Washington – Edmonton 2:1 (kon.) | Florida – Calgary 2:4 (kon.) | Carolina – Ottawa 3:0 (kon.)
Dallas – Arizona 5:2 (kon.) | LA Kings – Anaheim 4:1 (kon.) | Columbus – NY Islanders 7:0 (kon.)
NJ Devils – NY Rangers 3:4 (po pr.) | Nashville – Washington 5:2 (kon.)
Florida Panthers
2:4 (2:3, 0:1, 0:0)
Calgary Flames
cz Sobota 25.02.2017, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:23:03)

Trestné minuty: 4:8

Je dobojováno, hosté přečkali obrovský tlak Floridy, Johnson za svá záda nepustil ve třetí třetině ani jeden puk a utkání tak končí výsledkem 2:4. Poslední část utkání se odehrála ve znamení náporu domácích, aktivní byl zejména Trocheck, jenže gólman Calgary po dvou gólech v první třetině zamkl svou branku a na výhře se podílel opravdu velkou měrou. Calgary tak pokračuje v dobrých výsledcích, bodovalo i ve čtvrtém venkovním utkání v řadě.

59:36
    Chiasson posunul rukavicí puk do středního pásma, tohle hostům bohatě stačí.

58:47
    Yandle v další výborné střelecké pozici, trefil ale pouze přemisťujícího se Johnsona.

58:23
    A už je zase na střídačce!

58:10
    Tečovaný puk skončil mezi diváky, vhazovat se bude ve středním pásmu. Luongo jde zpět do branky.

57:53
    Johnson má puk ve své lapačce, nevyzrál na něj ani Yandle.

57:38
    Luongo míří na střídačku, začíná power-play Floridy.

56:36
    Brejkovou akci hostů zakončil Bennett, Luongo byl u své tyče včas.

55:41
    Jokinen se snaží uklidnit situaci a rozjet další útočnou akci svého týmu. Hosté už jsou připraveni v obraně.

54:52
    Tohle jsou pro Calgary těžké chvíle, nápor domácích stoupá a zejména Trocheck je ve své útočné činnosti velmi aktivní.

54:37
    Z mezikruží pálil Trocheck, jeho střela šla jen těsně vedle!

53:33
    Florida se ubránila, Jágrovi trest právě vypršel.

53:27
    A málem udeřilo na druhé straně, neboť dlouhý pas si zpracoval Sceviour a najednou byl před Johnsonem. Zvolil rychlou střelu, tu ale gólman Calgary zvládl pokrýt dobrým povyjetím.

53:20
    Marchessault nyní skvělým zákrokem zabránil nejhoršímu a pomohl Luongovi vyřešit střelu z levého kruhu.

52:53
    Floridě se zatím toto oslabení daří zvládat, puk je mimo pásmo domácích.

51:33
    Nyní ale pro domácí přichází potíž, Jaromír Jágr dostal dvě minuty za hákování.

51:28
    Individuální akci předvedl Barkov, objel branku a dostal se i ke střele, Johnson opět odolal.

50:58
    Johnsonovi naskakují zákroky, nyní zkrotil tvrdou ránu od modré i dorážku z prostoru kruhů.

49:58
    Ta je u konce, Brouwer se vraci do hry.

49:48
    Chybná rozehra v útočném pásmu hatí šance domácích na využití přesilovky, ta se chýlí ke svému konci.

49:10
    Hosté dostali puk do středního pásma, alespoň na chvíli se dokázali osvobodit.

48:47
    Trocheck se Smithem předvedli rychlou akci, střela zblízka ovšem skončila kousek nad břevnem.

47:58
    Je tu přesilovka pro Floridu, Troy Brouwer dostal dvě minuty za zdržování hry, puk z jeho hole opustil ledovou plochu.

47:23
    Jágr se chtěl uvolnit efektní stahovačkou, přes obránce ale neprošel. Domácí se musí rychle vracet do obrany.

46:40
    Matheson byl tvrdě atakován u mantinelu, vylučovat se ale nebude. Hosté vzápětí vyhodili přes všechny čáry.

45:52
    Barkov si dojížděl nahozený puk, před branku se ovšem nedostal.

44:50
    Nápor Floridy narůstá, obrana hostů má plné ruce práce výpady odrážet.

44:07
    Yandle hledal Jokinena, ten prudkou přihrávku nezpracoval.

43:45
    Johnson už musí domácí přivádět k šílenství, nyní vychytal Ekblada ve velmi dobré pozici. Střela z levého kruhu skončila v postoji gólmana Calgary.

43:13
    Na druhé straně musel Luongo zasahovat a to proti nahození ze středního pásma. Calgary tak získalo vhazování po levici gólmana Floridy.

42:06
    Po rychlém průniku se domácí Reilly Smith dostal ke střele z mezikruží, jeho ránu ale obrana Calgary srazila. Johnson tak zůstal bez práce.

41:20
    Brodie a Trocheck se vrátili do hry, oba týmy tak jsou v plném počtu.

40:55
    Útoćné výpady na obou stranách skončily bez střeleckého vyjádření.

Trestné minuty: 2:6

Po čtyřiceti minutách hry je situace pro hosty ještě lepší, než o první přestávce. Ve 27. minutě se totiž zblízka prosadil Troy Brouwer a zužitkoval tak Stajanův pas z rohu kluziště. Druhá část třetiny se ale nesla v duchu tlaku domácích, ti si vytvořili hned několik šancí, jenže Johnson je dnes ve skvělé formě a jednou mu pomohla i branková konstrukce. Další gól už v této třetině nepadl, stav je tak 2:4.

40:00

39:20
    Domácí si mohli zahrát přesilovku, neboť TJ Brodie se dopustil faulu loktem, Vincent Trocheck se ale rozhodl oplácet a tak i on dostal trest, u něj zní na dvě minuty za hrubost.

39:07
    Huberdeau zakončoval hned dvakrát, Johnson v brance doslova čaruje.

38:33
    Jako blesk se teď do pásma dostal domácí Trocheck, vystřelil švihem, jenže tohle na Johnsona neplatilo. Ten ránu dobře viděl a zvládl ji pokrýt.

38:20
    No a z celé akce nic nebylo, naopak do kontru se dostali hráči Calgary a celkem zadarmo si vybojovali útočné pásmo.

37:55
    MacKenziemu ujel puk od hokejky, trochu tak zbrzdil rychlý výpad svého týmu.

36:56
    Hosté jsou nyní pod velkým tlakem, ale zvládají jej odvracet. Z části svou činností, z části také pro nedostatečný důraz domácích na brankovišti.

35:19
    Na střed si sjel Petrovic a rychlým švihem prověřil Johnsona. Ten opět obstál a střelu vyrazil do rohu.

34:58
    Trocheckovo nahození skončilo za brankou, Florida v posledních minutách přidává pod kotlem.

33:57
    Gólman Calgary byl nyní pouze v základním postavení a čekal, zda jej nahození od levého mantinelu trefí. Moc toho neviděl, v cestě mu stálo hned několik hráčů.

32:41
    Matheson v další akci Floridy, nyní mířil z opravdu ostrého úhlu. Johnson vyrazil.

31:40
    Ihned po buly vystřelil Trocheck a Johnson měl velké štěstí, neboť střela trefila břevno!

31:34
    Johnson přerušil hru po Mathesonově střele, vhazovat se bude po jeho pravici.

30:43
    Barkov se sice dostal do útočného pásma, s pukem ovšem skončil za brankou.

29:39
    Dlouhý pas na MacKenzieho byl příliš prudký, pokus o rychlý výpad Floridě nevyšel.

28:40
    Florida teď má obrovský problém se vůbec dostat z vlastního pásma, puky při rozehrávce ztrácel i Barkov. Versteeg ale nedokázal zaváhání potrestat.

27:57
    Hosté se vřítili do útočného pásma, do brankoviště se dostal Tkachuk, atakoval gólmana a to domácím stačilo k zažehnutí potyčky. I ta ale zůstala nepotrestána, pokračuje se v pěti na obou stranách.

27:31
    A další výtečný zákrok hostujícího brankáře – nyní se dokázal dostat do správného postavení a lapit Trocheckovu střelu. Útočník Floridy jen nevěřícně kroutí hlavou.

27:10
    Florida se snaží o rychlé snížení, jenže Johnson se v posledních minutách rozchytal ke skvělým výkonům.
    26:19 Troy BROUWER - 2:4

26:19
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hosté znovu dostávají do dvoubrankového náskoku. Z rohu kluziště poslal Stajan puk před brankoviště, kde si sjel TROY BROUWER a ten sklepl puk za Luonga. Asistence: Matt Stajan, Lance Bouma.

25:30
    I ve druhé třetině sledujeme opravdu svižný hokej bez zbytečných prodlev a prostojů.

24:59
    Hosté jsou už kompletní, Giordano se vrátil do hry.

24:54
    Po několikerém ostřelování Johnsonovy branky vyhodil Frolík do středního pásma.

24:15
    Jokinen v dobré pozici trefil pouze Johnsona, ten vyrazil puk před sebe.

23:58
    Puk letí přes celé kluziště až k Luongovi.

22:59
    Byl tam ale faul a hostující Mark Giordano už je na trestné lavici s dvouminutovým trestem za hákování.

22:59
    Florida se dostala do brejku tři na jednoho, Trocheck ale možná prováhal nejlepší okamžik pro střelu, či přihrávku a Johnson nemusel zasahovat.

22:00
    Trocheck se snažil najít si dobrou pozici pro střelu, sjel si na střed, ale pak mu puk utekl od hokejky.

21:08
    Huberdeau s Barkovem se dostali do přečíslení dva na jednoho, tuto dobrou příležitost ale druhý jmenovaný nedokázal využít!

20:46
    Bude se ale vhazovat před Luongem, jeho spoluhráči totiž poslali puk na zakázané uvolnění.

20:40
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ke kloudné střele se ale nedostali.

Trestné minuty: 0:2

Máme za sebou první dvacetiminutovku a spokojenější mohou být hosté z Calgary. Ti sice od páté minuty prohrávali po gólu Nicka Bjugstada, pak ale přišla smršť tří branek, která dostala Floridu mírně do kolen. Postupně se trefili Sam Bennett, Mikael Backlund a po závaru před brankovištěm i Deryk Engelland. Domácí se ale dočkali alespoň snížení, po rychlé kombinaci upravil na 2:3 volný Aleksander Barkov.

20:00

20:00
    Po závěrečném klaksonu se v pásmu Calgary strhla potyčka, kterou ale jak se zdá, nechají sudí bez trestu.

19:37
    Jágrovo nahození zprava skončilo vedle Johnsonovy branky, hosté vzápětí dostali puk do středního pásma.

18:46
    Zakázané uvolnění Floridy, hra se vrací před Luonga.

17:45
    Nescházelo mnoho a mohlo být i vyrovnáno, blízko gólu byl Trocheck. Jeho zakončení skončilo těsně vedle.
    17:20 Aleksander BARKOV - 2:3

17:20
    Florida právě vstřelila branku!
    Přestřelka pokračuje. Hosté nyní totálně propadli v obraně, ALEKSANDER BARKOV se po rychlé výměně puku ocitl volný před Johnsonem a střelou mezi betony jej dokázal prostřelit – 2:3. Asistence: Jonathan Huberdeau, Reilly Smith.

16:30
    Zákrok na Boumu nebyl rozhodčími posouzen jako nedovolený, Florida může pokračovat v rozvinutí útočné akce.

15:24
    Hosté pouze posunuli puk do středního pásma a ihned odjeli střídat.

14:15
    Mathesonovu střelu od modré čáry Johnson vytřepal z rukavice a ihned rozehrál na spoluhráče.
    13:51 Deryk ENGELLAND - 1:3

13:51
    No a je tu další gól v síti Floridy. Luongo nedokázal udržet puk po nahození z levé strany, rázem z toho vznikl závar v brankovišti a volný puk nakonec do branky doklepl u tyčky číhající DERYK ENGELLAND. Trenér domácích ještě nechal přezkoumat situaci u videa, zda se nejednalo o nedovolené bránění brankáři, ale rozhodčí gól uznali. Asistence: Michael Frolík, Matthew Tkachuk.

13:20
    Nakonec platila druhá varianta, rozhodčí se rozhodli nevylučovat.

13:20
    Rozhodčí se nyní dohadují, zda domácí Ekblad vyhodil puk mimo ledovou plochu, nebo zda tam byla teč.

12:59
    Hraje se opravdu rychle, navíc bez přerušení, hra tak plynule utíká.

11:27
    Mohlo být ihned vyrovnáno, neboť Smith dostal přihrávku do jízdy, pokusil se o bekhendové zakončení, ale Johnson v této chvíli zachoval chladnou hlavu a blafák vytěsnil.
    10:16 Mikael BACKLUND - 1:2

10:16
    Hosté se ale velice rychle dokázali dostat z vlastního pásma, založit rychlý kontr a skórovat. Od pravého mantinelu přišla přesná přihrávka na střed a MIKAEL BACKLUND si věděl rady – střelou pod vyrážečku strhl vedení na stranu Calgary. Asistence: Matthew Tkachuk, Michael Frolík.

10:03
    Píská se ale technické provinění hostů. Vhazovat se bude před Johnsonem.

09:45
    Vyrovnávací trefa nalila hostům mnoho elánu do dalších útoků, hosté se opět chystají na zteč.
    08:57 Sam BENNETT - 1:1

08:57
    A je srovnáno. Hosté se usadili v pásmu, Luongo zvládl střelu Stonea pouze vyrazit před sebe a dorážka SAMA BENNETTA z prostoru před brankovištěm už skončila v síti. Asistence: Michael Stone, Troy Brouwer.

08:41
    Bjugstadova střela od pravého mantinelu byla spíše propagační, Johnson neměl větší problémy ji vyrazit.

07:20
    Trocheck poslal puk do druhé vlny na modrou čáru, Petrovicovu střelu vyrazil Johnson.

06:37
    Prudké nahození do pásma Calgary, byla tam teč, poslání puku k Johnsonově brance tak zakázaným uvolněním nebylo.

05:30
    Hosté se ihned snaží o vyrovnání, ale Luongo zatím vypadá pevně a neprůstřelně.
    04:54 Nick BJUGSTAD - 1:0

04:54
    Nyní už domácím akce přihrávkou na levý kruh a následnou tvrdou ranou vyšla. V dobrém postavení se ocitl NICK BJUGSTAD a střelou z první nedal Johnsonovi šanci. Asistence: Jussi Jokinen, Reilly Smith.

04:21
    Hostům se podařilo vyhodit přes všechny čáry a okamžitě míří střídat.

04:00
    Přihrávku skrz pásmo dostal Marchessault, pouze ale promáchl naprázdno.

03:21
    Je tu první přesilovka, utkání, dvě minuty za podražení dostal hostující Michael Frolík.

03:04
    Thornton dobře napadal v pásmu Calgary, nescházelo mnoho, aby se dostal do šance.

02:01
    Matheson v další šanci domácích, snažil se o zakončení po rychlém výjezdu zpoza branky.

01:36
    První přerušení, stalo se tak při dalším výpadu Floridy. Ta pojala úvod zápasu velmi aktivně.

00:19
    Barkov s Jágrem se ihned vřítili do pásma, jejich akci na poslední okamžik odvrátil Giordano.

00:01

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Ekblad (A), Yandle, Petrovic, Pysyk, Demers, Matheson – Jágr, Barkov, Huberdeau – R. Smith, Trocheck, J. Jokinen (A) – Bjugstad, Sgarbossa, Marchessault – Sceviour, MacKenzie (C), S. Thornton.

Calgary Flames: Ch. Johnson (Elliott) – D. Hamilton, Giordano (C), Stone, Brodie, Engelland, Bartkowski – Ferland, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk – Brouwer (A), S. Bennett, Versteeg – Chiasson, Stajan, Bouma.

Rozhodčí: Pollock, Dwyer – Racicot, Mach.

Zápas začne s menším zpožděním, rozhodně ale nikam neodcházejte.

Zápas v BB&T Center začne o půl druhé ráno, takže si nastavte budíky a nenechte si ujít náš přenos. Jste k němu všichni zváni.

Johnny Gaudreau 40 (11+29)

Hostům patří čtvrtá pozice v Pacifické divizi a po 61 odehraných zápasech mají 66 bodů. Kanadský tým přijíždí na Floridu s dobrou formou, předcházející dva zápasy na tripu vyhrál, naposledy proti Tampě Bay v poměru 3:2. Za Calgary se trefili Backlund, Monahan a Hamilton.

Aleksander Barkov 36 (15+21)

Domácí tým je na pátém místě Atlantické divize, když zatím posbíral celkem 66 bodů. Na vedoucí Montreal tak ztrácí pouhých šest bodů. Naposledy ale tým kolem Jaromíra Jágra padl na domácím ledě proti Edmontonu po výsledku 3:4. Za Floridu se v tomto utkání prosadili Barkov, Sceviour a Marchessault.

San Jose – Florida 5:6 pp
    Anaheim – Florida 1:4
    Los Angeles – Florida 2:3
    St. Louis – Florida 1:2
    Florida – Edmonton 3:4

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Florida Panthers a Calgary Flames.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 5. Bjugstad (J. Jokinen, R. Smith), 18. Barkov (Huberdeau, R. Smith) – 9. S. Bennett (Stone, Brouwer), 11. Backlund (Tkachuk, Frolík), 14. Engelland (Frolík, Tkachuk), 27. Brouwer (Stajan, Bouma)

Rozhodca: Pollock, Dwyer – Racicot, Mach

Diváci: 14 765