Chomutov – Sparta Praha 7:2 (kon.) | Kladno – Hradec Králové 3:1 (kon.) | HC Plzeň – Liberec 3:0 (kon.)
K. Vary – Mladá Boleslav 1:2 (po pr.) | Slavia – Pardubice 3:4 (1:2 po s.n.) | Jihlava – Vítkovice 4:3 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Slavia Praha
3:4 (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
cz Piatok 20.01.2017, 18:00 • Zimní stadion Eden • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 35. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Na ledové ploše v Edenu se v pátečním podvečeru utkají dva celky ze spodních pater tabulky. Předposlední Slavia přivítá na domácí půdě třinácté Pardubice, ve Vršovicích se tak očekává tuhá bitva o každá bod.

Obě mužstva mají od začátku nového roku obdobnou bilanci, i když Dynamo může mít o trochu víc navrch. Pardubičtí odehráli v roce 2017 prozatím čtyři zápasy. Dvakrát museli kousat prohru, kterou jim uštědřily České Budějovice a Sparta. Poté naopak dvakrát zvítězily. Nejprve získali skalp Litvínova, a poté přetlačili Chomutov po samostatných nájezdech.

Slavia se utkala jen se třemi soupeři. Prohrála doma s Třincem výsledkem 3:6, vzápětí ale další celek z druhého konce republiky v podobě Vítkovic porazila 5:4. Poslední utkání se sešívaným nevydařilo a z Liberce se vrátili s prázdnou.

Jak dopadne páteční duel? Prodlouží Pardubice počínající šňůru triumfů, nebo ji slávisté zhatí už v zárodku a naopak nastartují svou? Duel začíná na Zimním stadionu Eden v 18:00. Výsledek bude znám zhruba o dvě hodiny později.

HC Slavia Praha: Šorf (Vacula) – Zderadička, Krásný, Novák, Valík, Chvála, Rittig – Netolický, Furch, Heldák – Matějka, Kohút, Šteiner – Kučera J., Mareček, Šergl.

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kulich) – Rudy, Faltys, Kučera L., Javůrek, Zukal, Žouželka – Roubal, Hoskovec, Martinec, Dušek, Voženílek, Rohlík, Kubišta, Kusý, Štefka, Zídek.

Rozhodčí: Horák – Štětina D., Štětina J..

Na led jako první vyjíždějí hráči Pardubic, o chvíli později je následují i jejich protivníci v sešívaných dresech.

00:01

00:05
    K puku se jako první dostávají slávisté, kteří se snaží útočit po levé straně.

00:34
    Pardubičtí je ve vlastní obranném pásmu obírají útok a vrhají síly dopředu. Samostatná akce Kusého však končí na holích slávistických obránců.

01:35
    Matějka se snažil probít podél levého mantinelu, hostující obrana však znovu dobře zapracovala.

01:51
    Domácí si zahrají první přesilovku. Dvě minuty odsední na trestné lavici pardubický Kučera.

02:22
    Sešívaní svírají Dynamo v jeho obranném pásmu, ke střele však jejich aktivita zatím nevede.

02:43
    Zderadička na modré zachytil pokus Pardubických o vyhození a slávisté zůstávají v útočné třetině.

03:30
    Hostům se po tentokrát daří vyhodit. Vzápětí se dostávají k puku domácí, které zastavuje ofsajd.

03:51

03:59
    První přesilovka zápasu, jejíž výhodu získali domácí, se sešívaným příliš nevydařila, Za celé dvě minuty sice měli tlak v ofenzivě, nedokázali ale takřka vystřelit.

04:52
    Dušek unikl po levé straně, objel branku, odkud chtěl zakončit nebo nahrát, jeho úmysly však zhatili pozorní slávisté.

05:22
    Zderadička ve středním pásmu vystihl přihrávku Pardubic, následně se ale puk dostává mimo hrací plochu a vhazovat se bude před Kloučkem.

05:48
    Furch vybojoval v ostrém souboji za brankou puk a přihrál Netolickému, který ještě posunul zpět na modrou. Krásného projektil šel ale mimo.

06:32
    Valíkův náznak střely byl zblokován a ani zdaleka Kloučka neohrozil.

06:48
    Valík nahrál z mezikruží před branku, kde hokejkou vypíchl puk do bezpečí gólman Dynama.

08:06
    Slavia právě vstřelila branku!
    Domácí hráči předvedli výborný forčeking. Následně dostal z levé strany do mezikruží přihrávku DAVID ŠTEINER, který nekompromisní střelou zápěstím propálil Kloučka. Asistence: David Matějka a Dávid Kohút.
    08:06 ŠTEINER - 1:0

08:21
    Na druhé straně kluziště musí následně zasahovat Šorf, rána jednoho z hostujících hráčů končí v pačce gólmana sešívaných.

08:51
    Přesilovku si zahrají také hosté. Menší trest za hákování odpyká Krásný.

09:25
    Přestože Slavia musela čelit přesilovce, ujel ve vlastním oslabení DÁVID KOHÚT a krásnou střelou pod víko vymetl pavučiny v Kloučkově svatyni. Bez asistence.
    09:25 KOHÚT - 2:0

10:26
    V podobné situaci se o chvíli později ocitá Furch, stíhán pardubickým obráncem však pálí mimo.

10:53
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je DENIS KUSÝ.
    - 2:1

11:10
    Matějkovu střelu z úhlu z prostředka pravého kruhu zblokoval hostující obránce.

11:46
    Heldák pálil prudce od modré čáry, Klouček ale zasáhl betonem.

12:16
    Dopředu se po delší době dostávají také hosté. Slávisté jim však odebírají puk a znovu se vrhají do ofenzivy.

13:00
    Po vhazování ve středním pásmu přebírají kotouč Pardubičtí a operuji v obranném pásmu Slavie. Všechny pokusy o ohrožení Šorfovy branky však likviduje obrana.

14:15
    Ostrou bitvu o puk u mantinelu v obranné třetině hostí vyhrávají Pardubice.

15:16
    Dynamo se snaží založit útok, jeho snahy však končí na holích slávistů už ve středním pásmu.

15:43
    Rychlou střelou z mezikruží ohrozil Šorfovu klec Kusý, slávistický brankář ale pomocí betonu kotouč vytěsnil.

16:34
    Domácí budou mít opět výhodu přesilové hry. Za hákování usedá na "lavici hanby" Kusý.

16:57
    Valíkova dělovka od modré skončila mimo tři tyče.

17:07
    Následná akce Slavie končí drobnou roztržkou před Kloučkovou brankou. Po jeho zákroku se bude vhazovat před pardubickým gólmanem.

17:24
    Heldák se proháčkoval přes několik hráčů soupeř a snažil se zakončit bekhendem, Klouček ke štěstí svých spoluhráčů zakročil.

18:03
    Po skrumáži před hostující klecí opět musí zasahovat brankář Dynama.

18:34

19:07
    Proti Rohlíkově střele z otočky z levého kruhu Šorf sklapl betony.

19:45
    Martincovu přihrávku zpoza branky nedokázal před Šorfem využít Voženílek. Šorf jeho šanci vykryl.

20:00

Začátek úvodního dějství probíhal ve vršovickém Edenu v poklidném tempu. Ani jeden z celků si totiž nebyl schopen vytvořit větší šanci. V polovině první dvacetiminutovky však skvěle zabojovala trojice Matějka-Kohút-Šteiner, která Slavii po pěkné akci zajistila jednobrankový náskok. O chvíli později navíc ve vlastním oslabení ujel Kohút. Hosté následně snížili zásluhou Denise Kusého a do druhé třetiny tak s výhodou jedné branky půjdou sešívaní.

Na ledě už je vše připraveno k zahájení druhé periody.

20:01

21:35
    Rychlou akci ze strany Pardubic pohotově zakončil DOMINIK DUŠEK. Asistence: Václav Zídek.
    21:35 DUŠEK - 2:2

22:30
    Po gólu Pardubic následují horké chvíle pro domácího gólmana, který se musí hodně ohánět, aby spršku střel Dynama pokryl.

23:36
    Po pěkné akci Nováka a Furcha se dostal v mezikruží ke střele prvně jmenovaný. Klouček se však natáhl do brankoviště a pokus sešívané patnáctky vytěsnil.

24:53
    Hra se momentálně přelévá ze strany na stranu bez větších šancí.

25:07
    Icing hostujícího celku posílá vhazování před Šorfa.

25:15
    Chvíli po buly musí znovu hasit nebezpečí před svou svatyní Šorf, puk ukrývá do lapačky.

25:24
    J. Kučera ztrácí při pokusu o přechod do útočné třetiny puk a ke slovu se opět dostávají hosté.

25:55
    Furchův prudký projektil z mezikruží Klouček vyrazil.

26:30
    Na druhé straně musí betonem zasahovat také Šorf.

26:45
    A slávistický gólman úřaduje i při samostatném úniku Javůrka. Jeho nepřesné zakončení však končí i s drobnou Šorfovou pomocí mimo.

28:07
    Pozorná slávistická obrana dobře zapracovala před Šorfem a všechny pokusy o ohrožení domácí svatyně zůstaly neúspěšné.

28:19
    Hosté si zahrají přesilovku. Na dvě minuty usedá na trestnou Šergl.

29:14
    Vzápětí se dopouštějí faulu i hosté.

29:52
    Dynamo svírá Slavii v jejím obranném pásmu, ke střele zatím jejich snaha nevede.

30:19

30:42
    Furchova rána od modré byla zblokovaná jedním z pardubických hráčů a branku Kloučka vůbec neohrozila,

31:06
    Tvrdý projektil Heldáka z levého kruhu končí Kloučkovým zákrokem.

31:14

31:36
    Chvíli poté, co Slavia nevyužila krátkou výhodu přesilovky dopravil puk za Kloučkova záda DAVID MATĚJKA. Asistence: Tomáš Rittig.
    31:36 MATĚJKA - 3:2

32:01
    Duškovu pobídku před branku nevystihl Hoskovec, který kotouč minul a z velké šance tak nebylo nic.

33:27
    Voženílkovu střelu z levého kruhu před Šorfem tečovalo hned několik holí. Puk ale nakonec skončil mimo tři tyče.

34:02
    Domácí se dopouštějí zakázaného uvolnění.

34:28
    Šteiner projel po pravé straně kluziště a tvrdě vypálil. Klouček jeho střelu vyrazil.

35:31
    Žouželka chtěl prověřit Šorfa pokusem od modré, jeho střela však šla mimo.

36:23
    Martincův pokus z mezikruží Šorf vyrazil pomocí betonu.

37:12
    Valík předvedl dobrý zákrok a vypíchl ve vlastní obranné třetině puk jednomu z pardubických hráčů, který se užuž dostával do šance,

38:16
    Zukalova dělovka z levého kruhu skončila opět na Šorfových betonech.

39:07
    Heldák dostal puk na modrou čáru, vyhodil dopředu směrem do útočného pásma Dynama a odjel rychle střídat.

40:00

Ve druhém dějství nabídl juniorský hokej ve Vršovicích dvě branky. Nejprve hosté dokázali vyrovnat na 2:2 zásluhou Duška, o deset minut později však přiklonil skóre na stranu sešívaných David Matějka. O gól spokojenější tak znovu odcházejí do šaten mladí slávisté.

Závěrečná perioda za pár okamžiků začne. Sešívaní v ní budou hájit jednobrankový náskok.

40:01

40:12
    První zákrok třetí třetiny si po závaru před svojí brankou připisuje Klouček.

40:47
    Hosté dostávají po faulu Heldáka výhodu přesilové hry.

41:15
    Kusý chtěl překvapit Šorfa střelou z mezikruží, ten ale včas zasáhl.

41:40
    Kusému v levém kruhu poodjel puk, kterého se ihned snažili zmocnit domácí, pardubický junior ještě stihl nepřesně přihrát na druhou stranu kluziště a akce Dynama pokračuje.

42:39
    Martinec zakončil sérii přihrávek napříč kruhy dělovkou z pravé strany, slávistický gólman použil levý beton.

42:47

43:34
    A v početní výhodě si zahraje také Slavia. Menší trest za podražení odpyká Zídek.

44:09
    Slávisté operují v útočném pásmu, puk se následně dostává k Valíkovi, který z oblasti mezi vrcholem levého kruhu a modrou čárou pálí. Klouček je však připraven a střelu kryje.

44:36
    Domácí nahazují za branku. Poté se puk dostává ke Šteinerovu. Jeho střelu se ještě snaží před brankou zpracovat a dopravit do klece Matějka, ale neúspěšně.

45:34

45:51
    Furch se probil přes obránce ke střele z levého kruhu, jako vítěz však ze vzájemného střetu opět vyšel Klouček.

46:14
    Dynamo se dopouští zakázaného uvolnění.

46:57
    Po buly před Šorfem svedly oba celky ostrý souboj o kotouč, následně vyhazují slávisté směrem k pardubické kleci,

47:40
    Nebezpečí před Šorfem hasil Novák, který volný puk v blízkosti domácího gólmana odpálil pryč dřív, než se k němu dostal něko ze soupeřů.

47:56
    Na druhé straně úřadovala po akci Slavie Kloučkova lapačka.

48:17
    Heldák si zpracoval puk v mezikruží a vyslal jednoduchou střelu na hostujíc svatyni, ta šla mimo.

48:50
    Před gólmanem Dynama se ocitl nebráněný Šteiner, kotouč ale nedokázal propasírovat za brankovou čáru. Klouček byl proti a předvedl dobrý zákrok.

49:14
    Středem hřiště to zkoušel Kusý, poté si najel doprava a poslal přihrávku mezi kruhy. Tam číhal Martinec. Jeho pokus však Šorf zneškodnil.

49:45
    Slavia bude hrát oslabení. Na trestnou usedá Kohút, který se provinil hákováním.

50:29
    Pardubická akce, na jejímž konci stál Kusý, ztroskotala na Šorfovi.

51:10
    Sešívaným se podařilo vyhodit.

51:45

52:22
    Kusý se po levé straně dostával do slibné šance, v důležitém momentu však uklouzl a o puk přišel.

52:52
    Chvála střílel od modré, jeho pokus však šel vysoko nad,

53:17
    Na ledě zůstává ležet po jednom ze soubojů pardubický Kubišta, Po chvíli se naštěstí zvedá a hra bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu.

53:43
    Zukalovu dělovku od modré Šorf vyráží, vyražený puk odklízejí slávističtí obránci do bezpečí.

54:01
    Hezká akce Slavie zakončená Matějkou končí dalším úspěšným zákrokem Kloučka.

54:31
    Slavia si opět zahraje přesilovku, na trestnou odjíždí

54:57
    Valíkův typický projektil od modré zblokoval jeden z hostujících hráčů.

55:26
    Dynamu se nejprve daří vyhodit jen na modrou, kde puk zachytává Heldák, poté ale hosté posílají puk přes všechny čáry a osvobozují se.

56:16
    Krásnou přihrávku zpoza branky zakončoval z mezikruží Heldák, Kloučkovi pomohl beton.

56:31

56:50
    Chvíli po ubránění vlastního oslabení hosté srovnávají stav na 3:3. Úspěšným střelcem je VÁCLAV ZÍDEK. Asistence: Vojtěch Faltys.
    56:50 ZÍDEK - 3:3

58:11
    Po šarvátce u mantinelu za Kloučkovou brankou odjíždějí na trestnou lavici hráči obou celků, kteří odpykají dvě minuty za hrubost.

58:56
    Zderadička s Valíkem upalovali dopředu, jejich snahy však v útočném pásmu zachytila hostující obrana a hra se přelévá na druhou stranu ledové plochy,

59:18
    Oba celky se marně snaží rozhodnout, ani jednomu se ale nedaří si vypracovat ani šanci, která by k vítězné brance mohla vést. V Edenu tak bude k vidění prodloužení.

60:00

60:01

60:07
    V prodloužení jako první vybojovali puk hosté, následně ale získávají kotouč domácí a Heldák zakončil přízemím bekhendem,

60:46
    Zídka obrali v mezikruží o puk slávističtí hráči a míří do útočného pásma.

61:13
    Krásný se probil po pravé straně do bezprostřední blízkosti Kloučka, puk za jeho záda nedostal.

61:28
    Šteinerovu střelu od modré před brankou zblokovali Matějka a jeden z hostů mimo tři tyče.

62:04
    Slávistický Šteiner se dopouští podražení a putuje na trestnou. Hosté následně žádají o oddechový čas.

62:17
    Zídkovu střelu z levého kruhu ukrývá Šorf do lapačky.

62:54
    Zídek to po kombinaci se spoluhráči opět zkoušel z levého kruhu, Šorf jeho střelu vytěsnil.

63:10
    Hra se přesouvá na chvíli do obranného pásma Pardubic.

63:39
    Domácí Novák své mužstvo osvobozuje vyhozením na druhou stranu kluziště.

64:04

64:39
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ke střele všakk jejich snaha nevede. Na druhé straně kryje poslední pokus z dálky Klouček.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V pětiminutovém prodloužení v Edenu branka nepadla, a tak bude o vítězi zápasu rozhodovat penaltový rozstřel.

Samostatné nájezdy začínají.

1. séria
    0:0
    Zídek neproměňuje.

1. séria
    1:0
    Kohút si pomalu najel do dobré pozice a následně propálil Kloučka.

2. séria
    1:1
    Kusý proměňuje.

2. séria
    1:1
    Matějka se pokoušel o blafák do bekhendu, ten mu ale nevyšel.

3. séria
    1:2
    Dušek proměňuje.

3. séria
    1:2
    Šteiner neproměňuje.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dynamo Pardubice.
    Vítězství vybojoval DOMINIK DUŠEK.
    DUŠEK - 3:4

Slávisté sice v zápase s Dynamem dvakrát vedli, v závěru základní hrací doby však Pardubice srovnaly skóre a duel dospěl do prodloužení. V něm domácí ubránili oslabení čtyř proti třem a protože se ani jednomu z celků nepovedlo přiklonit výsledek na svou stranu, musely o vítězi rozhodovat nájezdy. V nich byli úspěšnější hráči zpoza Kunětické hory. Rozhodující gól vsítil Dominik Dušek a Pardubice odjíždějí z Prahy s bodem navíc. To je ode mě pro dnešek vše. Hezky zbytek večera. (20:40:01)

Martina Kramerová

Góly a asistencie: 9. Šteiner (Kohút, Matějka), 10. Kohút, 32. Matějka – 11. Kusý, 22. Dušek (Zídek), 57. Zídek (Faltys), rozh. náj. Dušek