NJ Devils – Montreal 3:4 (po pr.) | Tampa Bay – Ottawa 5:1 (kon.) | Minnesota – LA Kings 5:4 (po pr.)
New Jersey Devils
3:4 (1:0, 0:0, 2:3 - 0:1)
Montreal Canadiens
cz Utorok 28.02.2017, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Devils se hodně nedaří a letos tak na playoff opět nejspíše nedosáhnou. Vyhráli pouze 25 utkání a 36 jich prohráli při negativním skóre 142:176.

A ani v posledních utkáních to není žádná sláva. Prohráli hned čtyři. Proti Ottawě, Islanders, znova Ottawě a naposledy proti Rangers. Vyhrát dokázali jen jednou a to doma proti Ostrovanům.

Nejlepším hráčem je Taylor Hall, který by však potřeboval větší podporu od spoluhráčů. Například od Michaela Cammalleriho, kterému se absolutně nedaří.

To Montreal je na tom daleko lépe. A to i přes to, že ani jim se v posledních utkáních zrovna dvakrát nedaří. Letos ovšem vyhráli 33 utkání a 29 prohráli při kladném skóre 172:160. To je řadí na první místo v Atlantické divizi a playoff už je blízko.

Pokud na něj však bude Montreal chtít dosáhnout, bude se muset zlepšit. Z posledních jedenácti utkání vyhráli pouhé tři a to ještě až po základní části. Canadiens tak procházejí krizí a nechávají ostatní týmy se na ně dotáhnout.

Proti Devils však bude ideální čas k tomu, aby se chytili. Pomoci by měl hlavně Max Pacioretty, který je s 53 body nejlépe bodovaným hráčem týmu. Až s odstupem 11 bodů je za ním Alexander Radulov.

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Lovejoy, Merrill, Santini, J. Moore, Severson – Hall, Zajac, Palmieri – Blandisi, Henrique, B. Bennett – Cammalleri, Josefson, Noesen – Wood, Coleman, Smith-Pelly.

Montreal Canadiens: Montoya (Price) – Markov, S. Weber, Jemelin, Petry, Beaulieu, Nestěrov – Pacioretty, Danault, Radulov – Lehkonen, Galchenyuk, Gallagher – Byron, Plekanec, A. Shaw – Andrighetto, Desharnais, T. Mitchell.

Rozhodčí: Rehman, Lee – Mills, Devorski.

00:01

00:29
    Do úvodního útoku se vydali Devils, ale jejich snažení skončilo nepřesnou kombinací v útočné třetině.

01:09
    Stejně ovšem dopadl i útok hostů, kteří se špatnou přihrávkou přesunuli až k Montoyovi. O puk však nepřišli.

01:26
    To se změnilo až nyní, kdy Henrique vybojoval puk, o ten ale v zápětí přišel a Gallagher vyslal první bránu na bránu, jež Schneider udržel ve své výstroji.

01:51
    Noesenovo posunutí puku do útočného pásma se nepovedlo, Montreal tak opět vyráží na útočnou steč.

02:20
    Jemelin poslal nahození na Schneidera, jenž brankář srazil do rohu, kde se o něj bojuje.

02:55
    Domácí byli úspěšnější, ale ani tento útok se jim nepovedl. Canadiens zatím dobře brání modrou čáru a soupeře k ničemu nepouštějí.

03:16
    Jejich rozehrávka se jim avšak nepovedla a je z toho pouze zakázané uvolnění.

03:47
    Palmieri pálil od modré, ale nepřesně. Následný protiútok skončil ofsajdem Paciorettyho. Hra je tak znova přerušena.

04:17
    Lovejoy vybojoval za vlastní bránou puk, ale nepodařilo se mu jej vyhodit. Na modré jej totiž zachytil Plekanec a okamžitě jej posílá do skrumáže před bránu.

04:40
    Beaulieu se nakonec dostal ke střele od modré, ale ta byla zastavena pozorným Schneiderem. Bude se vhazovat po jeho levici.

04:59
    Nahazování puku do třetiny Canadiens zatím úspěch neslaví. Ti se tak lehce dostávají k puku a opět pospíchají do útoku.

05:38
    Nepřesná rozehrávka Ďáblů rezultuje v zakázané uvolnění.

05:58
    Dokázali se však ubránit a nyní mohou vyrazit do protiútoku. Podaří se jim něco vymyslet?

06:22
    Nepodaří, Smith-Pelly už byl unavený a tak pouze poslal puk za bránu Ala Montoyi. Canadiens mohou znova útočit.

06:53
    Podařilo se jim sice udělat rozruch před bránou soupeře, ale ani zakončení z toho nakonec nebylo. Střel jsme dnes ještě moc neviděli. Pokud se nepletu, tak pouze dvě.

07:29
    Zatím je to taková přehazovaná s pukem. Týmy spíše nahazují puky do třetiny a pak o ně bojují za bránou.

07:47
    A nebo je nahodí na bránu jako teď Moore a brankáři je v klidu pokryjí. Čeká nás první komerční přestávka.

07:57
    Na druhé straně si po nahozená Byrona připisuje úspěšný zákrok i Cory Schneider. Bude se tak opět vhazovat, tentokráte ale na druhé straně ledové plochy.

08:11
    Markov vyzkoušel pozornost brankáře soupeře od modré čáry, ale ani on neuspěl. Opět se bude vhazovat před domácí brány.

08:20
    Pacioretty se hned po vhazování dostával ke střele, ale trefil pouze nohu Henriquea. Domácí poté získali puk a vydávají se do protiútoku.

08:57
    Blandisi trefil špatně puk a ten se ocitl na střídačce soupeře. Hra je tak opět přerušena a bude se vhazovat ve středním pásmu.

09:29
    Zajac se pokoušel něco vymyslet s Hallem, ale jejich souhru překazila obrana Canadiens, která se zmocnila puku a vyhodila jej.

09:48
    Coleman, který před zápasem přišel z AHL, se dostal k lehké střele a při následném souboji skončil puk v hledišti.

10:13
    Opět to byla čtvrtá formace Devils, kdo se snažil něco vymyslet, ale neúspěšně. Byli vytlačeni z pásma a musí začínat od svých obránců.

10:56
    Kombinace stále vázne. Nyní se od hokejky Byrona odrazil kotouč na střídačku New Jersey a nás čeká další komerční přestávka.

11:26
    Konečně jsme se dočkali alespoň náznaku něčeho, čemu by se dalo říkat hokej. Střela ale byla před bránou tečována Palmierim, ale obrana následnou skrumáž vyřešila dobře. Montreal může útočit.

12:09
    Radulov to zkusil z pravé strany, ale takové střely nemohou brankáře překvapit.

12:42
    Greene si pomohl za bránou s Lovejoyem a založili rychlý protútok, při kterém se dostal ke střele z blízka Noesen, ale už neměl moc prostoru k tomu, aby něco udělal.

13:14
    Opět ten přechod přes modrou, který se ani jednomu týmu nedaří. Nyní si spíše navzájem vyměňují puky.

13:47
    Změnit se to pokusil Byron přihrávkou na Plekance, ale tomu šla nahrávka na paty a nemohl s ní tak nic udělat.

14:17
    Coleman zavezl puk do třetiny, ale jak rychle tam s ním přijel, tak tak rychle o něj také přišel.

14:46
    Beaulieu dostal u modré trochu času, opřel se do střely, ale minul svůj cíl.

15:05
    Ten trefil Wood na druhé straně, ale tak dokonale, že Montoyu trefil přímo doprostřed výstroje. Následuje další komerční přestávka.

15:27
    Konečně trocha zápalu ve hře. Schneider pokryl střelu a poté vznikla před bránou menší potyčka.

15:53
    Nestěrov poslal nahození, které tečoval Plekanec, ale mimo bránu. Schneider tak nemusel zasahovat.

16:22
    Rychlý protiútok Montrealu vyprodukoval střelu, ale poté také posunutou bránu. Hra je tak opět přerušena.

16:41
    Zakázané uvolnění domácích.

17:09
    Weber dostal trochu místa, ale beton domácího brankáře byl úspěšný a vytěsnil mezírku u tyče.

17:42
    Coleman dokázal vyhodit puk tak šikovně, že se ani zakázané uvolnění nepíská. Devils tak budou moci vystřídat.

18:14
    Jemelin dostal puk do pásma, ale tam byl opět rychleji soupeř. Přechod přes modrou je zatím od obou celků tragický.

18:49
    Změnit se to pokusil Blandisi, ale ani on nebyl úspěšný.

19:13
    Puk se zaveze do třetiny, tam se o něj přijde. Poté dostane šanci soupeř a dopadne to špatně. V tom ještě horším případě prostě jen přijde špatný pas jako teď a je z toho zakázané uvolnění Devils.

19:41
    Devils právě vstřelili branku!
    První šance a hned je z toho gól. Weber špatně rozehrál, k puku se dostal Zajac, jenž našel před brankou KYLEA PALMIERIHO a ten sice kostrbatě, ale dostal puk za brankáře soupeře. Asistence: Travis Zajac.
    19:41 Kyle PALMIERI - 1:0

20:00

Máme za sebou první třetinu, která by se dala charakterizovat asi takto: bída, zmar, nepřesnost, nuda a ještě jednou nuda. Týmům se nedaří přechod přes modrou čáru a po většinu času jen jezdí ze strany na stranu. I přes to jsme se však dočkali gólu. Weber chyboval v rozehrávce a Devils toho dokázali využít. Doufejme, že druhá třetina bude daleko lepší než ta první. Snad tomu gól na konci třetiny pomůže.

Střely: 9-8

20:01

20:40
    Do druhé třetiny vkročili aktivněji domácí, ale nakonec o puk přišli a operuje s ním soupeř za vlastní brankou.

21:06
    Velká šance Canadiens. Ti se dostali do rychlého protiútoku, Shaw dostal zpoza brány dobrou přihrávku, ale puk netrefil dobře a ten skončil pouze na betonu Schneidera.

21:28
    Henrique se blíží ke střele, ale v poslední chvíli byl jeho pokus zblokován mimo.

21:52
    Gallagher střílel od modré, domácí brankář byl připraven a betonem poslal kotouč do rohu.

22:23
    Canadiens se daří znepříjemňovat rozehrávku soupeře a držet jej tak daleko od své vlastní brány.

22:57
    Palmieri v protiútoku dva na jednoho hledal hokejku Wooda, ale to se mu nakonec nepodařilo. Jeho přihrávka mu mířila na paty.

23:08
    Následuje ofsajd Canadiens.

23:33
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

24:02
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Alexej Jemelin – 2 min., podražení).

24:19
    Montreal začíná parádně, podařilo se mu vyhodit kotouč. Rychle na to ale přispěchal do třetiny Hall, jehož rychlou střelu Montoya ukryl ve výstroji.

24:34
    Hostům se daří vyhrávat vhazování a posílat pak puk přes celé hřiště.

24:52
    Greenova střela se odrazila před brankáře soupeře, ale tam se k němu dostali pouze obránci.

25:08
    Montoya si poradil i se střelou od Halla, nepustil však a Wood se tak nedostal k dorážce.

25:17
    Bennett hledal přihrávkou úplně volného Cammalleriho, ale jeho zakončení do prázdné brány zabránil skvělým obranným zákrokem Byron.

25:33
    Montreal vyhazuje puk.

25:58
    Bennett se po přihrávce Henriquea dostal před k zakončení, ale z velké blízky na gólmana nevyzrál.

26:02

26:04
    Lovejoy rychle vypálil do modré, ale neprosadil se. Nás tak čeká komerční přestávka.

26:33
    Canadiens se dopustili ofsajdového postavení.

26:59
    Ďáblové vyhráli souboj o puk, ale opět se jim nepodařil přechod do útoku.

27:22
    Canadiens byli úspěšnější, ale Radulova střela byla pokryta Schneiderem, následná střela Paciorettyho končí v hledišti.

27:54
    Znova se vracíme do rutiny první třetiny. Týmy bojují o puk, ale nedaří se jim udržet v útočné třetině.

28:29
    Byronovo nahození vypadlo Schneiderovi z lapačky a ten mohl být hodně rád, že u puku byl dřív jeho spoluhráč.

29:09
    Henrique vybojoval puk v útoku, poslal puk na Greenea, ale jeho střela byla sražena mimo. Canadiens se následně dopustili ofsajdového postavení.

29:18
    A znova.

29:53
    Plekanec zavezl puk do pásma, ke střele se dostal Markov, ale minul. Nyní je řada opět na Devils.

30:29
    Devils po Zajacově a Lovejoyeově střele vytvořili skrumáž před bránou, ale neprosadili se. Jsou ale stále v tlaku.

30:56
    To už neplatí, puk je v hledišti a následuje další komerční přestávka.

31:33
    Palmieri se neprodral přes obranu soupeře, Schneider poté zahrál na zakázané uvolnění.

31:51
    Hall se dostal do úniku, ale rozhodl se nic nevymýšlet a střelil přímo do výstroje brankáře. Ten si sice nebyl jistý, zdali puk chytil, ale povedlo se mu to.

32:57
    Puk jezdí ze strany na stranu, ale nikomu se nedaří s ním něco vymyslet. Opět vidíme spíše neúspěšné pokusy o přechod do útoku.

33:42
    V obranném pásmu hostů už nějakou tu dobu probíhají boje o puk, ale zatím jej nikdo nedostal pod kontrolu.

34:02
    Nakonec je z toho vyhození a zakázané uvolnění.

34:22
    Gallagherovo nahození zastavil domácí brankář a nás tak čeká další komerční přestávka.

34:47
    Merill vyzkoušel pozornost Montoyi, ale ani on nerozšířil skóre dnešního utkání.

35:27
    Nahozený puk se nedostal k bráně Canadiens a místo toho skončil v ochranné síti. Hra je tak opět přerušena.

35:57
    Hall se snažil dostat před bránu, ale byl zastaven obránci, kteří vyhodili puk do bezpečí.

36:43
    Coleman se dostal do zajímavé šance po ztrátě puku jednoho z obránců soupeře, ale beton Montoyi byl rychlý a zamezil skórování.

37:29
    Devils si vytvořili tlak, podaří se jim opět udeřit na konci třetiny?

38:00
    Plekanec provětral lapačku Schneidera a Montreal se následně vyhnal ze třetiny.

38:29
    Schneider se opět postaral o dobrý zákrok, tentokrát si pohlídla pravou tyč své brány.

38:57
    Trochu se nám to rozjelo ke konci druhé třetiny, ale na gól stále čekáme marně.

39:23
    Henrique zkoušel štěstí, ale ani on gól nepřidá. Pokračuje se tak za nezměněného stavu.

40:00

Je za námi druhá třetina, která hlavně v jeho první polovině vypadala velmi nadějně. Gól však nepadl a postupem času hra opět upadla. O něco aktivnější byli domácí hokejisté, kteří si vytvořili daleko více šancí než jejich soupeř. Před třetí částí je však vše otevřené. Dočkáme se ještě třeba nějaké přestřelky?

Střely: 22-16

40:01

40:30
    Úvod třetí třetiny patří Devils. Hall se dostal do střelecké pozice, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

40:50
    Henrique se dostal k dorážce před hostujícím brankářem. Jeho střela však byla pokryta a následně se k puku dostali Canadiens.

41:12
    Ti zakončili akci střelou z hole Shawa. Schneider ji ukryl v lapačce.

41:38
    Ofsajd Candiens.

42:09
    Nestěrov zavezl puk do třetiny, obkroužil bránu a....nepřesně přihrál, hra se tak přesunula k jeho brankáři.

42:30
    A následný pokus o útok končí dalším ofsajdovým postavením.

42:38
    JOHN MOORE dostal nabito na modrou čáru a skvělou ranou zvyšuje náskok domácích. Al Montoya měl před sebou asi tři hráče a neměl tak moc šancí k tomu, aby dokázal zareagovat. Asistence: Joseph Blandisi, Damon Severson
    42:38 John MOORE - 2:0

42:49
    Montreal právě vstřelil branku!
    ALEXANDER RADULOV přispěchal s hodně rychlou odpovědí. Devils pravděpodobně ještě v euforii špatně bránili a nechali ruského útočníka proháčkovat se obranou a přesnou ranou pokořit Schneidera. Asistence: Alexej Jemelin, Jeff Petry.
    42:49 Alexandr RADULOV - 2:1

43:57
    Hra nabrala náboj, najednou se jezdí ze strany na stranu.

44:39
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (David Desharnais – 2 min., hákování).

Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Damon Severson – 2 min., filmování)

45:09
    Lovejoy vybojoval puk a střádá vteřinky za vlastní bránou.

45:29
    Pacioretty se dostal do rychlé akce, ale jeho střela minula cíl a odrazila se ven ze třetiny. Devils se následně dopustili ofsajdu.

45:37
    Santini vyzkoušel své štěstí z pozice pravého kruhu, ale na brankáře soupeře si nepřišel.

46:00
    Hall vymýšlel spolupráci se Zajacem, ale druhý jmenovaný se k puku nakonec nedostal.

46:29
    Palmierova první střela byla zblokována, ale pak se dostal ke dvěma dorážkám, které ale úspěšné nebyly.

46:58
    Stejně jako jeho další střela od modré čáry, jež byla podržena Montoyou. Komerční přestávka.

47:30
    Domácí kombinují s pukem za vlastní bránou a čekají na prostřídání formací.

47:48
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Phillip Danault – 2 min., hákování).

47:54
    Tak to byla rychlost! Wood před bránou šikovně tečoval střelu od modré, k dorážce se dostal TRAVIS ZAJAC a dorážkou zvyšuje náskok New Jersey. S góly se nám tak ve třetí třetině roztrhl pytel. Asistence: Miles Wood, Kyle Palmieri
    47:54 Travis ZAJAC - 3:1

48:37
    Neskutečně! MAX PACIORETTY se hned z následného útoku prosazuje. Cory Schneider špatně vyhodnotil nahození od modré, které pouze vyrazil přímo na hůl útočníka Canadiens a ten se nemýlil. Montreal je opět ve hře. Asistence: Nathan Beaulieu, Alexander Radulov
    48:37 Max PACIORETTY - 3:2

49:09
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Miles Wood – 2 min., držení protihráče).

49:27
    Ďáblové začínají vyhozením přes všechny čáry.

49:59
    Henrique se dostával do úniku, ale jeho střela byla nakonec sražena a Montreal tak může znova pospíchat do útoku.

50:28
    Paciorettyho střela postrašila Schneidera, ale ten kotouč udržel a ano další dorážky jej nedokázaly překonat.

50:50
    Galchenyukova střela se odrazila tak nešťastně, že skončila v ochranné síti. Bylo to však s tečí a hosté tak nepřijdou o vybojované pásmo.

50:59
    To už však neplatí, New Jersey se podařilo vyhodit puk.

51:12

51:37
    Montreal se snaží využít tlaku a vyrovnat, zatím se mu to ale nedaří.

52:17
    Ďáblům se podařilo vyhodit puk a na chvíli se i udržet v útočné třetině, kde točí obranu soupeře.

52:43
    Nakonec ale nedošlo ani na střelu a hra se opět přenáší před Schneidera.

53:10
    Hall zavezl puk do útoku, ale poté byl odstaven od puku. Hra má teď obrovský spád.

53:37
    Pacioretty zkusil střelu z velkého úhlu, ale minul. Hosté jsou však stále u puku.

54:12
    I Nestěrova střela byla zblokována, Devils brání velmi srdnatě.

54:25
    Nyní se ovšem osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

54:47
    Canadiens tlačí svého soupeře, který se teď pouze brání, daří se mu to ale dobře a Devils mohou střídat.

55:20
    Coleman podržel puk v útočné třetině a nasbíral cenné vteřinky.

55:37
    Palmieri s Hallem se dostali do útočné třetiny, kde ale dlouho nepobyli a musí rychle spěchat do obrany.

56:09
    New Jersey šikovně vyhodilo tak, že ani zakázané uvolnění z toho nebylo. Mohou tak v klidu vystřídat.

56:37
    Plekanec se snažil provést puk o třetiny, ale neúspěšně. Canadiens musí opět začít od brankáře.

57:00
    Cammalleri vybídl náramnou přihrávkou do samostatného nájezdu svého spoluhráče, ale ten tváří v tvář brankáři selhal. Noesen tak ukrývá tvář ve svých rukou a může zpytovat svědomí.

57:49
    Canadiens byli odstaveni od puku a Devils tak šetří další vteřinky.

58:12
    Montreal se usadil ve třetině, Montoya opouští svou bránu.

58:27
    Střela Shawa byl tečována do ochranné sítě. Hra je tak přerušena a nás čeká oddechový čas Montrealu.

58:47
    Devils vyhazují, Montreal bude muset začít od prázdné brány.

59:07
    Daří se mu vybojovat třetinu, ale podaří se mu i srovnat?

59:08
    Podařilo! MAX PACIORETTY se stává hrdinou a v poslední minutě vyrovnává. Schneiderovi vypadl puk a z výstroje a těsně přešel brankovou čáru. V New Jersey se bude pravděpodobně prodlužovat. Asistence: Shea Weber, Alexander Radulov.
    59:08 Max PACIORETTY - 3:3

59:29
    Schneider pro jistotu podržel kotouč, bude se vhazovat po jeho pravici.

59:44
    Gallagher se ocitl sám před brankářem domácích, ale tváří v tvář Schneiderovi selhal. Nás tak čeká prodloužení.

60:00

Neskutečná třetina je minulostí. Z nudného a nezáživného utkání se stala reklama na hokej, která bude ukončena až v prodloužení, případně v nájezdech.

60:01

60:29
    S pukem operují hosté, ale Petryho střela skončila nad bránou.

60:43
    Rychle se snažil odpovědět Hall, ale i on minul bránu.

60:57
    Pacioretty vrací puk až k Montoyovi a umožňuje tak týmu střídat.

61:06
    Radulov se z ničeho nic ocitl před Schneiderem, podařilo se mu i zakončit, ale brankář Devils byl úspěšnější a pokryl kotouč.

61:27
    Na druhé straně se činil Moore s Palmierim, ale ani oni nebyli úspěšnější. Tentokrát se předvedl brankář hostů.

61:50
    Shaw šel hodně tvrdě do brány, ale ani on neuspěl.

62:04
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Damon Severson – 2 min., podražení).

62:04
    Montreal dostává perfektní šanci k tomu, aby rozhodl.

62:37
    Hosté nikam nespěchají, rozvážně kombinují a hledají místečko k smrtícímu zásahu.

62:47
    S úvodními střelami si ale Schneider poradil.

62:54
    Na střelu ALEXE GALCHENYUKA už ale neměl. Ten se před modrou opřel do kotouče a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Shea Weber, Alexander Radulov.

3. Travis Zajac (NJD) – 1+1

Máme za sebou utkání, které v prvních dvou třetinách divákovi nic nenabídlo, ve zbytku utkání však vše vrátilo. New Jersey mělo dvakrát dvougólový náskok, ale Montreal se vždy odkázal dostat na rozdíl jediné branky a v poslední minutě vyrovnal. Dílo dokončil Galchenyuk, jenž v prodloužení rozhodl o tom, že bod navíc jde pro Canadiens. (03:53:09)

Michal Janoštík

Góly a asistencie: 20. Palmieri (Zajac), 43. J. Moore (Blandisi, Severson), 48. Zajac (Palmieri, A. Greene) – 43. Radulov (Jemelin, Petry), 49. Pacioretty (Beaulieu, Radulov), 60. Pacioretty (S. Weber, Radulov), 63. Galchenyuk (S. Weber, Radulov)

Rozhodca: Rehman, Lee – Mills, Devorski