Liége – Gent 1:1 (kon.) | Oostende – Anderlecht 1:4 (kon.) | Genk – Charleroi 1:1 (kon.)
KV Oostende
1:4 (1:1)
R.S.C. Anderlecht
cz Nedeľa 19.02.2017, 18:00 • Versluys Arena, Oostende • Belgická Jupiler Pro League • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ve 27. kole belgické Jupiler League přivítá čtvrté KV Oostende na svém hřišti druhý RSC Anderlecht. Oba týmy mají dobře nakročeno směrem k účasti v šestičlenné skupině o titul. Hosté si svou účast mohou definitivně zajistit již dnes, pokud získají tři body. Anderlecht má skvělou formu, v lize už jedenáct zápasů v řadě nepoznal porážku a jeho útok je nejproduktivnější v celé soutěži. Oostende však nebude slabým soupeřem. Tým, v jehož základní sestavě nastupuje bývalý český reprezentant David Rozehnal, se v tabulce drží na čtvrtém místě. Sám Rozehnal dokonce rozhodl v minulém kole o výhře svého týmu, když vstřelil vítězný gól na 2:1 v první minutě nastavení. Oostende díky tomu vyhrálo podruhé v řadě. Dokáže uspět i dnes proti silnému soupeři z hlavního města Belgie? Podzimní vzájemný zápas na půdě Anderlechtu skončil remízou 1:1.

KV Oostende: Dutoit – Marušič, Rozehnal, Godeau, Milič – Siani, Musona, Jonckheere – Vandendriessche, Dimata, El Ghanassy.
    Náhradníci: Ovono – Akpala, Canesin, Jali, Ozkan, Pedersen, Tomaševič.

RSC Anderlecht: Boeckx – Najar, Mbodji, Nuytinck, Obdradovič – Dendoncker, Hanni, Trebel – Chipciu, Teodorczyk, Bruno.
    Náhradníci: Ruben – Acheampong, Deschacht, Thelin, Spajič, Stanciu, Tielemans.

Rozhodčí: S. Delferière – Y. De Neve, S. Hutsebaut.

1

2
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Hosté jdou již ve druhé minutě do vedení! Chipciu dostal míč na hranici ofsajdu a uháněl sám na bránu, na druhé straně mu však navíc nabíhal SOFIANE HANNI, jemuž rumunský fotbalista ve správnou chvíli předložil přihrávku před prázdnou bránu. Alžířan už měl jednoduchou úlohu.
    2. Sofiane HANNI - 0:1

5
    Oostende bude mít k dispozici rohový kop.

6
    Centr od rohového praporku nenašel ve vápně žádného z domácích hráčů.

8
    Mohlo být vyrovnáno! Musona potáhl míč podél levé strany až k šestnáctce a na zadní tyči našel nabíhajícího Dimatu, který však minul odkrytou bránu.
    8. Dimatu nedokázal ve skluzu trefit odkrytou bránu Anderlechtu.

10
    Jeden z hostujících hráčů upadl v šestnáctce a snažil se získat penaltu, ale rozhodčí zůstává zcela v klidu.

12
    Hosté měli k dispozici standardní situaci, ale centr z přímého kopu nebyl příliš povedený.

15
    Dimata si zpracoval míč v rohu pokutového území a zkusil vystřelit k bližší tyči, ale levačkou netrefil míč dobře a bránu minul.

17
    El Gahanassy se ve vlastní šestnáctce postavil do cesty Sianimu, který do té doby pěkně motal hlavu bránícím hráčům domácího týmu.

19
    Oostende se snaží útočit hodně přímočaře, ale Anderlecht zatím brání hodně pozorně.

21
    El Ghanassy na sebe navázal dva hráče a nakonec byl faulován, takže získal nebezpečný přímák pro Oostende.

22
    Hosté se ubránili, ale následuje rohový kop pro Oostende.

23
    Sofiane Hanni zahrál v pokutovém území rukou, čímž zavinil penaltu proti svému týmu! Oostende má velkou příležitost k vyrovnání.

24
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Je srovnáno! LANDRY DIMATA se bez potíží prosazuje ze značky pokutového kopu. Brankář Boeckx si špatně vybral stranu, takže Dimatovi stačila snadná přízemní střela.
    24. Landry DIMATA - 1:1

27
    Domácí tým po vyrovnávací brance hodně ožil. Za stavu 1:1 se hraje zatím výhradně na polovině Anderlechtu.

29
    Oostende mělo k dispozici rohový kop, jenže centr nebyl příliš povedený a obrana bruselského celku dostala míč snadno pryč z vápna.

30
    Dutoit musel vyrazit nepříjemnou přízemní střelu a Anderlecht bude zahrávat rohový kop.

31
    Jeden z hostujících hráčů dokázal centrovaný míč jen lehce tečovat a balón končí v zámezí. Dutoit může v poklidu odkopávat od své brány.

33
    Dimata se dostal v šestnáctce hostů do zakončení, ale jeho slabá střela nemohla Boeckxe vyvést z míry.

34
    El Ghanassy se nalevo od šestnáctky Anderlechtu chystá rozehrát přímý kop.

35
    Centrovaný míč našel před bránou jednoho z domácích hráčů, ale jeho hlavička mířila jen nad bránu.

36
    Chipciu byl faulován Dimatou, takže přímý volný kop bude mít nyní k dispozici Anderlecht.

38
    Jeden z domácích hráčů dokázal odvrátit centrovaný míč a balón končí v autu. Vhazovat budou hosté.

39
    Oostende se pokusilo o rychlý brejk, El Ghanassy měl na levé straně hodně prostoru, ale Najar se dokázal včas vrátit a nepustit ho k odcentrování.

41
    Dimata fauloval Najara, kterému chvíli trvalo, než se postavil na nohy. Hra byla na okamžik přerušena, ale už se opět hraje a Najar je v pořádku.

44
    Po faulu na Teodorczyka zahrávali hosté přímý kop, ale nic nebezpečného z toho nebylo.

45+1
    Jeden z hostujících hráčů prostrčil míč do vápna na Hanniho, který dostal prostor k zakončení, ale jeho tvrdá střela končí vysoko nad bránou.

45+1

Anderlecht se v Oostende dostal do vedení už ve druhé minutě, kdy se prosadil Sofiane Hanni. Tentýž hráč ovšem zahrál ve 23. minutě ve vlastní šestnáctce rukou, čímž nabídl domácím penaltu, kterou následně proměnil Landry Dimata. Stav zápasu je tedy po prvním poločase nerozhodný 1:1.

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

46

46
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Kara Mbodji, přichází Uroš Spajič.

47
    Jonckheere se snažil vysunout dlouhým balónem Musonu, ale tomu prudký míč utekl do zámezí.

49
    Domácí jsou v úvodu druhého poločasu hodně aktivní. Nebezpečnou přihrávku z pravé strany však dokázal ve vápně zachytit jeden ze stoperů Anderlechtu.

51
    Hostující Teodorczyk se lehce zranil při souboji s protihráčem, ale po ošetření by měl být schopen pokračovat ve hře.

53
    Jonckheere táhl míč k šestnáctce Anderlcehtu a jelikož nebyl atakován, zkusil vystřelit z dálky. Rána mu však hodně nesedla a míč přeletěl bránu o několik metrů.

54
    Zpoza velkého vápna tentokrát pálil Musona. Po jeho tečované střele následuje rohový kop pro Oostende.

55
    El Ghanassy odcentroval do šestnáctky, tam se v záklonu dostal k hlavičce David Rozehnal, který v těžké pozici minul bránu.

57
    Anderlecht se ve druhém poločase takřka nedostává do hry. Hosté jsou teď hodně nevýrazní.

58
    Hosté teď chtěli konečně zahrozit směrem dopředu, centr na zadní tyč však letěl příliš vysoko, takže na něj Teodorczyk hlavou nedosáhl.

59
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Sofiane Hanni, přichází Youri Tielemans.

61
    El Ghanassy získal pro domácí rohový kop. Ten Oostende rozehrálo na krátko.

63
    Jeden z domácích hráčů se odhodlal ke střele z hranice šestnáctky, ale míč napálil jen do bránícího Nuytincka.

63
    Žlutou kartu dostává Nuytinck (RSC Anderlecht).

66
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Massimo Bruno, přichází Frank Acheampong.

67
    Hosté se vracejí do vedení! YOURI TIELEMANS není na hřišti ani deset minut, ale parádní střelou do šibenice překonává Dutoita. Nádherná branka střídajícího hráče přibližuje Anderlecht k zisku tří bodů.
    67. Youri TIELEMANS - 1:2

69
    Tak tohle je parádní představení od YOURIHO TIELEMANSE! Po deseti minutách na hřišti totiž střílí svůj druhý gól a tentokrát naprosto výstavní! Tielemans se opřel do balónu z dobrých 25 metrů a tvrdou točenou ranou rozvlnil síť za zády brankáře Dutoita. Balón letěl do brány rychlostí 124 km/h a Dutoit se jen ohlédl.
    69. Youri TIELEMANS - 1:3

72
    Hosté se ve druhém poločase herně hledali, ale pak vlétl na trávník Youri Tielemans a rázem je Anderlecht blízko vítězství. Dvougólová ztráta už se bude domácím dohánět hodně těžce.

75
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Bruno Godeau, přichází Fernando Cansein.
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Michiel Jonckheere, přichází Andile Jali.

77
    Hosté teď přenechávají iniciativu soupeři, ale dobře brání svou polovinu hřiště.

80
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Kévin Vandendriessche, přichází Nicklas Pedersen.

81
    Teodorczyk se snažil doběhnout dlouhý balón za obranu Oostende, jenže Dutoit byl pohotový a včas vyběhl, takže byl u míče dříve.

83
    Hosté drží po delší době míč na útočné polovině a čas teď hraje jasně v jejich prospěch.

84
    Musona střílel z první zpoza šestnáctky, ale jeho přízemní pokus Boeckx bez potíží chytá.

86
    Teodorczyk centroval do šestnáctky domácích, ale nikdo z jeho spoluhráčů se nedostal do zakončení.

88
    Po faulu na Tielemanse budou rozehrávat hosté.

90
    Dlouhý centr dolétl až před šestnáctku, kde svedl souboj David Rozehnal s LUKASZEM TEODORCZYKEM. Oba hráči se navzájem drželi a rozhodčí klidně mohl odpískat faul, ale nestalo se tak, Rozehnal nakonec souboj neustál a Teodorczyk následně trefil míč parádně do horního rohu brány.
    90. Lukasz TEODORCZYK - 1:4

90+1
    Žlutou kartu dostává Antonio Milič (KV Oostende).

90+3
    Běží poslední minuta nastavení a výsledek zápasu už se zřejmě měnit nebude.

90+3

Oostende bylo v první polovině druhého poločasu lepším týmem a za stavu 1:1 se snažilo dokonat obrat ve skóre, ale domácí tým poté pořádně zchladil střídající Youri Tielemans, který během prvních deseti minut na hřišti zaznamenal dvě parádní trefy a rozhodl o výhře Anderlechtu. Čtvrtý gól hostů ještě přidal v 90. Lukasz Teodorczyk, takže konečný výsledek vyznívá pro Oostende trochu krutě.

To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu! (20:00:45)

Martin Švejkar

Góly: 24. Dimata (pen.) – 2. Hanni, 67. Tielemans, 69. Tielemans, 90. Teodorczyk

Karty:   90+1. Milič (OOS) – 23. Hanni (AND), 63. Nuytinck (AND)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 7:2. Rohy: 6:5.
    KV Oostende: Dutoit – Marušič, Rozehnal, Godeau (75. Canesin), Milič – Siani, Musona, Jonckheere (75. Jali) – Vandendriessche (80. Pedersen), Dimata, El Ghanassy.
    Náhradníci: Ovono – Akpala, Canesin, Jali, özkan, Pedersen, Tomaševič.

R.S.C. Anderlecht: Boeckx – Najar, Mbodji (46. Spajič), Nuytinck, Obdradovič – Dendoncker, Hanni (59. Tielemans), Trebel – Chipciu, Teodorczyk, Bruno (66. Acheampong).

Rozhodca: S. Delferière – Y. De Neve, S. Hutsebaut