Pobr. Slonoviny – DR Kongo 2:2 (kon.) | Maroko – Togo 3:1 (kon.)
Pobrežie Slonoviny
2:2 (1:2)
Demokratická republika Kongo
cz Piatok 20.01.2017, 17:00 • Stade d'Oyem, Oyem • Africký pohár národov • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Co nejpříjemnější sportovní zážitek přeji všem fanynkám a fanouškům. V tomto zápase proti sobě nastoupí Pobřeží Slonoviny a Demokratická republika Kongo.

Pobřeží slonoviny v prvním zápase remizovalo s Togem 0:0. Mnoho fotbalově krásných momentů tento zápas nepřinesl.

Demokratická republika Kongo v prvním zápase porazila Maroko 1:0, jedinou branku duelu zaznamenal po chybě obrany soupeře Kabananga v 55. minutě.

Papírovým favoritem jsou fotbalisté vedení jako domácí, nicméně fotbal mnohokrát ukázal, že predikce jsou jedna věc a druhou, zcela odlišnou věcí, může být zápas samotný.

Pobřeží slonoviny: Gbohouo – Kanon, Zaha, Doukouré, Kessié – Bony, Gradel, Aurier, Ad. Traoré – Dié, Bailly.
    Náhradníci: Mandé, Sangaré – Pépé, N'Guessan, L. Koné, Seri, Angban, Kalou, Sio, Kodjia, Deli, Bagayoko.

Demokratická republika Kongo: Matampi – Mpeko, Ikoko, Tisserand, Kage – Mbokani, Kebano, Bokadi, Maghoma – Mubele, Mbemba.
    Náhradníci: Kudimbana, Kiassumbua – N´Sakala, Mulumbu, M'Poku, Botaka, Bolingi, Lomalisa, Zakuani, Mulumba, Bakambu, Bokila..

Za malý moment zápas začne.

1

2
    Cheick Doukouré fauloval protihráče, poněkud zbytečný faul za hranou pravidel.

3
    Firmin Ndombe Mubele nedosáhl na dlouhou přihrávku od spoluhráče. Následně uvedli domácí fotbalisté míč do hry autovým vhazováním.

5
    Sledujeme klidný začátek zápasu, ani jeden celek se nikam nežene.

6
    Demokratická republika Kongo kombinuje na své polovině hrací plochy.

7
    Wilfried Zaha vedl akci domácích. Jeho centr před branku myšlený dobře, ale provedený o něco hůře.

9
    Následovat bude rohový kop domácích.

10
    Kongo právě vstřelilo branku!
    Tým vedený jako hostující se dostává do vedení. Povedenou střelou z hranice velkého vápna se prosazuje NEESKENS KEBANO.
    10. Neeskens KEBANO - 0:1

11
    Pobřeží Slonoviny se snaží co nejrychleji vyrovnat, ale nemůže se stabilněji dostat do útočné fáze.

13
    Kongo vedlo další rychlou akci, ale Jacques Maghoma byl faulovaný protihráčem. Volný kop budou mít k dispozici fotbalisté Konga.

14
    Neeskens Kebano uvedl míč do hry, jeho rána na branku však byla nepřesná. Gólman zasahovat vůbec nemusel.

15
    Ley Matampi bude rozehrávat od své branky, míč míří daleko za polovinu hrací plochy.

16
    Co se týká držení míče, jsou na tom o něco málo lépe fotbalisté Konga, ti v tomto ohledu vedou 52 % proti 48 %.

17
    Wilfried Zaha čekal po autovém vhazování na polovině hrací plochy, jenže míč se k němu nedostal.
    18. Tady je veselo, zpívá se, fandí, tancuje.

19
    Max-Alain Gradel se dostal k míči, jeho kroky vedly ale do prostoru, kde byl obránce Konga. Ten byl o hlavu vyšší, a i proto také uspěl.

20
    Pobřeží Slonoviny hraje na své obranné polovině, ani jeden tým se nyní nemůže dostat do výraznější střelecké pozice.

21
    Serge Aurier vybojoval míč na polovině hrací plochy, vrací jej o několik metrů hlouběji na svou polovinu. Odtud vymýšlí jeho spoluhráči další přechod do útoku.

22
    Wilfried Bony si počkal na centr spoluhráče. V předbrankovém prostoru si vyskočil na míč, ale přesně zakončit nedokázal. Nebyla to vůbec špatná akce Pobřeží Slonoviny.
    22. Předchozí šance, v níž byl Wilfried Bony.

25
    Wilfried Zaha se dostal do zajímavé pozice, jeho hlavičku dostal soupeř jen do autu.

26
    Pobřeží slonoviny právě vstřelilo branku!
    Max-Alain Gradel rozehrával rohový kop. Na cent před brankou si vyskočil WILFRIED BONY, který neměl problém zakončit.
    26. Wilfried BONY - 1:1

27
    Gólman Konga vykopne míč daleko od své branky.

28
    Kongo se dostává do vedení. Hlavičkou usměrnil míč za brankovou čáru nikým neatakovaný HERVÉ KAGE.
    28. Hervé Kage (KNG) - 1:2
    28. Hervé KAGE - 1:2

30
    Sledujeme zápas, ve kterém začíná přibývat osobních soubojů, faulů. Zatím jsme kartu neviděli, ale fotbalisté obou týmů k jejich použití míří velmi výrazně.

32
    Vhazovat budou fotbalisté Konga na polovině hrací plochy. Ani jeden celek se momentálně nemůže probojovat před branku soupeře.

35
    Eric Bailly fauloval na polovině, a tak míč do hry uvede Issama Mpeko. Jeho dalekonosný pokus byl snadnou prací pro brankáře.

36
    Franck Kessié se nabízel spoluhráči, který od autové čáry vhazoval. Pas však byl nepřesný, a tak se nikdo z hráčů nedostal do střelecké pozice.

38
    Pobřeží slonoviny se pokouší o vyrovnání, ale nemůže se dostat přes velmi dobře hrající obranu Konga.

40
    Tým vedený jako hostující si znovu dokázal poradit s akcí soupeře. Jordan Ikoko se obětavě položil do střely soupeře.

41
    Serge Aurier rozehrával volný kop. Místo centru se rozhodl pro přímou střelu. Trefil střed branky, kde byl připravený gólman Sylvain Gbohouo.

42
    Dieumerci Mbokani se dostal do postavení mimo hru. Nechybělo mnoho a útočník mířil sám na branku.

43
    Serge Aurier vhazoval na útočné polovině, obránci soupeře k jeho kolegům přistoupili velmi rychle, a tak neměl mnoho možností přihrát.

45
    Do zajímavé pozice se dostal Max-Alain Gradel, s jeho pokusem si brankář Ley Matampi poradil.

45+1
    Zastavovat se bude jedna minuta.

45+1
    Neeskens Kebano byl nachytaný v postavení mimo hru. Zcela správně posouzená situace.

45+1

Tři branky jsme viděli v prvním poločase. Kebano poslal Kongo do vedení, ve 26 minutě vyrovnal hlavou Wilfried Bony. Zatím rozdílový gól zaznamenal opět hlavou Hervé Kage.
    Strava během poločasové přestávky je nesmírně důležitá.

46

46
    Střídání v týmu Pobřeží slonoviny: ze hřiště odchází Adama Traoré, přichází Simon Deli.

47
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž zápasu.

50
    Pobřeží slonoviny hraje nyní aktivně, má převahu, snaží se něco vymyslet. Obrana Toga ale hraje velmi zodpovědně.

52
    Max-Alain Gradel byl nachytaný pomezním sudím v postavení mimo hru.

53
    Wilfried Kanon zakončoval rychlou akci svého celku, jeho pokus končí vysoko nad brankou.

54
    Atmosféra na tribunách je velmi dobrá. Fanoušci používají vuvuzely a další nástroje vhodné pro fandění. Nemohu si pomoci, ale velmi mi to připomíná MS 2010 z Jihoafrické republiky.

56
    Firmin Ndombe Mubele mohl navýšit vedení svého celku, ale v dobré střelecké pozici poslal míč nad branku. Gólman Sylvain Gbohouo zasahovat nemusel.

57
    Serge Aurier nedosáhl na přihrávku od spoluhráče, nechybělo mnoho a Pobřeží Slonoviny by se dostalo do vyložené střelecké pozice.

60
    Kongo má k dispozici volný kop z dobré pozice, Neeskens Kebano posílal míč před branku, jeden z obránců odvrátil za cenu rohového kopu. Od rohového praporku se snesl centr před branku, ale nikdo míč nedokázal přesně zakončit.

62
    Necelá půlhodiny zbývá do konce zápasu, sledujeme nyní klidnou část. Hraje se na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene.

64
    Ley Matampi pohledem kontroloval míč, který letěl nad jeho branku.

65
    Žlutou kartu dostává Franck Kessié (Pobřeží slonoviny).

65
    Dlouhým výkopem uvede míč do hry Sylvain Gbohouo. Své spoluhráče na útočné polovině ale nenašel.

66
    Firmin Ndombe Mubele se dostal do dobré pozice pro zakončení, s jeho pokusem si poradil brankář Pobřeží Slonoviny.

67
    Stav zápasu je vyrovnaný. Z velké dálky napřáhl SEREY DIÉ. Jeho ránu tečoval obránce Marcel Tisserand, a tak šel brankář úplně na druhou stranu než míč. Pobřeží Slonoviny se dočkalo vyrovnání.
    67. Serey DIÉ - 2:2

70
    Dvacet minut zbývá do konce druhého poločasu, stav zápasu je nyní vyrovnaný. Merveille Bokadi se dostal do zakončení, ale minul branku.

72
    Střídání v týmu Demokratická republika Kongo: ze hřiště odchází Jacques Maghoma, přichází Rémi Mulumba.

72
    Střídání v týmu Demokratická republika Kongo: ze hřiště odchází Jordan Ikoko, přichází Youssuf Mulumbu.

74
    Neeskens Kebano byl znovu v postavení mimo hru. Kongo se snaží hrát na brejky, a tak nyní došlo na s tím spojené riziko ofsajdového postavení.

76
    Ley Matampi rozehrával na spoluhráče, Kongo se snaží hrát zodpovědně před vlastní brankou.

76
    Střídání v týmu Pobřeží slonoviny: ze hřiště odchází Max-Alain Gradel, přichází Salomon Kalou.

79
    Střídání v týmu Demokratická republika Kongo: ze hřiště odchází Hervé Kage, přichází Jonathan Bolingi.

80
    Dostáváme se do finální fáze druhého poločasu, deset minut zbývá do jeho konce.

81
    Youssuf Mulumbu, nový muž na hrací ploše, se pokoušel hned dvakrát najít spoluhráče, ale jeho pas byl nepřesný.

83
    Po dlouhé době registrujeme střelecký pokus. Salomon Kalou z přímého kopu nedokázal zamířit přesně.

84
    Nepřesných přihrávek začíná přibývat, Pobřeží Slonoviny je aktivnější, ale doplácí právě na mnoho nepřesností.

85
    Serey Dié se probojoval do zakončení, jeho pokus byl však zablokovaný.

87
    Možnost na vstřelení branky mělo Pobřeží Slonoviny, Serge Aurier si po rohovém kopu vyskočil na míč, branku ale minul.

88
    Tři minuty zbývají do konce řádné hrací doby, uvidíme, kolik minut sudí nastaví.

90
    Tým vedený jako domácí je posledních dvacet minut aktivnější, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Zatím ale marně.

90
    Franck Kessié rozehrál rohový kop, obrana Konga si dokázala poradit na výbornou.

90
    Další rohový kop. Tentokrát míč kryje brankář. Nikdo se k hlavičce nedostal.

90+1
    Natavovat se budou tři minuty.

90+2
    Salomon Kalou se při pokusu rozhodnout zápas z brejku dostal do postavení mimo hru. Míč do branky dostal, ale pro ofsajd gól neplatí.
    90+2. Salomon Kalou dopravil míč do branky, ale gól pro ofsajd neplatí.

90+3

Tento zápas končí remízou. V závěru zápasu měli více ze hry fotbalisté Pobřeží Slonoviny, ale k regulérně vstřelenému gólu se nedostali. (18:54:36)