Bastia – Nice 1:1 (kon.)
SC Bastia
1:1 (1:1)
OGC Nice
cz Piatok 20.01.2017, 20:45 • Stade Armand-Césari, Furiani • Ligue 1 Uber Eats • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ligue 1 má na programu 21. kolo a my budeme sledovat jeho úvodní duel, ve kterém vyzve Bastia celek Nice. Mírným favoritem je hostující mužstvo.

SC Bastia se zatím v této sezoně trápí. Domácí celek má na svém kontě zatím jen 20 bodů a nachází se až na sedmnáctém místě. Z posledních dvou kol Bastia nevybojovala ani bod, když nestačila na Marseille a následně ani na celek Nancy. Dnes tedy musí zabrat.

OGC Nice si v této sezoně vede skvěle. Hosté mají na svém kontě 45 bodů a jsou na skvělém druhém místě. Nice má stejně bodů, jako první Monako a na třetí PSG má k dobru tři body. Z posledních pěti zápasů hosté ani jednou neprohráli, ale hned třikrát remizovali, takže dnes by potřeboval naplno bodovat.

Poslední vzájemné zápasy

Nice – Bastia 1:1
    Nice – Bastia 0:2
    Bastia – Nice 1:3
    Bastia – Nice 2:1
    Nice – Bastia 0:1

SC Bastia: Leca – Cioni, Rose, Djiku, Bengtsson – Keita, Cahuzac, Mostefa, Oniangué, Danic – Diallo.
    Náhradníci: Vincensini – F. Camara, Triki, Ngando, Nangis, G. Acheampong, Raspentino.

OGC Nice: Benítez – Souquet, Dante, M. Sarr – Burner, Koziello, Cyprien, Walter, Dalbert – Balotelli, Pléa.
    Náhradníci: Pouplin – Mahou, Marcel, Balmy, Lusamba, Donis, Bosetti.

Rozhodčí: Turpin – Gringore, Danos.

Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel mezi Bastií a Nice začne za malý okamžik.

Vše je připraveno, jdeme na to.

1

1
    Úvodní výkop obstarali fotbalisté domácího celku, kteří hrají v modrých dresech. Nice hraje v tmavých dresech.

2
    Domácí začali hodně zostra a hned mohli jít do vedení, jenže Gaël Danic nejdříve z malého vápna trefil Beníteze a při dorážce poslal míč vysoko nad branku!
    2. Danic v obrovské šanci selhal

4
    Poprvé se dopředu vydali i hosté a nakonec z toho byl faul na Balotelliho, kterému se to nelíbilo a domácímu borci pořádně vyčinil. Rozhodčí rychle italského útočníka uklidňoval.

5
    Nyní Rose doslova sestřelil Waltera a může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu, protože tohle byl opravdu tvrdý zákrok za hranou pravidel.

7
    Domácí nic nevymysleli, protože jejich akce skončila velmi nepřesnou přihrávkou a na tahu je tedy druhý celek tabulky, který zažívá skvělou sezonu.

9
    Zatím je to plné nepřesností a po úvodní šanci se hraje hlavně uprostřed hrací plochy. Nutno dodat, že hráči se nešetří a k vidění už bylo mnoho faulů.

11
    Nyní jsou na tahu hosté, kteří se usadili na polovině Bastie a snaží se něco vymyslet, ale zatím kombinují daleko od branky, kterou střeží Jean-Louis Leca.

13
    Oba celky se snaží, ale ve finální fázi je to zatím velké trápení a myslím si, že dnes to žádná ofenzivní show rozhodně nebude.
    V sestavě Nice nechybí rebel Mario Balotelli.

15
    Hosté nyní chybovali při rozehráce, kdy doslova Burner daroval míč soupeři, ale domácí nic nevymysleli a po nepřesné přihrávce jsou na tahu opět fotbalisté Nice.

16
    Držení míče: 35% – 65%.

17
    Ke střele z hranice velkého vápna se dostal Vincent Koziello, ale jeho rána byla hodně nepřesná a rozehrávat tak bude Jean-Louis Leca.

19
    Bastia právě vstřelila branku!
    A domácí jdou trochu překvapivě do vedení 1:0! Po rychlé akci se nakonec ve vápně dostal k míči PRINCE ONIANGUÉ, který nezaváhal a přesnou trefou překonal Beníteze!
    19. Prince ONIANGUÉ - 1:0

20
    Rohový kop pro hostující celek.

21
    Z úvodního rohu ale nic nebylo a stav se tedy nemění. Bastia vede nad Nice překvapivě 1:0.

23
    Hosté přidali a je to znát. Nyní je celek Nice lepší, ale směrem dopředu zatím dnes nepředvedl vůbec nic a je jasné, že lehké to mít hosté rozhodně nebudou.

25
    Hostům se stále příliš nedaří a nyní se hádal Dante s Balotellim, takže atmosféra v týmu Nice není ideální.

27
    Alassane Pléa upadl před vápnem Bastie, ale rozhodčí zůstal zcela klidný a faul neodpískal. Hosté se samozřejmě hodně zlobí, ale hraje se dál.

28
    Na druhé straně měl práci Benítez, ale s centrem z pravého křídla si dokázal poradit.

30
    Domácí drží míč na své polovině a nikam nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné. Hrát musí hlavně hosté, kteří se ale zatím trápí.

31
    Hosté získali míč a aktivní Alassane Pléa vybojoval rohový kop.

32
    Míč poslal do vápna Wylan Cyprien, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení neprodral.

33
    Po zblokované střele budou hosté zahrávat svůj třetí rohový kop. Dočkáme se vyrovnávací branky?

34
    Nice právě vstřelilo branku!
    Dočkáme, protože po centru se na přední tyči k míči dostal ARNAUD SOUQUET a pohotovou hlavičkou poslal míč za Lecu! Začínáme tedy od začátku, protože hosté vyrovnali na 1:1!
    34. Arnaud SOUQUET - 1:1

36
    Na druhé straně po centru hlavičkoval Sadio Diallo, ale branku trefit nedokázal a tentokrát se stav utkání nemění.

38
    Po vstřelené brance jsou hosté o poznání aktivnější a nyní jsou lepším celkem, tak uvidíme, zda se jim ještě podaří něco kloudného vymyslet.

40
    Ale ani tentokrát z toho nic nebylo. Do konce prvního poločasu zbývá pět minut a vypadá to, že na další branku si budeme muset počkat do druhého dějství.

42
    Domácí nyní skvěle kombinovali na pravé straně, ale hosté to zvládli a nakonec se ubránili.

43
    Následně po zblokované střele sebral míč Benítez a s rozehrávkou vůbec nepospíchá. Už se zřejmě nic nestane, tedy alespoň v prvním poločase.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Rozhodčí přidal jednu minutku.

45+1
    Tak ještě se Sadio Diallo dostal do vápna, ale z úhlu nezamířil přesně a branku trefit nedokázal.

45+2

První poločas je za námi. Sledujeme vyrovnaný duel, který toho zatím příliš nenabídl, ale dvou branek jsme se přesto dočkali. Domácí se dostali do vedení, ale druhý celek tabulky dokázal vyrovnat a v poločase tak hraje Bastia s Nice nerozhodně 1:1. Ve druhém dějství je tedy stále o co hrát a myslím si, že se máme na co těšit.

Druhý poločas začne přibližně v 21:50.

Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.

Vše je připraveno, jdeme na druhé dějství.

46

47
    Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku utkání.

49
    Mario Balotelli měl na noze vedoucí branku! Italský rebel si zpracoval míč na prsa a šlapákem ho poslal na branku, ale s tímto poměrně slabým pokusem si Leca dokázal poradit!
    49. Balotelli vedoucí branku nevstřelil

51
    Hosté jsou ve druhém poločase jasně lepší a stále se tlačí dopředu, ale domácí zatím odolávají a drží nerozhodný stav.

53
    Po delší době se dopředu vydali i domácí, ale kombinační akci ukončil nepřesný centr a u míče už jsou zase hráči Nice.

56
    Žlutou kartu dostává Yannick Cahuzac (SC Bastia).

58
    Mario Balotelli to vyzkoušel z dálky, ale zakončení se mu nepovedlo a od své branky tak bude rozehrávat Jean-Louis Leca.

60
    Je před námi posledních třicet minut a vzhledem k tomu, že je to stále 1:1, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

62
    Oba celky se snaží něco kloudného vymyslet, ale v posledních minutách je k vidění jen mnoho nepřesností a míč létá ze strany na stranu.

64
    Tak to je velká komplikace, protože Cahuzac po faulu vyfasoval žlutou kartu, už druhou a následuje tedy karta červená a Bastia bude dohrávat v deseti.
    64. Červená karta po 2. žluté

66
    Hosté se samozřejmě hned tlačí dopředu a snaží se něco vymyslet.

68
    Nakonec poslal míč do vápna Wylan Cyprien, ale tam si pro něj došel pozorný Jean-Louis Leca, který tak hodně pomohl hlavně svým zadákům.

70
    Rohový kop pro Nice.

71
    Jeden z hráčů se dostal do zakončení, ale hlavička to byla velmi slabá a míč nakonec odkopl na malém vápně stojící Alexander Djiku.

73
    Wylan Cyprien to vyzkoušel ze standardní situace, ale pravou šibenici nakonec minul zhruba o metr. Rozehrávat tak bude Jean-Louis Leca.

75
    Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Sadio Diallo, přichází Florian Raspentino.

77
    Po vyloučení je obraz hry stále stejný. Hraje se pouze na polovině Bastie, ale žádné šance jsme se zatím nedočkali.

79
    Dalbert na levé straně obešel protihráče, ale přihrávku do vápna nezvládl a ani z této akce tedy celek Nice nic nevytěžil.

81
    Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Gaël Danic, přichází Lenny Nangis.

83
    Mario Balotelli se dostal do slibné šance, ale nakonec bylo vše zbytečné, protože byl v ofsajdu. Je před námi posledních zhruba deset minutek.

85
    Po další akci to vzal na sebe Arnaud Souquet, ale jeho rána z dobrých dvaceti metrů postrádala přesnost a míč skončil nad brankou Leca.

87
    Dopředu se nyní vydali i domácí, ale jejich snažení skončilo útočným faulem. Na tahu jsou tedy hosté.

89
    Domácí zatím zvládají konec utkání na jedničku a vypadá to, že dnes vybojují, a to doslova, cennou remízu.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Rozhodčí přidal dvě minuty.

90+1
    Žlutou kartu dostává Mehdi Mostefa (SC Bastia).

90+2
    Mario Balotelli to ještě vyzkoušel z přímého kopu, ale poslal míč jen do míst, kde byl připravený Leca.

90+3

Je dobojováno. Do vedení se dostal domácí, ale hosté ještě v prvním poločase vyrovnali. Ve druhém poločase to bylo vyrovnané, ale vše zkomplikoval Yannick Cahuzac, který se v 64. minutě nechal vyloučit a Bastia dohrávala v deseti. I přesto ale domácí ubránili cennou remízu a s druhým celkem tabulky nakonec remizovali 1:1.

Držení míče: 28 % : 72 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 7:8. Rohy: 0:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:8.

To je z mé strany vše, hezký večer. (22:38:30)