Togliatti – Novokuzneck 1:2 (0:2 po s.n.) | Jaroslavľ – Metallurg Magnitogorsk 1:4 (kon.) | Nižnekamsk – Novosibirsk 0:3 (kon.)
Novgorod – Čerepovec 1:3 (kon.) | D. Moskva – Čeljabinsk 6:2 (kon.) | Viťaz – Ufa 4:3 (2:0 po s.n.)
Soči – Petrohrad 0:4 (kon.) | S.Moskva – CSKA Moskva 1:6 (kon.)
Spartak Moskva
1:6 (0:1, 0:4, 1:1)
CSKA Moskva
cz Pondelok 23.01.2017, 17:30 • Lužniki Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítám vás u dnešního zápasu mezi týmy Spartak Moskva a CSKA Moskva.

CSKA Moskva

CSKA Moskva v letošní sezóně vyhrálo 36 utkání a se ziskem 114 bodů se nachází na druhém místě Západní konference a celé KHL. Největší hrozbou armádního celku je útočník Kirill Petrov, který v letošní sezóně zaznamenal 31 kanadských bodů za 19 gólů a 12 asistencí. Pozornost ovšem poutá také Maxim Mamin, který během posledních pěti utkání vstřelil tři branky. Hokejisté klubu vyznávajícího červenou barvu prohráli od 13. listopadu pouze pět utkání a není divu, že si s předstihem zajistili účast v playoff.

Spartak Moskva se momentálně pohybuje na 13. místě stejné konference se ziskem 60 bodů. Již sedm zápasů čeká tento tým na jakýkoliv bodový zisk a určitě se o to budou chtít poprat na domácím ledě. V posledních dvou duelech dokázali hráči Spartaku vstřelit pouze jednu branku. Nejproduktivnější hráč domácích je Matt Gilroy (7+30) a na druhém místě Ryan Stoa (22+14).

Poslední vzájemné zápasy:
    Sp. Moskva – CSKA Moskva 1:3
    Sp. Moskva – CSKA Moskva 2:4
    CSKA Moskva – Sp. Moskva 5:2

Československá stopa v utkání:¨

Lukáš Radil (SPM) – 48 zápasů, 30 bodů (10+20)
    Markus Svensson dovedl v letošní sezoně svůj tým k osmi výhrám

Spartak Moskva: Svensson (Truškov) – Provolněv, Gilroy (A), Kirillov, Bondarev (A), Sergijenko, Dyblenko, V. Sorokin, Kljauzov – Leščenko, Stoa, Radil – Glazačev, Alexandr Vasiljev, Mirnov – Šmeljov (C), V. Berdnikov, Stapleton – N. Li, Bobrov, M. Potapov.

CSKA Moskva: Filoněnko (Fasth) – Pivcakin, Blažijevskij, Naumenkov, Děnisov (C), Kutuzov, Čmychov, Ar. Sergejev, Kuzmenko – K. Petrov, Al. Popov, Ničuškin – Scott, Muršak (A), Platt – Kugryšev, Osnovin, V. Žarkov – Da Costa, Andronov (A), Tělegin..

Hráči nastupují na ledovou plochu, za pár okamžiků budeme moct začít.

00:01

00:43
    Úvodní vhazování vyhrávají domácí, další vhazování bude v útočném pásmu Spartaku.

00:54
    CSKA vyhrávají buly a poprvé se vydávají dopředu.

01:28
    Po akci Popova a jeho následné střele se bude vhazovat před Svenssonem.

01:58
    Čmychov udržel puk na modré čáře a udržel tak CSKA v útočném pásmu, útočníci se však do žádné šance nedostali.

02:25
    Na druhé straně pálil Šmeljov, ale golman Filoněnko připraven.

02:51
    První větší šance zápasu. Domácí se usadili v útočném pásmu, Glazačev pálil po přihrávce Mirnova,ale golmana nepřekonal.

03:34
    Na druhé straně pálil Naumenkov, před brankou ještě stál Scott, ale nedokázal puk tečovat a golman tak v klidu chytá.

03:45
    Po tvrdém zákroku na Platta se strhla menší potyčka.

03:45
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jaroslav Dyblenko – 5 min., vražení na hrazení + osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení). Trest odpyká Sergej Šmeljov.

04:14
    CSKA má nyní velkou příležitost ke vstřelení prvního gólu, střelu Petrova však zablokovala obrana a vyhodila puk z pásma.

05:12
    Střelu Denisova od modré čáry vyráží Svensson a obrana vyhazuje.

06:43
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Přece jen jsme se dočkali úvodní branky v přesilové hře. Hráči CSKA krásné kombinovali v útočném pásmu, nakonec si vzal puk u levého mantinelu STEPHANE DA COSTA,který poslal puk před branku a od brusle bránícího hráče skončil puk v brance. Asistence: Valeri Ničuškin,Kirill Petrov
    06:43 Stéphane Da Costa - 0:1

07:58
    Další obrovská šance CSKA! Sám před odkrytou brankou stál Petrov, ale puk netrefil ideálně.

08:45

09:34
    Po vyhození domácích na zakázané uvolnění se bude vhazovat před Svenssonem.

10:01
    Nahození Mirnova nedělalo Filoněnkovi problém.

10:41
    Golman hostů znovu chytá a nyní se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

10:54
    Li pálil po buly, ale golman hostů připraven.

12:34
    Tělegin kličkoval v útočném pásmu, nakonec nahrál na modrou čáru, kde pálil Kuzmenko, jeho střela byla zablokována a končí v ochranné síti.

13:03
    CSKA drží puk v útočném pásmu a duo Scott, Mursak kličkuje v rohu.

13:26
    Dlouhá rozehrávka Kutuzova končí offsidem.

14:18
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Ivan Tělegin – 2 min., podražení).

16:18

18:24
    Obrovská šance na vyrovnání! Od pravého mantinelu pálil Radil, jeho střelu golman Filoněnko sice zasáhl, ale propadla mu za záda. Naštěstí pro něho jen vedle branky.

20:00

V první třetině jsme moc šancí neviděli. V 6 minutě se nechal vyloučit Dyblenko do konce utkání a CSKA dostalo pětiminutovou přesilovku, kterou dokázal využít Da Costa. Zbytek třetiny byl celkem v poklidu a další velkou šanci jsme viděli až v závěru třetiny. Obrana CSKA si s ní však poradila.

Další třetina začne přibližně v 18:25

20:01

20:23
    CSKA vyhrávají vhazování a zakládají útok.

21:04
    Střelu Denisova Svensson vyráží a obrana domácích zakládá protiútok.

21:32
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Sergej Šmeljov – 2 min., podražení).

21:52
    CSKA kombinuje v útočném pásmu. Podaří se jim navýšit své vedení ?

22:26
    Střelu Da Costy golman vyráží a obránce Provolnev vyhazuje.

23:06
    Petrov nyní při střele z první zlomil hůl! To je velká škoda.

23:32

24:02
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Sergej Andronov.

24:56
    CSKA vyhazuje přes všechny čáry a spěchají střidat.

25:43
    Spartak teď krásně kombinoval v útočném pásmu, ale střelu Gilroye golman v klidu chytá.

26:02

26:42
    Hra se velmi rychle přelévá z jedné strany na druhou, nějakou šanci jsme však neviděli.

27:21
    A máme to 2:0. CSKA využilo svého tlaku v útočném pásmu. SERGEJ ANDRONOV si vzal puk v rohu útočného pásma, natlačil se s ním před branku, kde sice byla připravená obrana,ale s pomocí Žarkova se mu přece jen podařilo protlačit kotouč do branky. Asistence: Vladimir Žarkov.
    27:21 Sergej ANDRONOV - 0:2

29:01
    CSKA je nyní na koni a tlačí se do útočného pásma. Domácí Spartak to bude mít velmi těžké.

29:53
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Arťom Čmychov – 2 min., držení protihráče).

30:12
    Opět střílel Gilroy, ale golman Filoněnko puk v klidu vyráží.

30:56
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.
    O víkendu proběhlo v Ufě utkání hvězd!

@khl má za sebou utkání hvězd. #CCM #SuperTacks

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

31:30
    Domácí teď měli velkou příležitost na snížení. Od modré pálil Provolnev, golman sice puk vyrazil, ale pouze před sebe, kde stál Stoa. Puk ale nakonec končí vedle branky.

31:53

32:34
    A rázem to máme 0:3. Krásnou přihrávku Petrova dokázal využít ALEXANDR POPOV, který překonává golmana domácích. Asistence: Valeri Nikuškin, Kirill Petrov
    32:34 Alexandr POPOV - 0:3

32:49
    To je rychlost! 4:0 DENIS DĚNISOV si najel do přihrávky Kuzmenka a tvrdou střelou dává gól. Asistence: Andrej Kuzmenko
    32:49 Denis DĚNISOV - 0:4

Omlouváme se za vzniklé technické potíže. Informace budou doplněny později.

36:42
    Domácí hrají přesilovku 5 na 3!

38:05
    5:0! CSKA je na koni, svému soupeři nedovoluje vůbec nic a válcuje je smrtelným zakončením. Od levého mantinelu pálil Kuzmenko, golman dokázal puk pouze vyrazit a STEPHANE DA COSTA, trefil přesně odkrytou branku. Asistence: Artyom Blažijevskij, Andrej Kuzmenko
    38:05 Stéphane Da Costa - 0:5

40:00

Omlouváme se za technické potíže. Ve třetí třetině už by mělo být vše v pořádku. Ve druhé třetině jsme viděli 4 branky a všechny do sítě domácích. CSKA zatím svého soupeře drtí a nepouští je do žádné větší šance.

40:01

40:01
    Střídání v týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Markus Svensson, přichází Alexandr Truškov.

41:00
    Potapov teď nepochopitelně atakoval soupeře za brankou po odpískání.

41:12
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Potapov – 2 min hrubost)

41:47
    Střelu Denisova golman kryje. Domácí vyhazují.

42:43
    Platt na Truškova také nevyzrál, vhazování po jeho levé ruce.

43:12

43:32
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min., držení hole).

45:32

46:53
    Spartak právě vstřelil branku!
    Domácímu týmu se podařilo alespoň snížit vysoký náskok CSKA, když se KONSTANTIN GLAZAČEV natlačil zpoza branky před Filoněnka a nadvakrát dokázal protlačit kotouč do sítě. Asistence: Alexandr Vasiljev.
    46:53 Konstantin GLAZAČEV - 1:5

48:20
    Po pěstním souboji se vylučuje na obou stranách. Pětiminutový trest sudí udělili domácímu Potapopovi a Sergejevovi z CSKA.

48:40
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min., vysoká hůl).

50:40

52:14
    CSKA kontroluje hru a čtyřbrankový náskok by už měl hostům v moskevském derby stačit k vítězství.

53:18
    Spartak inkasuje pošesté. Kuzmenko si vybruslil z rohu a nabídl kotouč ALEXANDROVI KUTUZOVOVI, jenž z mezikruží zamířil k tyči. Asistence: Andrej Kuzmenko.
    53:18 Alexandr KUTUZOV - 1:6

54:55
    Naumenkov je vyloučen na čtyři trestné minuty za hru vysokou holí.

56:54
    Spartak se drží v útočném pásmu. Několik střeleckých pokusů vyslal Gilroy na branku Filoněnka, ale tomu se úspěšně daří neinkasovat.

58:03
    CSKA se podařilo vyhodit a bránící se čtveřice mří na střídačku.

58:42
    A opět se podařilo CSKA dostat kotouč do bezpečí. Čtyřminutová přesilová hra se domácímu týmu začíná velmi rychle krátit.

58:55
    Naumenkov se po čtyřminutovém pobytu na trestné lavici vrací zpět do hry.

7346 diváků v Lužniki Areně vidělo celkem sedm branek. Atraktivní utkání se ovšem domácím fanouškům Spartaku příliš nezamlouvalo, když jejich tým podlehl soupeři poměrem 1:6. CSKA si vypracovalo po dvou třetinách pětibrankový náskok, který si dokázalo udržet až do samotného závěru utkání.

Děkuji za pozornost. Na shledanou. (19:56:34)

Ondřej Tichý

Góly a asistencie: 47. Glazačev (Vasiliev) – 7. Da Costa (Ničuškin, K. Petrov), 28. Andronov, 33. Popov (K. Petrov, Ničuškin), 33. Denisov (Kuzmenko), 39. Da Costa (Kuzmenko, Blažijevskij), 54. Kutuzov (Kuzmenko)

Spartak Moskva: Svensson (41. Truškov) – Provolnev, Gilroy (A), Kirillov, Bondarev (A), Sergijenko, Dyblenko, V. Sorokin, Kljauzov – Leščenko, Stoa, Radil – Glazačev, Vasiliev, Mirnov – Šmeľov (C), V. Berdnikov, Stapleton – Lee, Bobrov, M. Potapov.
    CSKA Moskva: Filonenko (Fasth) – Pivcakin, Blažijevskij, Naumenkov, Denisov (C), Kutuzov, Čmychov, Ar. Sergejev, Kuzmenko – K. Petrov, Popov, Ničuškin – Scott, Muršak (A), Platt – Kugryšev, Osnovin, – Da Costa, Andronov (A), Tělegin.

Rozhodca: Bělov, Jeřábek – Zacharenkov, Sadovnikov.