Švédsko – Bielorusko 4:0 (kon.) | Andorra – Faerské ostrovy 0:0 (kon.) | Švajčiarsko – Lotyšsko 1:0 (kon.)
Cyprus – Estónsko 0:0 (kon.) | Bosna – Gibraltar 5:0 (kon.) | Bulharsko – Holandsko 2:0 (kon.)
Luxembursko – Francúzsko 1:3 (kon.) | Portugalsko – Maďarsko 3:0 (kon.) | Belgicko – Grécko 1:1 (kon.)
Bulharsko
2:0 (2:0)
Holandsko
cz Sobota 25.03.2017, 20:45 • Nacionalen Stadion Vasil Levski (Sofia) • Kvalifikácia MS (Európa) • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Bulharsko je ve skupině A na čtvrté místě se 6 body (skóre 6:10). Na domácím hřišti jsou Bulhaři zatím 100%, kdy si poradilo 1:0 s Běloruskem a 4:3 s Lucemburskem. Za to venku to již není pravé ořechové (0:3 se Švédskem a 1:4 Francie).

Nizozemsko je na druhé příčce se 7 body (skóre 8:4). Dnes budou chtít určitě zvítězit a dotáhnout se bodově na první Francii, která má na svém kontě 10 bodů. Nizozemcům se na venkovních hřištích poměrně daří (3:1 zvítězili s Lucemburskem a ve Švédsku remizovali 1:1). Doma Nizozemci prohráli s Francií (0:1) a zvítězili 4:1 nad Běloruskem.

Vzájemné zápasy
    2012 – Nizozemsko – Bulharsko 1 : 2 (přátelské utkání)
    2007 – Nizozemsko – Bulharsko 2 : 0 (Euro)
    2006 – Bulharsko – Nizozemsko 1 : 1 (Euro)
    1974 – Bulharsko – Nizozemsko 1 : 4 (MS)
    1969 – Nizozemsko – Bulharsko 1 : 1 (MS)
    1968 – Bulharsko – Nizozemsko 2 : 0 (MS)

Bulharsko: Mihajlov – S. Popov, Čorbadžijski, Božikov, Zanev – Slavčev – Manolev, Kostadinov, I. Popov (C), Tonev – Delev.
    Náhradníci: Kitanov, Krastev – Bodurov, Despodov, Galabinov, Čočev, Krajev, Nedjalkov, Cvetkov, Vasilev, Velkov.

Nizozemsko: Zoet – Karsdorp, Martins Indi, de Ligt, Blind – Strootman, Klaassen – Wijnaldum, Promes, Robben (C) – Dost.
    Náhradníci: Cillessen, Vorm – S. de Jong, Depay, Hoedt, Lens, Sneijder, Tete, Toornstra, Veltman, Viergever, Vilhena.

Rozhodčí: W. Collum (Sco).

Oba týmy nastupují na hrací plochu.

Zaznívají státní hymny obou týmů.

1

1
    Bulharsko se zhostilo úvodní rozehrávky. Ihned na úvod zápasu budou zahrávat standardní situaci.

2
    Popov to vzal na sebe a Zoet musel proti jeho střele vytáhnout svůj první zákrok v dnešním zápase.

2
    Dost přihrával na Robbena, domácí brankář má míč ve svých rukavicích.

3
    Robben faulován Zanevem na pravé straně hřiště. Následuje standardní situace.

4
    Robben rozehrál tuto situaci, míč přilétl do šestnáctky soupeře, nakonec se hosté provinili útočným faulem a rozhodčí přerušuje hru.

5
    Domácí kombinují s míčem.

5
    Bulharsko právě vstřelilo branku!
    SPAS DELEV si naběhl na centrovaný míč z poloviny hřiště, v šestnáctce soupeře zpracoval míč, který nakonec dostal až do branky. Za tento gól si velkou vinou může obránce De Ligt, který nedokázala Deleva ubránit. Domácí jdou překvapivě do vedení!
    5. Spas DELEV - 1:0

8
    Hosté se snažili odpovědět, ale Klaassen byl v ofsajdu.

9
    Promes se dostal do šance, ale Bozhikov likviduje jeho šanci.

10
    Kombinace hráčů v modrých dresech, které netradičně pro tento zápas oblékli hosté.

11
    Robben přihrával na Wijnalduna, který míč ztrácí.

12
    Stále pokračuje kombinace hostů, ale daleko od brány Mihaylova.

13
    Blind faulován a hosté zůstanou nadále u míče.

14
    Tentokrát fauluje sám Blind a Bulharsko bude zahrávat standardní situaci z pravé strany. Blind dostává první varování od rozhodčího.

15
    Bulharsko nabídnutou příležitost nezahrálo zrovna nejlépe a míč mají zase hosté.

16
    De Ligt zastavil potenciální šanci hostů, vypadá to, že De Ligt je po úvodním rozpačitém začátku již v pořádku a určitě si tímto zase o něco zvedl své sebevědomí.

18
    Bulharsko opět zahrozilo, Martins Indi celou akci zachraňuje odehraným míčem na rohový kop.

19
    Z rohového kopu hosté neudeřili.

20
    SPAS DELEV dává svůj druhý gól v tomto zápase. Ten si připravil míč na střelu a ještě před šestnáctkou se do toho opřel a míč skončil za zády brankáře. Opět u tohoto gólu byl nešťastník De Ligt, který nebyl přímo u Deleva, aby mu mohl zabránit jeho střele. Asistence: Georgij Kostadinov.
    20. Spas DELEV - 2:0

22
    Domácí vedou již 2:0 a kdo by to byl řekl před zápasem, že Nizozemci budou již po dvaceti minutách hry prohrávat o dvě branky.

23
    Nizozemci mají větší držení míče, ale co je to platné, když prohráváte o dvě branky.

24
    Hosté zahrávali standardní situaci, nakonec míč bez větších problémů má Mihaylov.

26
    Dost přihrál do malého vápna na Klaassena, ale ten byl odstaven obránci a Mihaylov již neměl problém míč zachytit do svých rukavic.

27
    Dost na Wajnalduna, Božikov jim jejich souhru překazil.

28
    Nyní fauluje Karsdorp a Bulhaři mohou uklidnit hru a třeba se pokusit o nějaký útok.

29
    Před bránu Zoeta se nedostali, míč mají opět hosté.

30
    34:66 je nyní aktuální držení míče, avšak na skóre 2:0.

30
    Popov na pravě straně měl míč, jeho přihrávka však neměla oči a hosté budou moci zahájit dalších z jejich útoků.

31
    Ale hosté se nedokázali dostat ven ze své poloviny, domácí dobře napadají.

32
    Spas Delev zůstal ležet na trávníku a musí být ošetřen.

33
    Nejenže hosté prohrávají o dvě branky, ale doposud nemají Oranjes ani jednu střelu na bránu!

34
    To se může změnit, protože hosté budou zahrávat svůj první rohový roh.

34
    Robben rozehrál centr, jenž byl příliš vysoký, avšak hosté budou mít možnost reparátu.

35
    Ani druhý rohový kop nepřinesl ohrožení brány domácích.

36
    Dost se snažil hlavičkovat míč před bránou domácích, ale při tomto pokusu fauluje Božikova.

37
    Nizozemci opět kombinují s míčem, ale směrem dopředu nejsou vůbec nebezpeční.

38
    Bulhaři nyní velmi dobře brání a nepouští svého soupeře do žádných šancí.

39
    Náhradníci Nizozemska se již rozcvičují, mezi nimi i Sneijder, který by mohl rozhýbat útočnou hru hostujícího celku.

40
    Stále vidíme stejný obraz hry, Nizozemsko se snaží dostat k brance a Bulhaři precizně brání svého soupeře.

41
    Dost se nyní snažil něco změnit, nakonec míč končí vysoko nad bránou.

42
    Klaassen dával Blindovy, jenž byl bráněn dvěma obránci a ze šance nic nebude.

43
    Bulharsko si před koncem prvního poločasu zahraje rohový kop.

44
    Delev centruje a jeho míč našel hostujícího Martiho Indiho.

44
    Klaassen přihrával zpět za sebe do malého vápna na Dosta, který posílá míč kousek vedle pravé tyče. První gólová šance hostů!
    44.

45
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu.

45+1
    Nastavení je v režii hostů, kteří drží míč, ale vypadá to, že hosté v prvním poločase nedají kontaktní branku.

45+1

Je to tak. Nizozemsko prohrává na stadionu Vasila Levskeho 2:0 a budou mít co dělat, aby toto utkání ještě nějakým způsobem zdramatizovali. Hosté měli jednu gólovou příležitost a to v závěru prvního poločasu, kdy vedle střílel Dost. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který začne přibližné v 21:50.

46

46
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Matthijs de Ligt, přichází Wesley Hoedt.
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Wesley Sneijder.

46
    Holandsko do druhého poločasu přišlo s dvěma změnami, tak uvidíme, zda jim to bude k něčemu dobré.

48
    Sneijder se seznámil s kulatým nesmyslem.

48
    Avšak Nizozemci nejsou ve předu zatím nebezpeční.

49
    Nepčesná kombinace Blinda a Sneijdra, míč končí v zázemí a domácí budou na polovině hřiště vhazovat.

50
    Klaassen čistě zastavil postupující bulharský útok.

51
    Bulharsko na polovině soupeře, nyní bude vhazovat.

52
    Domácí se nedokázali dostat do nějaké kombinace, míč mají hosté, kteří však na polovině hřiště ztrácí míč.

53
    Promes centroval z pravé strany, ale tento centr nebude znamenat nějaké vážné nebezpečí pro Mihaylova.

54
    Jestliže by měli hosté tlačit svého soupeře, tak to se vůbec neděje, Bulhaři se dobře brání a Nizozemci se opravdu nemohou dostat do žádného souvislejšího tlaku. Zapříčiněno i tím, že hra je často přerušována.

56
    Popov ubránil Robbena, když si ho předběhl a směrovanou přihrávku na něho odkopává pryč.

57
    Hráči v modrých dresech se dostali ke kombinaci, ale v uctivé vzdálenosti od branky soupeře.

58
    První šance ve druhém poločase ze strany Nizozemců, Promes se prezentoval povedenou střelou, kterou Mihaylov vyráží na roh.

59
    Z rohového kopu již hosté neohrozili bránu.

59
    Domácí šli do protiútoku, ze kterého nic nevytěžili. Naopak velmi rychle se dopředu dostali opět hosté, střela Sneijdera šla nad bránu.

60
    Robben již míč na hřišti nestihne a to znamená, že domácí budou vhazovat.

61
    U střídaček můžeme vidět rozcvičujícího se Depaye, který pravděpodobně přijde v brzké době na trávník.

62
    Dost přihrával na pravé straně pod sebe na Klaassena, který donutil Mihaylova k důležitému zákroku!
    62.

63
    V krátké době jsme mohli vidět pár dobrých šancí Oranjes, že by se konečně dostávali do provozní teploty?

64
    Času je poměrně ještě dost, Nizozemsko tlačí nyní svého soupeře a prakticky mu nedává míč.

65
    Popov získal míč, ale nedokázal ho dostat za polovinu.

65
    Vzápětí opět Popov, tentokrát se mu podařilo dostat míč za půlku a to přímo na střelce dvou branek Deleva. Avšak proti přesile hostů neměl šanci na úspěch a míč mají opět hosté.

67
    Bulharsko připravuje střídání.

68
    Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Ivelin Popov, přichází Božidar Krajev.

69
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Quincy Promes, přichází Luuk de Jong.

70
    Nakonec i hosté vystřídali, a Depay se na hřiště dnes již nepodívá, nakonec střídá De Jong.

72
    Nizozemsko stále na míči a Bulharsko stále dobře brání, dokáží se ubránit ve zbývajících dvaceti minutách?

73
    Gorbadžiskij musel být ošetřena musí jít za postranní čáru. Vzápětí se opět hlásí do hry.

75
    Sneijder fauluje S. Popova a Bulhaři budou moci rozehrát míč na polovině soupeře.

76
    Domácí takticky chvíli pohlídali míč, nepouštěli se do nějakého hurá útoku, dávají si velmi dobrý pozor, aby náhodou nepropadli a soupeř nemohl zahájit útok do rozhozené obrany.

77
    Rohový kop pro domácí...

77
    Ani třetí rohový kop domácích nekončí brankou.

78
    Bulhaři nyní operují na polovině soupeře a daří se jim nyní nějakou dobu držet míč pod svou kontrolou.

79
    Po souboji De Jonga a Božikova zůstal ležet Božikov.

79
    Božikov nakonec nepotřebuje ošetření a nyní se opět hraje.

80
    Hra ve druhém poločase nemá takový spád jako v poločase prvním. Bulharům to však vyhovuje a zbývá jim zhruba deset minut, aby mohli slavit překvapivé vítězství.

82
    Sneijder centruje na Dosta, jeho hlavičku kryje Mihaylov.

83
    Další dobrý pokus hostů, míč však skončil mimo tři tyče. Domácí připravují střídání.

84
    Další centr do šestnáctky, avšak obrana domácích si i s tímto v pohodě poradila.

85
    Na hřišti leží Zanev a nevypadá to, že by se mu chtělo na nohy.

86
    Zanev byl odnesen na nosítkách a na jeho místo nastupuje Nedjalkov.

87
    Klaassen fauluje Slavčeva a Bulhaři mají možnost podržet míč a ušetřit nějaké ty vteřiny.

88
    Manolev se dostal ke střele, míč letí mimo.

88
    Delev, střelec jediných dvou gólů v dnešním zápase, střídá. Na jeho místo nastupuje na posledních pár minut Bodurov.

90
    Rozhodčí Collum nastavuje ještě pět minutek nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Bulhaři drží míč daleko od své branky a snaží se o zdržující kombinaci na soupeřově polovině.

90+2
    Nizozemsko už to zoufale zkouší dlouhými a vysokými nákopy. Obrana domácích pracuje precizně.

90+3
    Na hřišti leží dva hráči z řad domácích.

90+3
    Jedním z nich je i brankář, který je ošetřován. Spíše bych řekl, že jde od něho o taktické zdržování hry.

90+4
    Opět se hraje, Nizozemsko již pravděpodobně z tohoto zápasu žádné body nezíská.

90+5
    Zajímavá situace se nyní odehrála na hřišti. Robben vedl míč k bráně domácích a najednou se na hřišti objevil druhý míč. Rozhodčí hru nepřerušoval a nechal Robbena hrát a sledoval jestli se mu podaří dostat do nějaké příležitosti. Nakonec Robben ztrácí míč.

90+6

Je konec! Bulhaři nakonec dokázali ubránit své dvou brankové vedení. Nizozemci měli několik zajímavých příležitostí, avšak ani jednu z nich nedokázali přetavit v branku.

Nizozemsko se v tabulce propadlo na čtvrté místo, na třetí místo se posunul jeho dnešní soupeř. Na prvních dvou místech je Francie (zvítězila 3:1 nad Lucemburskem), na druhém místě je Švédsko, které zvítězilo 4:0 nad Běloruskem. Dolní tabulku skupiny A uzavírají předposlední Bělorusové a poslední Lucembursko.

Držení míče: 30 % : 70 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:10.

Zajímavou statistikou je to, že rozhodčí nebyl nucen dát v dnešním zápase ani jednu žlutou kartu.

S konstatováním, že v dalších zápasech v kvalifikaci o MS v Rusku 2018 budou hrát Nizozemci s Lucemburskem (9. 6.) a Bulharsko změří síly s Běloruskem (taktéž 9. června). Na shledanou. (22:48:21)