FK Krasnodar – Fenerbahce 1:0 (kon.) | Alkmaar – Lyon 1:4 (kon.) | Mönchengladbach – Fiorentina 0:1 (kon.)
Rostov – Sparta Praha 4:0 (kon.) | Gent – Tottenham 1:0 (kon.) | Olympiakos – Osmanlispor 0:0 (kon.)
Vigo – Doneck 0:1 (kon.) | Razgrad – Kodaň 1:2 (kon.) | Giurgiu – Genk 2:2 (kon.)
Solún – Schalke 0:3 (kon.) | Be'er Sheva – Besiktas 1:3 (kon.) | Villarreal – AS Rím 0:4 (kon.)
Manchester United – Saint-Étienne 3:0 (kon.) | Anderlecht – Zenit 2:0 (kon.) | Légia Varšava – Amsterdam 0:0 (kon.)
Bilbao – APOEL 3:2 (kon.)
PFC Ludogorets Razgrad
1:2 (0:1)
FC Kodaň
cz Štvrtok 16.02.2017, 19:00 • Národní stadion Vasil Levski, Sofie • Európska liga • Play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Vyřazovací část Evropské ligy je tu! V bulharské Sofii se dnes střetnou dva týmy, které se do EL dostali přes třetí místo v základní skupině Ligy mistrů. Ludogorec Razgrad dokázal v nabité skupině udržet pod sebou silnou Basilej, čímž si vysloužil místenku v jarní části evropských pohárů. Dnes na stadionu v hlavním městě Bulharska přivítá dánského mistra FC Kodaň. Dánové bojovali ve své skupině o postup do osmifinále LM, ale nakonec nedokázali v rozhodujícím zápase porazit Porto, takže skončili třetí před beznadějně posledními Bruggami. Který z letošních účastníků LM zvládne lépe vstup do bojů v Evropské lize?

PFC Ludogorec Razgrad: V. Stojanov – J. Minev, Palomino, Moţi, Natanel – Djakov (C), Marcelinho, A. Abel – Wanderson, J. Cafú, Misidjan.
    Náhradníci: Renan – Joao Paulo, Cicinho, Quixadá, Keșerü, Plastun, Sasha.

FC Kodaň: Olsen – P. Ankersen, M. Jørgensen (C), E. Johansson, Augustinsson – Falk, Matić, Kvist, Toutouh – Santander, Cornelius.
    Náhradníci: Andersen – Antonsson, Greguš, Høgli, Abou Keita, Kusk, Pavlović.

Rozhodčí: Ivan Bebek (Chorvatsko).

1

2
    Kodaň právě vstřelila branku!
    Tak tohle je studená sprcha pro domácí! Augustinsson rozehrával rohový kop, jeho centr našel ve vápně jednoho ze spoluhráčů, který trefil domácího ANICETA ABELA, od nějž se míč odráží do jeho vlastní brány.
    2. Anicet ABEL - 0:1

3
    Na druhé straně zahrával roh Ludogorec, ale obrana Kodaně byla pozorná.

5
    Kodaň vstoupila do utkání nejlépe jak mohla a snaží se nadále hrát aktivně. Hosté zatím příliš nepouští soupeře do hry.

7
    Cornelius si v šestnáctce domácích počínala nedovoleně a rozhodčí mu odpískal útočný faul.

8
    Anicet centroval do šestnáctky Kodaně, ale míč našel jen rukavice připraveného Olsena.

9
    Po Anicetově faulu budou hosté rozehrávat nebezpečný přímý kop.

10
    Centrovaný míč odvrátil bránící hráč do zámezí, takže následuje rohový kop pro Kodaň.

11
    Tentokrát si obrana Ludogorce s rohovým kopem poradila a míč je už na polovině hřiště.

13
    Domácí se poprvé na delší dobu usadili s míčem na útočné polovině.

15
    Bulharský mistr se přes obranu Kodaně dostává k bráně jen velmi těžko. Domácí zkouší hrozit centrovanými balóny, ale ty zatím nejsou přesné.

17
    Santander dostal hodně dobrý balón za obranu Ludogorce, ale měl trochu potíže se zpracováním, díky čemuž ho dostihl bránící hráč.

18
    Marcelinho si teď nerozuměl s Cafúem a domácím tak utekl míč do zámezí. Olsen bude odkopávat od brány Kodaně.

20
    Centorvaný míč hledal ve vápně Cornelia, ale ten ve výskoku atakoval nedovoleně soupeřova brankáře.

22
    Domácí teď míč v podstatě jen odevzdali Olsenovi, který si dává na čas s rozehrávkou od vlastní brány.

24
    Moti čistě atakoval Augustinssona, který se rozeběhl na levé straně hřiště. Míč končí v zámezí a rozehrávat budou domácí.

25
    Domácí se snažili rychle přejít do útoku, ale dlouhý míč za obranu Kodaně mířil jen do ofsajdu.

27
    V tuto chvíli je k vidění hlavně boj ve středu hřiště. Oba týmy se těžko dostávají až k šestnáctce soupeře.

28
    Cornelius si nabíhal na průnikovou přihrávku, ale byl nachytán v ofsajdu.

31
    Půlhodina hry je za námi. Kodaň se po rohovém kopu dostala rychle do vedení, ale žádný útočný fotbal k vidění není. Od gólu hostujícího týmu nebyla k vidění velká gólová šance.

33
    Ludogorec drží míč na svých kopačkách, ale jeho hra je hodně statická. Domácí hráči si jen pomalu vyměňují míč na polovině hřiště.

34
    Marcelinho se pokusil o překvapivou průnikovou přihrávku, ale míč nenašel adresáta a skončil v zámezí.

37
    Za faul ve středu hřiště dostává první žlutou kartu zápasu hostující Youssef Toutouh.

38
    Cafú si našel prostor ke střele a z hranice vápna vystřelil po zemi ke vzdálenější tyči. Olsen dokázal míč vyrazit mimo bránu a následuje rohový kop pro Ludogorec.
    38. Cafúova střela protáhla hostujícího brankáře.

39
    Hosté se ubránili, ale budou čelit dalšímu rohovému kopu.

40
    Tentokrát byl centrovaný míč hodně snadným soustem pro obranu Kodaně. Hosté mohou vyrazit dopředu.

42
    Marcelinho zkusil vystřelit z dálky, ale jeho přízemní rána prolétla jen vedle bližší tyče Olsenovy brány.

44
    Domácí založili nebezpečný protiútok, dostali se až k velkému vápnu, ale tam poslali hodně nepřesný centr, čímž zmařili nadějnou akci.

45
    Ludogorec má ke konci poločasu více ze hry a dostává k dispozici ještě jednu nastavenou minutu.

45+1
    Cafú se napřáhl z velké dálky a střela mu vůbec nesedla, takže výrazně míjí bránu.

45+1

FC Kodaň vede v Sofii nad Ludogorcem Razgrad 1:0. Hosté se dostali do vedení už ve 2. minutě, kdy si po rohovém kopu srazil míč do vlastní brány Anicet Abel. Razgrad se dlouho nemohl dostat do tempa, ale v závěru poločasu konečně začínal hrozit směrem dopředu. Skóre se ovšem do konce poločasu nezměnilo.

Druhý poločas začne přibližně ve 20:01.

46

46
    Obrovská šance Kodaně! Obrana Ludogorce byla ještě myšlenkami někde v kabině a Youssef Toutouh se patnáct sekond od výkopu ocitl úplně sám na hranici šestnáctky, ale jeho střelu zastavila branková konstrukce.
    46. Toutouh mohl posla Kodaň do dvougólového vedení.

48
    Po pěkné kombinaci domácího týmu se v gólovce ocitl Cafú, jenže nebyl dostatečně rychlý a Johansson ho perfektním obranným zákrokem nepustil ke střele.

50
    Ludogorec obléhá šestnáctku hostujícího týmu. Kodaň je teď hodně zatažená.

51
    Anicet Abel nakonec zkusil vypálit z voleje, ale střela mu vůbec nesedla. Hostující obrana si může oddechnout.

53
    Tentokrát už YOUSSEF TOUTOUH velkou šanci využívá! Rasmus Falk mu poslal skvělou zpětnou přihrávku a Toutouh trefil míč z první dobře k tyči. Brankář si sice na jeho přízemní střelu sáhl, ale míč nedokázal dostatečně tečovat. Asistence: Rasmus Falk.
    53. Youssef TOUTOUH - 0:2

55
    Domácí to teď budou mít hodně těžké. Razgrad se snažil vstoupit do druhého poločasu útočně, ale místo vstřelené branky podruhé inkasoval. Tento stav je v pohárové matematice hodně nepříjemný.

58
    Razgradu teď chybí lehkost v rozehrávce. Domácí se dostávají ve středu hřiště pod tlak a často ztrácí míč ještě daleko před šestnáctkou Kodaně.

60
    Johansson se vydal na na útočný výlet a získal pro Kodaň rohový kop.

61
    Augustinsson trefil svým centrem od rohového praporku jen jednoho z bránících hráčů.

62
    Střídání v týmu PFC Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Virgil Misidjan, přichází Claudiu Keșerü.

63
    Cornelius fauloval Marcelinha a domácí mohou zahrozit z přímého kopu.

64
    Brankář Olsen vyboxoval centrovaný míč před Marcelinhem, který šel do souboje nedovoleným způsobem, za což vidí žlutou kartu.

65
    Olsen se nechal chvíli ošetřovat, ale už je v pořádku a chystá se odkopávat od brány.

68
    Kodaň hraje aktivně a dobře napadá ve středu hřiště. Razgrad předvádí hodně nepřesností a nemůže se dostat k Olsenovi.

70
    Marcelinho centroval do šestnáctky, ale tam nebyl nikdo ze spoluhráčů. Pro míč si v klidu došel brankář Olsen.

71
    Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Federico Santander, přichází Andrija Pavlović.
    Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Rasmus Falk, přichází Ján Greguš.

75
    Domácí se dostali ve velkém počtu hráčů do šestnáctky Kodaně, ale tam si příliš nerozuměli. Zpětná přihrávka hledala Marcelinha, který byl v dobré pozici, jenže jeho spoluhráč mu míč nepřenechal, takže se do zakončení nakonec dostal Wanderson, ale jeho střela byla hodně nepřesná.

77
    Cornelius si naběhl na dlouhý míč na útočnou polovinu, ale vepředu byl zcela bez podpory spoluhráčů, takže nakonec získal alespoň autové vhazování.

78
    Kodaň bude rozehrávat přímý kop vedle šestnáctky Ludogorce.

79
    Standardka se hostům moc nepovedla, domácí dokonce mohli jít do rychlého brejku, ale ten vracející se obránci Kodaně dokázali zastavit.

80
    Střídání v týmu PFC Ludogorec Razgrad: ze hřiště odchází Wanderson, přichází Joao Paulo.

81
    Ludogorec Razgrad právě vstřelil branku!
    Domácí se nakonec dočkali! Natanel poslal nebezpečný centr směřující na bránu, Marcelinho dokázal míč ve skluzu přizvednout a trefil břevno. Od horní tyče se však míč odrazil těsně před bránu, kam si naběhl CLAUDIU KEȘERÜ, který z velké blízkosti snadno dorážel. Asistence: Marcelinho.
    81. Claudiu KEȘERÜ - 1:2

84
    Ludogorec je při chuti a snaží se Kodaň ještě dostat pod tlak. Domácí by rádi vyrovnali.

86
    Kodaň se dostala s míčem na útočnou polovinu, ale tam šel příliš agresivně do souboje Cornelius, kterému je odpískán útočný faul.

88
    Žlutou kartu dostává Ján Greguš (FC Kodaň).

89
    Střídající Joao Paulo se opřel do míče před šestnáctkou Kodaně a jeho střela se stáčela k bližší tyči, ale Olsen dokázal míč vyrazit do zámezí.
    89. Paulo Joao pořádně prověřil Olsena v bráně Kodaně.

90
    Paulo Joao rozehrál následný rohový kop, ale ten nebezpečný nebyl.

90
    Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Youssef Toutouh, přichází Tom Høgli.

90+1
    Nastavuje se pět minut nad rámec normální hrací doby.

90+3
    Žlutou kartu dostává William Kvist (FC Kodaň).

90+4
    Greguš si dobře počínal u rohového praporku a následně našel povedeným centrem Cornelia, který však hlavičkuje přímo do brankáře.

90+5
    Žlutou kartu dostává Světoslav Djakov (PFC Ludogorec Razgrad).

90+6
    Ján Greguš už měl jednu žlutou kartu a dopustil se faulu. Ten však na druhou žlutou nebyl, jenže slovenský fotbalista po odpískání odkopl míč a právě za to vidí v samém závěru nastavení druhou žlutou.
    90+6. Greguš odkopl míč po odpískání, za což následovala zbytečně druhá žlutá karta.

90+7

FC Kodaň nakonec vítězí v Sofii nad Razgradem 2:1 a veze si do Dánska velmi dobrý výsledek do odvety. Hosté vedli už od druhé minuty a ve druhém poločase se dostali dokonce do vedení 2:0, ale za domácí upravil skóre v 81. minutě Claudiu Keșerü. Na víc se však Ludogorec nezmohl. O zajímavý moment se v zápase postaral slovenský reprezentant Ján Greguš, který nastoupil na trávník až v 71. minutě, ale přesto se stihl nechat vyloučit. Greguš viděl první žlutou v 88. minutě a v šesté minutě nastavení přidal naprosto zbytečně, když po vlastním faulu a po hvizdu rozhodčího odkopl balón. Greguš si tedy v odvetě určitě nezahraje, což platí rovněž pro Williama Kvista, který nasbíral v evropských pohárech 3 žluté karty.

To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu! (21:03:31)

Martin Švejkar

Góly: 81. Keșerü (Marcelinho) – 2. A. Abel (vla.), 53. Toutouh (Falk)

Karty:   64. Marcelinho (LUD), 90+5. Djakov (LUD) – 37. Toutouh (KOD), 88. Greguš (KOD), 90+3. Kvist (KOD)   90+6. Greguš (KOD)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 8:2. Fauly: 5:26.
    PFC Ludogorets Razgrad: V. Stojanov – J. Minev, Palomino, Moţi, Natanel – Djakov (C), Marcelinho, A. Abel – Wanderson (80. Joao Paulo), J. Cafú, Misidjan (62. Keșerü).

FC Kodaň: Olsen – P. Ankersen, M. Jørgensen (C), E. Johansson, Augustinsson – Falk (71. Greguš), Matić, Kvist, Toutouh (90. Høgli) – Santander (71. Pavlović), Cornelius.

Rozhodca: Ivan Bebek (Chorvatsko)
    Štvrtok 23.02.2017
    Kodaň - Razgrad 0:0

Karty:   55. Santander (KOD), 87. P. Ankersen (KOD) – 34. A. Abel (LUD), 39. Keșerü (LUD), 90+4. Djakov (LUD)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:11. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 21:12.