Lipt. Mikuláš – B. Bystrica 2:4 (kon.) | Martin – Žilina 0:0 (zruš.) | Zvolen – Nitra 2:3 (po pr.)
Trenčín – Košice 3:0 (kon.) | Nové Zámky – Poprad 4:1 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
2:5 (1:1, 0:3, 1:1) Stav série: 0:4
Rytíři Kladno
cz Piatok 03.03.2017, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov • Play-off Chance ligy (CZ) • Štvrťfinále

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion: Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika;
    souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š., 14° 00′ 47″ v. d.;
    kapacita: 6 500 míst.

Příjemný páteční podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky čtvrtého zápasu čtvrtfinálové série play-off WSM Ligy. HC Slovan Ústí nad Labem hostí tým Rytíři Kladno.

Letošní bilance obou týmů v základní části:

HC Slovan Ústí nad Labem:

17 výher, 9 výher po základní hrací době, 8 proher po základní hrací době, 18 porážek; skóre 147:162, 77 bodů, v tabulce 6. místo.

Rytíři Kladno:
    27 výher, 8 výher po základní hrací době, 4 prohry po základní hrací době, 13 porážek; skóre 156:112, 101 bod, v tabulce 3. místo.

Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

25 zápasů: 6 výher, 4 výhry po základní hrací době, 0 remíz, 2 prohry po základní hrací době, 13 porážek, skóre 63:96.

Nejčetnějším výsledkem v historii je prohra Slovanu 2:6 (3x).

Favoritem dnešního střetnutí je podle sázkových kanceláří celek Rytíři Kladno.

Úvodní čtvrtfinálová střetnutí play-off:

26. 2. 2017, 1. utkání:
    Rytíři Kladno – HC Slovan Ústí nad Labem

3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
    Branky a nahrávky: 12. Pekr (J. Strnad, R. Přikryl), 27. P. Hořava (R. Přikryl), 56. Machač (P. Ton, David Růžička) – 40. M. Vágner (Vrdlovec, Dalecký).
    Rozhodčí: Valenta, Jílek – Jindra, Kreuzer.
    Vyloučení: 5:4.
    Využití: 1:0.
    Diváci: 4 003.
    Střely na branku: 35:28 (14:11, 12:7, 9:10).
    Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
    Stav série: 1:0 na zápasy.

27. 2. 2017, 2. utkání:

6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
    Branky a nahrávky: 1. Jánský (Burger, Zelingr), 5. J. Kloz (Burger, D. Tůma), 30. Pekr (David Růžička), 34. Jánský (J. Strnad), 43. Jánský (Burger), 57. P. Ton (R. Přikryl, J. Strnad) – 37. Kasík (Bernad, Roubík), 52. Moučka (Dalecký).
    Rozhodčí: Kubičík, Kašík – Barteček, Ganger.
    Vyloučení: 8:9, navíc Z. Doležal (UNL) 10 min. OT + OK [NESP].
    Využití: 1:1.
    V oslabení: 0:1.
    Diváci: 3 368.
    Střely na branku: 36:27 (17:12, 13:6, 6:9).
    Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2.
    Stav série: 2:0 na zápasy.

2. 3. 2017, 3. utkání:
    HC Slovan Ústí nad Labem – Rytíři Kladno

1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
    Branky a nahrávky: 46. Vrdlovec (Moučka) – 7. P. Ton (Tenkrát), 33. D. Tůma, 47. Jánský (R. Přikryl, J. Strnad), 59. Burger (J. Kloz, P. Hořava).
    Rozhodčí: Luczków, Valenta – Maštalíř, T. Svoboda.
    Delegát: Bolina.
    Vyloučení: 4:5, navíc Kasík (UNL) 10 min. OT [NESP].
    Bez využití.
    Diváci: 2 602.
    Střely na branku: 31:34 (4:12, 12:10, 15:12).
    Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
    Zakázaná uvolnění: 2:2.
    Ofsajdy: 2:4.
    Vyhraná vhazování: 25:33 (8:13, 8:12, 9:8).
    Nejlepší hráči: Daniel Vrdlovec – Lukáš Cikánek.

12 trestných minut na zápas

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Vl. Brož, Kasík (A), Husák, M. Vágner (C), M. Zdvořáček, Přindiš, D. Málek – Z. Doležal, Roubík (A), D. Merta – Dalecký, Vrdlovec, Moučka – Gengel, Moskal, Mical – Macek, Komárek, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Rytíři Kladno: Hanuljak (Cikánek) – P. Hořava (A), J. Drtina, David Růžička, Repe, Ptáček (A), Ulrych, Kehar – D. Tůma, Burger (C), J. Kloz – Jánský, R. Přikryl, J. Strnad – P. Ton, Machač, Tenkrát – Gratton, Kubík, Pekr Trenéři: Pavel Patera, František Kaberle, Jiří Kopecký.

Rozhodčí: Zubzanda, Grech – Hejl, Podrazil.

Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí:
    Tomáš Zubzanda, Martin Grech.
    Čároví rozhodčí: Aleš Hejl, Lukáš Podrazil.

V brankovišti týmů na začátku stanou:

Jakub Soukup (v letošním play-off 2 zápasy; 0 výher; 6 inkasovaných gólů; 0 shut-outů; úspěšnost zákroků 91,18 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 3; 0 asistencí; 0 trestných minut).

Miroslav Hanuljak (v letošním play-off 1 zápas; 1 výhra; 2 inkasované góly; 0 shut-outů; úspěšnost zákroků 92,59 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 2; 0 asistencí; 0 trestných minut).

V repríze loňského čtvrtfinále play-off Slovan prohrává 0:3 na zápasy. Žlutomodří v minulosti dokázali v minulosti, že se nevzdávají, když v duelu 34. kola WSM Ligy sezóny 2015/2016 otočili nepříznivý stav z 0:4 na 6:5, navíc favorizované Kladno loni v play-off vyřadili. V současnosti by si na obrat série vsadil jen opravdový fanoušek, i když nic není nemožné. Ústí nad Labem dnes nedodrží tradici střídání gólmanů, a tak brankoviště domácích bude hájit od úvodní minuty Jakub Soukup.
    Kladno, jakožto favorit série, v domácím prostředí nezaváhalo a Severočechy porazilo 3:1 a 6:2. Také ze třetího utkání vyšlo vítězně Kladno, které zvítězilo poměrem 4:1. Zvýšenou pozornost by domácí defenziva měla dát na Petera Jánského (ve druhém zápase série hattrick), Jakuba Strnada a Romana Přikryla, kteří za tři utkání nastřádali čtyři kanadské body. Kladno i nadále pokračuje ve střídání brankářů po každém střetnutí, dnes důvěru trenéra Pavla Patery dostal Miroslav Hanuljak.

Domácí nastupují v dresech modrožlutých, hosté volí bílomodrou kombinaci dresů.

00:01

00:01
    Úvodní buly ovládl Jaroslav Roubík.

00:51
    Kladno se usadilo v útočné třetině, Soukup zatím bez práce.

01:13
    Ulrych od hranice ofenzivního pásma minul.

02:01
    Dělovku Pekra zblokoval Vágner, jenž zůstal ležet na hrací ploše.

02:01
    Za pomoci Vladimíra Brože odjíždí Martin Vágner na střídačku po svých.

02:42
    Početní výhoda pro hosty. Zdeněk Doležal (UNL) inkasoval menší trest za hákování.

Celkem TM v letošním play-off: 36.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:0.

03:45
    Petr Ton ze středu zamířil nad.

04:14
    Z velkého přesilovkového tlaku Rytíři zatím netěží, Růžička ani Tenkrát zblízka proti Soukupovi neuspěli.

04:42

05:11
    Pokus Strnada z pravé strany byl pro domácího brankáře lehké sousto.

05:36
    V početní převaze si zahrají i hokejisté Slovanu. Adam Kubík (KLA) si musí odsedět menší trest za hákování.

Celkem TM v letošním play-off: 2.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:1.

06:26
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Využitá přesilovka! DANIEL VRDLOVEC (2+1) využil nepřehledné situace před Miroslav Hanuljakem a poskakující kotouč uklidil za záda kladenského hájce svatyně. Bez asistence.

07:23
    Matěj Pekr ujel ústecké obraně, ze samostatného úniku ale na Jakuba Soukupa nevyzrál.

07:40
    První zakázané uvolnění Slovanu.

08:35
    Po přihrávce Merty nevystřelil Doležal podle svých představ.

09:23
    Roubík hledal na pravé straně Doležala, který ani tentokrát neohrozil branku Hanuljaka.

09:41
    Druhá přesilovka ve prospěch Rytířů. Jan Dalecký (UNL) potrestán menším trestem za hákování.

Vyloučení celkem v zápase: 2:1.

09:55
    Jakub Soukup se prezentoval efektivním semaforem proti střele Františka Ptáčka.

10:26
    Gengel vyhazuje puk k brance soupeře.

11:18
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Využitá přesilovka! Jan Kloz (1+2) nabídl zpoza branky do předbrankového prostoru touš JIŘÍMU BURGEROVI (2+2), který prostřelil Jakuba Soukupa. Asistence: Jan Kloz (1+2).

12:09
    Také Kladno vyhazuje na první icing.

Změněn autor první domácí branky po hlášení hlasatelem.

12:47
    Postavení mimo hru Slovanu.

13:08
    Kladno se bude podruhé bránit v oslabení. Petr Tenkrát (KLA) vyfasoval dvouminutový trest za sekání.

Vyloučení celkem v zápase: 2:2.

14:23
    Na Zdeňka Doležala zívala zcela odkrytá branka, pravé křídlo první formace Ústí nad Labem vysněný cíl minulo.

15:08

15:16
    Moučka ze středu prověřil pozornost gólmana Kladna.

15:50
    David Tůma z prostoru mezi kruhy přestřelil.

16:58
    Jánský si v útočném pásmu vyměnil kotouč s Tenkrátem, druhého jmenovaného vychytal maskovaný muž Ústí nad Labem.

17:49
    Chybná rozehrávka Severočechů málem znamenala obrat skóre! Adam Kubík přihrál v přečíslení dva na nikoho k opačné tyči Matěji Pekrovi, který netrefil puk ideálně. Přízemní provizorní střelu zneškodnil Jakub Soukup.

18:45
    Kladno pokračuje v tlaku.

19:28
    Burgerova rána zblokována.

19:36
    Roubíkova jedovka z protitútoku z levé strany končí v lapačce Hanuljaka.

Vyhraná vhazování: 12:11.

Další třetina začne přibližně v 18:49 hod.

Úvodní dvacetiminutovka byla plná brankových příležitostí, oběma celkům se ale podařilo prosadit výhradně v početní převaze. Skóre otevřel v sedmé minutě Daniel Vrdlovec, o necelých pět minut později stanovil vyrovnaný stav Jiří Burger. Do šaten tak odchází obě mužstva za stavu 1:1.

Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

Jakub Soukup
    – 14;
    Miroslav Hanuljak – 9.

20:01

20:01
    Na zahajovacím vhazování druhé části úspěšnější Jaroslav Roubík.

20:38
    Petr Hořava se zmohl pouze na nahození puku za domácí branku.

21:03
    Druhý icing Rytířů.

22:13
    Patrik Machač bekhendovým blafákem z menšího brejku neuspěl, Jakub Soukup svým levým betonem puk vyrazil.

23:26
    Čárový rozhoddčí brzdí ofenzivní akci Slovanu, pískáno je postavení mimo hru domácích.

23:48
    Roubík z pravého kruhu neprostřelil Hanuljaka.

23:58
    Vágner v předbrankovém prostoru hledal Moučku, který z bezprostřední blízkosti trefil ležícího brankáře hostů.

25:16
    Daleckého otočku zpoza branky si Hanuljak pohlídal.

26:05
    Přesilovka pro domácí. Jurij Repe (KLA) míří za katr na dvě minuty za držení protihráče.

Vyloučení celkem v zápase: 2:3.

26:55
    Kladno napadá rozehrávku Ústí nad Labem a nepouští soupeře do obranného pásma.

27:30
    Gól v oslabení! ROMAN PŘIKRYL (1+4) prošel obranou Slovanu jako nůž máslem a následnou kličkou nalezl recept i na Jakuba Soukupa. Bez asistence.

28:55
    Rytíři kontrolují hru a kombinují u domácí branky.

29:28
    Slovan se osvobozuje za cenu druhého zakázaného uvolnění.

30:18
    Šťastný gól hostů, který si nechtěně stojící Jakub Soukup v brankovišti ztečoval do vlastní sítě. PETER JÁNSKÝ (5+0) spíše pouze nahazoval kotouč z nulového úhlu do předbrankového prostoru, když sám netušil, že se letos již popáté v play-off trefil do černého. Asistence: Roman Přikryl (1+5; dnes 1+1), David Růžička (0+4).

30:55
    Ústí nad Labem se bude muset bránit ve čtyřech. Patrik Husák (UNL) si ve středním pásmu počínal proti pravidlům, a tak mu náleží menší trest za držení hole.

Celkem TM v letošním play-off: 8.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:3.

31:40
    Kladno se nikam nežene a vyčkává s kotoučem na čepelích.

32:55

33:24
    Ofsajd Severočechů.

34:03
    Gratton od levého mantinelu přízemním pokusem ozkoušel reflexy Soukupa.

34:33
    Do postavení mimo hru se dostalo také Kladno.

36:00
    Po dlouhém hraní s pukem vyhazují Rytíři na icing.

36:07
    Kladenští hráči nevystřídají ani nyní, neboť se provinili dalším zakázaným uvolněním.

36:54
    Roman Přikryl zahlédl nikým nehlídaného JAKUBA STRNADA (1+4), který překonal domácího gólmana mezi betony. Asistence: Roman Přikryl (1+6; dnes 1+2), Peter Jánský (5+1; dnes 1+1).

37:48
    Slovan se bude muset opět bránit s pouhými čtyřmi hráči. Petr Přindiš (UNL) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry – sevření puku.

Vyloučení celkem v zápase: 4:3.

38:58
    Domácím se podařilo vyhodit.

39:43
    Tenkrát si vybruslil z pravé strany na střed, Soukup připraven.

Vyhraná vhazování: 12:11, 16:15.

Další třetina začne přibližně v 19:42 hod.

Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

– 11;
    Miroslav Hanuljak – 7.

Ani ve druhé části nebyla nouze o šance. Co se ale gólů týče, skórovat se podařilo pouze Kladnu. V minutě dvacáté osmé se o obrat stavu zasloužil v oslabení Roman Přikryl, za necelé tři minuty navýšil vedení hostů Peter Jánský. Na současných 1:4 z pohledu domácích upravil skóre v sedmatřicáté minutě Jakub Strnad.

40:01

40:01
    Na zahajovacím vhazování třetí části zvítězil Jiří Burger.

40:01
    V brankovišti domácích došlo ke změně, Jakuba Soukupa vystřídal Martin Volke.

40:48
    Páté zakázané uvolnění Kladna.

41:32
    Dalecký z dálky pokusil střelecké štěstí, Hanuljak pozorný.

42:03
    Gengel z prostoru mezi kruhy nemířil přesně.

42:55
    Icing Ústí nad Labem.

43:01
    Dnes již čtvrté zakázané uvolnění domácích.

44:21
    Opět po menší odmlce icing svěřenců Miroslava Macha a Tomáše Mareše.

45:06
    Dalecký střílel přes bránícího Ptáčka, Hanuljak se zpomalenou střelou neměl potíže.

Dnešní utkání sledují 2 173 diváci.

45:48
    Slovan se nevzdává a napadá aktivně rozehrávku Kladna. Rytíři svého soka k ničemu zatím nepustili.

46:41
    Martin Volke v obranném rohu nezvládl rozehrání podle svých představ, čehož využil Matěj Pekr (2+1), jenž nabídl ADAMU KUBÍKOVI (1+0) touš před zcela prázdnou branku. Druhý jmenovaný se do prázdné svatyně nemýlil. Asistence: Matěj Pekr (2+1).

47:28
    Za faul Zdeňka Doležala (UNL), který se provinil podražením, nařízeno trestné střílení ve prospěch Kladna.

Vyloučení celkem v zápase: 4:3, navíc Z. Doležal (UNL) TS [PODR].

47:28
    Jiří Burger volil z nájezdu střelu, kterou Martin Volke chytil.

49:25
    Pokus Kasíka od útočné modré čáry vyrazil Hanuljak nad.

49:37
    Ofsajd Ústí nad Labem.

50:24
    Kasík od pravého mantinelu nedonutil Hanuljaka zasahovat.

50:53
    Martin Volke napravil svou chybu, když zneškodnil samostatný únik Petera Jánského.

50:53
    Peter Jánský (KLA) to přehnal s důrazem k Martinu Volkemu, a tak musí navštívit na dvě minuty za sekání trestnou lavici.

Vyloučení celkem v zápase: 4:4, navíc Z. Doležal (UNL) TS [PODR].

52:12
    Další zaváhání ústecké defenzivy musel hasit domácí gólman, když si na Martinu Volkemu vylámal zuby Jakub Strnad.

52:30
    Rytíři se budou bránit ve třech. Petr Ulrych (KLA) potrestán dvouminutovým trestem za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Celkem TM v letošním play-off: 6.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:5, navíc Z. Doležal (UNL) TS [PODR].

52:51
    Kladnu se podařilo vyhodit puk do střední třetiny.

52:53
    Hosté ve čtyřech.

54:07
    Přikryl pokoušel nepřesnou střelu přes Vágnera.

54:30

55:31
    Martin Mical (0+1) přihrál ze středu na levou stranu PATRIKU MOSKALOVI (1+0), který nalezl mezírku u opačné tyče. Asistence: Martin Mical (0+1), Ladislav Gengel (0+1).

56:05
    Jedna z posledních šancí pro Slovan. Matěj Pekr (KLA) si musí jít odkroutit menší trest za hákování.

Celkem TM v letošním play-off: 4.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:6, navíc Z. Doležal (UNL) TS [PODR].

57:02
    Brožovu přízemní střelu si Hanuljak pohlídal.

57:52
    Podruhé dnes zkrácená dvojnásobná přesilovka Ústí nad Labem. Jakub Strnad (KLA) vyloučen na dvě minuty za sekání.

elkem TM v letošním play-off: 2.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:7, navíc Z. Doležal (UNL) TS [PODR].

58:05
    Rytíři se čtyřmi hráči.

58:44
    Kasík drží puk za vlastní brankou.

59:00
    V dobré střelecké pozici se octl Merta, z bezprostřední blízkosti ale tečoval puk mimo.

59:35
    Domácí fanoušci se loučí s ústeckými hráči s potleskem ve stoje. Již zřejmě nikdo nevěří v odvrat konce letošního ročníku.

59:52

Nejlepší hráči:

Zdeněk Doležal (0+0)
    Rytíři Kladno: Miroslav Hanuljak

Pozápasové statistiky:

Branky a nahrávky:
    7. Vrdlovec, 56. Moskal (Mical, Gengel) – 12. Burger (J. Kloz), 28. R. Přikryl, 31. Jánský (R. Přikryl, David Růžička), 37. J. Strnad (R. Přikryl, Jánský), 47. Kubík (Pekr).
    Vyloučení: 4:7, navíc Z. Doležal (UNL) TS [PODR].
    Diváci: 2 173.
    Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5.
    Zakázaná uvolnění: 5:5.
    Ofsajdy: 4:1.
    Vyhraná vhazování: 40:38 (12:11, 16:15, 12:12).
    Nejlepší hráči: Zdeněk Doležal – Miroslav Hanuljak.
    Konečný stav série: 0:4 na zápasy.

Ústí nad Labem – Ve čtvrtém utkání čtvrtfinále play-off se do vedení dostal jako první Slovan, když v sedmé minutě otevřel skóre v přesilové hře Daniel Vrdlovec. Kladnu se podařilo před přestávkou rovněž v početní převaze srovnat, ve druhé části dokonce v oslabení stav otočit ve svůj prospěch. Po druhé dvacetiminutovce, kterou hokejisté Ústí nad Labem prohráli poměrem 0:3, vystřídal Miroslav Mach Jakuba Soukupa. Ani Martin Volke nezabránil páté trefě Rytířů, zneškodnil však trestné střílení Jiřího Burgera. V padesáté šesté minutě vykřesal poslední jiskru naděje Martin Mical, zbytek střetnutí si ale Kladno zkušeně pohlídalo. Za stavu 0:4 na zápasy pro hokejisty ze severu Čech série končí.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:33:15)

Zdeněk Kamínek ml.

Góly a asistencie: 7. Vrdlovec, 56. Moskal (Mical, Gengel) – 12. Burger (J. Kloz), 28. R. Přikryl, 31. Jánský (R. Přikryl, David Růžička), 37. J. Strnad (R. Přikryl, Jánský), 47. Kubík (Pekr)

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (41. Volke) – Vl. Brož, Kasík (A), Husák, M. Vágner (C), M. Zdvořáček, Přindiš, D. Málek – Z. Doležal, Roubík (A), D. Merta – Dalecký, Vrdlovec, Moučka – Gengel, Moskal, Mical – Macek, Komárek, Navarra.
    Rytíři Kladno: Hanuljak (Cikánek) – P. Hořava (A), J. Drtina, David Růžička, Repe, Ptáček (A), Ulrych, Kehar – D. Tůma, Burger (C), J. Kloz – Jánský, R. Přikryl, J. Strnad – P. Ton, Machač, Tenkrát – Gratton, Kubík, Pekr.

Rozhodca: Zubzanda, Grech – Hejl, Podrazil

Diváci: 2 173