Tisková konference AC Sparta Praha před derby | (kon.) |
Ženy - Krátký program, Helsinki | Vítěz: J. Medveděvová (RUS) (kon.) | | | Páry - krátký program, Helsinki | Vítěz: W. Suej, Ch. Chan (CHN) (kon.) |
koniec udalosti
Ženy - krátký program, Helsinki
Vítěz: J. Medveděvová (RUS)
Jan Vojkůvka
Konečné pořadí
1. Jevgenija Medveděvová (RUS) 79,01
2. Kaetlyn Osmondová (CAN) 75,98
3. Gabrielle Dalemanová (CAN) 72,19
4. Anna Pogorilá (RUS) 71,52
5. Karen Chenová (USA) 69,98
6. Maria Sockovová (RUS) 69,76
7. Ashley Wagnerová (USA) 69,04
8. Carolina Kostnerová (ITA) 66,33
9. Wakaba Higučiová (JPN) 65,87
10. Elizabet Tursynbajevová (KAZ) 65,48
11. Dabin Čoi (KOR) 62,66
12. Rika Hongová (JPN) 62,55
13. Mariah Bellová (USA) 61,02
14. Ivett Tothová (HUN) 61,00
15. Mai Miharaová (JPN) 59,59
16. Siang-ning Li (CHN) 58,28
17. Loena Hendrickxová (BEL) 57,54
18. Nicole Rajičová (SVK) 57,08
19. Kailani Craineová (AUS) 56,97
20. C'-ťün Li (CHN) 56,30
21. Angelina Kučvalská (LAT) 55,92
22. Laurine Lecavelierová (FRA) 55,49
23. Anastasia Galustjanová (ARM) 55,20
24. Nicole Schottová (GER) 54,83
...
25. Shuran Yuová (SGP) 52,87
26. Joshi Helgessonová (SWE) 52,07
27. Helery Hälvinová (EST) 51,94
28. Amy Lin (TPE) 51,86
29. Emmi Peltonenová (FIN) 50,74
30. Isadora Williamsová (BRA) 50,65
31. Kerstin Franková (AUT) 50,54
32. Natasha McKayová (GBR) 50,10
33. Yasmine Kimiko Yamadaová (SUI) 47,86
34. Anne Line Gjersemová (NOR) 46,99
35. Anna Chnyčenkovová (UKR) 46,98
36. Daša Grmová (SLO) 46,63
37. Michaela-Lucie Hanzlíková (CZE) 32,21
Startovní listina
Anne Line Gjersemová (NOR)
Joshi Helgessonová (SWE)
Anna Chnyčenkovová (UKR)
Daša Grmová (SLO)
Anastasia Galustjanová (ARM)
Emmi Peltonenová (FIN)
Shuran Yuová (SGP)
Carolina Kostnerová (ITA)
Michaela-Lucie Hanzlíková (CZE)
Siang-ning Li (CHN)
Yasmine Kimiko Yamadaová (SUI)
Amy Lin (TPE)
Kailani Craineová (AUS)
Helery Hälvinová (EST)
Natasha McKayová (GBR)
Kerstin Franková (AUT)
Loena Hendrickxová (BEL)
Isadora Williamsová (BRA)
Mariah Bellová (USA)
Laurine Lecavelierová (FRA)
C'-ťün Li (CHN)
Ivett Tothová (HUN)
Wakaba Higučiová (JPN)
Mai Miharaová (JPN)
Nicole Schottová (GER)
Kaetlyn Osmondová (CAN)
Dabin Čoi (KOR)
Karen Chenová (USA)
Angelina Kučvalská (LAT)
Nicole Rajičová (SVK)
Elizabet Tursynbajevová (KAZ)
Jevgenija Medveděvová (RUS)
Gabrielle Dalemanová (CAN)
Ashley Wagnerová (USA)
Maria Sockovová (RUS)
Rika Hongová (JPN)
Anna Pogorilá (RUS)
1. Jevgenija Medveděvová (RUS) 79,01
2. Kaetlyn Osmondová (CAN) 75,98
3. Gabrielle Dalemanová (CAN) 72,19
4. Anna Pogorilá (RUS) 71,52
5. Karen Chenová (USA) 69,98
6. Maria Sockovová (RUS) 69,76
7. Ashley Wagnerová (USA) 69,04
8. Carolina Kostnerová (ITA) 66,33
9. Wakaba Higučiová (JPN) 65,87
10. Elizabet Tursynbajevová (KAZ) 65,48
11. Dabin Čoi (KOR) 62,66
12. Rika Hongová (JPN) 62,55
13. Mariah Bellová (USA) 61,02
14. Ivett Tothová (HUN) 61,00
15. Mai Miharaová (JPN) 59,59
16. Siang-ning Li (CHN) 58,28
17. Loena Hendrickxová (BEL) 57,54
18. Nicole Rajičová (SVK) 57,08
19. Kailani Craineová (AUS) 56,97
20. C'-ťün Li (CHN) 56,30
21. Angelina Kučvalská (LAT) 55,92
22. Laurine Lecavelierová (FRA) 55,49
23. Anastasia Galustjanová (ARM) 55,20
24. Nicole Schottová (GER) 54,83
...
25. Shuran Yuová (SGP) 52,87
26. Joshi Helgessonová (SWE) 52,07
27. Helery Hälvinová (EST) 51,94
28. Amy Lin (TPE) 51,86
29. Emmi Peltonenová (FIN) 50,74
30. Isadora Williamsová (BRA) 50,65
31. Kerstin Franková (AUT) 50,54
32. Natasha McKayová (GBR) 50,10
33. Yasmine Kimiko Yamadaová (SUI) 47,86
34. Anne Line Gjersemová (NOR) 46,99
35. Anna Chnyčenkovová (UKR) 46,98
36. Daša Grmová (SLO) 46,63
37. Michaela-Lucie Hanzlíková (CZE) 32,21
Startovní listina
Anne Line Gjersemová (NOR)
Joshi Helgessonová (SWE)
Anna Chnyčenkovová (UKR)
Daša Grmová (SLO)
Anastasia Galustjanová (ARM)
Emmi Peltonenová (FIN)
Shuran Yuová (SGP)
Carolina Kostnerová (ITA)
Michaela-Lucie Hanzlíková (CZE)
Siang-ning Li (CHN)
Yasmine Kimiko Yamadaová (SUI)
Amy Lin (TPE)
Kailani Craineová (AUS)
Helery Hälvinová (EST)
Natasha McKayová (GBR)
Kerstin Franková (AUT)
Loena Hendrickxová (BEL)
Isadora Williamsová (BRA)
Mariah Bellová (USA)
Laurine Lecavelierová (FRA)
C'-ťün Li (CHN)
Ivett Tothová (HUN)
Wakaba Higučiová (JPN)
Mai Miharaová (JPN)
Nicole Schottová (GER)
Kaetlyn Osmondová (CAN)
Dabin Čoi (KOR)
Karen Chenová (USA)
Angelina Kučvalská (LAT)
Nicole Rajičová (SVK)
Elizabet Tursynbajevová (KAZ)
Jevgenija Medveděvová (RUS)
Gabrielle Dalemanová (CAN)
Ashley Wagnerová (USA)
Maria Sockovová (RUS)
Rika Hongová (JPN)
Anna Pogorilá (RUS)
Krátký program jednotlivkyň se skládá z požadovaných prvků a dalších spojovacích prvků nebo pohybů, jejichž pořadí v jízdě může být libovolné. Délka krátkého programu je maximálně dvě minuty a padesát sekund. Všechny prvky započaté po uplynutí určeného maximálního času jsou v hodnocení považovány za vynechané. Hudební doprovod může být libovolného žánru, avšak vokální hudba se slovy není dovolena.
Bodování probíhá tradičně ve dvou segmentech. Za body splněné v krátkém programu, kterými jsou jednotlivé skoky, spojovací prvky, piruety, kroková pasáž a další, se uděluje technická známka. Následně se také boduje celkový projev, ze kterého vychází celková známka za jízdu. Hodnotí se kromě bruslařských dovedností také projev, choreografie, plynulost přechodů mezi prvky, interpretace či správné držení těla a celkové předvedení jízdy.
Nejvýraznějšími soupeřkami Medveděvové v cestě za obhajobou by měla být její krajanka Pogorilá, Američanky Ashley Wagnerová s Karen Chenovou, Kanaďanka Gabrielle Dalemanová a zapomenou se nesmí ani na italskou veteránku Carolinu Kostnerovou, která po svém návratu na led vybojovala senzační bronz z Ostravy.
Anne Line Gjersemová (NOR)
Joshi Helgessonová (SWE)
Anna Chnyčenkovová (UKR)
Daša Grmová (SLO)
Anastasia Galustjanová (ARM)
Emmi Peltonenová (FIN)
Shuran Yuová (SGP)
Carolina Kostnerová (ITA)
Michaela-Lucie Hanzlíková (CZE)
Siang-ning Li (CHN)
Yasmine Kimiko Yamadaová (SUI)
Amy Lin (TPE)
Kailani Craineová (AUS)
Helery Hälvinová (EST)
Natasha McKayová (GBR)
Kerstin Franková (AUT)
Loena Hendrickxová (BEL)
Isadora Williamsová (BRA)
Mariah Bellová (USA)
Laurine Lecavelierová (FRA)
C'-ťün Li (CHN)
Ivett Tothová (HUN)
Wakaba Higučiová (JPN)
Mai Miharaová (JPN)
Nicole Schottová (GER)
Kaetlyn Osmondová (CAN)
Dabin Čoi (KOR)
Karen Chenová (USA)
Angelina Kučvalská (LAT)
Nicole Rajičová (SVK)
Elizabet Tursynbajevová (KAZ)
Jevgenija Medveděvová (RUS)
Gabrielle Dalemanová (CAN)
Ashley Wagnerová (USA)
Maria Sockovová (RUS)
Rika Hongová (JPN)
Anna Pogorilá (RUS)
1. Carolina Kostnerová (ITA) 66,33
2. Siang-ning Li (CHN) 58,28
3. Anastasia Galustjanová (ARM) 55,20
4. Shuran Yuová (SGP) 52,87
5. Joshi Helgessonová (SWE) 52,07
6. Emmi Peltonenová (FIN) 50,74
7. Anne Line Gjersemová (NOR) 46,99
8. Anna Chnyčenkovová (UKR) 46,98
9. Daša Grmová (SLO) 46,63
10. Michaela-Lucie Hanzlíková (CZE) 32,21
1. Carolina Kostnerová (ITA) 66,33
2. Mariah Bellová (USA) 61,02
3. Siang-ning Li (CHN) 58,28
4. Loena Hendrickxová (BEL) 57,54
5. Kailani Craineová (AUS) 56,97
6. Laurine Lecavelierová (FRA) 55,49
7. Anastasia Galustjanová (ARM) 55,20
8. Shuran Yuová (SGP) 52,87
9. Joshi Helgessonová (SWE) 52,07
10. Helery Hälvinová (EST) 51,94
11. Amy Lin (TPE) 51,86
12. Emmi Peltonenová (FIN) 50,74
13. Isadora Williamsová (BRA) 50,65
14. Kerstin Franková (AUT) 50,54
15. Natasha McKayová (GBR) 50,10
16. Yasmine Kimiko Yamadaová (SUI) 47,86
17. Anne Line Gjersemová (NOR) 46,99
18. Anna Chnyčenkovová (UKR) 46,98
19. Daša Grmová (SLO) 46,63
20. Michaela-Lucie Hanzlíková (CZE) 32,21
1. Kaetlyn Osmondová (CAN) 75,98
2. Karen Chenová (USA) 69,98
3. Carolina Kostnerová (ITA) 66,33
4. Wakaba Higučiová (JPN) 65,87
5. Elizabet Tursynbajevová (KAZ) 65,48
6. Dabin Čoi (KOR) 62,66
7. Mariah Bellová (USA) 61,02
8. Ivett Tothová (HUN) 61,00
9. Mai Miharaová (JPN) 59,59
10. Siang-ning Li (CHN) 58,28
11. Loena Hendrickxová (BEL) 57,54
12. Nicole Rajičová (SVK) 57,08
13. Kailani Craineová (AUS) 56,97
14. C'-ťün Li (CHN) 56,30
15. Angelina Kučvalská (LAT) 55,92
16. Laurine Lecavelierová (FRA) 55,49
17. Anastasia Galustjanová (ARM) 55,20
18. Nicole Schottová (GER) 54,83
...
19. Shuran Yuová (SGP) 52,87
20. Joshi Helgessonová (SWE) 52,07
21. Helery Hälvinová (EST) 51,94
22. Amy Lin (TPE) 51,86
23. Emmi Peltonenová (FIN) 50,74
24. Isadora Williamsová (BRA) 50,65
25. Kerstin Franková (AUT) 50,54
26. Natasha McKayová (GBR) 50,10
27. Yasmine Kimiko Yamadaová (SUI) 47,86
28. Anne Line Gjersemová (NOR) 46,99
29. Anna Chnyčenkovová (UKR) 46,98
30. Daša Grmová (SLO) 46,63
31. Michaela-Lucie Hanzlíková (CZE) 32,21
To Slovenka Nicole Rajičová si volnou jízdu zajede, ale rovněž nemůže být spokojena. Šestá z ostravského ME je po krátkém programu až osmnáctá a vylepšení maxima z MS, kterým je třinácté místo z Bostonu, je v nedohlednu.
1. Jevgenija Medveděvová (RUS) 79,01
2. Kaetlyn Osmondová (CAN) 75,98
3. Gabrielle Dalemanová (CAN) 72,19
4. Anna Pogorilá (RUS) 71,52
5. Karen Chenová (USA) 69,98
6. Maria Sockovová (RUS) 69,76
7. Ashley Wagnerová (USA) 69,04
8. Carolina Kostnerová (ITA) 66,33
9. Wakaba Higučiová (JPN) 65,87
10. Elizabet Tursynbajevová (KAZ) 65,48
11. Dabin Čoi (KOR) 62,66
12. Rika Hongová (JPN) 62,55
13. Mariah Bellová (USA) 61,02
14. Ivett Tothová (HUN) 61,00
15. Mai Miharaová (JPN) 59,59
16. Siang-ning Li (CHN) 58,28
17. Loena Hendrickxová (BEL) 57,54
18. Nicole Rajičová (SVK) 57,08
19. Kailani Craineová (AUS) 56,97
20. C'-ťün Li (CHN) 56,30
21. Angelina Kučvalská (LAT) 55,92
22. Laurine Lecavelierová (FRA) 55,49
23. Anastasia Galustjanová (ARM) 55,20
24. Nicole Schottová (GER) 54,83
...
25. Shuran Yuová (SGP) 52,87
26. Joshi Helgessonová (SWE) 52,07
27. Helery Hälvinová (EST) 51,94
28. Amy Lin (TPE) 51,86
29. Emmi Peltonenová (FIN) 50,74
30. Isadora Williamsová (BRA) 50,65
31. Kerstin Franková (AUT) 50,54
32. Natasha McKayová (GBR) 50,10
33. Yasmine Kimiko Yamadaová (SUI) 47,86
34. Anne Line Gjersemová (NOR) 46,99
35. Anna Chnyčenkovová (UKR) 46,98
36. Daša Grmová (SLO) 46,63
37. Michaela-Lucie Hanzlíková (CZE) 32,21