Boston – Nashville 4:1 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 3:2 (1:0 po s.n.) | Carolina – Detroit 4:1 (kon.)
Columbus – Buffalo 3:1 (kon.) | NJ Devils – Winnipeg 3:4 (0:1 po s.n.) | Toronto – Florida 3:2 (kon.)
Montreal – Dallas 4:1 (kon.) | Minnesota – Washington 4:5 (po pr.) | Edmonton – LA Kings 2:1 (kon.)
Vancouver – Anaheim 1:4 (kon.) | San Jose – NY Rangers 5:4 (po pr.)
po s.n. (0:1)
New Jersey Devils
3:4 (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Winnipeg Jets
cz Streda 29.03.2017, 01:10 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New Jersey Devils a Winnipeg Jets.

Winnipeg Jets z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Minnesotou Wild 5.4, Philadelphií Flyers 3:2 a Vancouverem Canucks 2:1. Nestačil na Los Angeles Kings 2:5, a Anaheim Ducks 1:3.

New Jersey Devils z posledních pěti zápasů vyhrálo jediný. Poradilo si v prodloužení s New Yorkem Rangers 3:2. Nestačilo na Columbus Blue Jackets 1:4, Toronto Maple Leafs 2:4, Carolinu Hurricanes 1:3 a v prodloužení na Dallas Stars 1:2.

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Lovejoy, Prout, Santini, J. Moore, Severson – Hall, Zajac, Palmieri – Blandisi, Henrique, B. Bennett – Quenneville, Zacha, Noesen – Wood, Coleman, Pietila.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Byfuglien, Melchiori, Morrissey, Trouba, Stuart, Nogier – Ehlers, Scheifele, Wheeler – Perreault, Little, Laine – Copp, Lowry, Armia – B. Tanev, Petan, Thorburn..

00:01

00:35
    Sledujeme aktivnější vstup do zápasu hostujícího celku, který se snaží něco vymyslet.

00:52
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Velmi rychle po úvodním buly se hosté dostávají do jednobrankového vedení. Po krásné a rychlé akci se do předbrankového prostorou dostal zkušený NIKOLAJ EHLERS, který poslal puk pod horní tyčku. Domácí gólman se mohl jen smutně ohlédnout. Obrana Devils absolutně selhala. Asistence: Blake Wheeler a Jacob Trouba.
    00:52 Nikolaj EHLERS - 0:1

02:14
    Brandon Tanev dostal poměrně hodně prostoru před brankou, kde se snažil dorážet, ale jeho pokus byl zablokovaný obráncem domácích.

02:44
    New Jersey se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma, sledujeme aktivnější hru hostů.

03:21
    Andy Greene vypálil od modré čáry, jeho rána však postrádala přesnost, brankář Jets zasahovat vůbec nemusel.

04:22
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme plynulý hokej, který více vyhovuje hostům. Do další šance se dostal Julian Melchiori, jehož pokus byl zablokovaný obráncem.

05:00
    Pět minut hry je pryč, nyní vedl domácí akci obránce Dalton Prout, ale o kotouč přišel ve středním pásmu. Akce tak končí poměrně rychle.

05:40
    Hned čtyři hráči domácího celku si vyměnili puk v obranném pásmu a ani tak nedokázali Devils vymyslet cestu, kterou by se dostali do útočného pásma.

06:16
    Opravdu dlouho už nebyla přerušená hra, za hry oba týmy střídají, fanoušci sledují zajímavou pasáž hry.

06:44
    Taylor Hall hledal Zajace, který se vinou dobré defenzivní hry Jets do zakončení nedostal.

07:12
    Bryan Little se dostal do výborné střelecké pozice, ranou z první trefil jen tyčku branky. Myslím si, že brankáři Devils musí v uších zvonit ještě teď.

07:50
    Mathieu Perreault přenechal kotouč pro Juliana Melchioriho, a tak může jít střídat.

08:10
    Devils právě vstřelili branku!
    Vinou špatné rozehrávky se domácí dostali k puku v útočném pásmu, z předbrankového prostoru vypálil Pavel Zacha. Jeho rána projela brankáři mezi betony. Connor Hellebuyck ještě puk udržel před brankovou čárou, ale dorážka, kterou se prezentoval BEAU BENNETT už byla gólová. Asistence: Pavel Zacha, Dalton Prout.
    08:10 Beau BENNETT - 1:1

09:17
    Hra je přerušena, uvidíme komerční přestávku.

09:17
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Blake Coleman – 2 min., podražení).

10:01
    Hosté mají k dispozici další přesilovou hru, mohou se probojovat do výraznější střelecké pozice, zatím se ale nemohou zabydlel před bránou domácích.

10:24
    Blake Wheeler dostal dobrou přihrávku, jeho zakončení nebylo přesné. Od modré čáry minul branku.

10:44
    Není to špatná přesilová hra, jen by to od hostujícího celku chtělo přesnější zakončení.

11:04
    Před brankou hlídkoval Patrik Laine, ale ani on na brankáře New Jersey nevyzrál.

11:17

11:50
    Mnoho šancí tento zápas zatím nenabídl, sledujeme hru ve středním pásmu, brankáři mnoho práce nemají. Nyní ale domácí hrají aktivněji.

12:07
    Domácí se dostávají do vedení. Travis Zajac vyslal do brejku TAYLORA HALLA, který si zkušeně dokázal poradit s brankářem. Connor Hellebuyck udělal první pohyb, čehož útočník využil a kotouč poslal k tyčce. Asistence: Travis Zajac.
    12:07 Taylor HALL - 2:1

13:10
    Adam Lowry mohl rychle odpovědět, ale jeho pokus byl nepřesná a neujala se ani následná dorážka.

13:30
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Andrew Copp – 2 min., hákování).

13:40
    Blake Wheeler to zkoušel při vlastním oslabení, ale do výraznější střelecké pozice se neprobojoval.

14:04
    Jets se velmi dobře brání, naopak domácí zatím marně hledají cestu, kterou by mohli překonat obranu.

15:00
    Connor Hellebuyck kryje střelecký pokus domácího Travise Zajace. Buly před brankou Winnipegu, který by se rád ještě půlminuty bránil v početní nevýhodě.

15:20
    Domácí tým hraje přesilovku dobře, ale defenziva Jets je neprůstupná.

16:53
    Jets hrají ve středním pásmu, Nikolaj Ehlers hledal povedeným pasem spoluhráče, který se však do zakončení nedostal. Mark Stuart neměl dostatek prostoru pro střelu.

17:33
    Blake Coleman v útočném pásmu špatně přihrál, a tak mohli hráči Winnipegu vyhodit kotouč a jít střídat.

18:00
    To už probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, domácí hráči jsou aktivnější.

18:17
    Pavel Zacha poslal skvělou přihrávkou do střelecké pozice Johna Moorea, jehož zakončení postrádalo přesnost.

19:25
    V poklidném tempu se zápas dohrává, mnoho šancí nyní už k vidění není.

19:40
    Travis Zajac zkoušel vytvořit zajímavou situaci v útočném pásmu, nakonec musel zasahovat brankář Connor Hellebuyck.

19:58
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Miles Wood – 2 min., nesportovní chování).

20:00

Po první třetině platí jednobrankové vedení domácích. Nejprve se prosadil hostující Nikolaj Ehlers. Pak dvakrát domácí. Beau Bennett vvyrovnal a vedení získal pro Devils po Zajacově přihrávce Taylor Hall, který proměnil brejk.

20:01

20:16
    Sledujeme přesilovou hru Winnipegu, ale právě hosté udělali chybu a málem ji využil Blake Coleman, jehož střelu zastavil brankář Jets.

21:03
    Hosté se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:01
    Domácí celek se snaží upevnit si vedení a přidat další branku, hostujíc defenziva musí být pozorná.

22:50
    Kyle Palmieri výborně tečoval střelecký pokus spoluhráče, kotouč jen o malý kousek minul branku.

23:27
    Josh Morrissey vystřelil z ostrého úhlu, domácí brankář Cory Schneider si dokázal s jeho pokusem poradit.

23:46
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

24:43
    Mathieu Perreault se probojoval do zakončení, jeho střelecký pokus jen o malý kousek minul branku.

25:01
    Pět minut hry ve druhé třetině je pryč, sledujeme zajímavý hokej, který musí fanoušky bavit. Střelecky jsou aktivnější hosté, vedou 11:10, na góly ovšem Jets prohrávají.

26:17
    K vidění je poměrně hodně osobních soubojů, sledujeme hokej plný tvrdých hitů. Atraktivní zápas.

27:06

28:02
    Domácí brankář kryje kotouč po dobré střele hostujícího Nikolaje Ehlerse.

28:34
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Winnipegu. Sledujeme klidnější pasáž hry.

29:20
    Hraje se spíše ve středním pásmu, k vidění je takticky vedená bitva. Ani jeden celek nechce chybovat. Nyní se od útočného pásma dostali hosté, ale přesněji nezakončili.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i v zápase. Sledujeme aktivnější hru Jets, kteří se dostali do útočného pásma a Cory Schneider musel být pozorný.

31:04
    Nikolaj Ehlers to zkoušel hodně zajímavě. Za brankou nabral kotouč na čepel hole a zkoušel přehodil branku tak, aby si puk srazil brankář zády za čáru. Nepodařilo se mu to.

32:15
    Dva domácí hráč ujížděli na jediného obránce, ale Stefan Noesen špatně přihrál spoluhráči, který se do zakončení vůbec nedostal.

32:46
    Stefan Noesen se znovu dostal do střelecké pozice, ani tentokrát nepřekonal brankáře soupeře.

32:54
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mark Stuart – 2 min., držení protihráče).

33:30
    Přesilovou hru mají k dispozici domácí hokejisté, kteří se snaží vstřelit třetí braku v zápase. Zatím se ale nemohou stabilněji prosadit před brankou soupeře.

34:00
    Necelou minutu mají ještě k dispozici hokejisté Devils. Zatím krouží v útočném pásmu, rána Johna Quennevillea končí mimo branku.

34:54

35:10
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, více ze hry mají domácí hokejisté, kteří právě nedokázali proměnit přesilovou hru.

35:27
    Domácí se dostávají do vedení od dva góly. Po krásné přihrávce se před branku dostal STEFAN NOESEN, který udělal kličku brankáři, a pak už měl před sebou jen prázdnou branku, kterou celkem snadno trefil. Devils vedou 3:1. Asistence: Blake Pietila.
    35:27 Stefan NOESEN - 3:1

36:22

36:30
    Zápas pokračuje dál, domácí fanoušci mohou být zajím spokojení.

36:36
    Hostující celek snižuje na rozdíl jediné branky, od modré čáry vystřelil Julian Melchiori, jehož střelu v předbrankovém prostoru tečoval zkušený BLAKE WHEELER mimo dosah gólmana. Asistence: Julian Melchiori a Mark Scheifele.
    36:36 Blake WHEELER - 3:2

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:45
    Beau Bennett výborně vybojoval kotouč v útočném pásmu, on ani jeho spoluhráč se do střelecké pozice neprobojoval.

38:36
    V poklidném tempu se dohrává tato třetina, ani jeden celek se nikam nežene.

38:45
    Joseph Blandisi výborně tečoval střílenou přihrávku spoluhráče, hostující brankář výborně zasáhl, možná mu pomohla i tyč.

38:58
    Cory Schneider kryje šanci hostujícího celku. Winnipeg bude mít k dispozici buly v útočném pásmu.

39:50
    Hra je přerušena, hostující Mark Scheifele se dostal do zakončení, které zastavil domácí brankář.

39:50
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Blake Coleman – 2 min., nedovolené bránění).

40:00

Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině. Domácí se dostali do vedení 3:1, hosté dokázali snížit. Uvidíme, jaký styl hry přinese třetí třetina.

40:01

40:50
    Zápas, ve kterém jsme zatím viděli pět branek, pokračuje třetí třetinou.

41:39
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mark Scheifele – 2 min., hákování).

41:55
    Začíná přesilová hra domácího celku, Devils vedou o jednu branku a snaží se své vedení navýšit.

42:40
    Je vyrovnáno, po krásné individuální akci se prosazuje hostující JOEL ARMIA. Od obrany domácích dostal hodně prostoru, probojoval se před branku a přišpendlil kotouč pod horní tyčku. Bez asistence.
    42:40 Joel ARMIA - 3:3

43:39

43:50
    Stav zápasu je vyrovnaný a nyní jsou na řadě domácí, aby se pokusili co nejrychleji přispěchat s odpovědí.

44:37
    Connor Hellebuyck kryje další střelecký pokus domácího hráče. New Jersey pokračuje v aktivní hře, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale obrana Jets hraje zodpovědně.

45:31
    Patrik Laine byl za brankou soupeře, snažil se dostat puk na volného spoluhráče, ale přihrávka se mu nepodařila podle představ.

46:15
    Domácí hokejisté se nyní mohou spolehnout na své obránce, kteří podávají dobrý výkon.

47:02
    Taylor Hall byl volný před brankou, ale kotouč se k němu nedostal. Nechybělo mnoho a domácí se probojovali do výrazné střelecké pozice.

47:31
    Domácí hrají za svou brankou, hledají cestu cestičku, kterou by se mohli dostat do útočného pásma a setrvat v něm.

48:37
    Přihrávka na najetého Dustina Byfugliena byla nepřesná, a tak se píská zakázané uvolnění.

49:15
    Cory Schneider musel zasahovat po střele soupeře, buly před brankou Devils.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve středí třetině, Damon Severson vypálil tvrdou ránu od modré, kotouč končí nad brankou.

50:35
    Mark Scheifele vypálil od modré čáry, jeho pokus ještě tečoval Julian Melchiori. Puk našel ve své rukavici domácí brankář. Cory Schneider přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

51:48
    Jacob Trouba hledal Lowryho, který dostal přihrávku, ale jeho rána nebyla dostatečně přesná.

52:22
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Devils.

53:12
    Domácí hokejisté se snaží hrát aktivně, ale nemohou se stabilněji probojovat do útočného pásma. Obrana Jets hraje nyní zodpovědně.

54:02
    Nikolaj Ehlers se dostal rychle do útočného pásma, jeho zakončení však postrádalo přesnost. Brankář New Jersey zasahovat nemusel.

54:31
    Taylor Hall našel skvělým pasem Travise Zajace, jehož dobrou ránu senzačně zastavil brankář Winnipegu. Connor Hellebuyck udržel nyní nerozhodný stav.

56:06
    Branka Winnipegu vypadla ze svého postavení, následně bude hra pokračovat. Necelé čtyři minuty zbývají do konce třetí třetiny.

56:41
    Patrik Laine se dostal poměrně snadno do útočného pásma, jeho rána od modré čáry byla zablokovaná.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, stav zápasu je vyrovnaný.

57:30
    Julian Melchiori založil útočnou akci hostů, ti jsou aktivnější a snaží se rozhodnout.

58:37
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, a tak se snaží rozhodnout, nicméně hosté se ubránili. Devils se nemohou probojovat do gólové pozice.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:40
    Už se pravděpodobně nic nestane, uvidíme prodloužení.

60:00

Základní hrací doba vítěze nepřinesla, a tak uvidíme za stavu 3:3 prodloužení.

60:01

60:26
    Blake Wheeler se dostal do zakončení, jeho rána však nebyla přesná.

60:46
    Winnipeg se usadil v útočném pásmu, do vyložené střelecké pozice se ale nedostal.

61:18
    Taylor Hall byl zcela volný před brankou, ale ke kotouči se nedostal.

61:30
    John Moore vrací hru do svého obranného pásma, čeká na dostřídání spoluhráčů.

61:55
    Damon Severson se probojoval do zakončení. Ránu z mezikruží kryje brankář Connor Hellebuyck.

62:10
    Jeden z hostujících hráčů se dostal do brejku, jeho bekhendová střela končí mimo branku.

62:30
    Sledujeme aktivní hru z obou stran, vyložené šance ale k vidění zatím nejsou.

63:12
    Nikolaj Ehlers se probojoval do vyložené střelecké pozice, výborně zasáhl brankář domácích. Cory Schneider kryje další ránu Jets.

63:32
    Vypadá to, že uvidíme také samostatné nájezdy. Patrik Laine minul v další vyložené střelecké pozici.

64:08
    Dustin Byfuglien trefil brankovou konstrukci, nechybělo mnoho a mohli vyhrát hosté.

64:29
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., podražení).

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. séria
    0:0
    John QUENNEVILLE neproměňuje. Dlouho čekal se zakončením, nakonec minul branku.

1. séria
    0:0
    Mark SCHEIFELE neproměňuje. Zkoušel to mezi betony, tam ale prostor nebyl.

2. séria
    0:0
    Taylor HALL neproměňuje. Nevymyslel nic, přijel k brankáři a vystřelil po ledě.

2. séria
    0:1
    Patrik LAINE proměňuje. Forhendový blafák se ujal, hosté vedou.

3. séria
    0:1
    Pavel ZACHA neproměňuje.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Winnipeg Jets.

Československá stopa v zápase
    Pavel Zacha (NJD) 0+1,1 střela, čas na ledě 14:21 (03:56:12)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 9. B. Bennett (Zacha, Prout), 13. Hall (Zajac), 36. Noesen (Pietila) – 1. Ehlers (Wheeler, Trouba), 37. Wheeler (Melchiori, Scheifele), 43. Armia, rozh. náj. Laine