládol záverečný set a postupuje do druhého kola.

40-15
    Norbert Gombos má výhodu dvoch mečbalov.

30-15
    Slovenský tenista si vypracoval mierny náskok a dostáva svojho súpera pod tlak.

15-15
    Franco Škugor by si rád zápas ešte predĺžil a na podaní určite zabojuje.

15-0
    Gombos začína úspešne aj na returne a postupne sa približuje k víťazstvu.

5:1
    Náš reprezentant potvrdil aj druhý brejk a má komfortný náskok. Na postup do druhého kola potrebuje vyhrať ešte jeden gem.

40-15
    Norbert Gombos získal výhodu dvoch gembalov.

30-15
    Slovenský tenista si pripisuje ďalšiu úspešnú výmenu.

15-15
    Gombos v treťom sete zvýšil úspešnosť prvého podania, čo mu prináša jednoduchšie body.

0-15
    Franco Škugor získava úvodný fiftín pri podaní nášho tenistu.

4:1
    Norbert Gombos získal druhý brejk v treťom sete a navyše bude podávať. Slovák je na najlepšej ceste za postupom do druhého kola.

A-40
    Brejkbal je realitou. Ďalšia výmena môže byť kľúčová pre celý vývoj zápasu.

40-40
    Slovenský tenista sa dotiahol na zhodu a stále môže vybojovať brejkbal.

30-40
    Franco Škugor má v tejto hre stále mierne navrch, no Gombos stráca len jediný fiftín.

15-40
    Škugor nedokázal odskočiť súperovi na rozdiel dvoch loptičiek.

15-30
    Chorvát sa opäť dostal do mierneho náskoku.

15-15
    Norbert Gombos rýchlo vyrovnáva a drží sa v kontakte so súperom.

0-15
    Franco Škugor je teraz pod tlakom, pretože si nemôže dovoliť ďalšie zaváhanie na podaní.

3:1
    Slovenský tenista bez problémov potvrdil brejk, vďaka čomu rozbehol tretí set na jednotku.

40-15
    Norbert Gombos si vypracoval dva gembaly.

30-15
    Škugor sa dostáva k slovu až teraz, keď uspel vo výmene po prvom servise Slováka.

30-0
    Náš hráč sa rozbehol a pridáva na svoje konto ďalší bod.

15-0
    Slovák bude teraz musieť potvrdiť svoj brejk. Začal ziskom úvodného bodu.

2:1
    Norbert Gombos prelomil servis svojho súpera. Vo všetkých troch setoch sa mu to podarilo presne za tohto stavu.

40-30
    Franco Škugor prvý odvrátil, no ešte má pred sebou jeden.

40-15
    Máme tu prvé dva brejkbaly. Dopracoval sa k ním Slovák Norbert Gombos.

30-15
    Slovenský reprezentant zvládol dlhšiu výmenu a dostal sa do miernej výhody.

15-15
    Franco Škugor odpovedá rýchlym vyrovnaním vďaka prvému servisu.

15-0
    Norbert Gombos začína úspešne aj na returne, kde rýchlo zabodoval.

1:1
    Obaja tenisti zvládli úvodné gemy pri vlastnom servise. Zatiaľ čakáme na úvodný brejk v treťom sete.

40-15
    Norbert Gombos sa dopracoval k dvom gembalom.

30-15
    Slovenský tenista otáča skóre vo svoj prospech.

15-15
    Gombos zastavil šnúru svojho konkurenta, keď zvládol výmenu po druhom servise.

0-15
    Škugor pokračuje v získaní bodov. Teraz si na svoje konto pripísal piaty v rade.

0:1
    Chorvátsky dlháň využil hneď prvú možnosť a ukončil úvodný gem.

15-40
    Franco Škugor zatiaľ zvládla začiatok rozhodujúceho setu. Má výhodu dvoch gembalov.

15-30
    Chorvátsky tenista ukázal, že body dokáže zbierať aj v dlhších výmenách.

15-15
    Škugor tradične boduje po svojom prvom servise, proti ktorému je niekedy ťažké nájsť recept.

15-0
    Aj tretí set otvára na podaní chorvátsky tenista. Začína stratou bodu po druhom servise.

6:4
    Norbert Gombos na druhý pokus dopodával tento set. Rozhodnutie prinesie až tretie dejstvo.

40-30
    Vzápätí Slovák vytiahol prvé podanie, ktoré mu prinieslo setbal.

30-30
    Norbert Gombos urobil šiestu dvojchybu vo veľmi nevhodnej chvíli.

30-15
    Škugor dokázal znížiť, ale Gombos je stále v lepšej pozícii.

30-0
    Slovenský tenista získava na svoje konto ďalší dôležitý bod.

15-0
    Norbertovi stále nevychádza prvé podanie, ale teraz uspel vo výmene.

5:4
    Franco Škugor získal druhý gem v rade a zdramatizoval druhý set. Gombos má však stále výhodu brejku, čo môžu potvrdiť pri svojom servise.

40-A
    Chorvát nepúšťa Slováka k prvému setbalu, pretože si vypracoval výhodu.

40-40
    Gombos v tejto hre neustále doťahuje náskok súpera, ale na brejkbal čaká.

30-40
    Franco Škugor využil prvý servis na získanie bodu a má k dispozícii gembal.

30-30
    Slovenský tenista rýchlo reaguje, takže máme opäť vyrovnaný stav.

15-30
    Franco Škugor si pomohol prvým servisom a je zase v miernej výhode.

15-15
    Norbert Gombos odpovedal získaným bodom a vyrovnal stav deviateho gemu.

0-15
    Franco Škugor pokračuje v zbieraní fiftínov aj pri vlastnom servise. Gombos musí na tento vývoj reagovať.

5:3
    V druhom prípade sa mu to nepodarilo. Škugor využil slabší servis Slováka a zmazal prvý brejk.

15-40
    Prvý brejkbal dokázal slovenský tenista odvrátiť.

0-40
    Norbert Gombos nezvláda gem, ktorým môže ukončiť druhý set. Čelí trom brejkbalom.

0-30
    Chorvátsky tenista sa zase presadil na returne a získal druhý bod v rade.

0-15
    Druhý set pokračuje ôsmou hrou. Jej úvodný fiftín si pripísal na svoje konto Franco Škugor.

5:2
    Na štvrtý pokus to Norbertovi Gombosovi konečne vyšlo. Teraz bude podávať na víťazstvo v druhom sete.

A-40
    Slovenský tenista sa dostal k ďalšej brejkbalovej príležitosti.

40-40
    Gombosovi to nevyšlo ani do tretice. Slovák zahodil veľkú šancu.

40-30
    Chorvát si dvakrát po sebe pomohol prvým podaním a znížil.

40-15
    Škugor dokázal zmazať prvú hrozbu. Má však pred sebou ďalšie dve.

40-0
    Slovenský tenista má tri brejkbaly, ktoré môžu definitívne rozhodnúť o osude druhého setu.

30-0
    Chorvátovi zase nevyšlo prvé podanie, čo Gombos využil na získanie ďalšieho fiftínu.

15-0
    Franco Škugor vyprodukoval prvú dvojchybu v dnešnom zápase.

4:2
    Slovák využil hneď prvú príležitosť vďaka dobrému servisu.

40-15
    Norbert Gombos zaznamenal tretí fiftín v šiestej hre a má dva gembaly.

30-15
    Franco Škugor dokázal reagovať na nepriaznivý vývoj tejto hry a znížil na rozdiel jedného bodu.

30-0
    Slovenskému tenistovi v druhom sete nevychádza prvé podanie, ale body získava vo výmenách.

15-0
    Norbert Gombos zvládol výmenu po druhom servise a pripísal si úvodný fiftín.

3:2
    Chorvát nedopustil ďalšiu stratu podania. Gombosa nepustil k brejkbalom a drží sa na kontakt s našim hráčom.

40-A
    Franco Škugor vytiahol v dôležitej chvíli ďalšie, už piate, eso.

40-40
    Gombos sa presadil po druhom servise chorvátskeho tenistu a dostal gem do zhody.

30-40
    Chorvát si pomohol štvrtým esom v zápase.

30-30
    Franco Škugor zabojoval a dokázal vyrovnať stav. Stále však nemá nič isté.

30-15
    Slovák sa dostal do tesného náskoku, čo môže vytvoriť tlak na podávajúceho tenistu.

15-15
    Rozbehnutý Gombos by naopak rád využil slabšiu koncentráciu Chorváta.

0-15
    Chorvát sa presunul na podanie, kde musí reagovať na nepriaznivý vývoj druhého dejstva.

3:1
    Slovenský tenista potvrdil brejk a prvýkrát v zápase odskočil Škugorovi na rozdiel dvoch gemov.

40-30
    Norbert Gombos uspel v dlhšej výmene a má výhodu gembalu.

30-30
    Je vyrovnané. Gombos nedostáva dnes loptičky zadarmo a má proti sebe bojovného súpera.

30-15
    Franco Škugor sa presadil po druhom servise Gombosa a dokázal znížiť.

30-0
    Slovák zvyšuje svoje vedenie a môže odskočiť Chorvátovi.

15-0
    Gombos začína úspešne cestu za potvrdením brejku, pretože získal úvodný fiftín.

2:1
    Slovenský tenista berie servis svojmu súperovi. Pri rovnakom stave sa mu to podarilo aj v prvom sete, no vtedy brejk nepotvrdil.

40-30
    Norbert Gombos má aj v druhom geme druhého setu šancu na brejk. Prvú možnosť nevyužil.

30-30
    Gombos v tomto prípade uspel na returne a môže zabojovať o brejkbal.

15-30
    Franco Škugor po strate prvého fiftínu reagoval dvoma získanými bodmi a je v miernom vedení.

15-15
    Chorvát si však dokáže uhrať body aj vo výmenách, čo je pre neho plusom.

15-0
    Francovi Škugorovi stále padá prvý servis, no nie je pri ňom taký úspešný ako v úvodnom sete.

1:1
    Od Gombosa to nebol ideálny výkon na podaní, ale dôležitý je získaný gem.

A-40
    Norbert Gombos nepúšťa svojho konkurentov k brejkbalu a sám si vypracoval gembal.

40-40
    Ideme do zhody, pretože Norbert Gombos urobil piatu dvojchybu v zápase.

40-30
    Chorvát robí problémy nášmu hráčovi na returne aj na servise. Gombos nemá ľahkú úlohu.

40-15
    Norbert Gombos si vypracoval dve gembaly, ktorými môže ukončiť víťaznú šnúru hier svojho súpera.

30-15
    Do tretice to však nevyšlo. Franco Škugor reaguje znížením.

30-0
    Dvakrát išiel Slovák cez druhý servis a dvakrát uspel. Vďaka tomu má hru výborne rozbehnutú.

15-0
    Norbert Gombos prehral posledné tri hry, takže bude musieť zabrať. Začína ziskom fiftínu.

0:1
    Franco Škugor mal síce ťažkosti, no po odvrátení jedného brejku si podržal svoje podanie.

40-A
    Chorvát otáča vývoj úvodnej hry druhého setu vo svoj prospech.

40-40
    Franco Škugor musel využiť iba slabšie druhé podanie, no v dlhšej výmene bol úspešný a odvrátil brejkbal.

40-30
    Až teraz je tu šanca pre Slováka. Norbert Gombos môže získať rýchly brejk.

30-30
    Chorvátsky tenista nepúšťa nášho reprezentanta k brejkbalu, pretože vyrovnal.

30-15
    Slovenský tenista možno našiel recept na prudké podania súpera, pretože druhýkrát bodoval po jeho prvom servise.

15-15
    Gombos rýchlo kontruje, keď zabodoval v druhej výmene.

0-15
    Franco Škugor začína druhý set na podaní. Pomohol si prvým servisom a získal bod.

0:0
    Pre oboch tenistov je to prvý antukový turnaj v tejto sezóne. Franco Škugor má však miernu výhodu, pretože odohral dva daviscupové zápasy na najpomalšom povrchu.

4:6
    Setbal premenený. Chorvát využil hneď svoju prvú príležitosť a ukončil úvodné dejstvo pri podaní nášho tenistu.

40-A
    Franco Škugor využil slabšie druhé podanie Slováka a má prvý setbal.

40-40
    Tretíkrát po sebe slovenský tenista nepremenil gembal, čo sa mu môže vypomstiť.

A-40
    Norbert Gombos nepúšťa súpera k brejkbalom a má zase výhodu.

40-40
    Franco Škugor stále hryzie. Chorváta delia od zisku prvého setu len dve loptičky.

A-40
    Gombos v pravom momente zabral vo výmene po druhom servise a získal výhodu.

40-40
    Franco Škugor je v prvom sete nepríjemný na servise aj prijme. Chorvát cíti šancu, takže bojuje o každú loptičku.

40-30
    Našťastie si teraz Slovák pomohol prvým podaním a má výhodu gembalu.

30-30
    Naopak po druhom podaní získal Gombos iba jeden bod v jedenástich výmenách, čo je slabučká bilancia.

30-15
    Norbert Gombos postupne zvyšuje percentuálny podiel získaných bodov po prvom servise.

15-15
    Franco Škugor reagoval úspešným returnom a dokázal vyrovnať.

15-0
    Norbert Gombos v tejto chvíli nemôže zaváhať, pretože strata podania by znamenala aj stratu prvého setu.

4:5
    Chorvát išiel síce cez zhodu, no nemusel riešiť brejkbaly a podržal si svoje podanie.

40-A
    Franco Škugor zabodoval po druhom podaní v dôležitom momente, pretože získal výhodu.

40-40
    Prvý set prináša rôzne zvraty. Ani jeden z tenistov nie je na kurte dominantný, takže vidíme ďalšiu zhodu.

30-40
    Gombos sa presadil po slabšom druhom servise a ešte mierne dramatizuje tento gem.

15-40
    Chorvátsky tenista odmieta komplikácie pri vlastnom podaní a má výhodu dvoch gembalov.

15-30
    Opäť sa potvrdilo, že prvé podanie Škugora prináša jeden bod za druhým. Má úspešnosť cez osemdesiat percent.

15-15
    Gombos dokáže súperovi konkurovať iba vo výmenách, pretože po prvom servise je na returne štatistom.

0-15
    Franco Škugor pridáva na svoje konto tretie eso.

4:4
    Norbert Gombos prežil náročnú hru pri vlastnom servise. Odvrátil dva brejkbaly a nepustil Chorváta do trháku.

A-40
    Slovenský tenista otáča vývoj tohto gemu vo svoj prospech a má výhodu.

40-40
    Noro napravil svoje zaváhanie a zase sa dotiahol na zhodu.

40-A
    Gombos urobil štvrtú dvojchybu a dáva súperovi ďalšiu možnosť na brejk.

40-40
    Gombos odolal tlaku a dokázal vyrovnať na zhodu. Chorvát je však stále nepríjemný.

40-A
    Chorvátsky tenista sa dopracoval k brejkbalu. Norbert Gombos je v náročnej pozícii.

40-40
    Franco Škugor nedopustil koniec ôsmej hry a posunul ju do zhody.

40-30
    Gombos si pripísal tretí bod v rade, takže má k dispozícii gembal.

30-30
    Slovenský tenista dokázal zastaviť rozlet súpera a vyrovnal.

15-30
    Norbert Gombos reaguje na nepriaznivý stav tretím esom.

0-30
    Následne sa Škugor presadil po prvom servise nášho tenistu a zvýšil svoj náskok.

0-15
    Slovák vyprodukoval už tretiu dvojchybu, čo mu určite nepridáva na pohode.

3:4
    Franco Škugor zaznamenal jednoduchú hru na podaní. Gombos nemal nárok na returne.

0-40
    Gombosovi sa otvára cesta k bodom najmä po druhom podaní súpera, ale tentoraz to nevyužil.

0-30
    Chorvát si opäť mierne vylepšil svoju štatistiku.

0-15
    Franco Škugor si drží vysokú úspešnosť po prvom podaní. Získal až trinásť zo šestnástich možných bodov.

3:3
    Norbert Gombos ukončil šiestu hru druhým esom.

40-30
    Vzápätí svoje zaváhanie napravil a vypracoval si gembal.

30-30
    Slovenský reprezentant urobil druhú dvojchybu v zápase.

30-15
    Gombos si často pomáha prvým podaním a teraz mu to prinieslo aj bodový efekt.

15-15
    Slovák zatiaľ hľadá optimálny herný rytmus. Franco Škugor dokáže bodovať aj na returne.

15-0
    Norbert Gombos sa presúva na podanie, kde začína ziskom fiftínu.

2:3
    Chorvátsky tenista prežil náročný gem pri vlastnom podaní a odrazil ataky nášho hráča.

40-A
    Franco Škugor zvládol vyrovnanú výmenu a má k dobru gembal.

40-40
    Škugor v dôležitých momentoch využíva svoj prvý servis, po ktorom získava väčšinu bodov.

A-40
    Norbert Gombos má ďalšiu možnosť na brejk. Vypracoval si ju vo všetkých hrách pri servise súpera.

40-40
    Chorvát odvrátil brejkbal druhým esom v zápase.

A-40
    Franco Škugor išiel iba cez druhé podanie, ktoré mu zatiaľ vôbec nefunguje. Norbert Gombos má brejkbal.

40-40
    Norbert Gombos získal tri fiftíny za sebou a zastavil rozbehnutého súpera.

30-40
    Už je to len rozdiel jediného bodu. Slovák bojuje na returne.

15-40
    Norbert Gombos sa dostal prvýkrát k slovu až za nepriaznivého stavu a dokázal znížiť.

0-40
    Prvé eso Franca Škugora v dnešnom dueli.

0-30
    Chorvát sa rozbehol a body pribúdajú na jeho konto.

0-15
    Franco Škugor sa presunul na podanie, kde začína rýchlym ziskom fiftínu po prvom servise.

2:2
    Na tretí pokus to však Franco Škugor zvládol. Chorvát vyrovnal stav prvého setu, takže začíname od nuly.

30-40
    Norbert Gombos si pomohol prvým podaním a odvrátil aj druhý brejkbal.

15-40
    Prvú hrozbu straty servisu dokázal náš reprezentant odvrátiť.

0-40
    Franco Škugor môže najrýchlejším možným spôsobom vyrovnať. Má k dispozícii tri brejkbaly.

0-30
    Nasleduje prvá dvojchyba Norberta Gombosa.

0-15
    Slovák nezačína najlepšie, pretože stráca úvodný fiftín vo štvrtej hre.

2:1
    Do tretice to nášmu hráčovi vyšlo. Norbert Gombos brejkol svojho súpera a teraz sa presunie na podanie.

40-30
    Chorvát reaguje rýchlym znížením, no stále musí odvrátiť ešte jeden brejkbal.

40-15
    Slovenský tenista dostáva dve šance na brejk. Jednu už v zápase nevyužil.

30-15
    Táto štatistika už neplatí. Gombos konečne uspel na returne a má o bod viac.

15-15
    Chorvát je zatiaľ stopercentný po svojom prvom podaní. Ak ho trafí, vždy získa bod.

15-0
    Rodák z Galanty získal tretí bod po sebe, pretože bol lepší vo výmene po druhom servise súpera.

1:1
    Norbert Gombos ukončil druhú hru prvým esom zápasu.

A-40
    Slovenský tenista uspel vo výmene a zase má mierne navrch.

40-40
    Aj v druhej hre vidíme zhodu. Gombos nevyužil dvakrát po sebe prvé podanie a stratil oba gembaly.

40-30
    Franco Škugor opäť reaguje znížením, takže Gombosovi ostal posledný gembal.

40-15
    Slovenský tenista si pomohol kvalitným prvým servisom a má výhodu dvoch gembalov.

30-15
    Franco Škugor sa presadil po slabšom druhom podaní Slováka a znížil na rozdiel jediného fiftínu.

30-0
    Opakoval sa rovnaký scenár. Gombos zvyšuje svoje vedenie.

15-0
    Gombos začína na servise. Vyšlo mu prvé podanie, takže poľahky zabodoval.

0:1
    Franco Škugor napriek problémom zvládol úvodný gem na servise. Pomohlo mu najmä päť bodov po prvom podaní.

40-A
    Norbert Gombos nevybojoval druhý brejkbal v tejto hre. Chorvát je zase bližšie k získaniu prvého gemu.

40-40
    Medzi hrou Škugora po prvom a druhom podaní je obrovský rozdiel. Ak si nepomohol kvalitným servisom, ešte nezískal bod.

40-A
    Chorvátsky tenista otáča vývoj prvej hry a dostáva sa ku gembalu.

40-40
    Franco Škugor vytiahol kvalitné prvé podanie v dôležitom momente. Prvý brejkbal zápasu je minulosťou.

40-30
    Do tretice to Slovákovi zase vyšlo. Škugor doplatil na absenciu prvého servisu a bude čeliť brejkbalu.

30-30
    Slovenský tenista sa zase presadil po druhom servise Chorváta. Bude nasledovať dôležitá výmena.

15-30
    Norbert Gombos sa dostal do výmeny po slabšom druhom podaní súpera a dokázal znížiť.

0-30
    Chorvátovi zase vyšlo prvé podanie, čo je pre jeho hru kľúčové. Pohodlne si pripísal ďalší bod.

0-15
    Franco Škugor začal na servise a vďaka prvému podaniu získal úvodný fiftín.

0:0

Gombos aj Škugor patria k vyšším tenistom, takže sa obaja budú spoliehať aj na svoje podanie. Na pomalšej antuke to však nemusí byť iba o servise.

Kurt číslo sedem je dnes vyhradený pre zápasy slovenských tenistov. Jozef Kovalík tu pred malou chvíľou vyradil mierne favorizovaného Rumuna Mariusa Copila a čoskoro príde na rad súboj Norberta Gombosa, ktorý vyzve Chorváta Franca Škugora.

Norbert Gombos bojuje o prienik do elitnej stovky a momentálne mu patrí 115. pozícia. Rodák z Galanty dosiahol v tejto sezóne výborný výsledok na turnaji ATP v Marseille, kde postúpil z kvalifikácie až do štvrťfinále hlavnej súťaže. Medzi osmičku najlepších sa dostal aj na challengerovom podujatí v Cherbourgu, no vo zvyšných prípadoch vypadol Gombos v prvom alebo druhom kole, na väčších turnajoch neprešiel ani kvalifikáciou.

Franco Škugor atakuje najlepšiu stovku vo štvorhre, no v dvojhre figuruje až na 308. priečke. Skúsený Chorvát skúša šťastie na challengerových turnajoch, kde musí hrať niekedy aj kvalifikácie. Jeho maximom v aktuálnej sezóne je postup do druhého kola, ktorý dosiahol v Šenzene, Kjote a Budapešti. Škugor zaznamenal aj jeden prenikavý výsledok v Davis Cupe, keď zdolal v päťsetovej bitke Pabla Carrena Bustu.