Duck-Hee – Rosol 2:1 (kon.) | Bourgue – Kovalík sk 2:0 (kon.)
1
3 6 3
cz Štvrtok 26.01.2017, 13:45Challenger Rennes (krytý tvrdý povrch) • Osemfinále

6:3
    Lee Duck-Hee si došel pro konec zápasu k síti. Smeč poslal do kurtu a Lukáš Rosol končí na challengeru v Rennes již v osmifinále.

40-0
    Tři mečboly po třetím esu v řadě. Lukáš Rosol je zatím v této hře bez šance.

5:3
    Lukáš Rosol se drží ve hře o postup. Nyní přidává povedeným úder z forhendu do protipohybu soupeře.

5:2
    Lee Duck-Hee ukončil celý gem esem a je jednu hru od postupu do čtvrtfinále.

40-0
    Nyní již musel Korejec přes druhý servis. Duck-Hee přidává vítězný úder z bekhendu a má tři gemboly.

4:2
    Lukáš Rosol trefil první podání do středu kurtu, ale poté se musel bránit přesným úderům soupeře. Český tenista ztrácí své podání ve třetím setu.

40-0
    Lukáš Rosol tlačil na soupeře od základní lajny, poté ale vytáhl kontraúder Duck-Hee a český tenista již nereagoval. Tři brejkboly.

3:2
    Až teď se musel Korejec obejít bez prvního servisu. Od základní lajny ale chybuje Čech a pátá hra třetího setu končí.

2:2
    Lee Duck-Hee skvěle returnoval k základní lajně, ale poté chybuje forhendem do sítě.

2:1
    Lee Duck-Hee musel přes druhý servis. I ten však stačil na českého hráče. Return dopadl daleko za základní lajnu. Korejec tak znovu vede v rozhodujícím setu o jeden gem.

1:1
    Lukáš Rosol se musel bránit po prvním podání, ale výměnu zvládl a drží si svůj servis.

1:0
    Lukáš Rosol se opřel do returnu, ale míček zastavuje síť. První gem jde na stranu Korejce.

4:6
    I nyní se Lukáš Rosol vytáhl na servisu. Jeho soupeř sice dostal míč na druhou stranu, ale jen do autu. Rozhodne třetí set.

30-40
    Lukáš Rosol si zajistil setbol přímým bodem po prvním podání.

4:5
    Duck-Hee musel jen přes druhé podání. Rosol si chtěl připravit pozici tvrdým returnem, ale napálil jen síť.

3:5
    Lukáš Rosol si pohlídal důležitou hru. Jeho forhend k lajně byl velmi přesný.

3:4
    A je to rázem jen o jeden gem. Duck-Hee zakončil celou hru esem do středu kurtu.

2:4
    Rosol si chtěl jít pro vítězný úder k síti, ale volej mu nevyšel a poté je již prohozen po lajně.

40-30
    Přestřelku od základní lajny Rosol nezvládl a je tu brejkbol.

1:4
    Lee Duck-Hee musel proti brejkbolu přes druhý servis. Toho využit Rosol k vítěznému returnu křížem a je na světě další brejk.

15-40
    Duck-Hee napálil forhend ze středu kurtu do sítě a jsou tu dva brejkboly.

1:3
    Lukáš Rosol musel přes druhý servis. Nyní zafungoval českému hráči forhend, který byl nejen tvrdý, ale také přesný.

1:2
    Duck-Hee ukončuje celý gem vítězným úderem do protipohybu soupeře. Stále však Korejec ztrácí jen brejk.

0:2
    Dlouhá výměna od základní lajny jde na konto šestého nasazeného. Lukáš Rosol potvrzuje brejk a vede již 2:0 ve druhém setu.

0:1
    Lee Duck-Hee dal přesné první podání. Od základní lajny byl aktivnější český tenista, který po dalším přetaženém úderu soupeře získává první gem druhého setu.

40-A
    Rosol se dostal do hry po druhém podání a hned poté chybuje Korejec do autu.

40-A
    Rosol znovu napálil pásku, která zbrzdila míčem. Ten končí mimo dosah soupeře.

40-A
    Lee Duck-Hee poslal první podání do sítě. Do druhé končí na stejném místě a je tu brejkbol.

40-A
    Duck-Hee netrefil první podání do kurtu. Rosol se natáhl za returnem a vybojoval svůj první brejkbol v zápase.

6:3
    Lukáš Rosol zakončuje první set dvojchybou. Nepovedený vstup českého hráče do zápasu.

A-40
    A je tu druhý setbol. Znovu povedený return po lajně a Rosol již kontroval jen úderem do autu.

40-30
    Lee Duck-Hee výborně retunoval po lajně, následně si přeběhl k síti a prohoz českého hráče již končí v autu. Setbol.

5:3
    Přímý bod po podání na boční lajnu. Korejec potvrzuje brejk a je jeden gem od prvního setu.

4:3
    Lukáš Rosol musel i proti brejkbolu přes druhý servis. A je tu dokonce dvojchyba. První dvojchyba v zápase a hned má fatální důsledky.

40-30
    Rosol si rozběhal soupeře, ale jeho finální úder za síť nevyšel. Brejkbol.

3:3
    A i další return končí jen v síti. V prvním setu je znovu srovnáno.

2:3
    Další dělové první podání pro českého hráče. Lee Duck-Hee se nedostal do hry a v prvním setu znovu ztrácí jeden gem.

2:2
    Nyní již český tenista přetáhl return do autu a na brejk tak dále čekáme.

1:2
    Duck-Hee dával přesné údery k základní lajně. Rosol však dokázal kontrovat a dlouho se udržel ve hře. Český tenista byl trpělivější a počkal si na chybu soupeře.

1:1
    Rosol se navezl do returnu, hru diktoval však jeho soupeř, který si vytvořil tlak a pohledným forhendem ukončit výměnu.