Errani – Strýcová 1:2 (kon.) | Plíšková – Kasatkinová 2:0 (kon.)
Plíšková – Puigová 2:1 (kon.) | Suárezová-Navarrová – Siniaková 0:2 (kon.)
Darja Kasatkinová
Darja Kasatkinová (33)
0
0 3
cz Sobota 11.03.2017, 02:13WTA Indian Wells - BNP Paribas Open (tvrdý povrch) • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Dobrý den, vítám vás u textového přenosu z utkání 2. kola turnaje WTA Indiana Wells. Dnes proti sobě nastoupí Kristýna Plíšková a Dajra Kasatkinová.

Půjde o setkání čtyřiapadesáté hráčky světového žebříčku s pětatřicátou tenistkou. Darja Kasatkinová bude v souboji favoritkou.

Kristýna Plíšková prošla do druhého kola přes Mattekovou-Sandsovou, která byla držitelkou divoké karty. Darja Kasatkinová v prvním kole nehrála. Na to, jak by mělo podle předpokladů vyrovnané utkání dopadnout, si budeme muset počkat do sobotních 0:30.

0:0

15-0
    V první výměně zápasu vítězí Kristýna Plíšková.

15-15
    Je srovnáno, Kasatkinová vyrovnává a prozatím na chvíli odvrací hrozbu prvního brejku zápasu hned během úvodního gemu.

30-15
    Jenže Kristýna Plíšková předvádí dobrý return a vede 30:15.

40-15
    Vzápětí je navíc znovu úspěšná a směřuje za prvním brejkem! To by byl výtečný vstup do zápasu pro českou tenistku!

1:0
    Je tomu tak. První gem, první brejk. Hned první brejkbol byl proměněn a Kristýna Plíšková se ujímá vedení 1:0 na gemy.

15-0
    Teď bude pro Češku veledůležité získaný brejk potvrdit. Začala dobře 15:0.

30-0
    Toto vypadá na rychlý proces, Plíšková je na servisu velmi jistá.

40-0
    Doposud ani jednou nechybovala a směřuje za čistou hrou. Chybí poslední balónek.

2:0
    Je tomu tak, Kasatkinová nedokázala míček dostat přes síť a skóre už 2:0 pro Českou hráčku.

15-0
    Tohle je velmi dobrý nástup Češky, která vede 15:0 při druhém servisu Kasatkinové v utkání.

30-0
    Jistý return. Tím se prezentuje Kristýna Plíšková, prozatím je na kurtu vidět pouze jedna hráčka.

40-0
    Čtyřiapadesátá hráčka světového žebříčku směřuje za čistou hrou při podání soupeřky! Chybí jí jediný balónek, k dispozici má hned tři brejkboly.

40-15
    První z nich Darja Kasatkinová odvrací vyvedeným úderem k lajně.

40-30
    Druhý z nich dopadá stejně, tentokrát chybou české tenistky.

3:0
    Jenže Kristýna Plíšková už větší drama nepřipustila. Vede 3:0 a půjde na servis!

15-0
    Při pohledu na statistické okénko zjistíme, že se hraje pouhých sedm minut. Plíšková vede 3:0 a teď s přehledem přidává další přesný úder do sbírky.

15-15
    Kasatkinová jí vzápětí vystavuje stopku, zabrala její defenzivní hra a je srovnáno.

30-15
    Jenže dobře šlapající stroj se ne a ne zadrhnout. Jistota v ruce české hráčky je téměř neuvěřitelná.

40-15
    Galavečer pokračuje. Na servis je čtyřiadvacetiletá Češka připravena výborně.

4:0
    Kanár se pomalu začíná přibližovat. Dva brejky, dvě udržená podání jako by se nechumelilo.

15-0
    I když by měla být mladičká Kasatkinová, která je velkým příslibem ženského tenisu, favoritkou, Plíšková hraje výtečně. Dobrý pohyb ve spojení s přesnými a rychlými údery přináší další vedení.

15-15
    Je srovnáno. Kasatkinová si počkala na pravou chvíli a poté bezchybně "zabila" míč k lajně.

30-15
    Jenže Kristýna Plíšková nedbá na to, jestli má svůj servis nebo zrovna podává protihráčka. 30:15 pro Češku!

40-15
    Vítězství v pátém gemu se výrazně přibližuje, přijde nechvalně proslulý "kanár"?

40-30
    Kasatkinová se nevzdává, výrazně jí však teď pomohla chyba Kristýny Plíškové.

5:0
    5:0! Kristýna Plíšková bude podávat na vítězství v prvním setu!

15-0
    Zdá se, že Kasatkinová už první set vzdala. Její pohyb není zdaleka tak výrazný jako na začátku zápasu.

30-0
    Kristýna Plíšková vzápětí přidává v další, pro dnešní zápas typické, krátké výměně bod a stačí jí už jen dva balónky.

40-0
    Jeden z nich přichází o několik okamžiků později po bezchybném podání, máme tu setbol.

6:0
    Hned první je navíc proměněn. Jasná záležitost, 6:0 a Plíšková vede 1:0.

0:0
    První set trval přesně osmnáct minut a nabídl jednoznačnou podívanou. Česká tenistka dominovala a s přehledem získala převahu. Zajímavé je podívat se na to, kolik bodů vlastně Kasatkinová uhrála. Bylo jich přesně šest, což je pramálo k nějakému dramatu. Uvidíme, zdali se herní obraz změní.

0-15
    První bod míří na Kasatkinovou, tentokrát své podání zvládla dobře.

15-15
    Jenže o chvíli později jí přilétl za síť rychlý return – 15:15.

30-15
    Plíšková obrací vývoj prvního gemu a vede. Na její údery, radost pohledět.

40-15
    Zdá se, že druhý set pokračuje v zajetých kolejích, Plíškové chybí bod.

40-30
    Kasatkinová dramatizuje při vlastním podání koncovku gemu. Zvládne se dotáhnout na českou tenistku?

40-40
    Ano, dva brejboly nebyly využity. Máme tu první shodu během zápasu.

40-A
    Devatenáctiletá Ruska navíc obrací vývoj a od prvního bodu v zápase jí chybí jediný míček.

40-40
    Kristýna Plíšková dobrým returnem odvrací výhru Kasatkinové v prvním gemu.

40-A
    Jenže Ruska zlepšila oproti koncovce druhého setu jak servis, tak pohyb na kurtu a znovu má výhodu.

0:1
    Tu navíc stvrzuje a ujímá se vedení ve druhém setu.

0-15
    Nyní se navíc osmělila a vůbec poprvé v zápase při servisu Kristýny Plíškové vede.

0-30
    No tak zase tak jednoznačná záležitost to zřejmě nebude, Kasatkinová se pere o každý balónek, což přináší ovoce.

15-30
    Česká tenistka se snaží kontrovat, 15:30.

15-40
    Kasatkinová znovu díky trpělivosti při poměrně dlouhé výměně odskakuje a má k dispozici dva brejboly.

30-40
    Kristýna Plíšková nechce dovolit ztrátu podání a snižuje. Ruska má však stále výhodu vedení.

40-40
    Ne však na příliš dlouho. I v druhém gemu přichází shoda.

A-40
    Výborný úder Plíškové na zadní čáru, výhoda pro Češku. Ta si teď bude moci podržet servis a dokonat obrat z nepříznivého stavu 15:40.

40-40
    Ruska odvrací, velmi zajímavý gem. Jak dopadne?

A-40
    Plíšková zarputile bojuje a znovu je u výhody. Promění ji tentokrát?

1:1
    Ano, je vyrovnáno. Obě tenistky si udržely svoje servisy. Druhý set už v tuto chvíli trvá téměř stejně dlouho jako ten první.

0-15
    Kasatkinová zlepšila viditelně svou hru a při servisu je mnohem jistější.

15-15
    Jenže na Kristýnu Plíškovou to tak úplně zatím ještě nevychází. Zkušenější z hráček srovnává. Výměny jsou oproti předchozímu průběhu o mnoho delší, tak uvidíme, jestli hra bude pokračovat ve stejném tempu.

30-15
    Kasatkinová nezvládla volej a trefuje pouze síť. Vedení pro českou tenistku.

40-15
    Ta má navíc k dispozici vzápětí brejkbol a může udělat jeden z hlavních kroků za celkovým vítězstvím.

2:1
    To se jí také daří. 2:1 pro Plíškovou, její hlavní úkol bude po krátké pauze udržet servis.

15-0
    První servis zafungoval na výbornou.

30-0
    Po krátké výměně slaví opět Kristýna Plíšková, tentokrát si pro úspěch musel sběhnout až k síti.

30-15
    Kasatkinová přišla k bodu díky chybě české tenistky a snižuje na 30:15.

40-15
    Nicméně Kristýna Plíšková znovu odskakuje a zdá se, že si výhru ve čtvrtém gemu pohlídá.

40-30
    Ruská hráčka se nevzdává. Ví, že každé zaváhání jí nyní může hodně uškodit.

3:1
    Čtyřiapadesátá hráčka žebříčku vítězí i ve čtvrtém gemu a vede 3:1!

0-15
    První podání Kasatkinové bylo bezchybné.

15-15
    To se však rozhodně nedá říct o tom druhém, je srovnáno.

15-30
    Ruská tenistka bojuje v dost možná rozhodujícím gemu a bytí a nebytí. Prozatím úspěšně.

15-40
    Pevnou ruku potvrzuje i při následujícím úderu a snížení stavu má na dosah.

30-40
    Return české tenistky byl však lepší než úder Kasatkinové – 30:40.

40-40
    Je srovnáno! Máme tu opět shodu, kdo bude úspěšnější?

40-A
    Lépe vykročila Kasatkinová, ale již dnes několikrát ukázalo, zatím to nic neznamená. Ještě jí stále chybí jeden kvalitní úder.

3:2
    Ten tentokrát provedla bez sebemenšího zaváhání k lajně, udržela si tak servis a i ve hře.

3:2
    Následuje krátká přestávka.

15-0
    Česká hráčka prozatím bezchybná 15:0.

15-15
    Kasatkinová jí ale dělá čím dál tím větší potíže. Uvidíme, jak koncovka druhého setu ještě dopadne.

30-15
    Tentokrát servis Plíškové zafungoval dobře, Kasatkinová míček poslala pouze mimo vymezené území.

30-30
    Zanedlouho přichází chyba české tenistky. Je srovnáno.

40-30
    Kristýna Plíšková se blíží k zisku čtvrtého bodu, který by ji výrazně přiblížil k celkovému triumfu. Stále ale potřebuje jeden balónek.

4:2
    Darja Kasatkinová už nedokázala odpovědět a Kristýně Plíškové stačí dva vítězné gemy k vytouženému postupu.

0-15
    Ruska začala svůj servis více než dobře. Prudké podání nestihla Plíšková odvrátit tam, kam by potřebovala.

15-15
    15:15. V tento okamžik se čas druhého setu překlopil přes dvojnásobek celého prvního.

30-15
    Výborná pohyb Kristýny Plíškové a vedení 30:15. Tohle pro českou tenistku vypadá nadmíru dobře.

40-15
    A co teprve nyní. Jeden míček chybí k druhému brejku během druhého setu.

40-30
    První brejkbol Kasatkinová odvrací. Zvládla lépe velmi dlouhou výměnu.

40-40
    A je srovnáno. Tak na zvraty v dosavadním průběhu rozhodně nouze není.

40-A
    Devatenáctiletá tenistka navíc obrací nepříznivý vývoj a má výhodu.

4:3
    Tu proměňuje a tuhý boj pokračuje. Prozatím jsme viděli ve druhém setu pouze jeden brejk.

4:3
    Opět budeme svědky krátké přestávky.

0-15
    Kasatkinová má aktuálně více ze hry. Při podání Plíškové vede!

0-30
    Svůj předchozí bod navíc podtrhuje dalším vyvedeným úderem 0:30.

15-30
    Kristýna Plíšková se nevzdává, tentokrát byl její servis suverénní, mladičká soupeřka svůj return poslala pouze do sítě.

30-30
    Je srovnáno. To je velká bojovost česká tenistky. Zvládne dokonat obrat a udržet si podání?

30-40
    Ruska tentokrát úspěšnější a má k dispozici brejkbol.

40-40
    Opět je srovnáno. Shoda. Tentokrát díky rychlejším nohám Kristýny Plíškové. Druhý set je nadmíru vyrovnaný, rozhodují maličkosti.

A-40
    Výhoda pro Plíškovou. Ta si může udržet podání. Druhý set se aktuálně hraje již dvaačtyřicet minut.

40-40
    Velká bitva. Ruská hráčka kvalitním returnem vrací na světelnou tabuli nerozhodný stav.

A-40
    Znovu je tu výhoda pro Kristýnu Plíškovou. Zužitkuje ji tentokrát?

5:3
    Ano! 5:3 pro Kristýnu Plíškovou, té chybí k celkovému vítězství pouze jeden gem, podávat ale bude Kasatkinová.

15-0
    Skvělý return! 15:0! Vítězství české tenistky se začíná přibližovat.

30-0
    Ruská tenistka je výsledkem předchozího gemu viditelně rozhozená. Plíšková vede už 30:0.

40-0
    Jediný míček dělí Kristýnu Plíškovou od vítězství ve druhém setu, zápase i postupu!

6:3
    Čistá hra při podání soupeřky! První brejkbol i mečbol proměněn. Je konec!

Konec zápasu

Ve druhém setu to byla poměrně velká bitva, ale i tu Kristýna Plíšková zvládla a připisuje si vítězství 2:0 nad papírovou favoritkou Darjou Kasatkinovou. Důležitý faktor hrál výborný vstup do duelu v podání české tenistky, první set byl odehraný za pouhých osmnáct minut, přičemž Ruska vybojovala pouze šest míčů. Druhý set už byla jiná pohádka, Kasatkinová Plíškovou poměrně hodně potrápila, ale nakonec se raduje z výhry čtyřiapadesátá hráčka světového žebříčku.

A kdo bude čekat Kristýnu Plíškovou ve třetím kole? Slovenská tenistka Dominika Cibulkova, která porazila Lotyšku Jelenu Ostapenkovou 2:1.

Ode mě je to již pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a krásný zbytek noci. (03:23:19)