Vladivostok – Omsk 4:3 (kon.) | Red Star Kunlun – Metallurg Magnitogorsk 2:3 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 3:1 (kon.)
Ufa – Kazaň 4:3 (kon.)
Kunlun
2:3 (1:0, 0:2, 1:1) Stav série: 0:3
Metallurg Magnitogorsk
cz Nedeľa 26.02.2017, 10:30 • LeSports Center • Play-off KHL

59:00
    Domácí to zkouší v šesti, takže přesilovka šest na čtyři.

57:15
    Tak to je zápletka jako hrom. Domácí si zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za podražení obdržel Oskar Osala! Poté se do sebe pustili Martin Bakoš s Chrisem Lee, za což rozhodčí oba "kohouty" poslal rovněž na trestnou lavici. Domácí budou hrát přesilovku pět na čtyři.
    55:12 Oleg JAŠIN - 2:3

55:12
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Domácí se přeci jen prosazují a ještě dramatizují tento duel! Mäntylä nahrál zpoza brány před Košečkina Pereskokovi, který se zblízka neprosadil, následně se ale puk odrazil na OLEGA JAŠINA, jenž zblízka prostřelil ruského čahouna v bráně Magnitogorsku. Asistence: Vadim Pereskokov, Tuuka Mäntylä.

55:00
    Bakoš dostal přihrávku za obranu, jeho zakončení si Košečkin pohlídal.
    54:24 Danis ZARIPOV - 1:3

54:24
    Metallurg právě vstřelil branku!
    A je možná rozhodnuto! Hosté využívají přesilovou hru a vedou o dvě branky. Bránící se čtveřice Kunlunu zapomněla na DANISE ZARIPOVA, který dostal přihrávku od Mozjakina na pravý kruh a z tohoto místa propálil Karhunena, když našel mezeru mezi lapačkou a tělem finského gólmana. Asistence: Sergej Mozjakin, Chris Lee.

53:35
    A navíc se teď budou domácí bránit. Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel Max Wärn, jenž se dopustil faulu v útočném pásmu. Velká nepříjemnost pro domácí.

51:15
    Perezekokov najel rtuťovitě do levého kruhu a svižně vypálil, jeho projektil zamířil mimo bránu, následně se dostal hráč čtvrté formace Kunlunu k ještě jednomu zakončení zblízka, Košečkin podržel své mužstvo.

Velmi slušná návštěva 7200 diváků sleduje dnešní první zápas play off KHL v Číně.

49:32
    Mozjakin nabil na modrou Antipinovi, jehož střelecký projektil byl i díky dobrému clonění Kováře pro Karhunena dost nečitelný a finskému gólmanovi puk vypadl. Naštěstí pro domácí ovšem puk zamířil mimo bránu.

42:53
    Kovář nabil do mezikruží úplně volnému Mozjakinovi, který zakončil pár milimetrů vedle tyče.

39:37
    Po rychlé kombinaci zakončoval Collins z dobré pozice mimo bránu.
    38:09 Sergej MOZJAKIN - 1:2

38:09
    Magnitogorsk otáčí stav zápasu! První formace Metallurgu naplno prokázala sílu. Kovář nabil na levý kruh SERGEJI MOZJAKINOVI, jehož střelecký pokus ještě dokázal Karhunen vyrazit, jenomže k puku se dostal Zaripov, jenž nahrál k brankové čáře Mozjakinovi, který zatloukl touš do brány. Asistence: Danis Zaripov, Jan Kovář.

35:06
    Po Mäntyläho střele vznikla před Košečkinem nebezpečná skrumáž, z níž se ovšem domácí prosadit nedokázali.

34:43
    Domácí si rychle mohou vzít vedení zpět. Dvě minuty za hákování totiž obdržel Alexander Sjomin.
    34:12 Denis PLATONOV - 1:1

34:12
    Hostům se povedlo přece jen probořit čínskou zeď! Nenápadná střelu Birjukova tečoval za záda Karhunena DENIS PLATONOV a je vyrovnáno! Asistence: Jevgenij Birjukov, Viktor Antipin.

27:18
    Domácí si po přesilovce vytvořili velký tlak, který vygradoval nebezpečnou střelou Jalasavvary z levého kruhu, kterou ale snad Košečkin vyrazil na ochrannou síť.

24:40
    Přesilovka pro Kunlun. Chris Lee vyhodil puk z obranného pásma do hlediště, za což obdržel dvouminutový trest.
    17:56 Linus VIDELL - 1:0

17:56
    Tak to byla naprostá hokejová poezie! Domácí využívají přesilovou hru po nádherné individuální akci LINUSE VIDELLA. Švédský forvard se nejprve protáhl přes první dva bránící hráče a následně se za modrou čáru protáhl i přes druhou bránící dvojici Magnitogorsku, čímž se dostal před Košečkina, za jehož záda dokázal skákající puk usměrnit. Nádhera. Asistence: Tommi Taimi, Tuuka Mäntylä.

16:06
    Po hodně dlouhé době se přerušovalo kvůli vyloučení. Poprvé si zahrají početní převahu domácí a hned půjde o čtyřminutovou přesilovku. 2+2 minuty obdržel za hru vysokou holí Jaroslav Kosov.

12:36
    Kaletnik z levého kruhu z otočky šikovně vystřelil přes obránce a rozezvučel tyč.

10:14
    Na druhé straně se před Karhunena dostal Mozjakin, ovšem na finského gólmana ve službách Kunlunu si nepřišel.

09:50
    Na druhé straně tak mohl otevřít skóre Pereskokov, ovšem zblízka minul bránu.

06:13
    Obrovská šance pro Metallurg, který si zahraje dvouminutovou přesilovku pět na tři. Marcinka totiž doplní na trestné lavici Miika Lahti, který obdržel dvě minuty za podražení.

05:01
    První přesilovou hru zápasu si zahrají domácí. A hned bude čtyřminutová. Tomáš Marcinko udeřil do tváře Mozjakina a protože se na tváří nejproduktivnějšího forvarda Magnitky objevil krvavý šrám, udělil slovenskému forvardovi rozhodší trest 2+2 minuty.

Václav Petrů

Góly a asistencie: 18. Videll (Taimi, Mäntylä), 56. Jašin (Pereskokov, Mäntylä) – 35. Platonov (J. Birjukov, Antipin), 39. Mozjakin (Zaripov, Jan Kovář), 55. Zaripov (Mozjakin, Lee)

Kunlun: Karhunen (An. Makarov) – Mäntylä, Järvinen, Viklund, Taimi, Jalasvaara, Bellemore – Rau, Videll, Collins – Wärn, Lahti, Bakoš – Ponikarovskij, Marcinko, Pereskokov – J. Alševskij, Jašin, Jüe.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, J. Birjukov, Budkin, Lee, Chabarov, S. Těreščenko – Zaripov, Mozjakin, Jan Kovář – A. Sjomin, Santala, Osala – Filippi, Timkin, Kosov – Platonov, Kaletnik, De. Kazionov – Železkov.

Rozhodca: Fraňo, Bukin – Sazonov, Šalagin