HC Plzeň – Sparta Praha 4:2 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 4:0 (kon.)
HC Kometa Brno
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
HC Dynamo Pardubice
cz Streda 01.02.2017, 18:00 • DRFG Arena, Brno • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 39. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pěkný středeční večer! Vítejte u online přenosu sedmatřicátého kola DHL Extraligy juniorů, v rámci kterého se střetne domácí HC Kometa Brno a hostující HC Dynamo Pardubice. Úvodní buly je naplánování na 18:00 v brněnské DRFG Areně.

Co se umístění týče, na led proti sobě vjedou hokejisté třetí Komety a jedenáctých Pardubic z celkem osmnáctičlenné tabulky. Kometa má na kontě 69 bodů, na hosty tak má náskok hned třinácti bodů.

HC Kometa Brno: Dostál (Šindelka) – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Zábranský, Kučera Š. – Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký (C), Dymáček, Nečas, Hroudný, Jajcay

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kulich) – Trejbal, Horyna, Faltys, Kučera L., Mert, Zajíc – Roubal, Hoskovec, Martinec, Dušek, Voženílek, Rohlík (C), Kubišta, Kusý, Kaut, Štefka, Zídek

Rozhodčí: Held – Linhart, Kleprlík.

00:01

00:16
    Kometa se dostává s pukem do pásma Pardubic.

00:31
    Na druhou stranu se vydal Dušek, nikým nepodpořen ale přišel hostující hráč brzy o puk.

00:48
    Čejka byl posledním z dorážejících domácích útočníků, kotouč ale Klouček udržel na betonu.

01:13
    Hostující Zídek dostal puk ven z pásma, Furch jej ale ihned sbírá a vybízí Štěpána Kučeru k založení nového útoku.

01:46
    Lukáš Kučera dostal puk na útočnou modrou a vzduchem prověřil Dostála. Tomu nikdo neclonil a tak snadno zakročil lapačkou.

02:52
    Nečas napadal rozehrávku hostů, puk tak na modré získal Zábranský a tvrdou střelou nadělal Kloučkovi problémy.

03:43
    Horyna stál na konci rychlé hostující motanice, po které se zapotil i Dostál. Ten ale stihl zakrýt kotouč na ledové ploše, Kaut měl ale velký zájem pokračovat ve hře i po rychlém odpískání, nakonec z toho šance Pardubic nebyla.

04:13
    Nahození Brňanů končí po teči v ochranné síti.

04:47
    Gajarský chtěl pádit do útoku, přes modrou ale přejel rychleji Nečas a je pískán ofsajd domácích.

05:25
    Výhoda pro Kometu.

05:58
    Jakub Martinec (PCE) – 2 minuty za hákování.

06:27
    Tohle bude pro hosty nepříjemné. Martin Kaut (PCE) dostává dvě minuty za vysokou hůl. Hosté se sice oháněli tím, že fauloval domácí Nečas, rozhodčí byl ale se svým verdiktem neoblomný.

06:39
    Nečas našel přihrávkou skrz brankoviště volného Slabého, ten ale před odkrytou klecí promáchl!

07:24
    Rychlá výměna mezi Zábranským a Nečasem, druhý jmenovaný pálil z první tvrdou ránu, která narazila do pravého betonu gólmana!

07:59
    Po další sérii střel domácích je hra přerušena, hosté už jsou ve čtyřech. Kometě zbývá půl minuta přesilovky proti čtyřem.

08:26
    Trnka dostal přihrávku před branku, nikým nebráněn ale ještě hledal Havlátovu hůl na teč, puk ale skončil za brankou hostů.

09:05
    Trejbal vyslal od modré střelu, kterou Dostál zřejmě úplně neviděl. Naštěstí pro Brno puk šel mimo tři tyče.

09:53
    Kometa poměrně snadno přesunula hru do svého útočného pásma, po neshodě ale celá akce rychle skončila.

11:09
    Furch chtěl nahrávat přes osu Havlátovi, hostující bek ale skvěle znemožnil přihrávku položenou hokejkou na led.

11:56
    Přesilovku si zahrají i hosté. Aleš Trnka (KOM) odchází na dvě minuty za sekání.

12:09
    Slabý zpoza vlastní brány posílá puk na druhou stranu kluziště.

12:57
    Domácí opět dostávají kotouč pryč.

13:40
    Škvrně zachytil rozehrávku hostujícího gólmana a spolu se Zábranským si nyní přihrávají přes střední pásmo a šetří čas.

14:26
    Pardubice se dopouštějí postavení mimo hru.

14:52
    Hra se stěhuje před Kloučka kvůli icingu Dynama.

15:41
    Slabý zblokoval střelu Rohlíka nad bránu.

15:54
    Martinec se zničehonic dostal zpoza brány do brankoviště Brna a hosté už pomalu zvedali radostně ruce nahoru, kotouč ale mířil mimo.

17:28
    Kometa se kvůli nepřesnostem vykázala z pásma ven, modrobílý ale nadále kontrolují puk.

18:41
    Trnkova rána prolétla kolem nic netušícího Kloučka těsně nad horní tyčí, všechny hráče upozornil na polohu puku až hlasitý náraz na plexisklo.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:47.

První dějství nenabídlo zatím žádný gól, o šance ale nouze nebyla. Do více možností skórovat se dostali domácí a to i díky dvojnásobné přesilovce. Oba gólmani ale zatím drží čistá konta a následující průběh bude jistě strhující.

20:01

20:29
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí předvedli stejně dobrý vstup do třetiny jako v předešlém dějství a rychle skórují. Nečas našel před brankou ADAMA GAJARSKÉHO, který pohotově zamířil pod horní tyč! Asistence: Martin Nečas.

22:46
    Hraje se převážně kolem středního pásma, ani jeden z týmů se na dlouho nedokáže usadit v pásmu.

22:59
    Vyloučení dvou "osmnáctek" za hrubost. Miroslav Rohlík (PCE) a Martin Nečas (KOM) odchází na dvě minuty na trestnou.

23:24
    Domácí vybojovali vhazování u Kloučka, který vleže zastavil pokus Komety.

25:09
    Sotva se oba vyloučení vrátili, vrátka hostující trestné lavice se otevírají. Václav Zídek (PCE) – 2 minuty za faul kolenem.

25:21
    Puk putuje do středního pásma.

25:56
    Gajarský si na ose hřiště řekl o přihrávku, střela mu ale nesedla a kotouč pomalu zajel za branku.

26:40
    Zpomalená rána Sedláčka lehce změnila směr a projela kousek kolem odkryté části hostující brány. Čejka nedokázal dostatečně rychle dojet k puku a uklidit ho do sítě.

27:30
    Hosté jsou kompletní a s pukem zakládají novou akci.

29:59
    Havlát poslal Horkého do útočného pásma, brněnský kapitán ale o puk záhy přišel.

30:21
    Štěpán Kučera (KOM) – 2 minuty za vysokou hůl.

30:31
    Po snaze Zídka získat puk z moci Dostála je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

31:27
    Polovina oslabení Komety je pryč, domácí s pukem šetří čas.

32:11
    Deset sekund budou hrát hosté v pěti proti třem. Dvě minuty za hákování dostává David Sedláček (KOM).

33:15
    Puk se dostal lehkým odrazem na horní síť domácí branky, rychle se ale dostal zpět na led a rozhodčí tak nechal hru plynout.

36:51
    Kometě se nezdařil přechod, u útočné modré se shlukli všichni hráči a bojovali o kotouč. Nakonec jej získali domácí.

37:46
    V závěru periody jdou domácí do vedení o dvě trefy! MARTIN NEČAS se dostal do brejku, projel celé hřiště a zakončil s klidem do pravého horního rohu. Bez asistence.

38:55
    Dostál vyrazil puk na levý kruh, Martinec k němu neměl daleko a mohl by pálit do odkryté brány, domácí Jajcay mu jej ale včas vypíchl!

39:49
    Buly u Kloučka.

40:00

Prostřední část už góly přinesla. Zatímco první trefa přišla po půl minutě hry z hole Gajarského, druhý zásah padl až dvě minuty před sirénou, kdy se do brejku dostal Nečas a překonal Kloučka.

40:01

40:54
    I napotřetí se povedl Kometě vstup do třetiny a podruhé v první minutě skórují. Čejka vyslal zpoza hostující brány přihrávku mezi kruhy, kam si najel zcela volný ROBERT HAVLÁT a bez větší přípravy pohotově propálil Kloučka! Asistence: Jakub Čejka.

42:22
    Pardubice prověřily Dostála, ihned poté se Dymáček dostal s pukem pryč.

42:49
    Tyč zachránila nyní Brno! Kusý pálil z mezikruží na vzdálenější tyč, kterou pouze orazítkoval.

43:03
    Dnes podruhé usedá na trestnou lavici Martin Nečas (KOM). Nyní dostává dvě minuty za zdržování hry.

44:00
    Kombinace Dynama nevypadala zle, po křižné přihrávce Trejbala vypálil Kusý, Dostál s notnou dávkou štěstí vytěsnil puk ramenem nad.

44:59
    Dymáček ve vlastním oslabení vyjel s pukem hluboko do útočného pásma, bekhendem našel volného Gajarského, ten si ale nestačil kotouč rychle zpracovat a zakončení tak skončilo na zadní síti.

46:23
    Luboš Horký (KOM) – 2 minuty za napadení.

47:02
    Dymáček s Nečasem hrají s pukem v pásmu Dynama, hostům vůbec přesilovka nevychází.

49:45
    Pro Dynamo tohle nevypadá dobře. Obraně hostů ujel LUBOŠ HORKÝ, natlačil se před Kloučka a lehce prohodil puk mezi jeho betony až za brankovou čáru. Asistence: Jakub Čejka a Libor Zábranský.

50:38
    Kometa vyhrála vhazování v útočném pásmu, Dymáček spolu s Gajarským vymýšlí další kombinaci.

51:29
    Pokus Zábranského mířil nad horní tyč.

52:31
    Martinec vyslal tvrdou ránu od modré, Dostál nastavil beton a střelu vyrazil.

53:28
    Hosté v posledních okamžicích tvrdě dohrávají souboje, při snaze přejít přes modrou byl Jakub Čejka nekompromisně poslán k zemi.

54:48
    Kusý zůstal zapomenut brněnskou defenzivou, jeho tvrdá rána ale zapadla do lapačky Dostála, který pomýšlí na čisté konto.

55:12
    Libor Zábranský (KOM) – 2 minuty za hákování.

55:40
    Kometa dostává puk ven z pásma.

56:31
    Pardubická souhra končí přerušením, brněnský gólman přišel o masku, která mu spadla po jednom ze zákroků před dotírajícím soupeřem.

57:13
    Dostál krátce po vhazování přerušuje opět hru, to už je ale vyloučený Zábranský zpět ve hře.

57:52
    Dynamo se s pukem dostalo pouze do středního pásma, poté další útočnou akci založili Brňané, tu ale přerušil ofsajd.

58:40
    Štefka přenechával v útočném pásmu puk na pravém kruhu, k tomu ale nejrychleji přijel domácí Furch.

59:33
    Kometa má puk pod kontrolou za vlastní brankou.

Duel je u konce. Kometa v poslední části navýšila vedení a po hořké porážce v Liberci si tak připisuje tři body do tabulky. (20:18:28)

Michal Kuba

Góly a asistencie: 21. Gajarský (Nečas), 38. Nečas, 41. Havlát (Čejka), 50. Horký (Čejka, Zábranský)

Rozhodca: Held – Linhart, Kleprlík