Kamke – Michnev 2:0 (kon.) | Gombos – Moutet sk 0:2 (kon.)
Corentin Moutet
2
7 6
Utorok 28.03.2017, 19:14Challenger Saint Brieuc (krytý tvrdý povrch) • 1. kolo

Toto je prekvapenie, ktoré sa slovenským fanúšikom páčiť rozhodne nebude. Norbert Gombos bol pred zápasom v rebríčku ATP na 113. mieste, jeho 17-ročný súper Corentin Moutet bol až na 467. priečke. Slovák bol obrovským favoritom, Američan hral naposledy súťažný zápas pred viac ako mesiacom, ale aj napriek tomu mladík po bojovnom výkone vyhral oba sety a Gombosa posiela domov. (20:57:05)

3:6
    Corentin Moutet zakončil do pravého rohu na Gombosovej polovici a teší sa z postupu do ďalšieho kola!

15-40
    Neuveriteľné! Gombos nedokázal spracovať tvrdý súperov servis. Iba 17-ročný tenista tak získava dva mečbaly!

3:5
    Slovenský tenista Norbert Gombos zabral v správny čas a bez straty fiftínu vyhral ôsmy gem druhého setu, vďaka čomu sa držal v zápase.

2:5
    Corentin Moutet podal veľmi tvrdo a Gombos jeho servis nedokázal správne odvrátiť. Favorizovaný Slovák bude teraz šokujúco podávať na udržanie sa v zápase.

2:4
    Norbert Gombos poslal loptičku iba do siete a súperovi dovolil využiť hneď prvý brejkbal tohto gemu! Mladučký Američan vedie v druhom sete uť 4:2!

15-40
    Slovenský tenista chcel krížnym úderom od siete prekvapiť, ale jeho súper vysokou loptičkou napokon urobil to isté a získal dva brejkbaly!

0-30
    Corentin Moutet predviedol svoje druhé eso v zápase.

15-40
    Šiesta dvojchyba Gombosa v tomto zápase zabezpečila mladučkému Moutetovi dva brejkbaly!

40-A
    Corentin Moutet mal počas výmeny jednoznačne navrch a napokon ju zakončil skvelým smečom od siete. Získal tak Ďalšiu výhodu.

40-A
    Norbert Gombos pribehol k sieti a chcel efektne podobrať loptičku, ale trestuhodne ju nedostal cez sieť. Výhoda pre mladučkého Američana.

40-40
    Corentin Moutet zakončil vynikajúco po postrannej čiare. Gombos bol pri sieti a iba sa prizeral na to, ako stráca aj druhý brejkbal.

40-30
    Norbert Gombos si pri sieti počkal na vysokú loptičku a nekompromisným smečom ju umiestnil na súperovu polovicu. Slovák tým získal prvý brejkbal druhého setu.

0:0
    Corentin Moutet predviedol v prvom sete vynikajúci bojovný výkon. Vedenia sa ujal hneď na začiatku a potom neprestával prekvapovať. Iba 17-ročný mladík v samom závere úvodného dejstva čelil trom setbalom súpera, ale odvrátil ich, aby potom jednoznačne ovláol tajbrejk a ujal sa vedenia 1:0!

6:7
    Gombos poslal bekhend oba do pásky na sieti. Prvý set sa tak šokujúco stáva korisťou amerického tenistu.

1-6
    Corentin Moutet si vypýtal svoj prvý setbal v zápase!

1-5
    Corentin Moutet vybojoval aj piaty tajbrejkový bod! Norbert Gombos je veľmi nahnevaný a svoje emócie dáva jasne najavo.

6:6
    Neuveriteľné! Moutet si zbehol k sieti a volejom si vypýtal tajbrejk. Obrovský favorit Gombos má na svojom konte po tomto geme tri premrhané setbaly.

40-A
    Corentin Moutet získal výhodu i obrovské ovácie publika. Iba 17-ročný tenista teraz školí Gombosa z efektivity.

40-40
    Corentin Moutet boduje aj tretíkrát v rade a odvracia tak tretí setbal!

40-0
    Corentin Moutet zakončil do siete a sú z toho tri setbaly pre Slováka!

6:5
    Norbert Gombos zakončil jedenásty gem prvého setu svojím druhým esom z podania a otočil tak nepriaznivý stav úvodného dejstva vo svoj prospech. Corentin Moutet bude teraz podávať na udržanie sa v sete.

5:5
    Gombos bekhendovými údermi zahnal súpera a ten napokon trafil iba sieť. Stav prvého setu sa vyrovnáva na 5:5.

4:5
    Norbert Gombos ale napokon tento gem zvládol a udržal sa v prvom sete. Stav je 4:5, po krátkej prestávke bude na víťazstvo v úvodnom dejstve podávať 17-ročný Corentin Moutet.

30-15
    Norbert Gombos predviedol svoju štvrtú dvojchybu v zápase.

3:5
    Gombos odpálil loptičku do siete a jeho súper sa teší zo zisku celého gemu. Slovenský tenista teraz bude musieť podávať na udržanie sa v sete.

40-40
    Corentin Moutet bol pri sieti a hral tam ako skúsený profesionál. Nekompromisným smečom prekvapil aj Gombosa.

2:4
    Corentin Moutet zakončil šiesty gem esom z podania! Slovák teraz nevyužil tri brejkbaly a v úvodnom sete prehráva šokujúco už 2:4.

40-40
    Moutet zakončil na pravú postrannú čiaru a jeho súper loptičku cez sieť opäť nedostal. Americký tenista si právom vyslúžil ďalší potlesk publika. Odvrátil druhý brejkbal v rade.

1:3
    Corentin Moutet zahral výbornú výmenu k základnej čiare svojho súpera, ktorý na to nezareagoval úspešne. Gombos teraz nezískal ani jeden fiftín a prehráva už 1:3.

1:2
    Moutet zahral skrátený úder za sieť. Slovenský tenista tam síce dobehol, ale loptičku v rýchlosti odpálil iba do autu, takže opäť prekvapujúco stratil gem so svojím podaním.

0-40
    Corentin Moutet zakončil krížne presne na pravú postrannú čiaru na Gombosovje polovici. Slovák bol na ľavej strane a nestihol sa tam presunúť, takže prijímajúci hráč získava opäť tri brejkbaly!

1:1
    Gombos forhendovými údermi od základnej čiary určoval tempo výmeny a napokon bol úspešný, pretože jeho súper zakončil iba do autu. Slovák si tak berie späť požičané a vyrovnáva na 1:1.

40-15
    Slovák bol na príjme opäť výborný. Loptičku dostal na súperovu polovicu a Moutet ju potom napálil iba do siete. Gombos si tak vybojoval zisk dvoch brejkbalov.

0:1
    Publikum právom tlieska mladému Američanovi. Corentin Moutet dokázal ustáť aj poslednú výmenu prvého gemu a tvrdým zakončením od siete sa pri súperovom servise ujal vedenia 1:0!

0-40
    Favorizovaný Gombos predviedol na servise dvojchybu. Jeho 17-ročný súper tak hneď v prvom geme získava tri brejkbaly!