Philadelphia – NY Islanders 6:3 (kon.) | Carolina – Columbus 2:1 (po pr.) | Montreal – Florida 6:2 (kon.)
Tampa Bay – Detroit 5:3 (kon.) | Boston – Dallas 2:0 (kon.) | Nashville – Toronto 1:3 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 4:3 (po pr.) | Minnesota – Ottawa 5:1 (kon.) | Edmonton – San Jose 3:2 (kon.)
Winnipeg Jets
4:3 (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)
Anaheim Ducks
cz Piatok 31.03.2017, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

WINNIPEG JETS

Winnipeg si drží poměrně dobrou formu, z posledních 8 zápasů dokázal 6 vyhrát. Doma pak Jets zvítězili 3x v řadě.

V tabulce se momentálně drží na 10. místě v Západní konferenci. Na play-off ztrácí 11 bodů, jelikož ale hrají pouze 5 zápasů, tak nemají ani teoretickou šanci na dohnání 8. místa.

Nejproduktivnější hráči

Scheifele 77 (29+48)
    Wheeler 68 (23+45)
    Laine 61 (34+27)

ANAHEIM DUCKS

Annaheim má ještě o něco lepší formu než domácí Jets. Vyhráli 9 z posledních 11 zápasů. Venku dokázali urvat vítězství ve 3 případech z posledních 5 pokusů.

V tabulce patří Ducks v Západní konferenci 3 místo se ziskem 95 bodů, který jim dává jistotu postupu do vyzařovacích bojů.

Getzlaf 66 (14+52)
    Kesler 53 (21+32)
    Perry 49 (16+33)

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Winnipeg : Anaheim 2:3
    Anaheim : Winnipeg 3:1

Winnipeg Jets: Hutchinson (Hellebuyck) – Trouba, Morrissey (A), Byfuglien, Melchiori, Nogier, Stuart (C) – Wheeler (A), Scheifele, Ehlers – Laine, Little, Perreault – Armia, Lowry, Copp – Petan, B. Tanev, Thorburn.

Anaheim Ducks: Bernier (Gibson) – Montour (A), Fowler, Manson, H. Lindholm, Bieksa, Vatanen – Silfverberg (A), Kesler, Cogliano – Eaves, Vermette, Rakell – Perry (C), N. Thompson, N. Ritchie – Boll, Wagner, L. Shaw..

Vítám Vás na nočním utkání mezi Winnipegem Jets a Anaheimem Ducks. Zápasem Vás provede Petr Němčík

Hala se pomalu, ale jistě plní. Hráči jsou již nastoupeni na ledové ploše, utkání tak každou chvíli začne.

Před samotným začátkem si ještě poslechneme americkou a kanadskou hymnu.

00:01

00:42
    První přesilovou hru si zahrají domácí, Manson je první potrestaný hráč. Dostal 2 minuty za podražení.

01:47
    Patrik Laine dobře vystřelil z levé strany. Bernier byl připraven.

02:17
    Anaheim se bez větších problémů brání domácí přesilové hře.

02:43

03:08
    Nick Ritchie vystřelil lehkou střelu zápěstím na domácího gólmana, ten si s jeho pokusem poradil.

03:30
    Hosté se usadili v útočném pásmu, vystřelit ale nedokázali.

04:30
    Winnipeg teď zamknul hosty v jejich obranném pásmu. Dobře kombinovali podél mantinelu, k lepší střele se ale nedostali.

05:23
    Andrew Copp dobře tečoval střelu od modré. Bernier nemusel zasahovat, jelikož teč šla těsně vedle.

06:19
    Ahaheim vyhazuje na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Jonathana Berniera.

06:50
    Patrik Laine vybojoval puk v rohu útočného pásma. Tlačil se do zakončení. Střela bekhendem mu ale nevyšla podle jeho představ, Bernier zakročil velmi jistým zákrokem.

07:36
    Bernier rozehrává zpoza své branky. Anaheim se žene do útočného pásma.

08:12
    Chris Wagner vystřelil od modré tvrdou sřelu. Michael Hutchinson byl připraven na správném místě

08:18
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Rychlá akce po buly. Vyhrané vhazování, JAKOB SILFVERBERG si vybojoval puk u hrazení a přesnou střelou otevírá skóre. Asistence: Ryan Kesler.
    08:18 Jakob SILFVERBERG - 0:1

09:19
    Laine se dostal do další střely z pravého křídla. Střela zápěstím ale nemohla ohrozit brankáře hostí.

10:33
    Anaheim vyhodil na další zakázané uvolnění po mírných zmatcích v jejich obranném pásmu.

11:18
    Andrew Copp nahodil puk do útočného pásma, puk ale nedokázal vybojovat.

11:32
    Dobrý tah na bránu předvedl Copp. Vystřelil a poté se ještě snažil dorážet puk, bez úspěchu.

11:32
    První přesilovou hru si zahrají také hosté. Copp dostal 2 minuty za nedovolené bránění.

11:54
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    V oslabení udeřili domácí. Rychlý proti útok zakončil JOEL ARMIA střelou mezi betony Jonathnana Berniera. Asistence: Dustin Byfuglien.
    11:54 Joel ARMIA - 1:1

13:26
    Perry dobře vystřelil, Vermette dorážel. Domácího brankáře překonat nedokázali.

13:32

14:46
    Winnipeg se snaží uklidnit hru. Pouze nahazují za hostující bránu a jdou střídat.

14:55
    Blake Wheeler dobře vystřelil. Dostal se i k odraženému puku a zkoušel to znova. Bernier byl však připraven a puk udržel před brankovou čárou.

15:19
    Josh Morrissey vystřelil po vhazování od modré čáry. Před hostujícím brankářem nikdo nebyl, puk si tak lehce stáhnul ze vzduchu.

16:26
    Mark Scheifele předvedl hezkou akci po levém křídle. Zavezl puk za hostující bránu a přihrával před brankoviště. Puk se nakonec dostal na modrou čářu. Kde vystřelil lehkou střelu jeden z obránců.

16:26
    Mathieu Perreault byl ve skvělé pozici mezi kurhy. Střelou z první trefil pouze Berniera.

16:55
    Další přesilová hra pro Jets. Vatanen si odpyká 2 minuty za vysokou hůl

17:26
    První minuta přesilové hry se Jets vůbec nepovedla.

17:54
    Joel Armia trefil z levého křídla tyč!

18:05
    Anaheim se prozatím osvobozuje.

18:37
    Nikolaj Ehlers se dostal do postavení mimo hru. Přesilová hra je pomalu chýlí ke konci.

18:45

18:56
    Antoine Vermette dobře vystřelil z levé strany. Hutchinson jeho střelu pouze vyrazil k volnému COREY PERRYMU, který bekhendem posílá Anaheim opět do vedení. Asistence: Antoine Vermette, Josh Manson.
    18:56 Corey PERRY - 1:2

19:30
    Michael Hutchinson si připsal další zákrok. Od modré pálil jeden z obránců.

20:00

Skončila první třetina dnešního utkání. Zatím je o něco aktivnější Anaheim, který vede po trefách Silfverberga a Perryho 2:1. Za domácí se prosadil v oslabení Armia.

21:28
    Na začátku 2. periody jsme svědky mnoha nepřesností. Oba týmy pouze nahazují za soupeřovy branky.

22:09
    Dustin Byfuglien dobře objel hostující branku. Nedokázal ale přesně přihrát.

22:27
    Julian Melchiori vystřelil od modré příklepem a trefil levou tyč Bernierovy svatyně!

23:06
    Ducks měli k dispozici přečíslení 3 na 2. Celou situaci vyřešili nepřesnou střelou.

23:49
    Hutchinson předvedl dobré postavení proti střele hostů z bezprostřední blízkosti.

24:55
    Jeden z hostujících útočníků se dobře probojoval až před Hutchinsona a vybojoval přesilovou hru pro svůj tým..

25:11
    2 minuty za držení si odpyká Brian Little.

25:23
    Winnipeg se na začátku oslabení dokázal osvobodit.

25:58
    Silfverberg hledal svou přihrávkou někoho před bránou. Nikdo ovšem nedokázal přečíst jeho úmysl. Anaheim tak přišel o pásmo.

26:41
    Sami Vatanen si dobře vybruslil na střed hřiště. Střelou zápěstím minul branku.

27:01
    Anaheim jenom přece využívá svou přesilovou hru. COREY PERRY si vybruslil od pravého mantinelu na střed hřiště a nenápadnou střelou překonává domácího gólmana. Zvyšuje tak už na 3:1. Asistence: Hampus Lindholm, Sami Vatanen.
    27:01 Corey PERRY - 1:3

27:43
    Nate Thompson poslal domácímu brankáři lehký pozdrav z pravé strany.

28:05
    Winnipeg se snaží snížit ztrátu. Ke střele se dostal Nikolaj Ehlers. Bernier byl připraven u své tyče.

28:33
    Zakázané uvolnění Anaheimu. Vhazovat se bude po pravici hostujícím brankářem.

28:41
    Ofsajd zastavuje snahu hostů o přechod do pásma.

29:43
    Jakob Silfverberg se dobře prodral do zakončení z pravé strany. Branku ale minul.

30:09
    Další pokus Silfverberga. Tentokrát zakončoval z druhé strany. Opět neúspěšně.

30:47
    Hosté teď zamkli Jets do svého obranného pásma. Nedokázali ovšem zakončit.

30:59
    Na druhé straně se prezentoval střelou Patrik Laine. Ani on ale nebyl úspěšný.

32:30
    Sami Vatanen předvedl hbitý průnik až před branku domácích. Obránci se k němu rychle stáhli a znepříjemnili mu zakončení.

33:04
    Jets se snaží využít nepřesné rozehrávky hostí. Bernier stále odolává.

34:20
    Hraje se teď dlouho bez přerušení. Hra je nahoru-dolů, ani jeden z týmu se ale nemůže dostat do větší šance.

34:56
    Joel Armia se snažil využít nepřesnost v obraně hostů. Jeho dobrý pokus se štěstím zlikvidoval Jonathan Bernier.

35:35
    Boll s Nogierem předvedli krátkou bitku. Oba si půjdou odpočinout na trestnou lavici na 5 minut.

37:43
    Další chyba v rozehrávce Ducks. Winnipeg zamknul hosty a pokouší se dostat před Berniera. Zatím neúspěšně.

38:32
    Anaheim se vymanil z tlaku a pokusil se ohrozit po delší době Hutchinsona. Ten byl připraven.

38:49
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazování po pravici Hutchinsona.

39:04
    Přečíslení 2 na 1 zakončil Ryan Kesler nepřesnou střelou.

39:44
    Konec 2. třetiny strávil Winnipeg ve svém útočném pásmu. Nakonec z toho vytěžil přesilovou hru.

39:44
    2 minuty za hákování dostává Rakell.

40:00

Po velmi aktivní 1. třetina přišla poměrně opatrná 2. třetina z obou stran. Winnipeg se snažil něco vymyslet, skórovat ale nedokázal. Na druhé straně se prosadil svým druhým gólem v zápase Corey Perry. Anaheim vede nad Winnipegem po dvou třetinách 3:1.

Střely po 2. třetině

Winnipeg Jets – 22
    Anaheim Ducks – 26

Další třetina začne přibližně v 4:10.

40:01

40:36
    Domácí si ve své přesilové hře nevypracovali žádnou větší šanci.

41:44

42:30
    Další 2 minuty pro Rakella. Tentokrát za sekání.

44:30
    Ani tuhle přesilovou hru se nedají domácí hráči za rámeček. K žádně větší šanci se opět nedostali.

44:30

45:40
    Domácí se stále drží v pásmu a vyslali na Berniera několik střel. Hostující brankář odolává.

46:43
    Anaheim se po nějaké době dokázal osvobodit a snaží se najít protihru proti domácí aktivní hře.

48:13
    Blake Wheeler dobře zavezl puk do pásma a dokázal i vystřelit. Jeho akci se snažil dokončit Mark Scheifele, který dorážel. Bez úspěchu.

49:26
    Corey Perry opět operuje za bránou domácích. Zkazil ale přihrávku a připravil svůj tým o útočné pásmo.

50:20
    Bryan Little vybojoval puk ve středním pásmu a zavezl ho za modrou čáru. Mathieu Perreault pokračoval v jeho akci, vystřelil však nepřesně.

50:50
    Posunutá branka domácích po jednom ze soubojů na brankovišti. Vhazování v útočném pásmu Ducks.

51:09
    Jets se snaží střílet skoro z každé pozice. Jonathan Bernier zatím brání svou svatyni velmi dobře.

51:35
    Nikolaj Ehlers převdel krásnou individuální akci. Projel polovinu hřiště, dostal se až za bránu hostů a předložil puk volnému BLAKU WHEELEROVI, který prostřelil Berniera. Snižuje tak na 2:3 z pohledu domácích. Aistence: Nikolaj Ehlers, Jacob Trouba.
    51:35 Blake WHEELER - 2:3

54:03
    Winnipeg ten kontaktní gól velmi nabudil. Jsou velmi aktivní a po většinu času se drží ve svém útočném pásmu.

54:36
    Dustin Byfuglien se dostal mezi kruhy a velmi dobrou střelou prozkoušel Berniera.

55:29
    Domácích hráčů je nyní plné hřiště. Ducks mají co dělat, aby se dokázali ubránit.

56:13
    Další dobrá šance! Nikolaj Ehlers se dostal k puku, z dobré pozice ale minul branku.

56:51
    Jets teď mačkají svého soupeře. Vyrovnání visí doslova na vlásku.

57:07
    Komerční přestávka teď přijde hráčům Ducks vhod. Mohou se zkoncentrovat a sesbírat síly na závěrečných pár minut 3. třetiny.

57:07
    Perreault a Manson vyfasovali 2 minuty za sekání. Pokračovat se bude ve hře 4 na 4.

58:23
    Jets odvolali svého brankáře.

58:46
    Mark Scheifele měl poloodkrytou branku. Netrefil však puk čistě a minul.

58:57
    Oddechový čas pro domácí.

58:57
    Domácí se nadechují k závěrečnému tlaku.

58:57
    Jejich brána zůstává prázdná.

59:30
    Další dobrá šance pro Jets. Z pravého křídla se neprosadil Laine.

59:48
    Obrovský tlak domácích v závěru využil DUSTIN BYFUGLIEN, který doslova doklepal puk za brankovou čáru a srovnává tak stav na 3:3! Jeho branku ještě musel potvrdit videorozhodčí. Asistence: Nikolaj Ehlers, Mathieu Perreault.
    59:48 Dustin BYFUGLIEN - 3:3

60:00

Winnipeg zaslouženě srovnal, po krátké pauze bude následovat prodloužení.

60:01

60:27
    Ofsajd zastavuje snahu hostů.

61:02
    Anaheim rozehrává svou akci až od své vlastní branky.

61:48
    Getzlaf se dostal do velmi dobré střelecké pozice. Rozhodl se ale nevystřelit a o puk přišel.

62:45
    Oba týmy hrají prodloužení velmi opatrně. Nikdo nechce udělat chybu.

62:45
    Zakázané uvolnění hostů. Následovat bude vhazování v útočném pásmu Jets.

62:45
    Oddechový čas pro hosty.

63:12
    Jacob Trouba trefil po dobré akci všech hráčů tyč!

63:23
    Na druhé straně také zvoní tyč!

63:34
    Jets nakonec dokázali otočit zápas. Rychlý protiútok vedl MARK SCHEIFELE. Puk si narazil s Dustinem Byfuglienem a tvrdou střelou z první rozhoduje tento zápas! Asistence: Dustin Byfuglien.
    63:34 Mark SCHEIFELE - 4:3

Dnes jsme byli svědky velmi atraktivního duelu. Po většinu duelu byli o krůček blíže k vítězství hosté, domácí ale předvedli dokonalý obrat ze stavu 1:3 na 4:3. Za domácí se prosadili Armia, Wheeler, Byfuglien, který srovnal 12 vteřin před konecem 3. třetiny a celý zápas rozhodl v prodloužení Scheifele. Za hosty skóroval Slfverberg a 2x Perry.