Nacional – Feirense 0:0 (kon.) | Setúbal – Braga 1:1 (kon.) | Boavista – Porto 0:1 (kon.)
Boavista FC
0:1 (0:1)
FC Porto
cz Nedeľa 26.02.2017, 21:15 • Estádio do Bessa Século XXI, Porto (kapacita: 28.263 diváků) • Primeira Liga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.

Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný nedělní dvečer. Portugalská nejvyšší soutěž má na programu 23. kolo, v jehož rámci svedou souboj Boavista FC a FC Porto. Bude se tak jednat o městské derby. Utkáním, jehož úvodní výkop je naplánován na 21:15, vás prostřednictvím online textové reportáže provede Lukáš Jasoněk.

Předchozí kolo

Tým Boavisty se v minulém kole vypravil do Feirense a zvítězil tam tím nejtěsnějším možým rozdílem.

Feirense – Boavista 0:1 (0:0)
    Branka: 62. Bulos.
    ČK: 90+1. Idris (Boavista).

Ve formě hrající Porto hostilo Tondelu a celek z chvostu tabulky rozdrtilo čtyřgólovým rozdílem.

FC Porto – Tondela 4:0 (1:0)
    Branky: 43. z pen. Silva, 54. Neves, 63. Soares, 90+1. Jota.

Boavista FC: Vagner – Machado, Santos C., Lucas, Talocha – Carvalho, Carraça – Medeiros, Espinho, Santos R. – Bulos
    Náhradníci: Meira – Rochinha, Henrique, Mesquita, Schembri, Bukia, Sampaio. Trenér: Miguel Leal.

FC Porto: Casillas – Pereira, Boly, Marcano, Telles – Pereira – Brahimi, Torres, Corona – André, Tiquinho
    Náhradníci: Sá – Neves, Silva, Jota, Carlos, Layún, Otavinho. Trenér: Nuno Santo.

Rozhodčí: Veríssimo – Pereira, Felisberto.
    Pohled na zaplněný sektor hostujících fanoušků. Portské derby bude doprovázet bouřlivá atmosféra.

Fábio Veríssimo společně se svými asistenty právě přivádí hlavní aktéry duelu označeného jako městské derby na hrací plochu.

Diváci se mohou těšit vynikající atmosféře, která na Estádio do Bessa Século XXI panuje už před zahájením samotného klání.

1

1
    Úvodní výkop provedli fotbalisté Boavisty.

2
    Začalo se pěkně svižně. Hráči nevypouštějí žádný z osobních soubojů a takříkajíc jedou až na doraz, což je jedině dobře.

3
    Brahimi jako vítr vlétl do levé části pokutového území a jeho následný centr obránce srazil na roh.

4
    Na centrovaný balon si uvnitř pokutového území naskočil Boly a svůj pokus poslal přibližně dva metry vedle levé tyče.

6
    Hosté na útočné polovině vybojovali míč a dostali se až do zakončení. Se střelou Iuriho Medeirose z hranice vápna Casillas neměl problém.

7
    Porto právě vstřelilo branku!
    Hostující tým se ujímá vedení. Na pravém okraji vápna převzal míč Jesús Corona a okamžitě ho poslal do předbrankového prostoru. Tam si naběhl TIQUINHO a střelou z bezprostřední blízkosti otevřel gólový účet utkání.
    7. TIQUINHO - 0:1

10
    Roh pro domácí klub.

11
    Jeho exekutorem se stal Renato Santos, který odeslal míč na přední tyč a tam zaúřadovala obrana FC Porto.

13
    Ze střední vzdálenosti se do míče opřel Alex Telles a z hlubokého záklonu zacílil do horního patra tribuny. Vagner tak pro tuto chvíli mohl zůstat v klidu.

15
    Ólivera Torrese nepustil za svá záda Carlos Santos. Bylo to však s faulem, takže hosté zůstanou u míče.

16
    Jesús Corona hledal v pokutovém území Tiquinha, jenž po kontaktu s Carlosem Santosem upadl. Hosté se pak dožadovali odpískání penalty, ale rozhodčí s ledovým klidem nechal pokračovat ve hře.

18
    Fábio Espinho poblíž postranní čáry odhodil Pereiru jako kus nějakého papíru a jeho zákrok byl samozřejmě vyhodnocen jako nedovolený.

19
    André André (FC Porto) přímo ve středovém kruhu šlapákem atakoval Carraçu a stal se prvním napomenutým hráčem zápasu.

21
    V posledních minutách je hra z důvodu nedovolených zákroků přerušována velice často. Doufejme, že v důsledku toho se některý z hráčů nezraní.

23
    Ofsajd! Ofsajd! Mává svým praporkem asistent rozhodčího jako pominutý. Výhodu rozehrávky nepřímého volného kopu bude mít Boavista.

25
    Hosté jsou znovu u míče. Óliver Torres se rozběhl podél pravé lajny, kde ho pouze za cenu faulu zastavil Talocha.

27
    Hra se obrátila a po Bulosově samostatné akci budou domácí pokračovat v útoku rohovým kopem.

28
    Uvnitř šestnáctky se od svého strážce odpoutal Carlos Santos a hlavou poslal balon nad břevno.

29
    Renato Santos chtěl adresoval balon Carraçovi, ale těsně před ním stačil obránce odkopnout míč do bezpečných míst.

30
    Casillas skvělým zákrokem zlikvidoval nebezpečný pokus Andersona Carvalha, jenž po přihrávce proti noze vypálil z voleje o zem.
    30. Casillasův výtečný zákrok

31
    Boavista pak v krátkém časovém sledu zahrávala hned dva rohové kopy. K úspěchu nevedl ani jeden z nich.

32
    Za stažení svého protivníka k zemi byl žlutou kartou potrestán Carlos Santos (Boavista FC).

34
    Velice blízko navýšení náskoku svého týmu byl Tiquinho, jehož pumelici Vagner zastavil takřka na brankové čáře. Odražený balon pak sebral André André, avšak jeho dorážka nepatřila mezi nejpřesnější.
    34. Šance Tiquinha

36
    Tiquinho v další šanci! Hráč FC Porto obdržel přihrávku do pravé části pokutového území a vyběhnuvšího Vagnera se pokusil oklamat chytrým lobem. Brankář Boavisty se však přelstít nenechal.
    36. Tiquinho v další gólové příležitosti

38
    Hosté opět získali míč a roztáhli hru na pravou stranu. Na přízemní centr Jesúse Corony si do vápna naběhl Brahimi a nasměroval balon těsně vedle pravé konstrukce brány. Porto je v posledních minutách velmi nebezpečné.
    38. Brahimiho rána prosvištěla kolem tyče

41
    Pomalu, ale jistě se blíží závěr úvodního poločasu. Momentálně jsou u míče fotbalisté Boavisty.

42
    Talocha (Boavista FC) na útočné polovině doslova sestřelil Jesúse Coronu a inkasované kartě se nemůže ani trochu divit. Tohle byl vážně bezohledný zákrok, který ve fotbale nemá co dělat.

43
    Jesús Corona se drží za zraněné místo a odkulhává za postranní čáru, kde dojde k jeho ošetření.

45
    Sudí Veríssimo nastavil v prvním poločase jednu minutku.

45+2

Bezprostředně po ukončení úvodní půle se na hřišti strhla strkanice, do které se zapojila většina hráčů. Je tedy možné, že před odchodem do kabin padnou nějaké tresty.
    Houf hráčů ve strkanici

45+2
    Ano, je tomu tak. Za vyvolání zmíněné potyčky inkasoval žlutou kartu Jesús Corona (FC Porto).

První poločas byl v režii FC Porto. Favorizovaný celek si vytvořil řadu střeleckých příležitostí a kromě nich se v sedmé minutě ujal vedení. Zásluhu na tom měl Tiquinho, jemuž na první a zatím jedinou branku městského derby nahrál Jesús Corona. Hráči do zápasu vložili maximum svých sil a to se promítalo zejména v četnosti nedovolených zákroků. Bezprostředně po ukončení první půle se navíc strhla potyčka. Druhá půle tak bude jistě také velmi zajímavá.
    Sektor fanoušků FC Porto během prvního poločasu

Fotbalisté obou celků se za bouřlivého potlesku vracejí na travnatý porost, aby vstoupili do druhého poločasu.

46

46
    Střídání v týmu FC Porto: do druhé půle se nepodívá Jesús Corona. Hráče, který o poločasové přestávce vyvolal potyčku, nahradí Diogo Jota.

46
    Střídání proběhlo také v týmu Boavista FC: místo Carlose Santose si ve druhém dějství zahraje Nuno Henrique.

47
    Hostující mužstvo čelilo rohovému kopu a svou úlohu zvládlo na výbornou.

48
    Žlutou kartu dostává Diogo Jota (FC Porto).

50
    Ofenzivní tažení FC Porto bylo zastaveno z důvodu ofsajdového postavení. Nutno dodat, že velmi těsného.

52
    Tiquinho si naskakoval na centr z nařízeného přímého volného kopu a těsně u jeho hlavy míč vyboxoval Vagner.

53
    Porto pak zahrávalo rohový kop, ale jeho exekuci neprovedlo podle svých představ. Hra pokračuje kombinací Boavisty.

55
    Domácí zahrozili prostřednictvím dlouhého nákopu. Casillas vyběhl ven z brány a dostal se až mimo pokutové území, proto před dobíhajícím útočníkem zkušeně odhlavičkoval míč do zámezí.

56
    Talocha prohrál sprinterský souboj s Bolym. Boavista ale aspoň vybojovala autové vhazování.

58
    Carraça (Boavista FC) podrazil Brahimiho a žlutý trest ho neminul.

58
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Fábio Espinho, přichází Schembri.

59
    Uvnitř vápna se Pereira (FC Porto) teatrálně skácel k zemi a jeho malé divadélko sudí Veríssimo ohodnotil žlutou kartou.

61
    Vypadá to, že se roztrhl pytel se žlutými kartami. Žlutě zbarvený kartonek totiž nedobrovolně obdržel také Renato Santos (FC Porto).

62
    Nyní se hraje ve středu hřiště, kde probíhají četné a urputné bitvy o míč.

65
    Mizerně provedený rohový kop hostů dává příležitost na načrtnutí útočných plánů hráčům Boavisty.

67
    Ivan Marcano těsně před zakončujícím hráčem uklidil míč do bezpečí a zachránil tak pro hosty špatně vypadající situaci.

68
    Fábio Veríssimo pokračuje v rozdávání žlutých karet. Tentokrát ji uviděl Iuri Medeiros (Boavista FC). Pokud to takto půjde dál, je možné, že týmy nedokončí zápas v kompletním složení.

70
    Fotbalisté Boavisty v tuto chvíli operují na útočné polovině.

71
    Střídání v týmu FC Porto: odpracováno má Brahimi a svým fotbalovým uměním se přijde pochlubit Otavinho.

74
    Ve druhém dějství mužstvům činí potíže střelba. Brankáři tak zažívají dobu odpočinku.

75
    Jakmile jsem dopsal předchozí příspěvek, Otavinho posunul míč do palebné pozice André Andrému a ten zpoza vápna sestrojil projektil, který prosvištěl kousek nad břevnem.
    75. André André vypustil střelu letící nad břevno

77
    V týmu Boavista FC proběhla poslední výměna: na lavičku zamířil Renato Santos a opačným směrem se vydal Bukia.

78
    Přišel, viděl, fauloval a za podražení dostal žlutou kartu. Takto si Bukia (Boavista FC) svůj příchod na hřiště určitě nepředstavoval.

82
    Komplikace pro FC Porto! Pereira u postranní čáry zadržel unikajícího soupeře a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Zbytek zápasu tak hříšník dosleduje pouze z útrob stadionu.
    82. Červená karta pro Pereiru

85
    Třetí a zároveň poslední výměna v týmu FC Porto: ze hřiště je stažen André André a místo něj se po trávníku prohání Layún.

87
    Za stažení Dioga Joty si Lucas (Boavista FC) prohlédl žlutě zbarvený kartonek.

89
    Hosté už pošilhávají po časomíře a snaží se udržet balon co nejdále od své branky, což se jim zatím daří.

90+1
    V rukou čtvrtého rozhodčího se objevila světalná tabulce a na ni číslovka čtyři. Přesně tolik minut tak ještě bude trvat městské derby.

90+3
    Boavista postoupila na území Porta a obléhá jeho šestnáctku.

90+4
    Útočný faul Andersona Carvalha znamená přímý volný kop pro FC Porto. Casillas s jeho rozehrávkou pochopitelně vůbec nepospíchá.

90+4

Je dobojováno! Boavista v městském derby nestačila na FC Porto, ambicióznímu celku podlehla v domácím prostředí tím nejtěsnějším možným rozdílem. Jediným úspěšným střelcem zápasu se stal Tiquinho, který se prosadil už v sedmé minutě.

Rivalita obou klubů je obrovská a svědčí o tom také počet karetních prohřešků, kterých dnes bylo opravdu mnoho. Nechyběla dokonce ani karta rudé barvy, kterou na konci zápasu obdržel hostující Pereira. Navíc se během poločasové přestávky uskutečnila hromadná strkanice, do které se zapojila většina hráčů.

Sečteno, podtrženo, derby, jak má být! (23:14:36)