Sparta Praha – Litvínov 3:1 (kon.) | Třinec – Hradec Králové 4:1 (kon.) | Chomutov – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
Liberec – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Plzeň – K. Vary 4:2 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 1:3 (kon.)
Olomouc – Zlín 3:0 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
cz Nedeľa 26.02.2017, 17:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga (ČR) • 50. kolo

Dynamo dnes utrpělo již sedmou porážku v řadě a baráž je, zdá se, nevyhnutelná. Po zodpovědném výkonu a obratu ve druhé třetině dnes důležité tři body v boji o play off získávají Vítkovice. Jejich výhru potvrdil ve čtyřicáté páté minutě při přesilovce Patrik Zdráhal, jenž za Kloučka usměrnil přesnou přihrávku od mantinelu. Z pardubické Tipsport areny se s Vámi loučí Marek Votke. (19:31:09)

Nejlepší hráči: Lukáš Nahodil – Patrik Zdráhal.

59:57
    Dynamo ještě vyhazuje přes všechny čáry, ale už se nic nestane.

59:34
    Barankův příklep od modré Klouček vyráží do rohu hřiště.

58:53
    Závěr zápasu mohou Vítkovice dohrát v klidu. Menší trest za podražení inkasuje Josef Zajíc a posílá svůj tým do čtyř.

58:33
    Ctirad Ovčačík se pokusil na modré čáře o střelu z první, ale kotouč vůbec netrefil.

57:24
    V dalším útoku Dynamo zastavuje ofsajd.

56:04

55:47
    Teď navíc domácím v oslabení pláchl jeden z vítkovických a hnal se sám na Kloučka, naštěstí pro něj však stihl včas zasáhnout dojíždějící obránce.

55:21
    Krenželokův trest je za půlkou a Dynamo si ještě nepřipravilo žádnou vážnější šanci.

54:40
    Vítkovice se ovšem brání a vyhazují až za Kloučka.

54:04
    Teď ale jejich myšlenka dostává drobnou trhlinku. Dvě minuty za napadení totiž dostává Daniel Krenželok a je tu přesilovka pro Dynamo.

53:20
    Vítkovice začínají v zádech cítit možné tři body a zabezpečují svou obranu.

52:13
    Volný Filip Zadina dostával přihrávku na pravé křídlo, ale nedosáhl na kotouč.

50:26
    Matěj Beran už se chystal ke střele, ale ještě předtím jej zastavil ofsajd.

50:09

48:58
    Špirko vypálil z pravé strany, ale místo brankové sítě za Bartošákem se rozvlnila pouze ta ochranná nad ní, puk byl totiž tečovaný.

48:09
    Byl přitom navíc faulován a vybojoval přesilovku pro Dynamo. Marek Hrbas dostává dvě minuty za napadení.

48:09
    Martin Kaut využil zmatku v brankovišti, vzal puk, rychle obkroužil branku a snažil se zakončit bekhendem za ležícího Bartošáka, ovšem neúspěšně!

47:57
    Dynamo opět pálí ihned po vhazování, tentokráte Bartošák protáhl svou lapačku.

47:54
    Po střele od modré čáry si pohodový zákrok připisuje Patrik Bartošák a hra je znovu přerušena.

47:47
    Po přerušení následuje další komerční přestávka.

47:39

47:14
    Sýkora hledal mezi kruhy postaveného Nahodila, ten ale o kotouč přišel.

46:33
    Schausova dělovka letí mimo.

46:08
    Dnes ale Dynamu přesilovky nejdou. Vítkovice vyhazují přes všechny čáry.

45:39
    Přesilovku si teď pro změnu zahraje Dynamo. Dvě minuty za hákování si odpyká Stanislav Balán.
    44:57 Patrik ZDRÁHAL - 1:3
    Zdroj: Hokejka TV

44:57
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Za dvacet sedm vteřin je přesilovka využita! Pro přihrávku od mantinelu si před branku sjel PATRIK ZDRÁHAL a usměrnil kotouč do pardubické klece. Asistence: Ondřej Roman a Rostislav Olesz.

44:30
    Petr Hubáček inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění a Vítkovice dostávají výhodu přesilové hry.

43:20
    Michael Vandas tečoval přímo před Kloučkem přihrávku od mantinelu a kotouč proletěl jen těsně mimo pardubickou branku!

42:46
    Zajíc hledal rozjetého Zadinu, ten ale u mantinelu o kotouč přišel.

42:07
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

41:08
    Patrik Zdráhal pálil od mantinelu, ale Milan Klouček byl pozorný.

40:24
    Rozehrávka domácích byla ve středním pásmu tečována a kotouč opustil hřiště.

40:01

Končí i druhá třetina, na jejímž konci Vítkovice drží jednobrankové vedení. Vývoj zápasu totiž otočil ve dvacáté třetí minutě Ivan Baranka, jenž si vybruslil od mantinelu a překonal Kloučka. Třetí třetina začne zhruba v 18:53.

40:00

39:42
    Rostislav Olesz se pokoušel prokličkovat přes domácí obránce, ale do práce s kotoučem se sám zamotal a do zakončení se vůbec nedostal.

38:56
    Dynamo drží útočné pásmo, ale prakticky všechny střely kryjí obránci Vítkovic.

37:58

37:43
    Vítkovice se v pokračující přesilovce hnali do dalšího útoku, ale je pískán ofsajd.

37:17

36:49
    Patrik Urbanec vypálil od modré, ale Klouček ukryl kotouč ve své lapačce.

35:58
    A Vítkovice si hned na to zahrají přesilovku čtyři na tři. Dvě minuty za hákování totiž inkasuje Lukáš Nahodil.

35:17
    Současně vyloučení domácí Marek Trončinský s vítkovickým Davidem Květoněm na dvě minuty za krosček.

35:17

34:28
    Tomáš Kaut pláchl podél mantinelu a hnal se na Bartošáka, střelou nad beton jej ale nepřekvapil!

33:25

32:44
    Milan Klouček schoval do lapačky skákavou střelu ze středního pásma a hra je přerušena.

32:17
    Špirko zatáhl kotouč do rohu hřiště, zde ale rozhodčí po nepřehledném souboji raději přerušili hru.

31:25
    Další přesilovka pro Dynamo. Dvě minuty za podražení si odjíždí na trestnou lavici odsedět Jan Výtisk.

30:42

29:56
    A vzápětí hosté znovu vyhazují.

29:53
    Schausova střela letí mimo.

29:21
    Vítkovice již podruhé vyhazují přes všechny čáry a nenechávají Dynamo usadit se v útočném pásmu.

28:42
    Stanislav Balán dostává dvě minuty za sekání a Dynamo má před sebou další přesilovku.

26:43
    Lukáš Nahodil pálil od mantinelu, ale vůbec netrefil branku.

26:20
    Po ofsajdu Vítkovic následuje komerční přestávka.

24:28
    Lukáš Klok si připravil další nebezpečnou střelu od modré čáry, tentokráte ale Klouček jeho pokus vyrazil.

23:07
    Bárta číhal na přihrávku na útočné modré, ale než se k němu kotouč dostal, stihl jej sebrat dojíždějící obránce Vítkovic.
    22:09 Ivan BARANKA - 1:2

22:09
    Ostravský celek otáčí vývoj zápasu a dostává se do vedení! Roman Szturc posunul kotouč po mantinelu na IVANA BARANKU, jenž si vybruslil na kruh pro vhazování a překvapil Kloučka! Asistence: Roman Szturc a Stanislav Balán.

21:07
    Roman Szturc vypálil z mezikruží, ale Klouček vše dobře viděl a nepřipustil větší rozruch.

20:25
    Zakázané uvolnění Dynama.

20:01

První třetina končí, nabídla dva góly, ale jinak toho příliš mnoho k vidění nebylo. Domácí šli do vedení hned v první minutě, když se prosadil Lukáš Nahodil, na 1:1 potom vyrovnal v osmé minutě střelou od modré čáry. Lukáš Klok. Největší šanci na druhý gól měl domácí Rastislav Špirko, když mu v osmnácté minutě stačilo trefit prázdnou branku, ale šikovný útočník z velkého úhlu nedokázal kotouč dostatečně zakroutit. Další část hry začne zhruba v 17:56.

20:00

19:47
    Domácí se opravdu snaží a z každé pozice se snaží vypálit, hostující obrana ale odolává.

19:22
    Dynamo se drží v útočném pásmu, ale žádná střela zatím Bartošáka nijak výrazně neohrozila.

19:01
    Rozběhla se poslední minuta první třetiny.

17:38

17:22
    Petr Sýkora dokonale uvolnil Rastislava Špirka, jenž si ještě najel obloukem do skvělé pozice, dostal Bartošáka ze hry a stačilo mu zakončit do odkryté branky, pardubický útočník ale nedokázal kotouč z poměrně velkého úhlu dostatečně zakroutit!

16:51
    Trončinský dostal nabito na modré, ale jeho střelu z první vyráží Bartošák.

16:24
    Zatím ale přesilovka Dynamu vůbec nesedí. Teď je domácím dokonce pískáno zakázané uvolnění.

15:38
    Yan Stastny dostává dvě minuty za podražení a domácí si zahrají další přesilovku.

15:29
    Jan Hudeček posílal z rohu hřiště přihrávku do dobré pozice před branku, ale nic z toho nebylo.

14:22
    Filip Zadina ve středním pásmu sahal po přihrávce do jízdy, ale kotouč měl příliš daleko a hrají Vítkovice.

13:45
    Po Schausově střele se rozvlnila ochranná síť nad vítkovickou brankou a hra je přerušena.

13:22
    Vítkovice se dostávají do zakázaného uvolnění, vhazovat se bude před Bartošákem.

13:09

12:05
    Nebezpečně pálil Roman Szturc, ale Klouček byl pozorný a vyrazil.

11:44
    Vítkovice se ihned usadily v útočném pásmu, Klouček přerušuje hru svým zákrokem.

11:32

11:09
    A domácí mají po přesilovce. Jan Ščotka se provinil proti pravidlům a dostává dvě minuty za podražení.

10:52
    Z levého kruhu pro vhazování zamířil Michal Bárta, ale trefil pouze brusle bránícího hráče.

10:16
    Dynamo v útočném pásmu, Ščotkův příklep letí mimo.

09:32
    Dynamo si jako první zahraje přesilovku. Vítkovice špatně vystřídaly a inkasují dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Michael Vandas.

09:18
    Po přihrávce od Marka Trončinského z rohu hřiště byl v dobré příležitosti Petr Sýkora, ale nadvakrát nedokázal Bartošáka překonat!

08:50
    Dynamo znovu dostává kotouč pouze na zakázané uvolnění.
    07:13 Lukáš KLOK - 1:1

07:13
    Po dalším úspěšném vhazování se už ale Ostravané mohou radovat! Na modré čáře kotouč přijal LUKÁŠ KLOK a přízemní tečovanou střelou přes beton Kloučka rozvlnil pardubickou síť. Asistence: David Květon a Petr Kolouch.

07:07
    Vhazování v útočném pásmu získaly Vítkovice, ale po jejich střele Milan Klouček svým zákrokem znovu přerušuje hru.

06:59
    Dynamo vyhazuje na zakázané uvolnění.

06:43
    Po odrazu kotouče od mantinelu z první vypálil Jan Výtisk, ale Klouček byl připraven.

05:23
    Marek Hrbas vyzkoušel ze středního pásma pozornost Milana Kloučka a hra je přerušena.

04:13
    Patrik Urbanec pálil od modré čáry, ale jeho pokus zablokoval bránící hráč Dynama.

03:09
    Ondřej Roman z mezikruží hledal lépe postaveného spoluhráče, ale puk pouze zapadl do rohu hřiště.

02:30
    Josef Zajíc pálil volný v mezikruží, ale trefil Bartošáka přímo do hrudi! Takhle góly nepadají.

02:12
    Na druhé straně hru svou lapačkou přerušuje Milan Klouček.

01:54
    Patrik Poulíček to zkoušel příklepem od mantinelu, ale Bartošák vyráží.
    00:42 Lukáš NAHODIL - 1:0

00:42
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hned v první minutě dnešního zápasu se domácí dostávají po krásné akci do vedení! Petr Sýkora zavezl puk do útočného pásma a přihrál Michalu Bártovi, který ještě našel úplně volného LUKÁŠE NAHODILA, a ten neměl problém – 1:0. Asistence: Michal Bárta a Petr Sýkora.

00:01

HC Dynamo Pardubice: Klouček (J. Hübl) – Trončinský, Havlík, Schaus, Ščotka, Nedbal, Chaloupka, Ovčačík, Zajíc – P. Sýkora, Nahodil, Bárta – J. Sýkora, Špirko, Hubáček – M. Kaut, Poulíček, Beran – Zadina, T. Kaut, Starý.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Baranka, Klok, D. Krenželok, Hrbas, Urbanec, Výtisk, L. Kovář – P. Zdráhal, O. Roman, Olesz – Vandas, Kolouch, D. Květoň – Tomi, Balán, Szturc – Hudeček, Stastny, Kurovský – Illéš.

Rozhodčí: Čech, Pavlovič – Komárek, Ondráček.
    Patrik Bartošák dovedl svůj tým v letošní sezoně k devatenácti výhrám

Patrik Bartošák, nováček v národním týmu ???????????? #CCMGoalie #MadeOfHockey

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Vzájemné zápasy

V dosavadních třech střetnutích vždy vyhrál domácí celek. Vítkovice vyhrály před vlastním publikem dvakrát – 2:0 a 4:1, Dynamo se v Tipsport areně radovalo taktéž s nulou po výsledku 3:0.

HC Vítkovice Ridera.

Dnešní soupeř Dynama ze všech sil bojuje o účast minimálně v předkole play off. Aktuálně drží osmou pozici s šestibodovým náskokem na desáté a pětibodovou ztrátou na šesté místo, které by Vítkovicím zajistilo postup přímo do čtvrtfinále.

Ostravané bezpochyby přijíždějí do Pardubic hodně nabuzení. V posledním kole, po předchozích třech porážkách v řadě, totiž dokázali na domácím ledě vynulovat první Liberec a připsali si do tabulky velecenné tři body za výhru 4:0.

Je to už skoro měsíc, co se Východočeši naposledy radovali z vítězství. Od 29. ledna letošního roku dokázalo Dynamo v šesti zápasech získat pouze jeden bod za prohru po samostatných nájezdech na ledě Zlína.

V posledním kole, v souboji dvou nejhorších týmů soutěže, nestačili svěřenci hlavního trenéra Miloše Holaně na Karlovy Vary, kterým podlehli 1:4 a propadli se na poslední místo s dvacetibodovou ztrátou na dvanáctou Olomouc.

Do konce základní části Tipsport extraligy zbývají každému odehrát tři utkání. V rámci padesátého kola přijíždí do Pardubic ostravský celek HC Vítkovice Ridera.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Marek Votke

Góly a asistencie: 1. Nahodil (Bárta, P. Sýkora) – 8. Klok (D. Květoň, Kolouch), 23. Baranka (Szturc, Balán), 45. P. Zdráhal (O. Roman, Olesz)

Rozhodca: Čech, Pavlovič – Komárek, Ondráček

Diváci: 5 514