Jihlava – Třinec 3:2 (kon.) | Kladno – Pardubice 2:5 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 3:4 (kon.)
K. Vary – Liberec 0:7 (kon.) | HC Litvínov – Sparta Praha 7:4 (kon.) | HC Plzeň – Mladá Boleslav 5:4 (po pr.)
Olomouc – Zlín 6:7 (kon.) | Slavia – Hradec Králové 0:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
0:7 (0:3, 0:2, 0:2)
Bílí Tygři Liberec
cz Sobota 21.01.2017, 12:45 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 36. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:45.

Utkání mezi Energií a Libercem začíná ve 12:45 na ledě KV Areny.

Karlovarským patří v tabulce šestnáctá příčka s třiceti šesti body. Nejproduktivnější energetik je Jiří Janata, který letos nasbíral 28 bodů. V posledním zápase získala Energie bod za prohru s Mladou Boleslaví v prodloužení.

V tabulce na tom nejsou o moc lépe, než domácí. Se 42 body hájí čtrnáctou pozici. Nejvíce kanadských bodů nasbíral Tomáš Nezbeda, konkrétně 29. Minulé utkání se Tygrům nezdařilo, když podlehli Plzni 0:3.

00:01

00:02
    První buly pro domácí mužstvo.

00:27
    Liberec se zmocnil kotouče, avšak vjel do ofsajdu, který je posouzen jako úmyslný.

00:34
    Liberec se znovu vypracoval k puku a zaváží ho ke Špírkovi.

01:51
    Žajdlík musel vyjet za pukem a rozehrát.

02:55
    Tygři si brousí zuby na kombinaci v útočném pásmu.

03:34
    Liberec právě vstřelil branku!
    Lukáš Beran dostal puk na volného Tomáše NEZBEDU. který kličkou do bekhendu nedal Špírkovi šanci. Asistence: Lukáš Beran

04:59
    Po neúspěšném pokusu domácích proniknout do útočného pásma hraje znovu Liberec.

05:53
    David Kovář marně hledal volného spoluhráče, Žajdlík zatím bez práce.

07:00
    O kotouč se bojuje u mantinelu za Šírkovou klecí.

07:37
    Jan TUREK si nabruslil do útočného pásma a perfektní střelou nad Špírkovu lapačku zvyšuje. Bez asistence

07:37
    Střídání v týmu HC Energie Karlovy Vary: ze hřiště odchází Jan Špírek, přichází Ondřej Kuchař.

08:18
    Icing Karlovarských, vhazovat se bude před Kuchařem.

08:44
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Martin Jursa – 2 min., hákování).

09:58
    V oslabení se Tygři usazují v pásmu Energie. Střelu Klingera zlikvidoval Kuchař.

11:18
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jan Jeník – 2 min., vysoká hůl).

11:31
    Bělohorský svým vyhozením osvobozuje Bílé Tygry.

12:51
    Filip Hauzr se prodral až před libereckého gólmana, ale těsně před brankou mu puk z hole utekl.

13:58
    Albert JANELE propálil chumel hráčů před sebou, včetně brankáře Kuchaře a Liberec vede již o tři branky. Asistence: Ivan Korecký, Jan Jeník

15:17
    Další hostující tlak se valí na domácího strážce klece.

16:43
    Michael Klinger to zkoušel od modré čáry, Kuchaře však nepřekonal.

17:35
    Nahození Vlčí smečky končí u Matěje Žajdlíka.

18:40
    Souboj u puk vyhrála Energie, která se nyní žene do pásma hostů.

19:37
    David Kovář dostal nabito mezi kruhy, ale s jeho prudkou střelou si Žajdlík poradil.

19:57
    Zbytek třetiny se dohraje v pásmu Karlových Varů.

20:00

První část byl lepším týmem liberecký tým, který ke skvělému pohybu a dobrým šancím přidal tři góly, o které se postarali Nezbeda, Turek a Janele. První dva zásahy vyhnaly Jana Špírka z branky, nahradil ho Ondřej Kuchař. Jak se s nepříznivým vývojem zápasu domácí vypořádají? Pokračujeme ve 13:27.

20:01

20:02
    Úvodní vhazování získává Liberec.

21:35
    Albert Janele vyslal na Kuchaře nepříjemnou střelu. Domácí brankář ji pravým betonem vyrazil do ochranné sítě.

22:12
    Přes velkou snahu libereckých beků na modré čáře pásmo neudrželi, hraje Energie.

23:02
    Matouš Bělohorský se ocitl přímo před Kuchařem, který jeho pokus zlikvidoval,

24:10
    Bílí Tygři vystihli karlovarskou rozehrávku.

24:57
    Spousta nepřesných rozehrávek kazí karlovarskou hru.

25:07
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Dominik Beer – 2 min., držení protihráče).

25:15
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vojtěch Brabec – 2 min., podražení).

25:25
    Michael KLINGER využívá dvojnásobnou libereckou přesilovku přesnou dělovkou. Asistence: Vítek Turský, Jan Jeník

27:08
    Karlovarští vyhazují.

27:59
    Jiří PRŮŽEK zvyšuje na 5:0. Kuchař zastavil Václava Burdu, ale na Průžkovu dorážku již nestačil. Asistence: Václav Burda, Jan Jeník

29:46
    Liberec startuje další útok směrem k brance Kuchaře.

30:22
    Nepřesnou rozehrávku brankáře Žajdlíka domácí tým využít nedokázal.

31:15
    Po dlouhé době se v pásmu zabydlel domácí celek a zasypává Žajdlíka střeleckými pokusy.

32:21
    Vodičkova střela od modré v brance neskončila.

33:05
    Tygři hrají ve středním pásmu.

33:39
    Pajk vyslal tvrdou střelu na Žajdlíka, který je dosud bezchybný.

35:24
    Energetici se v posledních minutách výrazně zlepšili, ke vstřelené brance to zatím nevede.

36:39
    Severočeši se dostali do útočného pásma a vymýšlejí zde zajímavé přihrávky.

37:02
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Petr Vodička – osobní trest do konce utkání, + 5 min., faul loktem – zásah do oblasti hlavy a krku). Trest odpyká Denis Salnikov.

39:32
    Karlovarští vyhazují, mohou tak vystřídat.

40:00

Ve druhé periodě přidali Liberečtí další dva zásahy. Nejprve skóroval Klinger, poté se prosadil i Průžek. V posledních deseti minutách zlepšila Energie svůj pohyb a začala si vytvářet více šancí. Ke gólu to však nevedlo. Ve 38. minutě byl na pět minut a do konce utkání vyloučen Petr Vodička. Přesilovou hru dohraje Liberec ve třetí části, která začíná ve 14:12.

40:01

40:05
    Po vhazování se puku ujímají Tygři.

40:46
    Nezbeda našel před brankou volného Filipa CHLUMA, který nasměroval puk do karlovarské branky. Asistence: Tomáš Nezbeda, Michael Klinger

41:53
    V pásmu Energie se odehrává souboj o zisk kotouče.

42:02
    Energie kompletní, Salnikov skáče na led.

43:03
    Kadlecův pokus zastavil Ondřej Kuchař.

43:32
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Pavel Vápeník – 2 min.).

44:14
    Liberec hraje s klidem na hokejkách a rozehrává další útok.

45:25
    Liberec se sám vyprovodil z útočného pásma.

45:40
    Jiří Průžek přesnou přihrávkou vybídl najíždějícího si Jana JENÍKA, který neodmítl a zvyšuje na 7:0. Asistence Jiří Průžek.

45:43
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Denis Salnikov – 2 min. faul kolenem).

47:33
    Žajdlík vypomáhá s libereckou rozehrávkou.

48:33
    David Kovář ujížděl sám na Žajdlíka, ale ani on neskóroval.

49:53
    Vlčí smečka bojuje alespoň o čestný gól.

50:53
    Kuchař brzdí tlak hostů, kotouč raději přikrývá.

51:18
    Bělohorského nahození si Kuchař pohlídal.

52:27
    Liberečtí se drží v útočném pásmu a zkoušejí něco vymyslet.

53:38
    Na puk si sáhl i Matěj Žajdlík.

54:30
    Liberecký pokus vyslaný z modré čáry skončil v ochranné síti. Vhazování po pravici Kuchaře.

55:03
    I přes pohodlné vedení Liberec nepolevuje.

56:00
    Ve střední třetině se oba celky přetahují o puk.

56:57
    Tygři krouží kolem Kuchařovi klece, zatím však nepřichází žádná střela.

57:53
    Liberec, povzbuzený vysokým vedením, zkouší střílet z každé pozice.

58:52
    Filip Chlum trefil tyč!

59:39
    Nahození za Kuchařovu svatyni.

Liberec deklasoval domácí Energii 7:0! Severočeši si tak z KV Areny vezou zasloužené tři body. Ode mne je to vše, děkuji za pozornost. Loučí se Matěj Hodoval. (14:43:01)

Matěj Hodoval

Góly a asistencie: 4. Nezbeda (Beran), 8. Turek, 14. Janele (Korecký, Jeník), 26. Klinger (Turský, Jeník), 28. Průžek (Burda, Jeník), 41. Chlum (Nezbeda, Klinger), 46. Jeník (Průžek)

HC Energie Karlovy Vary: Špírek (8.Kuchař) – Pajk, Brabec, Přibyl, Vodička, Beer, Vápeník – Horký, Janata, Tlačil, Kovář, Hendrych, Kurfürst, Svoboda, Procházka, Hauzr, Salnikov
    Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Polášek) – Turek, Klinger, Turský, Benák, Kunst, Korecký – Janele, Průžek, Beran, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Kursa, Kačírek, Burda, Chlum, Kadlec, Bělohorský

Rozhodca: Svoboda – Pešek, Malý