NY Rangers – Pittsburgh 3:4 (0:2 po s.n.) | NY Islanders – NJ Devils 2:1 (kon.) | Chicago – Columbus 3:1 (kon.)
Colorado – St. Louis 2:1 (2:0 po s.n.) | Calgary – San Jose 5:2 (kon.) | Vancouver – LA Kings 0:2 (kon.)
Arizona – Washington 6:3 (kon.) | Boston – Florida 5:2 (kon.) | Nashville – Minnesota 3:0 (kon.)
New York Islanders
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
New Jersey Devils
cz Sobota 01.04.2017, 01:30 • Barclays Center, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Dobré ráno u NHL. Společně se dnes podíváme na utkání mezi týmy New York Islanders a New Jersey Devils.

Domácí tým stále bojuje o svou šanci dostat se do play off, jenže na divokou kartu momentálně ztrácí plných šest bodů. Dnes tak není prostor pro zaváhání! Rozhodně to musí vypadat lépe, než v posledním utkání na ledě Philadelphie, kde New York po první třetině prohrával 5:0 a celkově zápas ztratil v poměru 6:3. O tři branky se podělili Clutterbuck, Chimera a Ladd.

Anders Lee 45 (28+17)

Hosté už pouze dohrávají sezónu, na postup do play off nemůže být pomyšlení. Tým posbíral pouhých 68 bodů a na postup jich ztrácí nedostižných dvacet. Naposledy se představili vlastním fanouškům proti Winnipegu a odjeli poraženi 3:4 po samostatných nájezdech. Za New Jersey se trefili Bennett, Hall a Noesen.

Pavel Zacha (NJD) 23 (8+15)

Zápas v Barclays Center začne v 1:30 ráno, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Zápas začne s menším zpožděním, rozhodně ale nikam neodcházejte.

New York Islanders: Halák (Greiss) – Boychuk, Leddy, Hickey, de Haan, Seidenberg, Pelech – Quine, Tavares (C), Lee – Chimera, B. Nelson, Ladd (A) – Ho-Sang, Beauvillier, Jo. Bailey – Clutterbuck (A), Prince, Gionta.

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – Severson, A. Greene (C), Lovejoy, Kapla, Santini, J. Moore – Palmieri, Zajac (A), Hall – Blandisi, Henrique, Cammalleri (A) – B. Bennett, Zacha, Quenneville – Noesen, Coleman, Wood.

Rozhodčí: Nicholson, Peel – Miller, Murchison.

00:01

00:44
    Do útoku se už hnal domácí Beauvillier, po kličce byl ale o puk obrán a jeho akce skončila na útočné modré.

01:54
    Domácím hráčům nevyšla rozehrávka z vlastního pásma, je z toho zakázané uvolnění, vhazovat se bude u Haláka.

02:23
    Puk prolétl před brankovištěm New Yorku, Wood se po něm natahoval marně.

02:58
    První vážnější akce. Od brankové čáry dostal pas do levého kruhu Lee a Kinkaid se musel proti prudké ráně docela ohánět.

03:09
    New Jersey se po buly dostalo rychle do protiakce, Zajac byl ovšem nachystán v postavení mimo hru.

03:27
    Rozhodčí poprvé vylučují, dvě minuty za podražení dostává domácí Dennis Seidenberg.

03:47
    Domácí málem udeřili v oslabení. Po levém křídle ujel Tavares, vyslal tvrdou ránu, která zacinkala o Kinkaidovu branku, odrazila se zpět k brankáři a od něj zase zamířila do branky. Vracející se obránce puk zachytil těsně před brankovou čárou.

04:17
    Je po přesilovce New Jersey, neboť dvě minuty za krosček dostal Joseph Blandisi.

05:12
    Zajac nabil na pravou stranu, Moore pak pálil ihned z úhlu. Halák se stačil přemístit a ránu vyrazit.

05:44
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí jdou do vedení a to opravdu vyvedeným gólem z přesilovky. ANDERS LEE zachytil před brankovištěm nahození od modré, naznačil zakončení, počkal si na Kinkaidův pohyb a poté jej prostřelil bekhendovou zadovkou mezi betony! Trenér hostů ještě zkusil challenge, zda se nejednalo o nedovolené bránění brankáři, ale rozhodčí po krátkém prohlédnutí videa gól uznali. Asistence: Johnny Boychuk, John Tavares.
    05:44 Anders LEE - 1:0

06:19
    Mohlo to být 2:0, Princův bekhend ale Kinkaid zvládl pokrýt a přerušit hru.

07:11
    Na přihrávku mezi kruhy si najel Cammalleri, k pořádnému zakončení se ale pro dobrou obranu nedostal.

08:58
    Sledujeme urputnou bitvu o každý kousek ledu, zatím to moc pohledný zápas není.

09:11
    Domácí si teď zahrají přesilovku, dvě minuty za zdržování hry dostal Joseph Blandisi. Jeho vyhození puku skončilo mimo hrací plochu.

10:02
    Až po minutě se hráči New Yorku dokázali vymanit od mantinelu a rozestavět se do přesilovkových pozic.

10:27
    Hosté jdou do tří, dvě minuty za sekání dostal Stefan Noesen.

10:53
    Boychukova bomba byla zblokována, hosté poté na chvíli vyhodili.

11:11
    New Jersey je už ve čtyřech, to nejhorší mají hosté za sebou.

12:05
    Hosté vyhazují, oslabení o jednoho muže zvládají dobře.

12:27
    A už jsou také v plném počtu.

13:20
    Halák si po dlouhé době připisuje těžší zákrok, tvrdou ranou jej prověřil Hall.

13:57
    Kinkaid se má co ohánět, domácí na něj pálí z každé pozice. Boychukovu nepřesnou střelu se snažil usměrnit Tavares, nakonec si gólman New Jersey dokázal poradit.

13:59
    Další vyloučení na hostující straně. Dvě minuty za nesportovní chování si vysloužil Taylor Hall.

14:21
    A další trest! Blake Coleman přidržel Nelsona a už je také na trestné lavici. New York si zahraje přesilovku pět na tři.

14:40
    Hostům se podařilo vyhodit po mantinelu, New York zakládá akci od nuly.

15:20
    Tlak nemají domácí špatný, se zakončením je to už na štíru.

15:59
    New Jersey už hraje ve čtyřech, Hall se vrací na led.

16:29
    A už přečkali celé oslabení, do hry se totiž zapojil i Coleman.

17:02
    Už to vypadalo, že si přesilovku zahrají i hosté, Seidenbergovo vyhození totiž zamířilo mezi diváky, ale po krátké poradě se sudí rozhodli nevylučovat.

17:55
    Pelech ve vlastním pásmu zaváhal s rozehrávkou a Henrique se už dostával do zakončení. Vše ukončil pozorným zákrokem gólman Halák.

18:30
    New Jersey se po přežitých oslabeních zvedá a více si dovolí. směrem kupředu. nyní ještě zlepšit koncovku.

19:33
    Po boji u mantinelu v pásmu New Yorku to už vypadalo, že se domácí osvobodí, nicméně skončilo to pouze vyhozením.

20:00

Máme za sebou první část utkání, ve které se diváci dočkali jediné branky. Ta padla v šesté minutě a domácí Anders Lee využitou přesilovkou ustanovil výsledek po dvaceti minutách na 1:0. Náskok mohl být vyšší, New York měl k dispozici dvakrát přesilovku o dva muže, obrana New Jersey ale těžké chvíle přečkala.

20:37
    Palmieri obětavým zákrokem zabránil vážné šanci domácích a srazil puk z bezprostřední blízkosti Kinkaidova brankoviště.

21:40
    Vyrovnat mohl Zacha, který si nenápadně najel na přihrávku z pravé strany. V plné rychlosti ale nedokázal usměrnit puk za Halákova záda.

22:37
    Kombinace mezi Baileym a Laddem skončila v rohu, druhému jmenovanému odskočil puk od hokejky.

23:24
    Hosté jdou do čtyř, dvě minuty za zdržování hry dostal Blake Coleman. opět se jednalo o vyhození puku mimo ledovou plochu.

23:49
    Puk letí přes všechny čáry, bránící čtveřice pospíchá střídat.

24:23
    Mezi několik protihráčů si to namířil Ho-Sang, jeho individuální akce skončila mezi kruhy.

25:06
    Kinkaid odolává dalším střelám, New York má teď slušný tlak.

25:24
    Coleman se vrátil do hry.

25:30
    Ihned se dostal do sóla, chystal si puk na zakončení, když jej zezadu atakoval Boychuk. Dle sudích v rámci pravidel, pokračuje se ve hře.

26:59
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, jedná se ale o plané akce bez nebezpečných střel.

27:10
    Lépe dopadl Tavares a jeho průnik středem. Proti jeho švihu musel Kinkaid zasahovat.

28:47
    Na Kinkaidovi pohořel i Quine, ten si sice efektně stáhl puk aby se uvolnil, následný švih ale skončil na chráničích gólmana New Jersey.

28:58
    Další vyloučení na straně New Jersey, dvě minuty za vysokou hůl dostal Beau Bennett. Je to dnes už sedmá přesilová hra New Yorku!

29:24
    Z modré si sjel Bailey, jeho dělovku Kinkaid srazil.

29:56
    Gólman hostů si pohlídal i svou tyčku, kde si musel pohlídat neposedný puk.

30:35
    Nelsonovu bombu zastavil Kinkaid levým betonem. Hosté za celou dobu oslabení zatím nedokázali vyhodit puk.

30:45
    Boychuk střílel z levého křídla mimo.

30:58
    Přesilovka New Yorku je u konce, i tato zůstala nevyužita.

31:49
    Po ofsajdu domácích se nám u mantinelu strhla menší potyčka, rozhodčí ji ovšem velice rychle ukončili.

32:45
    Zakázané uvolnění New Jersey, vhazovat se bude po Kinkaidově pravici.

32:49
    Hned po buly pálil Pelech, mířil mimo...

33:59
    Boychuk dnes předvádí velice fyzicky náročný hokej a to zejména pro jeho protivníky. Nyní se u mantinelu prezentoval tvrdým hitem.

34:45
    Domácí zazdili akci tři na jednoho, Ho-Sang zpětnou přihrávkou vyzval Princeho, ten Kinkaida nedokázal prostřelit.

35:30
    Blýskl se i Halák a to proti Noesenovi. Na začátku akce byl Zacha, který je dnes docela dost vidět.

36:30
    Halák se rozhlížel, kde má puk, nakonec brankovou čáru uhájil i za pomoci svého rozkleku.

36:55
    Vynikající Halákův zákrok proti Mooremu. Halák musel pospíchat, prudká přihrávka totiž prolétla brankovištěm a Moore pálil z první.

37:42
    A už se zase hrálo u Haláka. Na něj dotíral Cammalleri, ale ani on nebyl úspěšný.

37:54
    Na druhé straně ale propuká gólová radost. Domácí se dostali do rychlého kontru, Ho-Sang přihrával na celou šíři pásma na ANTHONYHO BEAUVILLIERA a ten ranou z první nedal Kinkaidovi šanci. Asistence: Joshua Ho-Sang, Jason Chimera.
    37:54 Anthony BEAUVILLIER - 2:0

38:50
    Nápor New Jersey je pryč, nyní opět diktují tempo hráči New Yorku.

39:30
    Hall se rozhodl pro individuální akci, obešel několik protivníků, skončil až na Boychukovi...

39:39
    Dvě minuty za hrubost dostal domácí Johnny Boychuk.

40:00

Už to vypadalo, že se ve druhé třetině gólu nedočkáme, na poslední chvíli ale jeden padl. Ve 38. minutě podnikli domácí rychlý výpad Ho-Sang přihrál přes pásmo na volného Anthonyho Beauvilliera. a ten ranou z první trefil naprosto přesně. New York tak vede do 40 minutách hry 2:0.

40:43
    Po pravé straně našlápl hostující Palmieri, jeho rána šla těsně vedle.

41:14
    Přesilovka hostů pokračuje, nyní po několika přihrávkách pálil z vrcholu kruhu Cammalleri, Halák pro jistotu přikryl puk a přerušil hru.

41:39
    Přesilovka New Jersey je už ale u konce, oba týmy hrají v plném počtu.

41:59
    Rychlý brejk domácích zakončoval Ho-Sang, natahoval se po prudké přihrávce a mířil k tyčce, Kinkaid se zvládl přemístit a zasáhnout!

42:52
    Hostům se podařilo vyhodit tak šikovně, že puk se zastavil v pásmu New Yorku a hráči New Jersey mohli v poklidu vystřídat.

43:56
    Nyní to od hostů bylo další vyhození, hraje se zatím bez zbytečných přerušení.

44:50
    New York se v posledních okamžicích nikam nežene, soustředí se na dobrou obranu svého obranného pásma.

45:14
    Ho-Sang je dnes střelecký velmi aktivní, Kinkaid s ním má hodně práce. Nyní zblokoval hned tři střely domácího útočníka.

46:44
    Puk létá z pásma do pásma, momentálně ale bez zakončení směrem k brankám.

47:04
    To vymyslel až Hickey, který si sjel z modré a bombou o kousek minul Kinkaidovu branku.

47:29
    Halák se velice rychle přemístil ve svém brankovišti, musel to udělat, neboť Hall si už najížděl na Zajacovu bekhendovou přihrávku.

47:49
    Ne ne, Hallovi to zatím proti Halákovi nejde, nyní z levého kruhu trefil pouze jeho výstroj.

48:49
    Pokud domácích o vymanění se z pásma skončilo poměrně rychle, výpad byl zastaven ještě před zakončení.

49:30
    Ho-Sang a po něm i Hickey vyslali na Kinkaida nepříjemné pokusy. Ten poslední od druhého jmenovaného už gólman srazil mimo led.

49:42
    Hosté si zahrají přesilovku, dvě minuty za držení dostal Thomas Hickey.

50:02
    Puk letí přes všechny čáry, úvod oslabení domácích vychází.

50:32
    To samé přišlo i o pár sekund později, hráči New Jersey se nemohou usadit v útočném pásmu.

51:12
    Tavares se dokonce v oslabení pokusil o únik, proti dvěma soupeřům ale neměl moc šancí.

51:23
    Devils právě vstřelili branku!
    Už je ale sníženo a hosté ještě mohou pomýšlet na zvrat. Po náporu sice Halák dvakrát odolal, poslední puk ale vyrazil pouze na hůl ADAMA HENRIQUEHO a ten už dorážel do odkryté části branky. Asistence: John Quenneville, Pavel Zacha.
    51:23 Adam HENRIQUE - 2:1

52:43
    No vida, hosté jsou teď jako dotěrné vosy, Halák se musí v brankovišti hodně mrskat.

53:57
    Clutterbuck předvedl u mantinelu tvrdý zákrok, rozhodčí byl blízko, jako faul to neohodnotil.

54:33
    Cammalleriho střela z pravého kruhu byla zblokovaná, Halák zasahovat nemusel.

55:18
    Domácí budou moci vydechnout a sami založit na nápor, zahrají si totiž přesilovku. Dvouminutový trest za hákování si jde odkroutit Beau Bennett.

55:53
    Vynikající Kinkaid! Na brankové čáře zastavil dorážku Leeho. Předtím to na něj zkoušeli Tavares a Leddy.

56:15
    Kinkaid si poradil i se střelou Tavarese z pravé strany. Puk skončil za brankou.

56:46
    Tavares se drží za zadní stehenní sval levé nohy, tohle nevypadá pro domácího útočníka dobře. K újmě přišel při pokusu o obejití Santiniho a nárazu do branky.

56:46
    Tavares dnes končí, s lékařem okamžitě míří do útrob arény na vyšetření.

57:18
    New Jersey oslabení přečkalo a hraje se v plném počtu.

58:03
    Už to ale neplatí, neboť přichází další vyloučení na straně hostů. Za nedovolené bránění je vyloučen Steven Santini.

58:57
    Domácí celkem v poklidu hlídají útočné pásmo, New Jersey tak nemůže sáhnout k power-play.

59:13
    A máme tu i bitku. Do sebe se pustili domácí Anders Lee a hostující Ben Lovejoy. Oba hráči dostali pětiminutové tresty za bitku, Bel Lovejoy navíc dvě minuty za krosček.

59:41
    Ještě jedna šarvátka u branky New Jersey, teď už jsou sudí shovívaví a kohouty pouze roztrhli.

Je dobojováno a k velké radosti fanoušků zůstávají body domácím hráčům. Ti si v poslední třetině museli projít těžším obdobím, kromě gólu v 52. minutě z hole Adama Henriqueho si totiž New Jersey dokázalo vytvořit několik dalších šancí, jenže Halák zvládl vše pochytat a velkou měrou tak pomohl New Yorku ke dvěma bodům. Stínem na výhře je ale Tavaresovo zranění, ten opustil zápas několik minut před koncem s poraněným zadním stehenním svalem.

Pavel Zacha (NJD) 0+1, 4 střely, čas na ledě 14:20

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:42:05)

Aleš Pur

Góly a asistencie: 6. Lee (Boychuk, Tavares), 38. Beauvillier (Ho-Sang, Chimera) – 52. Henrique (Quenneville, Zacha)

Rozhodca: Nicholson, Peel – Miller, Murchison

Diváci: 13 766