Skalica – Lipt. Mikuláš 2:4 (kon.) | Trenčín – Detva 2:1 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
2:1 (1:0, 1:0, 0:1) Stav série: 1:0
HK Detva
Utorok 28.03.2017, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga play-off • Baráž

Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Trenčania bojovali do posledných chvíľ o postup do play-off Tipsport ligy, čo sa im nakoniec nepodarilo. Následné súboje v baráži nezačali dobre. V piatich zápasoch zaznamenali iba šesť bodov, sú na priebežnej tretej priečke. V uplynulom týždni hrali trikrát u súperov, bod získali v Detve a v Mikuláši, zo Skalice odchádzali s prázdnymi rukami.

Detva hrala naopak trikrát doma, porazila práve Trenčanov po predĺžení, podľahla Mikulášu a pomerne jednoznačne si poradila so Skalicou. Po domácej trojzápasovej sérii tak majú víťazi Budiš ligy šesť bodov a o skóre sú tak pred Duklou.

Výsledok prvého vzájomného zápasu v baráži:

HC 07 Orin Detva – HK Dukla Trenčín 4:3 pp (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 4. Škvaridlo (Gašpar, V. Fekiač), 18. Huňady (Šimon, Videlka), 25. Poliaček (F. Fekiač), 62. Török (Gachulinec) – 11. M. Hossa (Drgoň, Starosta), 25. Sojčík (Bohunický), 51. Vopelka (M. Hossa, Drgoň)

Dukla Trenčín: Volden – Starosta, Drgoň, Pavúk, Holenda, Bohunický, Pač, Themár, Trška – Hossa, Sojčík, Vopelka – Ručkay, Šimun, Gašparovič – Bezúch, Švec, Štumpf – Hudec, Sádecký, Hecl

HC 07 Orin Detva: Orčík – F.Fekiač, Sládok, Gachulinec, Šimon, Mačkovič, Valjent, P.Lunter, Jendroľ – Škvaridlo, V.Fekiač, Gašpar – T.Torok, Srnka, Říha – Videlka, Huňady, Žilka – Poliaček, Petro, Hrušík.

Do trenčianskej zostavy sa po zranení vracia Juraj Bezúch, na druhej strane je v rovnakej pozícii Lukáš Říha. Trenčania v žltom sa budú v bránke spoliehať na Larsa Voldena, jednotkou Detvy, ktorá obliekla modré dresy, je Filip Orčík.

Hostia majú hlučnejšiu podporu v hľadisku, prišlo ich povzbudiť asi 50 fanúšikov. Tribúny inak preriedené, pre trenčianskych divákov nie je baráž atraktívna.

00:01

00:21
    Hossa posielal puk pre bránu, ale tam bol prvý V.Fekiač. Starosta dnes po zranení nosa s celotvárovou mriežkou.

01:00
    Vopelkova strela od modrej bola nepresná.

01:40
    Prvý atak Detvy, strela Žilku z ľavého krídla preletela mimo pravej žrde.

02:21
    Po Štumpfovej prihrávke strieľal Bezúch, ale brankár Orčík sa rýchlo presunul a puk pri druhej žrdke zachytil.

02:55
    Hossa prihral na ľavý kruh Vopelkovi, ten z otočky vyslal tvrdú, no nepresnú ranu.

04:26
    Srnkov útok dlhšie držal puk v pásme, Trenčania nakoniec zahrali na zakázané uvoľnenie.

04:50
    Gašparovič naberal s pukom rýchlosť a už už a dostával do úniku medzi bekov, v poslednej chvíli dobre zahral Valjent a odstavil ho.

05:54
    Vopelkova nepresná prihrávka v útočnom pásme dostala Duklu naspäť do stredného pásma.

06:15
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Sojčík – 2 min., podrazenie).

06:31
    Presilovku nezačala Detva dobre, naopak Vopelka unikal obrancom do brejku, po faule sa bude hrať 4 na 4.

06:31
    Vylúčenie v tíme HC 07 Orin Detva (V.Fekiač – 2 min., podrazenie).

07:47
    Vopelka nabral rýchlosť v strednom pásme, prešmykol sa po pravom krídle do koncovky, trafil žrdku detvianskej brány.

07:59
    Starostova strela vysoko nad bránu. Skúsený obranca sa kvôli mriežke musel po dlhšej dobe oholiť.

08:33
    Hossa prenechal rozbehnutému Sojčíkovi, ten v ideálnej pozícii na pravom kruhu, druhýkrát zazvonila žrdka Orčíkovej brány.

10:15
    Vylúčenie v tíme HC 07 Orin Detva (Žilka – 2 min., napadnutie).

10:15
    Žilka zbytočne atakoval Pača bez puku a daroval Trenčanom presilovku.

11:08
    Trenčania síce dlho točili puk v útočnom pásme, ale strely Starostu a Vopelku neprešli cez brániacich hráčov.

12:06
    Trenčín dal gól!
    Nakoniec sa Dukle podarilo presilovku využiť. Holenda od modrej priklepol na pravý kruh JAKUBOVI GAŠPAROVIČOVI a ten prízemnou strelou našiel miesto medzi betónom brankára a žrdkou.
    Asistencie: Matúš Holenda, Daniel Štumpf
    12:06 GAŠPAROVIČ - 1:0

12:15
    Hudec sa ocitol sám pred Orčíkom, ale jeho koncovka nebola presná.

13:09
    Starosta výborne našiel Sojčíka pri zadnej žrdke, ten dostal pri zakončení sekeru.

13:09
    Vylúčenie v tíme HC 07 Orin Detva (Gachulinec – 2 min., sekanie).

13:16
    Hossa napriahol po vyhratom buly, stečovaný puk preletel nad ochrannú sieť do hľadiska.

14:00
    Hostia dvakrát po sebe vyhodili puk z vlastnej tretiny, dokonca Žilka s Torokom mohli ohroziť bránku, ale prečíslenie 2 na 1 nezahrali ideálne.

15:09
    Hostia v plnom počte.

16:38
    Výborná Vopelkova prihrávka medzi kruhy, odtiaľ pohotovo pálil Hossa, ale len do pripraveného Orčíka. O chvíľu dostal Hossa medzi kruhy puk na Sojčíka, ale aj jeho zakončenie mierilo len do stredu brány.

18:40
    Starosta obkorčuľoval s pukom bránu, ale potom neobstrelil brankára Orčíka.

19:45
    Pekné uvoľnenie Hossu, ktorý po otočke v útočnom pásme prihral Vopelkovi, ten posielal pred bránku Sojčíkovi,teč domáceho kapitána skončil vedľa brány.

19:55
    Po nastrelení puku vybojovala Detva vhadzovanie v útočnom pásme, ale buly vyhrala Dukla.

20:00

V prvej tretine sme videli jasnú dominanciu domáceho tímu, ale z množstva šancí využili Trenčania len jedinú a tak Detva má stále na dohľad body. Svoj výkon však musí v ďaľšom priebehu výrazne zlepšiť.

Po prvej tretine na strely 17:4.

20:01

20:33
    Škvaridlo nahodil puk na bránu zo stredného pásma, Volden nemal komu rozohrať a tak podržal.

20:43
    Gašparovič zrýchlil na pravom krídle, z pravého kruhu zakončoval, prízemnú strelu Orčík na dvakrát pokryl.

21:57
    Bezúch mohol ujsť sám na bránu, ale Valjent, ktorý sa pošmykol, mu dokázal na ľade puk vypichnúť.

24:00
    Po Bezúchovej prihrávke strieľal od modrej Pač, jeho pokus bol zblokovaný.

24:24
    Detva sa prevažne bráni a na útočenie jej moc síl nezostáva.

24:35
    Po zakázanom uvoľnení sa vhadzovalo v trenčianskom pásme, Detva vyhrala buly a strela Šimona bola tečovaná, puk však skončil mimo brány.

24:51
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Hudec – 2 min., sekanie).

25:22
    Tutovka Dukly v oslabení, Starosta poslal do jazdy rozbehutému Hossovi, ten si pred modrou soracoval, ale nájazd na brankára nepremenil, Orčík úspešne zasiahol lapačkou.

26:52
    Domáci v plnom počte.

27:07
    Po akcii Hudeca zakončoval z pravej strany Sádecký, ale nedostal puk cez pripraveného Orčíka.

28:06
    Prvýkrát v zápase naozaj dobrý tlak Detvy v útočnom pásme, zakončenia Gašpara aj Škvaridla však skončili mimo brány. Potom to V.Fekiač prehnal s aktivitou a útočný pokus hostí sa končí faulom.

28:06
    Vylúčenie v tíme HC 07 Orin Detva (V.Fekiač – 2 min., nedovolené bránenie).

28:21
    Strela Hossu z uhla neprekvapila Orčíka, ten sa stihol presunúť k žrdke a zasiahnuť.

29:13
    Druhá formácia Dukly zahrala presilovku nádejne, ale strely Gašparoviča z pravého kruhu neprešli do bránky.

29:44
    Po vyhodení Detvy začínali Trenčania presilovkovú akciu z vlastnej tretiny, na prihrávku Holendu si na útočnú modrú nakorčuľoval MARCEL HOSSA a na úrovni kruhov potom prudko vypálil do pravého horného rohu, čím prekonal Orčíka.
    Asistencie: Matúš Holenda
    29:44 HOSSA - 2:0

31:55
    Trenčania tlačili súpera, ale potom po ziski puku sa vyrojili dvaja hráči v modrom do prečíslenia, výborne však pozične zahral Drgoň a Torokovu šancu zmaril.

32:33
    Šimun bol rozbehnutý, ale vytlačený z ideálnej pozície, skúsil filigránske zakončenie, keď si puk posunul pomedzi nohy a zozadu a la Demitra chcel prekvapiť Orčíka, neúspešne.

32:45
    Bohunický si nakorčuľoval po prihrávku medzi kruhy, bol sám zoči voči brankárovi, ale netrafil medzi tri žrde.

32:49
    Vylúčenie v tíme HC 07 Orin Detva (Valjent – 2 min., podrazenie).

33:02
    Po Drgoňovej vyrazenej strele puk lietal pred Orčíkom, ale Trenčania ho nedokázali dostať do bránky.

33:59
    Hossov dobrý krížny pas na Drgoňa, ten mohol zakončovať, no ešte hľadal spoluhráča pred bránou, čím akcia skončila.

34:49

35:31
    Hecl so Sádeckým sa snažili využiť rýchly protiútok, ale nepresná prihrávka pred bránou ich pripravila o šancu.

37:16
    Závar pred Orčíkom hostia ustáli, Ručkay pálil vedľa, vzápätí prišiel faul detvianskeho hráča.

37:16
    Vylúčenie v tíme HC 07 Orin Detva (Lunter – 2 min., krosček).

37:53
    Huňady zachytil puk vo vlastnom pásme, snažil sa založiť protiútok, nakoniec strieľal spoza Hossu, Volden schoval puk do lapačky.

38:20
    S Gašparovičovou strelou si brankár hostí poradil, následne sa Detva oslobodila odpálením puku.

38:50
    Táto presilovka domácemu tímu príliš nevychádza.

39:17

39:25
    Hossa mal dostatok času na strelu, jeho príklep bol zblokovaný mimo brány.

39:49
    Po zakázanom uvoľnení Trenčanov ešte jedno vhadzovanie pred Voldenom.

39:55
    Detva síce vyhrala buly v pásme, ale cez húštinu tiel nedostala puk na bránu.

40:00

Druhá tretina takisto ako úvodná plne v réžii Dukly, tá vysoko prestrieľala súpera, ale ujal sa len pokus Hossu, takže hoci dominancia herná je na strane Trenčanov, výsledkovo to stále je nerozhodnuté. Nájdu hráči Detvy sily na obrat v tretej tretine?

Na strely po druhej časti 31:9.

40:01

40:59
    Šimun sa preháčkoval cez obrancov, ale pred brankárom už mal málo času a puk mu pri blafáku ušiel.

41:32
    Bezúch pridlho váhal s prihrávkou, potom mu puk ušiel a Videlka sa hnal do úniku, Bezúch ho pri koncovke fauloval.

41:32
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bezúch – 2 min., sekanie).

42:27
    Presilovková kombinácia hosťom nevychádza, tak to skúsil Žilka sám, natlačil sa spoza brány do koncovky, ale Voldena neprekonal.

43:28
    V závere presilovky sa F.Fekiač pokúsil spoza obrancu prekvapiť Voldena, ale ten si poradil.

43:32

44:50
    Hostia zvýšili aktivitu, po strele Luntera od modrej mal však Volden dobrý výhľad a úspešne zakročil.

45:00
    Vylúčenie v tíme HC 07 Orin Detva (Říha – 2 min., podrazenie).

46:30
    Milión nahrávok a žiadna prekvapivá, alebo strela na bránu zo strany prvej formácie Dukly. Jediný Sojčík zakončil z pravého kruhu a Orčík jeho pokus kryl.

47:00

47:22
    Štumpf spoza brány prihral nabiehajúcemu Ručkayovi, jeho pohotovú strelu Orčík kryl.

47:49
    Sádeckého vyrazený pokus mohol vracať do odkrytej brány Hecl, ale preváhal ideálnu možnosť a Orčík sa stihol presunúť.

48:35
    Hostia sa chvíľu udržali s pukom v útočnom pásme, ale Dukla ich vytláčala k mantinelu.

49:12
    Detva dala gól!
    Detva vyhrala buly v útočnom pásme, do puku sa na modrej oprel JOZEF SLÁDOK a puk prešiel za Voldena, ktorý mal zakrytý výhľad.
    Asistencie: Branislab SRNKA, Jakub Žilka
    49:12 SLÁDOK - 2:1

49:53
    Razom máme zo zápasu drámu, hostia pridali na útočnej aktivite a môžu potrestať Duklu za množstvo premárnených šancí v prvých dvoch tretinách.

50:24
    V tretej tretine už Trenčania nie sú natoľko útočne aktívni, častejšie sa dopúšťajú zakázaných uvoľnení a nepreností.

51:05
    Vopelkov útočný prienik zastavil Valjent.

52:56
    Vidíme útočné snahy hostí, ktoré ale neprinášajú úspech cez pozornú obranu Dukly.Je to ale rozdiel oproti prvým dvom tretinám, kedy sa hralo takmer výlučne na bránu hostí.

53:28
    Nahodenie Šimona od modrej Volden dobre videl a puk zachytil lapačkou.

54:56
    Hra vyzerá teraz rovnako, útočia hostia, aj dostanú puk do útočného pásma, ale tam márne hľadajú voľný priestor.

55:57
    V každom prípade Trenčania dosť riskujú, upustili od útočenia a iba čakajú na útoky súpera.

56:35
    Celé striedanie Detva bojovala v útočnom pásme, nakoniec Gachulinec vystrelil pod pravého mantinelu a zblokovaný puk skončil na ochrannej sieti.

56:35
    Oddychový čas Dukly. Tréneri sa snažia dať pasívne hrajúcemu tímu pokyny, aby zvládlo záver zápasu s väčším prehľadom.

57:20
    Po otočke Říhu spoza brány to horelo pred Voldenom, Trenčania to ustáli.

57:34
    Bohunický sa rútil na bránu, Orčík vykorčuľoval a spadol mu pod nohy, rozhodcovia ho za to vylúčili.

57:34
    Vylúčenie v tíme HC 07 Orin Detva (Orčík – 2 min., pád pod nohy).

58:05
    Hossa pálil spoza kruhov, ale minul bránu. Následne Videlka narobil problémy Trenčanom pri rozohrávke.

59:34

59:40
    Hostia bez brankára, Sojčík spoza modrej iba nahadzoval.

59:57
    Ešte v samom závere to Detva skúsila, natlačila puk pred bránu a Huňady mohol strieľať, lenže cez spleť tiel puk neprešiel.

Dve tretiny sme videli jasnú dominanciu Trenčanov, ktorí z množstva šancí nedokázali zápas rozhodnúť a do posledných minút tak bojovali o body. Detva v tretej tretine bola aktívnejšia, Dukla iba bránila a pasívnou hrou dala súperovi šancu. Ten nedokázal vyrovnať a v ťabuľke tak teraz stráca tri body. (20:18:24)

Marián Vychovalý

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 13. Gašparovič (Holenda, Štumpf), 30. Hossa (Holenda) – 50. Sládok (Srnka, Žilka)

HK DUKLA Trenčín: Volden – Starosta, Drgoň, Pavúk, Holenda, Bohunický, Pač, Themár, Trška – Hossa, Sojčík, Vopelka – Ručkay, Šimun, Gašparovič – Bezúch, Švec, Štumpf – Hudec, Sádecký, Hecl
    HK Detva: Orčík – F.Fekiač, Sládok, Gachulinec, Šimon, Mačkovič, Valjent, P.Lunter, Jendroľ – Škvaridlo, V.Fekiač, Gašpar – T.Torok, Srnka, Říha – Videlka, Huňady, Žilka – Poliaček, Petro, Hrušík

Rozhodca: Mullner, Stano – Holienka, Junek