Skalica – Lipt. Mikuláš 2:4 (kon.) | Trenčín – Detva 2:1 (kon.)
HK Skalica
2:4 (0:1, 2:2, 0:1) Stav série: 0:1
HK 32 Liptovský Mikuláš
Utorok 28.03.2017, 18:00 • HANT arena Skalica • Tipos Extraliga play-off • Baráž

Máme tu koniec. Skalica prehrala s Liptovským Mikulášom 2:4, a tak si hostia domov privezú všetky 3 body. Od nás je to pre dnešok všetko. Pekný večer. (20:19:36)

59:18
    Dvnoč s Hluchom v obrovskej šanci, závar pred Nagym chcel ukončiť Brodek, no gólman hostí vytiahol fantastický zákrok.

58:29
    Trma, vrma pred Nagyom, no nie a nie gól...

58:01
    Domáci to skúsia v šestici. Podarí sa im zdramatizovať dnešné stretnutie?

57:18
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ró. Huna – 2 min., podrazenie + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

57:14
    Huna sa snažil prebiť cez Drahoráda, no ten ho od puku čisto odstavil. Domáci vyhadzujú do stredu klziska.

56:40
    Domáci v plnom počte.

56:29
    Liptovský Mikuláš už vo svojom typickom rozostavení, Nádašdiho a Stehlíkova dorážka ale za Petríka neprešla.

55:18
    Skalickí hokejisti sa presťahovali do útoku, no tam sa im nedarí. Hostia ich veľmi dobre zatláčajú k mantinelom a strelecký pokus neprichádza.

54:39
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Škápik – 2 min., sekanie).

54:06
    Halabrín sa ocitol v sľubnej šanci, no Nagy dnes podáva naozaj kvalitný výkon. Domáci sú aktuálne v koncovke bezmocný.

53:22
    Skaličania si puk prevzali na svoje hokejky po tom, čo Šiškovi nevyšla rozohrávka. Zo strany domácich zatiaľ sledujeme iba trápenie.

52:50
    Dnešné stretnutie sleduje 2408 divákov.

52:39
    Skaličania sa pokúšajú o vyrovnanie, ale proti húževnatému súperovi to majú mimoriadne náročné. Hostí teraz zastavil ofsajd na modrej čiare.

51:36
    Liptáci dokázali vyhrať buly a chceli sa presunúť do útoku. To im však veľmi nevyšlo a puk na opačnej strane v podstate iba odovzdali.

50:41
    Knyazev pekne našiel Drahoráda, ktorý nepríjemne vystrelil, no Nagy aj so šťastím vyrazil do bezpečia.

49:03
    Kotzman hľadal Petráša, no tomu puk utiekol, a tak hostia získavajú veľmi lacno útočné pásmo.

48:27
    Hostia sú aktívnejším tímom a neustále sa tlačia do zakončenia. Teraz síce vypálili veľmi tvrdo, ale Petrík mohol byť pokojný, pretože puk mieril iba na bočnú sieť.

47:18
    Skalica vyhadzuje aspoň do stredného pásma, kde sa ho zmocnil Stehlík spolu s Langhammerom.

46:20
    Hra sa rýchlo presúva zo strany na stranu. Do zakončenia sa teraz z pravého kruhu dostal Lukáš Klíma, ale hosťujúcu bránku tesne minul.

45:15
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Sukeľ – 2 min., podrazenie).

44:14
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Tak tu nie je čo riešiť. Jasná chyba celej päťky, ktorá nechala v strede klziska osamoteného RICHARDA HUNU, ktorý na druhý pokus v nájazde posiela puk za Petríka. Asistencie Mezovský.

42:49
    Jeden z domácich hráčov sa ocitol v postavení mimo hry. Nasleduje vhadzovanie v strednom pásme.

41:18
    Mezovský vyrážal spolu s Cibákom do rýchleho protiútoku, no prvého menovaného čisto odstavil od puku domáci obranca Pavešic.

40:27

40:01

Máme za sebou druhú tretine. Stav stretnutia sa nám menil 4-krát. Tretia časť hry sa nám začne o pár minút.

40:00

39:04
    A skóre sa nám opäť otáča. V početnej výhode 5 na 3 sa úspešne presadil LANGHAMMER. Asistencie Uram, Bagin.

38:26
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Pavešic – 2 min., vrazenie na mantinel).

38:09
    Mikuláš sa snažil o priechod do pásma, ale Kabáč bol za modrou čiarou priskoro a hostia sa dopustili iba ofsajdu.

37:21
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Kučera – 2 min., podrazenie).

36:52
    Stehlík nabil Hunovi, ktorý z prvej vystrelil príklepom, Petrík ale tento strelený puk veľmi dobre videl, a tak vyráža do bezpečia.

35:19
    Skaličania to urobili dobre a pred obranu vysunuli Knyazeva. Ten zakončil iba do Nagyových betónov.

34:08

34:01
    Skalica sa výborne bráni. Halabrín vytlačil celú útočnú päticu hostí až za ich bránu. Domáci získavajú cenné sekundy.

33:16
    Skaličania sú však aktívny aj v oslabení. Spred modrej čiary teraz prudko vypálil Škápik , no jeho pokus Nagy dobre videl a zneškodnil.

32:07
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Horváth – 2 min., podrazenie).

31:35
    A máme opäť vyrovnané. RICHARD HUNA skúsil strelu švihom spoza kruhov, puk Petríkovi prepadol cez lapačku, a tak máme stav stretnutia vyrovnaný 2:2. Asistencie Nádašdi.

31:05
    Hostia nahodili puk do útočného pásma, kde ho ale prebral Róbert Mikéska, ktorý ihneď vysúva Kučeru.

30:48
    V ofenzíve sa o nebezpečnejšiu situáciu pokúsili aj hostia. Puk najskôr na teč nahadzoval Nádašdi a potom aj jeden z jeho spoluhráčov, no Petrík si s obomi pokusmi poradil.

29:16
    Domáci usadený v útočnom pásme a snažia sa niečo vymyslieť, no chýba tam strelec, ktorý by vytvoril závar pred Nagyom.

28:51
    Hostia v plnom počte.

28:30
    Skalica je aj naďalej aktívna a tlačí sa do útoku. Teraz jej to ale nevyjde, pretože rozhodcovia pískajú ofsajd.

27:45
    Skalica si presilovku užíva, Nagy sa presúva z jednej strany na druhú, Liptáci majú čo robiť, aby neinkasovali ďalší gól.

26:50

26:29
    Hosťom sa nedarí vyhodiť puk z ich vlastného obraného pásma, a tak má Nagy o zábavu postarané. Skalica hrá úplne iný zápas, ako predvádzala v 1. tretine.

25:51
    Oddychový čas hostí.

25:51
    Skalica dala gól!
    Skalica otáča stav stretnutia. PATRIK JANÁČ dostal krásnu prihrávku od Hlucha a príklepom posiela puk za Nagyho chrbát. Asistencie Hluch, Kučera.

24:08
    Hostujúci hokejisti sa okamžite pokúsili o odpoveď. Pred bránku sa nebojácne natlačil urastený Huna, urobil si tam aj priestor, ale napokon všetko zmaril Petrík pozorne osadenými betónmi.

23:54
    Knyazevova nebezpečná strela, ktorú Nagy vyrazil pred seba. Ihneď sa do dorážky oprel Dvonč, no ani ten nedokázal poslať puk za Nagyho chrbát.

22:38
    A máme vyrovnané! Domáci nastúpili do druhej tretiny v skvelom tempe, roztočili pred gólmanom hostí kolotoč a o vyrovnávací gól sa bombou takmer od modrej postaral PETER HORVÁTH. Asistencie Škápik, Vereš.

21:05
    Skalica v obrovskom tlaku, točia kolotoč a neustále zamestnávajú Nagyho.

20:34
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Bagin – 2 min., hákovanie).

20:01

Druhá tretina nám začne o 15 minút!

20:00

19:25
    Plynie nám posledná minúta prvej tretiny, ktorú s najväčšou pravdepodobnosťou vyhrajú Liptáci.

18:37
    Knyazev drží puk za domácou bránou a čaká na spoluhráčov, no toho dobre odtláča Langhammer.

17:28
    Hra sa výrazne upokojila. Hráči oboch celkov sa pokúšajú o založenie súvislej akcie, no predtým budú striedať počas hry.

16:05
    Hostia sa napokon do útoku vrátili a pokúsili sa tam niečo vymyslieť. Situáciu ale podcenil Stehlík , ktorý nevypálil včas a následne o puk prišiel.

15:40
    Hostia v tlaku, Skaličania sa dobre ubránili a hru presunuli na opačnú polovicu. Tam sa dokonca dostali aj k zakončeniu, no to pre Nagya vôbec nebolo nebezpečné.

14:59
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Mikéska – 2 min., podrazenie).

13:20
    Skaličania sa ihneď usadili v útoku a skúsili to strelecky. Od modrej čiary pálil veľmi tvrdo Horváth, no Nagy si s jeho pukom poradil.

12:45
    Hostia zaslúžene otvárajú skóre dnešného stretnutia. Ako prvý dnes našiel recept na Petríka FILIP MEZOVSKÝ. Asistencie Piatka, Kadlubiak.

11:46
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Janáč P. – 2 min., podrazenie).

11:04
    V útoku to konečne skúsili aj domáci. Brodek puk dostal za čiaru, ale vzápätí o neho prišiel a už ho späť nevybojoval.

10:39
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Cibák – 2 min., hákovanie).

09:47
    Liptovský Mikuláš opäť usadený pred Petríkom a roztáča kolotoč, Nádašdi hľadal Stehlíka, ktorému ale puk skĺzol z čepele hokejky.

08:59
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Mikéska – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

07:33
    Obranca Luža je stále veľmi aktívny. Teraz sa na ľavej strane v útoku pretlačil za obranu a prudko pálil, no tiesnený mieril iba tesne vedľa bránky.

06:25
    P. Kotzman vytvoril sľubnú šancu pre Petráša, no toho dobre odstavil od puku Burzala. Skalica prichádza o útočné pásmo.

05:46

05:21
    Hostia po buly získali puk a Stehlík ho vyhodil cez všetky čiary. Liptovský Mikuláš sa zatiaľ dobre bráni.

04:02
    Videli sme veľmi nebezpečnú strelu z hokejky Mikésku, ktorú Nagy nemal plne pod kontrolou, všetko vyriešil Luža, ktorý odpálil puk až za Petríka.

03:45
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kriška – 2 min., podrazenie).

02:30
    Hneď v úvode je tu veľká šanca Liptákov! Hostia vytvorili závar pred Petríkom, celú situáciu nakoniec upokojil Škápik.

01:06
    Skalickí hokejisti hrajú pred domácim publikom, preto by sa radi ujali vedenia. Začali naozaj aktívne a aj teraz držia puk v útočnej tretine.

00:22
    Zápas sa začala a hráči oboch celkov sa ihneď pokúšajú dostať do zakončenia. V úvode nikto nechce urobiť zbytočnú chybu.

00:01

HK Skalica: Petrík (Košút) – Drahorád, Horváth, Hílek, Kukliš, Pavešic, Mikéska, Škápik – Brodek, Dvonč, Halabrín – Janáč, Knyazev, Kotzman – P. Kotzman, Kučera, Petráš – M. Romančík, Vereš, Smetana – Hluch

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Nagy – Bagin, Burzala, Luža, Kadlubiak, Mezovský, Nádašdi, Šiška, Stehlík – Ró. Huna, Cibák, Ri. Huna – Kriška, Kabáč, Laco – Langhammer, Piatka, Sukeľ – Vybíral, M. Sukeľ, M. Uram

Rozhodca: Lokšík, Novák – Kacej, Výleta.

Dobrý podvečer. Srdečne Vás pozývam k sledovaniu tohto duelu medzi domácou Skalicou a hosťujúcim Liptovským Mikulášom. Baráž sa nám už naplno rozbehla. Dnes nás čaká dúfame kvalitný duel.

Záhoráci si naposledy zopakovali finále druhej ligy, kedy privítali o niečo menej favorizovanú Detvu. Výkon Záhorákov bol najslabším v celej sezóne. Domov prišli s debaklom 5:0. Ak chcú pomýšľať na postupové miesta do extraligy, tak dnes musia naplno bodovať. Či sa im to podarí sa dozvieme o pár hodín.

MHK 32 Liptovský Mikuláš v poslednom kole privítal doma Trenčín, kde to ani oni nemali ľahké. Domáci vkročili do zápasu zle, veď už po 1. tretine prehrávali 0:2. Po prestávka sa schopili, vyrovnali a zápas dotiahli do predĺženia. V tom sa stal hrdinom Uram, ktorý rozhodol o dvoch bodoch pre Liptákov.

V dnešnom zápase je jasným favoritom Mikuláš, no Skalica si doma bude isto chcieť nejaký bod udržať a hlavne mu Záhoráci majú čo vracať! Priebeh a konečný výsledok dnešného stretnutia sa dozviete od 18:00!

Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Michal Štetina

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Skalica. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 23. Horváth (Škápik, Vereš), 26. Janáč (Hluch, Kučera) – 13. Mezovský (Piatka, Kadlubiak), 32. Huna (Nádašdi), 40. Langhammer (Uram, Bagin), 45. Huna (Mezovský)

Rozhodca: Lokšík, Novák – Kacej, Výleta