Třinec – Hradec Králové 4:1 (kon.) | Olomouc – Č. Budějovice 6:4 (kon.) | Zlín – Sparta Praha 3:4 (kon.)
Kometa Brno – Chomutov 7:6 (po pr.) | K. Vary – Kladno 3:5 (kon.) | Jihlava – HC Litvínov 3:2 (kon.)
HC Plzeň – Slavia 7:1 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 2:0 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 1:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
HC Dynamo Pardubice
cz Sobota 25.02.2017, 17:00 • Ostravar Aréna • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 44. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ve čtyřiačtyřicátém kole DHL extraligy juniorů si to o body rozdají domácí Vítkovice a hostující Pardubice.

Domácí tým v předchozím kole padl na vlastním ledě Mountfieldu HK 1:5, Pardubicím se vedlo lépe, když vybojovali dva body za výhru 3:2 po prodloužení na ledě Třince.

Vítkovickým patří aktuálně 12. místo v tabulce, bilance 15-3-7-16 a pasivní skóre 145:162 jim zajistila 58 bodů. Východočeši z Pardubic mají na svém kontě 65 bodů, bilance 17-5-4-15 a vyrovnané skóre 114:114 jim stačí na 9. místo tabulky.

Lídrem vítkovického týmu je se čtyřiačtyřiceti kanadskými body útočník Daniel Spratek (20+24), nejlepším nahrávačem je s dvaatřiceti nahrávkami útočník Vlastimil Malina (8+32). Mezi obránci se nejlépe daří s dvaceti body Radimu Štěpánkovi (7+13). Deset kladných bodů má ve statistice "+/-" bodů útočník Ondřej Hartmann. Nejtrestanějším hráčem týmu je s dvaašedesáti trestnými minutami obránce Petr Šendera. Z vyrovnané dvojice gólmanů má více odchytaných minut Matyáš Daňa s průměrem 3,72 a úspěšností 88,59%.

Kanadské bodování Pardubic vede se třiceti body útočník Daniel Voženílek (12+18), nejlepším střelcem týmu je však se šestnácti góly útočník Jakub Martinec (16+12), nejlepším nahrávačem pak s dvaceti nahrávkami útočník Jakub Hoskovec (6+20). Devatenáct bodů má nejlepší z pardubických beků, a to Ondřej Trejbal (5+14). Ve statistice "+/-" bodů se daří útočníkovi Vojtěchu Faltysovi a obránci Dominiku Duškovi – oba +12. Prvenství mezi nejtrestanějšími hráči juniorské extraligy má s pětadevadesáti trestnými minutami útočník Daniel Voženílek. Hosté do své branky postavili už čtveřici gólmanů, nejlepším z nich je Milan Klouček s průměrem 2,43 a úspěšností 91,98%.

Maximální koncentrace na hru ???????????????? #MadeOfHockey ???? – @hokejkv

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

V letošní sezóně se oba týmy potkaly jen jednou, Pardubice využily svůj led beze zbytku a vyhrály 3:0.

HC Vítkovice Ridera: Daňa (Micka) – Šendera (C), Veřmiřovský, Weintritt, Mrowiec, Štěpánek, Gabrhelík – Spratek, Raška, Maxner, Malina, Žiak, Věntus, Kmošek, Kosina, Kylnar

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kulich) – Trejbal, Horyna, Faltys, Kučera, Šklíba, Zukal, Mert – Roubal, Hoskovec, Martinec (C), Dušek, Voženílek (A), Kubišta, Syrovec, Kusý, Štefka, Zídek, Bureš

Rozhodčí: D. Krenželok – T. Mikler, V. Bojda.

00:01

00:05
    Úvodní vhazování vyhrávají domácí.

00:23
    Střela Žiaka končí za brankou.

00:41
    Šendera si nabruslil do volného prostoru mezi kruhy, ale hosté mu nakonec kotouč sebrali.

00:53
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hosté poměrně brzy otevírají dnešní gólový účet, po nahrávce Zídka překonává Daňa DAVID VOŽENÍLEK – 0:1. Asistence: Václav Zídek.

01:47
    Pardubičtí mají puk pod kontrolou, drží se na své útočné polovině.

02:09
    Kosina zavezl puk do pásma, musel o něj bojovat u mantinelu.

02:28
    Štefka poslal puk na Daňovu lapačku, je ale pískán pardubický ofsajd.

02:46
    Rozehrávka hostům nevyšla, Štěpánek zachytil kotouč.

03:01
    Na branku v rychlosti ujížděli domácí ŽIak se Spratkem, druhý jmenovaný dojel až za hranici brankové čáry, nahrál zpět na Žiaka, ale jeho střela skóre nemění.

03:49
    Žiak zůstal ležet u mantinelu, v přerušené hře se po chvíli zvedá a odjíždí pomalu na střídačku.

04:17
    Pardubičtí kombinovali na zakázané uvolnění.

04:44
    Spratek si najel až ke Kloučkovi, ale ten zasahovat nemusel.

05:05
    Kusý si sjel do rohu pro puk, ale nenašel poblíž žádného ze spoluhráčů.

05:44
    Martinec se snažil protlačit kotouč do branky, ale Daňa byl proti.

06:12
    Hoskovec nenašel v útoku Voženílka, puk končí u domácích hráčů.

06:30
    Štefka číhal u branky na přihrávku, ale nedočkal se jí.

06:50
    Daňa si vyjel za branku pro nahozený puk.

07:01
    Zbrklá přihrávka končí na zakázaném uvolnění Pardubic.

07:53
    Raška neuspěl u pardubické klece.

08:06
    Lapačka Daňa byla opět ve střehu.

08:16
    Hostujícímu Hoskovcovi se ani na dvakrát nepodařilo dostat puk do branky.

08:40
    Nejprve ujížděl na branku sám Žiak, ale jeho pokus Klouček vyrazil, Spratek najíždějící na branku zakončil jen do gólmana.

09:24
    Štefka ujel po levém křídle, ale jeho střela šla hodně mimo.

10:32
    Raška se do pásma před Kloučka s pukem neprodral.

10:50
    Spratkova střela byla Kloučkem vyražena do rohu.

11:13
    Domácí v pásmu, Žiakova střela mizí v náručí Kloučka.

11:38
    Malina se pokusil vydolovat puk zpoza pardubického gólmana, ale nepodařilo se..

12:19
    Věntus poslal puk na modrou, vítkovický hráč jej neodehrál podle představ, čehož bleskově využil Štefka, který v úniku sprintoval na branku, přidal se k němu i Zídek, ale skóre se nemění.

12:45
    Ofsajd pro vítkovické.

13:41
    Vítkovičtí okupují prostor u hostující branky, Malina, Spratek ani Žiak Kloučka nepřekonávají.

14:00
    Šklíba se rozjel do pásma, od kruhu nahodil puk na branku, Daňa vyráží, ale přesně na hokejky svých spoluhráčů.

14:14
    Kosina si s pukem nabruslil do pásma, tam ale jeho cesta u mantinelu končí.

15:30
    Ofsajd pro pardubické.

15:44
    Vítkovičtí podnikli rychlý výpad do pásma, ale hostující gólman byl ve střehu.

16:05
    Štěpánek nastřelil puk na branku, Klouček se jen sehnul a puk se odráží od zadního plexiskla.

16:13
    Kotouč končí v hledišti.

16:40
    Na vítkovickou klec se rozjel Kusý.

16:45
    Za sekání je na trestnou lavici odvelen domácí Žiak.

17:10
    Vítkovice posílají puk do bezpečí.

17:42
    Hoskovec poslal puk mezi nohy vítkovického útočníka, puk dojel k Duškovi, ale ten nemířil přesně.

18:02
    Za hru vysokou holí je potrestán Spratek a hosté mají dvojnásobnou převahu.

18:14
    Bránící vítkovické trojici se podařilo rychle vyhodit.

18:34
    Daňa je v brance Vítkovic pozorný.

18:45
    Do hry se vrací potrestaný Žiak. Hosté mají přesilovku 5 na 4.

19:13
    Vítkovičtí kontrolují kotouč, drží jej ve středním pásmu.

19:30
    Na pardubickou klec se rozjel Žiak, dostal se za branku odtud poslal před Kloučka puk na Štěpánka, ale ten ani s následnou pomocí Žiaka nedokázal přehodit beton pardubického gólmana.

19:30
    Za hru vysokou holí je potrestán hostující Trejbal. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

19:48
    Pardubičtí se v pásmu dlouho neudrželi, puk mají na hokejkách domácí.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:45.

Pardubičtí zahájili utkání lépe, když ještě v první minutě překonal Daňa ve vítkovické kleci Voženílek. Vítkovičtí si v této třetině vypracovali dobré šance, stejně jako jejich soupeř, ale ani jednu zatím nedokázali využít. Uvidíme, zda se to změní v následující třetině.

20:01

20:08

20:08
    Vítkovice si zahrají zkrácenou přesilovku.

20:27
    Malina nahrával před branku, ale Žiak jeho příhry nezužitkoval.

20:58
    Hosté vyhodili kotouč, domácí zahajují od své klece.

21:17
    Domácí usazeni v pásmu, Klouček e ve střehu.

21:25
    Maxner těsně před Kloučkem neuspěl.

21:30

22:38
    Věntus sprintoval za odehraným kotoučem, ale pardubický Šklíba byl u něj první.

23:03
    Domácí v pásmu, ale nemají puk pod kontrolou.

23:39
    Daňa ujíždí na střídačku je signalizované vyloučení Pardubic.

23:45
    Malina se Žiakem u branky, ale pardubický gólman byl na místě.

23:57
    Za podražení putuje za kart hostující Kusý.

24:17
    U hostující klece bojují Kmošek s Raškou, ale Klouček má přehled.

24:33
    Vítkovičtí se stáhli těsně k pardubické brance, ale Klouček drží.

24:45
    Hosté vytěsňují puk do středního pásma.

25:00
    Výborný zákrok pardubického gólmana, který vytěsnil střelu Mrowiece.

25:13
    Hostující čtveřice posílá puk do bezpečí a střídá.

25:30
    Domácí znovu natěsnáni téměř v brankovišti, ale ne a ne překonat Kloučka.

25:57

25:59
    Hostující VÁCLAV ZÍDEK využil hrubky domácích, najel si na branku, nastřelil břevno, ale puk se od Daňa sesunul do branky – 0:2. Bez asistence.

27:07
    Rychlá hra na obě strany.

27:41
    Před vítkovickou klecí číhal Martinec, ale puku se nedočkal.

28:14
    Na opačné straně se musel na pokus Weintritta připravit Klouček, a v jeho testu uspěl.

28:33
    Spolupráce Kubišty se Štefkou kýžené ovoce v podobě braky nepřinesla.

29:18
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

29:49
    Vítkovičtí vyprodukovali další zakázané uvolnění.

30:23
    Daňa má teď plné ruce práce, stále se hraje před jeho brankou, puk pro tuto chvíli končí v hledišti.

30:41
    Domácí se dostali k brance, Veřmiřovský podpořil atak pardubické klece.

31:17
    Před dotírajícím Spratkem schoval Klouček kotouč mezi betony.

31:39
    Za svou branku si pro puk sjel Šendera a rychle rozehrává.

32:00
    Hosté byli při přechodu pásma příliš horliví, je z toho ofsajd.

32:09
    Kubišta o kruhu na Daňa nedokázal vyzrát.

32:49
    Kubišta s Faltysem nedovolili vítkovickým rozehrát, ti to musejí zkusit jinak.

33:19
    Zídek si najel do pásma, střela od kruhu Daňa nepřekvapila.

33:54
    Zukal pálil za modrou, ale vítkovický gólman měl dobrý výhled.

34:29
    Klouček schoval puk v náručí, skóre se ani po rychlé akci domácích nemění.

35:11
    Vítkovičtí se znovu nahrnuli do pásma, po střele Kmoška zazvonila kovová konstrukce!!

35:35

36:00
    Voženílek na útočné modré zaváhal, Kosina se okamžitě vydal na zteč pardubické branky, našel najíždějícího Věntuse, který ale mířil vedle.

37:39
    Před pardubickou brankou bojoval Spratek, ale puk je v náruči Kloučka.

38:01
    Raška se dostal až za hostující branku, žádného volného spoluhráče ale nenašel.

38:27
    Vítkovičtí mají puk ve své moci a pokoušejí se najít recept na Pardubice.

39:09
    Boj o puk u mantinelu.

39:36
    Domácí mají kotouč na svých hokejkách, ale nemohou se dostat z pásma.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:27.

Druhá třetina byla odehrána rychle, těsně po skončeném oslabení přidal po hrubce domácích druhý gól do vítkovické branky Zídek. Vítkovičtí jen stěží hledají recept na Kloučka v pardubické brance, uvidíme, jestli ho ve třetí části najdou.

40:01

40:07
    Pardubičtí se po vyhraném vhazování ženou do pásma.

40:20
    Voženílek na Daňa nevyzrál.

40:40
    Na opačné straně neuspěl Žiak.

41:34
    Vítkovičtí se drží v pásmu, ale Klouček až tolik práce nemá.

41:45
    Zaváhání Vítkovic u své branky hodlal využít Hoskovec, ale Daňa se stihl vrátit.

42:22
    Štěpánek našel dlouhou přihrávkou Věntuse, ten pak musel počkat v pásmu na spoluhráče.

43:00
    Domácí znovu rozehrávají od své branky.

43:24
    Po střele Zídka svírá Daňa puk v náručí.

43:48
    Spratek se Žiakem se nemohli prezentovat žádnou střelou, hra je přerušena.

44:06
    Ledabylá nahrávka končí na zakázaném uvolnění Pardubic.

44:28
    Raška našel puk před Kloučkem, než jej stačil zpracovat, pardubický gólman jen odpálil do rohu.

45:15
    Kubišta si najel do kruhu, ale mířil vedle.

45:56
    Štefka si objel bránícího vítkovického hráče, ale Daňu při střele nepřekvapil.

45:56
    Za hákování je potrestán domácí Veřmiřovský.

46:33
    Pardubičtí jsou usazeni v pásmu a zkoušejí pozornost vítkovického gólmana.

46:49
    Dobře to zkoušel Kusý, ale jeho střela byla zblokována.

47:05
    Vítkovičtí po dlouhé době vyhazují puk do bezpečí.

47:17
    Pardubice se znovu dostávají lehce před Daňa.

47:41
    Hoskovec ani znovu Kusý si s Daňou v brance neporadili.

47:56

48:28
    Vítkovice zahajují útočnou akci od své klece.

48:52
    Puk končí na střídačce.

49:38
    U Kloučkovy klece nahrával přes brankoviště Malina, ale Štěpánek Štěpánek jeho přihrávku nezachytil.

50:58
    Hra se zpomalila, oběma týmům pomalu docházejí síly.

51:33
    Vhazování po levici vítkovického gólmana se bude už podruhé v krátkém sledu opakovat.

53:50
    Opět jsou to hosté, kteří skórují a navyšují si tak na vítkovické náskok. Po nahrávce Martince posílá puk za Daňova záda VÁCLAV ZÍDEK – 0:3. Asistence: Jakub Martinec, Denis Kusý.

54:31
    Dveře trestné lavice se otevírají, ale sudí si jen žádají nový puk.

55:14
    Daňa drží puk pod lapačkou, Hoskovec nemá šanci.

55:49
    Kloučkova vyrážečka zapracovala včas, puk končí v rohu.

56:10
    Pokus Rašky zpracoval Klouček podle svých představ.

56:30
    V bleskovém nájezdu na branku mohli hosté zvýšit, ale přesnou nahrávku Hoskovce trestuhodně zahodil Voženílek!!!

56:57
    Vítkovická kombinace končí už u kruhů.

57:39
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Klouček téměř v samotném závěru přichází o čisté konto, po nahrávce Šendery se přece jen prosazuje LUKÁŠ ŽIAK – 1:3. Asistence: Petr Šendera, Vlastimil Malina.

57:39
    Daňa zůstává na střídačce, vítkovičtí budou ještě bojovat.

58:00
    Dušek s Voženílkem si najeli do pásma, Duškovu přihrávku u branky Voženílek znovu dokázal zahodit!!!

58:23
    Pardubičtí tentokrát nenechali nic náhodě, po nahrávce Duška se sice do střely vrhl domácí Štěpánek, ale puk prošel a JAKUB HOSKOVEC si připisuje branku – 1:4. Asistence: Dominik Dušek, Ondřej Trejbal.

58:23
    Daňa je zpět na své pozici v brance.

59:14
    Domácí Věntus si najížděl k brance, Šklíba mu téměř visel na zádech, takže se k pořádnému zakončení nedostal, ale sudí už vylučovat nebudou.

59:40
    Hosté kontrolují puk a usazují se před Daňou.

59:54
    V posledních vteřinách se už pravděpodobně opravdu nic nestane.

Jeden gól domácích Vítkovic dnes na výhru nestačil. Pardubičtí dali v každé části jeden a výsledek pak pečetili gólem do prázdné branky. Skóre mohlo být ze strany hostů i vyšší, ale Voženílek v poslední třetině zahodil dvě gólovky. Pro vítkovické je toto utkání posledním v této sezóně na domácím ledě a před vlastními fanoušky, kteří je dnes přišli povzbudit jak hlasivkami, tak bubnem.

Mějte příjemný zbytek dne i víkendu, a já se s Vámi budu těšit opět někdy na počtenou. (19:07:25)

Monika Baloghová

Góly a asistencie: 58. ŽIak (Šendera, Malina) – 1. Voženílek (Zídek), 26. Zídek, 54. Zídek (Martinec, Kusý), 59. Hoskovec (Dušek, Trejbal)

Rozhodca: D. Krenželok – T. Mikler, V. Bojda