Bosna – Lichtenštajnsko 6:0 (kon.) | Luxembursko – Kazachstan 1:2 (kon.)
Luxembursko
1:2 (1:1)
Kazachstan
cz Utorok 28.03.2017, 17:00 • Stade Municipal de Differdange • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 9

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemný zbytek dne. (19:09:35)

Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 7:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:10.

Je dobojováno! Lucembursko se v prvním kvalifikačním zápase ujalo v sedmé minutě vedení, když nařízenou penaltu proměnil Muratović. Kazachům to trvalo, ke konci první půle se ale přece jen dostali do hry a z vůbec první střely na branku vyrovnali zásluhou Alexandra Sokolenka. Po změně stran už hosté svůj výkon výrazně zlepšili a zaslouženě otočili skóre na svou stranu, když po hrubici v lucemburské rozehrávce rozhodl Najarjan. V závěru utkání se domácí ještě vzchopili, nicméně žádnou větší šanci si již nevytvořili a nakonec musí skousnout porážku 1:2.

90+4

90+4
    Thillův centr z pravé strany skončil na prvním bránícím hráči. Tenhle zápas už Kazaši neztratí!

90+4
    Hraje se již přesčas. Na vyrovnání Lucemburčanů už to nevypadá, Kazaši je vytlačili až k půlící čáře.

90+3
    Všechny plány ale zmařil útočný faul, kterým se ve výskoku provinil Aldin Skenderović.

90+3
    Abiken odvrátil další z řady centru do zámezí. Domácí ještě mohou zahrozit z vhazování vedle šestnáctky.

90+2
    Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Didar Žalmuchan, přichází Ivan Antipov.

90+1
    Druhý poločas je prodloužen o tři minuty nastaveného času. Prostor pro vyrovnání tu tedy ještě je.

90
    Domácí kapitán Noe Ewert měl spoustu času a prostoru k centru, který už poněkolikáté dolétl mimo hřiště.

89
    Opět v akci Sacras, kterého rázným obranným zákrokem povalil Didar Žalmuchan. Lucemburčané však pochybili v rozehrávce a museli se vrátit hluboko na obrannou polovinu.

88
    Sacrasův dlouhý aut obrana Kazachů vrátila do zámezí. Sacras tedy mohl podruhé házet až do vápna, ale tam byli hosté znovu pozorní.

87
    Domácím se vůbec nedaří v předfinální fázi. Celá řada přihrávek, které mají směřovat do vápna, končí až za brankovou čarou.

86
    Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Maxim Fedin, přichází Oralchan Omirtajev.

85
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Jan Ostrowski, přichází Ajdin Bjelić.

84
    Lucemburčané jakoby našly ztracené síly a v několika posledních minutách aktivní hrou zaměstnávají obranu Kazachů, kteří se naopak začali hlavně bránit.

83
    Kolmice do pokutového území směřovala do míst, kde byl Muratović. Hostující gólman ale dobře přečetl hru a byl u balónu jako první.

81
    Podobná situace se o pár sekund později opakovala znovu, ovšem Ostrowského střelu z dvaceti metrů jeden z obránců zablokoval.

80
    Po dlouhé době o sobě dali vědět také domácí. André Da Silva se prezentoval ranou ze střední vzdálenosti, nicméně Sultan Bussurmanov v brance Kazachstánu se překonat nenechal.

79
    Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Gevorg Najarjan, přichází Maxim Gladčenko.
    79. Fedinův přímý kop Roulez zlikvidoval

79
    Maxim Fedin se opřel do střely z osmnácti metrů, jenomže Roulez včas skočil k pravé tyči a vyrazil ji ke spoluhráči, který byl nedovoleně atakován.

78
    Yannis Dublin fauloval těsně před pokutovým územím. Máme tu další přímý kop, tentokrát ve prospěch Kazachů.

72
    Sokolenko nepustil Da Silvu a zavinil standardku pro Lucembursko. To se však do žádné šance nedostalo, Sinaniho střela z dálky se sotva došourala do náruče Bussurmanova.

71
    Nacvičený signál však hostům vůbec nevyšel, Fedinovu přihrávku na rozběhnutého kolegu jeden z obránců vystihl. Lucemburčané se díky tomu vrhli do rychlého kontru, ale ten ztroskotal na ofsajdu Muratoviće.

70
    Další domácí faul obstaral Aldin Skenderović. Tentokrát už to bylo mnohem blíže Roulezovi, který si staví zeď proti přímému kopu.

69
    Jeden z mála domácích útoků měl jen jepičí život, Sinani si na pravé straně pomohl útočným faulem, po kterém znovu hrají Kazaši.

68
    Hosté mají v posledních patnácti minutách mnohem více ze hry. Lucemburčané po solidním vstupu do zápasu odpadli a nyní zuby nehty drží jednobrankovou ztrátu na Kazachy.

67
    Tak vážné to nakonec nebude. Tradiční obstřik Fedina zázračně uzdravil a útočník Kazachstánu se již v bezproblémovém běhu vrací do hry.

66
    Maxim Fedin si při snaze vystřelit poranil pravou nohu a sám si k sobě volá lékaře. Odneslo to pravé lýtko, kterým z nápřahu trefil Dublina.

64
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Ricardo Couto Pinto, přichází Lucas Prudhomme.

62
    Další pochybení lucemburské defenzívy mohl potrestat Maxim Fedin, který si zasekl míč u pokutového území, ale Roulez se po jeho střele k vzdálenější tyči natáhl a vyrazil balón na roh.
    60. Gevorg NAJARJAN - 1:2

60
    Kazachstán právě vstřelil branku!
    Kazaši potrestali velkou chybu v rozehrávce a obrací skóre zápasu! Roulez tradičně nevolil dlouhý odkop, ale přízemní přihrávku na Sinaniho. Toho však u vlastního vápna nachytal napadající GEVORG NAJARJAN, jenž mu sebral míč a pohodlně zakončil do prázdné branky.

58
    Thill to přehnal s důrazem při napadání a u autové čáry podsekl nohy rozebíhajícího se Kalmuratova. Ani tento zákrok ale žlutou kartou ohodnocený nebyl.

57
    Valentin Roulez s rozehrávkou od své svatyně nikam nespěchá. Tempo hry i kvůli tomu výrazně opadlo.

56
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Gérard Mersch, přichází André Da Silva.

54
    Fedinův první centr byl odvrácený zpět na kopačku hráče s číslem deset. Ten neváhal s druhým pasem do šestnáctky, kde se tentokrát dostal do zakončení Abiken, ovšem míč prolétl jen vedle pravé tyče.

53
    Sacras nestíhal rychlejšího Sokolenka a toho zatavil jen za cenu faulu. Bude z toho standardní situace z pravé strany.

52
    Rychlý útok Lucemburska zakončil nepřesnou střelou z pravé části hřiště Olivier Thill. Následuje pro změnu výkop Bussurmanova.

51
    Nepovedené centry na obou stranách teď umožnily rozehrát gólmanům. V posledním případě uvede míč do hry Roulez.
    49. Pertsuchovu střelu Roulez vyrazil

49
    Kazaši zahrozili z rychlého protiútoku. Žalmuchan stejně jako před vyrovnávajícím gólem potáhl míč po levé straně a přihrál do druhé vlny Pertsuchovi, který si však na pozorného Rouleze přízemní ranou z šestnácti metrů nepřišel.

48
    Hosté se v jedenácti lidech zatáhli na vlastní polovinu, a tak se Lucemburčané horkotěžko probíjejí alespoň k velkému vápnu.

47
    Jurij Pertsuch skluzem zajel do Thilla a může být hodně rád, že za svůj přehnaný zákrok ve středu hřiště neuviděl žlutou kartu.

46
    Druhá půle odstartovala výkopem Kazachstánu, který hraje v bílých, zatímco domácí v červených dresech.

46

Střely na branku v 1. poločase: 2:1.

V nastavené minutě se míč prakticky nedostal do hry, a tak maďarští rozhodčí ukončili první poločas za stavu 1:1. Utkání odstartovalo poměrně brzkou penaltou, kterou zužitkoval domácí Muratović a poslal Lucemburčany do vedení. Ti si svůj náskok několik desítek minut v poklidu hlídali, avšak v 36. minutě z ojedinělého útoku Kazachů inkasovali od Sokolenka.

45+1

45+1
    Nastavuje se 1 minuta.

45
    Po dlouhém autu od Sacrase se do balónu z dálky opřel Thill, nicméně brankář Kazachů si pouhým pohledem zkontroloval trajektorii nepřesné rány.

44
    Ofsajd Sokolenka nezůstal očím čárového rozhodčího utajen a hra se tak vrací na útočnou polovinu Lucemburska.

43
    Ewert si při nedovoleném zákroku sám ublížil, což by mu ale nemělo bránit v pokračování ve hře.

42
    Na druhé straně přilétl před Bussurmanova prudký centr z pravé autové čáry, nicméně Mažitov ho hlavou odvrátil do bezpečí.

40
    Obrana Lucemburčanů své soky k ničemu nepustila, avšak nyní musí nadále likvidovat útočné snažení hostů.

39
    Skenderović fauloval ve středu hřiště a vysloužil si žlutou kartu. Hosté navíc budou kopat standardní situaci.

38
    K jeho exekuci se postavil Sinani, ovšem sám své spoluhráče do šance nedostal.

37
    Domácí mohou odpovědět z rohového kopu...
    36. Alexandr SOKOLENKO - 1:1

36
    V šestatřicáté minutě se hostující tým zničeho nic dočkal vyrovnávající branky! Žalmukan se na levé straně parádně uvolnil a geniální kolmicí nastartoval z druhé strany přibíhajícího ALEXANDRA SOKOLENKA. Ten se zbavil Sacrase a přesnou střelou upravil skóre na 1:1.

32
    Cédric Sacras zakřižoval sprintujícího protihráče a celou situaci uklidnil malou domů na Valentina Rouleze v brance Lucemburska.

31
    Ewertův nadýchaný centr hledal u malého vápna Muratoviće, ovšem předním jeden ze stoperů prodloužil míč do autu.

30
    Žalmukan byl u přihrávky k hranici pokutového území později než Rouez, který si počkal, až se míč dokutálí do vápna.

29
    Souhra na jeden dotek Kazachům vůbec nevyšla, míč jim utekl do zámezí a pokračuje se vhazováním domácího celku.

27
    Znovu se hraje spíše uprostřed hřiště, kde si oba celky zbytečnými chybami v kombinaci poměrně často odevzdávají balón.

25
    Rychlý protiútok Kazachstánu skončil ještě před centrem z pravé strany. Jeden z obránců se parádně vrátil a získal balón.
    23. Střelu Skenderoviće zastavilo břevno

23
    Ten byl ve výsledku hodně nebezpečný! Centrující Thill posadil míč na hlavu Skenderoviće a ten nastřelil břevno!

22
    Domácí se metr po metru posunovali po pravé straně, až pro sebe vybojovali další rohový kop.

21
    Nestalo se. Centr Oliviera Thilla jenom tak proskákal skrz velké vápno a skončil až v zámezí na druhé straně.

20
    Sinaniho zakončení zpoza šestnáctky bylo sražené na rohový kop. Dokáží z něj Lucemburčané zahrozit?

19
    Kazaši se zkouší prosadit dlouhými nákopy. Ty však k ničemu zatím nevedly, jelikož ve většině případů propadly až k brankáři Roulezovi.

18
    Po divokém úvodu a rychlé vstřelené brance se hra uklidnila. V posledních minutách se odehrává především okolo půlící čáry.

16
    Útočná vlna domácích hráčů narazila na obranný val asi pět metrů před pokutovým územím. Z rychlé akce dokonce resultuje vhazování Kalmuratova.

14
    Po delší době se Kazaši vydali navštívit i útočnou polovinu, avšak tu po nepovedeném centru Sokolenka musí rychle opustit.

13
    Oba fotbalisté už jsou zpět na nohou a s největší pravděpodobností budou moci pokračovat v zápase.

11
    Abilgazy se nepříjemně střetl s autorem první branky Muratovićem. Oba hráči po tomto kontaktu zůstávají sedět na hřišti a budou potřebovat ošetření.

10
    Domácí jsou v úvodu zápasu jednoznačně lepším týmem. Částečně to potvrdil i Ewert, který se dostal ke střele z pravé strany, ovšem Bussurmanov zasahovat opět nemusel.

8
    Hned vzápětí to mohlo být o dvě branky, jenomže Oliver Thill po sklepnutí od spoluhráče z osmi metrů vystřelil vysoko nad!
    7. Edvin MURATOVIĆ - 1:0

7
    Lucembursko právě vstřelilo branku!
    Domácí se v sedmé minutě dostávají do vedení! Míč si na penaltový puntík postavil EDVIN MURATOVIĆ, který vystřelil ze svého pohledu k levé tyči a nenechal Bussurmanova zasáhnout.

6
    Žlutou kartu dostává Gevorg Najarjan (Kazachstán).

6
    No vida, hned v šesté minutě tu máme penaltu pro Lucembursko! V přetahované se dopustil nedovoleného zákroku Gevorg Najarjan.

5
    Jurij Pertsuch se pustil do odvážného skluzu, kterým odzbrojil Ewerta a přesměroval míč na rohový kop.

4
    Do akce se dostal také hostující gólman Sultan Bussrmanov, jenž si bez sebemenších problémů přivlastnil z pravé strany odcentrovaný balón.

3
    Dobré napadání Kazachů donutilo Rouleze odkopnout balón do autu. Akce hostů ale dlouhého trvání neměla, po špatné kolmici n alevou stranu vhazuje Sacras.

2
    První útočné výpady na obou stranách žádné zajímavější momenty nepřinesly. Aktuálně to jsou hosté, kteří se snaží v útoku něco vymyslet.

1

Lucembursko: Rouez – Ewert (C), Dublin, Skenderović, Sacras – Mersch, Ostrowski, Sinani, Pinto – Muratović, Thill.
    Náhradníci: Amodio – Bjelić, Duriatti, Brandeburger, Dias, Prudhomme, Da Silva.

Kazachstán: Bussurmanov – Abilgazy, Mažitov, Abiken, Kalmuratov – Sokolenko, Slambekov, Najarjan, Pertsuch – Fedin, Žalmukan (C).
    Náhradníci: Zakirov – Sultanov, Šadmanov, Antipov, Omirtajev, Gladčenko, Šamši.

Rozhodčí: Karakó – Albert, Georgiou (všichni z Maďarska).

Favorit tohoto utkání se nehledá lehce, Lucembursko i Kazachstán totiž začínají svou další kvalifikační pouť z podobné výchozí pozice. Oba výběry v poslední kvalifikaci o letošní šampionát skončily ve svých skupinách na předposledních příčkách, když Lucembursko za sebou nechalo pouze Arménii a Kazaši trápící se Bosnu.

Kromě těchto dvou týmů budou o Euro 2019, jež se hraje v Itálii a San Marinu, usilovat také favorizovaní Francouzi. Dále jsou ve skupině č. 9 Slovinci, Bulhaři a Černohorci, kteří by si to měli navzájem rozdat o druhou příčku zajišťující účast v baráži.

Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné úterní odpoledne při sledování textového přenosu z kvalifikačního zápasu hráčů do jednadvaceti jet. Od sedmnácti hodin se můžeme těšit na duel mezi reprezentanty Lucemburska a Kazachstánu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.