Sprint žen, 7,5 km, Oslo | Vítěz: M. Laukkanenová (FIN) (kon.) | | | Sprint mužů, 10 km, Oslo | Vítěz: J. T. Bø (NOR) (kon.) |
Týmový závod, Aspen | Vítěz: Švédsko (kon.) |
HS225, Vikersund | (zruš.) |
Žrebovanie štvrťfinále Ligy majstrov | (kon.) | | | Žrebovanie štvrťfinále Európskej ligy | (kon.) |
Sprinty mužů a žen, Québec City | Vítězové: A. Harvey (CAN) a S. Nilssonová (SWE) (kon.) |
koniec udalosti
Finále SP - sprinty mužů a žen, Québec City
Vítězové: A. Harvey (CAN) a S. Nilssonová (SWE)
Karel Jedlička
Konečné pořadí mužů:
1. Alex Harvey (CAN)
2. Finn Hågen Krogh (NOR)
3. Richard Jouve (FRA)
4. Simeon Hamilton (USA)
5. Sindre Bjørnestad Skar (NOR)
6. Lucas Chanavat (FRA)
7. Andrej Larkov (RUS)
8. Federico Pellegrino (ITA)
9. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
10. Jesse Cockney (CAN)
Konečné pořadí žen:
1. Stina Nilssonová (SWE)
2. Maiken Caspersen Fallová (NOR)
3. Hanna Falková (SWE)
4. Ida Ingemarsdotterová (SWE)
5. Nadine Fähndrichová (SUI)
6. Heidi Wengová (NOR)
7. Jessica Digginsová (USA)
8. Sandra Ringwaldová (GER)
9. Marit Bjørgenová (NOR)
10. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR)
Startovní listina mužů:
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Finn Hågen Krogh (NOR)
3. Lucas Chanavat (FRA)
4. Alex Harvey (CAN)
5. Federico Pellegrino (ITA)
6. Emil Iversen (NOR)
7. Baptiste Gros (FRA)
8. Teodor Peterson (SWE)
9. Andrew Young (GBR)
10. Richard Jouve (FRA)
11. Marcus Hellner (SWE)
12. Emil Jönsson (SWE)
13. Ristomatti Hakola (FIN)
14. Sindre Bjørnestad Skar (NOR)
15. Jovian Hediger (SUI)
16. Simeon Hamilton (USA)
17. Dario Cologna (SUI)
18. Andrej Larkov (RUS)
19. Pål Golberg (NOR)
20. Niklas Dyrhaug (NOR)
21. Andrew Musgrave (GBR)
22. Simen Hegstad Krüger (NOR)
23. Roman Furger (SUI)
24. Len Valjas (CAN)
25. Julien Locke (CAN)
26. Maciej Staręga (POL)
27. Maurice Manificat (FRA)
28. Jesse Cockney (CAN)
29. Viktor Thorn (SWE)
30. Bob Thompson (CAN)
Startovní listina žen:
1. Hanna Falková (SWE)
2. Maiken Caspersen Fallaová (NOR)
3. Marit Bjørgenová (NOR)
4. Stina Nilssonová (SWE)
5. Heidi Wengová (NOR)
6. Sadie Bjornsenová (USA)
7. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR)
8. Vesna Fabjanová (SLO)
9. Kathrine Rolsted Harsemová (NOR)
10. Sandra Ringwaldová (GER)
11. Jessica Digginsová (USA)
12. Ida Ingemarsdotter (SWE)
13. Katja Višnarová (SLO)
14. Ragnhild Hagová (NOR)
15. Anna Dyviková (SWE)
16. Laurien van der Graaffová (SUI)
17. Nadine Fähndrichová (SUI)
18. Sophie Caldwellová (USA)
19. Emilie Kristoffersenová (NOR)
20. Anamarija Lampičová (SLO)
21. Krista Pärmäkoskiová (FIN)
22. Kerttu Niskanenová (FIN)
23. Aino-Kaisa Saarinenová (FIN)
24. Ilaria Debertolisová (ITA)
25. Charlotte Kallová (SWE)
26. Julija Bělorukovová (RUS)
27. Rosie Brennanová (USA)
28. Nathalie von Siebenthalová (SUI)
29. Julia Kernová (USA)
30. Anne Kyllönenová (FIN)
Pořadí světového poháru ve sprintu mužů:
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Federico Pellegrino (ITA)
3. Sergej Ustjugov (RUS)
4. Sindre Bjørnestad Skar (NOR)
5. Finn Hågen Krogh (NOR)
...
84. Jan Bartoň (CZE)
Pořadí světového poháru ve sprintu žen:
1. Maiken Caspersen Fallaová (NOR)
2. Stina Nilssonová (SWE)
3. Hanna Falková (SWE)
4. Heidi Wengová (NOR)
5. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR)
1. Alex Harvey (CAN)
2. Finn Hågen Krogh (NOR)
3. Richard Jouve (FRA)
4. Simeon Hamilton (USA)
5. Sindre Bjørnestad Skar (NOR)
6. Lucas Chanavat (FRA)
7. Andrej Larkov (RUS)
8. Federico Pellegrino (ITA)
9. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
10. Jesse Cockney (CAN)
Konečné pořadí žen:
1. Stina Nilssonová (SWE)
2. Maiken Caspersen Fallová (NOR)
3. Hanna Falková (SWE)
4. Ida Ingemarsdotterová (SWE)
5. Nadine Fähndrichová (SUI)
6. Heidi Wengová (NOR)
7. Jessica Digginsová (USA)
8. Sandra Ringwaldová (GER)
9. Marit Bjørgenová (NOR)
10. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR)
Startovní listina mužů:
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Finn Hågen Krogh (NOR)
3. Lucas Chanavat (FRA)
4. Alex Harvey (CAN)
5. Federico Pellegrino (ITA)
6. Emil Iversen (NOR)
7. Baptiste Gros (FRA)
8. Teodor Peterson (SWE)
9. Andrew Young (GBR)
10. Richard Jouve (FRA)
11. Marcus Hellner (SWE)
12. Emil Jönsson (SWE)
13. Ristomatti Hakola (FIN)
14. Sindre Bjørnestad Skar (NOR)
15. Jovian Hediger (SUI)
16. Simeon Hamilton (USA)
17. Dario Cologna (SUI)
18. Andrej Larkov (RUS)
19. Pål Golberg (NOR)
20. Niklas Dyrhaug (NOR)
21. Andrew Musgrave (GBR)
22. Simen Hegstad Krüger (NOR)
23. Roman Furger (SUI)
24. Len Valjas (CAN)
25. Julien Locke (CAN)
26. Maciej Staręga (POL)
27. Maurice Manificat (FRA)
28. Jesse Cockney (CAN)
29. Viktor Thorn (SWE)
30. Bob Thompson (CAN)
Startovní listina žen:
1. Hanna Falková (SWE)
2. Maiken Caspersen Fallaová (NOR)
3. Marit Bjørgenová (NOR)
4. Stina Nilssonová (SWE)
5. Heidi Wengová (NOR)
6. Sadie Bjornsenová (USA)
7. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR)
8. Vesna Fabjanová (SLO)
9. Kathrine Rolsted Harsemová (NOR)
10. Sandra Ringwaldová (GER)
11. Jessica Digginsová (USA)
12. Ida Ingemarsdotter (SWE)
13. Katja Višnarová (SLO)
14. Ragnhild Hagová (NOR)
15. Anna Dyviková (SWE)
16. Laurien van der Graaffová (SUI)
17. Nadine Fähndrichová (SUI)
18. Sophie Caldwellová (USA)
19. Emilie Kristoffersenová (NOR)
20. Anamarija Lampičová (SLO)
21. Krista Pärmäkoskiová (FIN)
22. Kerttu Niskanenová (FIN)
23. Aino-Kaisa Saarinenová (FIN)
24. Ilaria Debertolisová (ITA)
25. Charlotte Kallová (SWE)
26. Julija Bělorukovová (RUS)
27. Rosie Brennanová (USA)
28. Nathalie von Siebenthalová (SUI)
29. Julia Kernová (USA)
30. Anne Kyllönenová (FIN)
Pořadí světového poháru ve sprintu mužů:
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Federico Pellegrino (ITA)
3. Sergej Ustjugov (RUS)
4. Sindre Bjørnestad Skar (NOR)
5. Finn Hågen Krogh (NOR)
...
84. Jan Bartoň (CZE)
Pořadí světového poháru ve sprintu žen:
1. Maiken Caspersen Fallaová (NOR)
2. Stina Nilssonová (SWE)
3. Hanna Falková (SWE)
4. Heidi Wengová (NOR)
5. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR)
1. Alex Harvey (CAN)
2. Finn Hågen Krogh (NOR)
3. Richard Jouve (FRA)
4. Simeon Hamilton (USA)
5. Sindre Bjørnestad Skar (NOR)
6. Lucas Chanavat (FRA)
7. Andrej Larkov (RUS)
8. Federico Pellegrino (ITA)
9. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
10. Jesse Cockney (CAN) (20:55:32)
Ve spurtu o bronz vítězí Jouve (FRA) +0,91 před Hamiltonem (USA) +0,98.
Pátý dojel Nor Skar +1,50 a Chanavat, který odtáhl na čele první půlku závodu, dojíždí poslední se ztrátou 1,72.
1. Stina Nilssonová (SWE)
2. Maiken Caspersen Fallová (NOR)
3. Hanna Falková (SWE)
4. Ida Ingemarsdotterová (SWE)
5. Nadine Fähndrichová (SUI)
6. Heidi Wengová (NOR)
7. Jessica Digginsová (USA)
8. Sandra Ringwaldová (GER)
9. Marit Bjørgenová (NOR)
10. Ingvild Flugstad Østbergová (NOR)
Stříbrná dojela Maiken Fallová (NOR) se ztrátou 0,42 vteřiny.
Bronz vybojovala se ztrátou 2,58 vteřiny další Švédka Hanna Falková a Švédsku patří i čtvrtá příčka zásluhou Ingemarsdotterové (+3,02). Švýcarka Fändrichová je pátá (+3,41) a smolařka Wengová bez hole dojíždí poslední po více než půl minutě (+32,36).
Vypadávají Larkov (RUS) +2,40 a Dyrhaug (NOR) +7,64, který už závěr vypustil.
1. Krogh (NOR) 2:47,15, 2. Chanavat (FRA) +0,07 postupují, 3. Pellegrino (ITA) +0,20 a 4. Klæbo (NOR) +0,34 budou čekat na výsledek druhého semifinále.
Vyřazeni jsou Cockney (CAN) +1,30 a Hakola (FIN) +1,68.
1. jízda – Cockney, Hakola, Pellegrino, Chanavat, Krogh, Klæbo.
2. jízda – Harvey, Skar, Jouve, Hamilton, Dyrhaug, Larkov.