NY Rangers – Columbus 2:5 (kon.) | Nashville – Edmonton 5:4 (kon.) | Florida – Ottawa 1:2 (kon.)
Chicago – St. Louis 4:2 (kon.) | Arizona – Buffalo 3:2 (kon.)
Florida Panthers
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Ottawa Senators
cz Pondelok 27.02.2017, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

FLORIDA PANTHERS

Domácí hokejisté mají za sebou velmi dobré období, nicméně stále se nedokáží držet na pozicích zajišťující play-off. Aktuálně je tedy Florida na desáté pozici a jejím největším problémem je ofenzíva. Ta totiž dosud nastřílela jen 154 branek a v tomto ohledu se tak jedná o pátý nejhorší celek Východní konference.

OTTAWA SENATORS

Hosté jsou na tom přeci jenom o něco lépe než jejich dnešní soupeř. Na svém kontě má Ottawa o čtyři body více a aktuálně je tedy na šesté pozici Východní konference. Tým má rovněž poměrně slabý útok, nicméně na druhou stranu to plně kompenzuje precizní defenzívou, která je třetí nejlepší v konferenci.

Jaromír Jágr

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrál hostující tým a vzápětí si připsal první zákrok zápasu Reimer.

01:01
    Florida se teď usadila ve třetině Ottawy, ale k vážnější akci to nevedlo.

02:01
    Hru nám přerušuje bitka mezi Borowieckim a Thorntonem.

02:40
    Florida je na puku, ale nemůže se dostat do třetiny Ottawy.

03:15
    Jágra obral o puk ve středním pásmu Wideman,ale pouze nahodil kotouč a jel střídat.

03:50
    Anderson si připsal pohodový zákrok betonem proti střele Barkova.

04:30
    Dzingel zblokoval střelu Mathesona od modré.

05:04
    Neil (OTT) (2 minuty, hrubost.)

05:25
    Reimer chytil puk a zastavil hru, Phaneuf s Jágrem si ještě vyměňují názory.

06:05
    Ottawa se osvobozuje, puk ve středním pásmu.

06:28
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Ottawa se ujímá vedení v oslabení! Erik Karlsson vyvezl kotouč z obranného pásma až před Reimera a vypálil po zemi na druhou tyč, Reimer zasáhl, ale odrazil kotouč na úplně volného ZACKA SMITHE, který ho poslal do odkryté branky. Asistence: Erik Karlsson.
    06:28 Zack SMITH - 0:1

06:50
    Florida se znovu na chvilku usadila ve třetině Ottawy, ale ta se po chvilku znovu osvobozuje.

08:20
    Trcoheckova střela orazítkovala tyč!

09:30
    Ottawa je viditelně povzbuzena vstřeleným gólem a je mnohem častěji na puku.

10:01
    Anderson podržel puk po střele Jokinena a následuje komerční přestávka.

10:40
    Phaneuf získal puk ve vlastním rohu a vyslal do protiútoku Kellyho, jeho střela ale mířila nad branku.

10:50
    Reimer podržel střelu Varoneho a následuje další komerční přestávka.

11:00
    Barkov se snažil překonat Andersona střelou mezi betony, hostující gólman byl pozorný.

11:30
    Pysykovo nahození od modré skončilo v až v rohu kluziště.

11:37
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Shawn Thornton – 2 min., hrubost).

11:37
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Dion Phaneuf – 2 min., hrubost).

11:38

12:20
    Ottawa kombinuje ve třetině Floridy, žádnou nebezpečnější střelu jsme neviděli.

13:20
    Reimer předvedl skvělý zákrok betonem proti střele Karssona!

14:01
    Útok Floridy zastavuje offside.

14:30
    Střela Bjugstada od pravého mantinelu byla nepřesná.

15:30
    Jágr hledal backhandovou přihrávkou Barkova, který stál před brankou, k němu kotouč nedoputoval po dobrém zásahu Andersona.

16:33
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Ryan Dzingel – 2 min., sekání).

16:40
    Ottawa ihned po buly vyhazuje kotouč.

17:13
    Florida právě vstřelila branku!
    Máme srovnáno! Johnatan Huberdau nahrál od mantinelu na střed na Keith Yandela, který mu puk vrátil. Huberdau si všiml osamoceného JONATHANA MARCHESSAULTA na druhé tyči, který po krásné krosové nahrávce uklidil puk do odkryté klece. Asistence: Johnatan Huberdeau, Keith Yandle.
    17:13 Jonathan MARCHESSAULT - 1:1

18:01
    Ottawa se snažila rychle odpovědět střelou Neila, Reimer předvedl dobrý zákrok lapačkou.

19:30
    Nahrávka Smithe byla nepřesná a puk má znovu Florida.

20:00

První třetina nám nabídla svižný vyhecovaný hokej, k vidění bylo i několik bitek. V 7. minutě rozjásal hostující fanoušky gólem v oslabení Smith, ale Florida nepolevila ve svém tlaku a v 18. minutě se dočkala vyrovnání v přesilovce, když se prosadila Marchessault.
    Střely po první třetině: FLA – 12, OTT – 11.

Druhá třetina začne přibližně v 2:40.

20:01

20:01
    Úvodní buly vyhrál domácí tým.

20:40
    Huberdeauova střela z mezikruží mířila nad branku.

21:15
    Florida vstoupila výborně do druhé třetiny, Jokinen zůstal osamocený mezi kruhy, ale střílel pouze do tyče!

22:10
    Bjugstadova střela od pravého mantinelu mířila mimo!

23:23
    Ottawa se porpvé dostala s pukem do třetiny Floridy, střelu hostujícího hráče zblokoval Yandle.

24:40
    Jágr našel krásnou backhandovou nahrávkou před brankou volného Barkova, ten ale nedokázal překonat skvěle chytajícího Andersona.

25:10
    Florida zamkla Ottawu ve třetině a hostující pětka ztěžka bruslí.

26:10
    Dzingel dostal skvělou nahrávku a ujížděl sám na Reimera. Hostující útočník se rozhodl zakončit střelou na lapačku, ale neuspěl.

27:10
    Hostující tým zvýšil svou aktivitu a teď nedovoluje Floridě dostat se z obranného pásma.

27:50
    Smith pálil od modré, ale jeho střela byla hodně nepřesná.

27:50
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Zack Smith – 2 min., hrubost).

28:30
    Hra 4 na 4 zatím vyhovuje víc hostům, kteří drží kotouč.

29:20
    Střelu Widemena zastavil Reimer lapačkou.

30:02
    Ottawa znovu odskakuje do jednobrakového vedení! Erik Karlsson nejprve skvěle rozehrál z vlastní třetiny, pak se k puku dostal znovu a na pravém křídle našel volného KYLEA TURRISE, který z úhlou střelou nad rameno překonal Reimera. Asistence: Karlsson.
    30:02 Kyle TURRIS - 1:2

30:48
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Tommy Wingels – 2 min., hákování).

30:50
    Florida vyhrála buly a kombinuje ve třetině Ottawy.

31:10
    Anderson předvedl fantastický zákrok lapačkou proti střele Smithe do prázdné branky!

31:30
    Yandelovo nahození ztečoval hostující hráč do ochranné sítě.

32:05
    Ottawa se poprvé osvobozuje a vyváží kotouč za záda Raimera.

32:50
    Jágr se snažil nahrávkou najít volného Huberdeaua, ale nahrávku ztečoval hostující obránce.

33:30
    Karlsson vypálil od pravého mantinelu, Reimer pozorný.

33:50
    Wingels zblokoval jedovatou střelu Eklblada od modré.

34:20
    Dzingel vystihnul rozehrávku Floridy a ocitl se sám s pukem před Reimerem, kterého střelou na druhou tyč nedokázal překonat.

35:30
    Ani jeden z týmů si teď nedokáže vytvořit větší šanci ke skórování.

36:10
    Trocheckova nahrávka před branku nenašla žádného spoluhráče a Ottawa vyráží do protiútoku.

37:10
    Anderson vypíchl nahrávku, která mířila na osamoceného Marchessaulta!

37:50
    Jokinenova střela byla zablokovaná, Ottawa je pod obrovským tlakem.

38:40
    Turris se dostal k puku za brankou Floridy, ale nedokázal s ním nic vymyslet.

39:08
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Kyle Turris – 2 min., hákování).

39:20
    Ottawa vyhrála vhazování a vyváží kotouč za branku Reimera.

39:51
    Anderson počítal s výjezdem Huberdeaua zpoza branky a kryje puk.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli pouze jeden gól, když v 31. minutě překonal Reimera krásnou střelou Turris. Florida byla ke konci třetiny aktivnějším týmem, ale Anderson předvádí fantastivký výkon a Ottawa tak stále vede o 1 gól.
    Střely po druhé třetině: FLA – 23, OTT – 24.

Třetí třetina začne přibližně v 3:35

40:01

40:01

41:20
    Anderson předvedl skvělé zákrok proti několika střelám domácích hráčů.

42:10
    Wingels prolétl středním pásmem a zakončoval z pravé strany, Reimer si střelu mezi betony pohlídal.

42:55
    Turris ztratil puk přímo před Andersonem a domácí hráč měl skvělou šanci ke skórování, ale jeho střela z pravého kruhu pro vhazování byla nepřesná!

43:10
    Brassard prolétl mezi obránci domácích a jel sám na Reimera, který předvedl skvělý zákrok ramenem proti střele hostujícího útočníka.

44:10
    Eklbladovo nahození od modré prolétlo těsně kolem pravé tyčky!

44:28
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Shawn Thornton – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Chris Neil – 5 min., bitka).

45:10
    Poprvé za celý zápas se probrali i domácí fanoušci, kteří začali hlasitě povzbuzovat domácí tým.

46:02
    Turris tečoval střelu Methota od modré, Reimer předvedl pěkný zákrok betonem.

46:20
    Reimer vyrazil Karlssonovo nahození do rohu.

47:20
    Ottawa je aktivnějším týmem, Florida většinou jen vyhazuje kotouč.

48:30
    Ottawa skvěle napadá rozehrávku domácích a ti mají problém dostat se s kotoučem z vlastní třetiny.

49:30
    Hra je plná nepřesností, ani jeden z týmů se nedokáže usadit ve třetině soupeře.

50:02
    Dzingel se neproháčkoval obranou Floridy, a ta zakládá protiútok.

50:50
    Florida zamkla Ottawu ve třetině,ale střely na branku jsme se zatím nedočkali.

51:08
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Alex Petrovic – 2 min., držení protihráče).

51:30
    Ottawa vyhrála buly, ale puk na modré přeskočil hůl obránce a hostující tým tak začína znovu od středního pásma.

52:00
    Florida chytře kombinuje s pukem ve vlastní třetině a šetří čas.

52:50
    Florida se osvobozuje, Sceviour dokonce vystřelil na Andersona.

53:30
    Střelu Jágra zblokovala brusle jedhono z obránců Ottawy.

54:11
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mike Hoffman – 2 min., nedovolené bránění).

54:30
    Florida vyhrála důležité vhazování a usadila se ve třetině Ottawy.

54:50
    Kelly vystihl rozehrávku Floridy a ocitl se sám před Reimerem, který předvedl skvělý zákrok lapačkou!

55:03
    Útok Panthers zastavila přihrávka rukou.

55:30
    Ekbladova střela od modré mířila vysoko nad branku Andersona.

55:50
    Huberdeau dostal skvělou přihrávku od Yandela, ale Andersona nepřekonal.

56:09
    Smith vjel do třetiny moc rychle – offside.

56:16
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Reilly Smith – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Ryan Dzingel – 5 min., bitka).

56:50
    Ottawa napadá rozehrávku Floridy až za brankou Reimera!

57:30
    Florida má obrovský tlak!

58:00
    Ottawa se snad po minutovém tlaku domácích dokázala osvobodit!

58:15
    Florida to zkouší se 6ti hráči!

58:58
    Marchessaultova střela byla zblokovaná a Ottawa vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:58
    Oddechový čas pro domácí.

59:00
    Trocheck vyhrál buly, ale puk doskákal až do středního pásma.

59:20
    Florida s pukem ve středním pásmu.

59:40
    Trocheckovi se podařilo vystřelit po skvělé nahrávce!

Skončilo napínavé utkání mezi Ottawou a Floridou, Třetí třetina nám gól nakonec nepřinesla. Florida byla většinu času aktivnějším týmem a v závěru zápasu měl Anderson co dělat aby za svá záda nepustil další puk! Důležité 2 body v boji o play off tak bere Ottawa.
    Střely po třetí třetině: FLA – 38, OTT – 33.

Československá stopa v zápase
    Jaromír Jágr (FLA) 0 + 0, 3 střely na branku, čas na ledě: 19:03.

Tři hvězdy utkání
    1.Craig Anderson (OTT) – 97.4% úspěšnost zákroků.
    2.Erik Karlsson (OTT) – 0 + 2
    3. James Reimer (FLA) – 93.9% úspěšnost zákroků. (04:24:16)

Veronika Loudová

Góly a asistencie: 18. Marchessault (Huberdeau, Yandle) – 7. Z. Smith (E. Karlsson), 31. Turris (E. Karlsson)

Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Ekblad, Yandle, Demers, Matheson, Petrovic, Pysyk – Jágr, Barkov, Huberdeau – R. Smith, Trocheck, J. Jokinen – Bjugstad, Sgarbossa, Sceviour – MacKenzie, S. Thornton, Marchessault.
    Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson, Phaneuf, Ceci, Borowiecki, Ch. Wideman, Claesson – Dzingel, Turris, Pageau – Z. Smith, Brassard, Pyatt – Wingels, Kelly, Varone – Neil, Hoffman.

Rozhodca: Rank, Hebert -Cherrey, Miller

Diváci: 14 118