NY Rangers – Dallas 6:7 (kon.) | Columbus – Carolina 4:1 (kon.) | Toronto – Buffalo 4:3 (kon.)
St. Louis – Ottawa 4:6 (kon.) | Minnesota – NJ Devils 3:4 (kon.) | Calgary – Florida 5:2 (kon.)
Colorado – Chicago 4:6 (kon.) | Vancouver – Nashville 1:0 (kon.) | Anaheim – Tampa Bay 2:1 (po pr.)
Anaheim Ducks
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Tampa Bay Lightning
cz Streda 18.01.2017, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

V tomto dramatickém zápase vyhrávají domácí hokejisté v prodloužení. První branku zápasu vstřelil Valtteri Filppula, bleskově vyrovnal Ryan Getzlaf. V nastaveném čase, v přesilové hře, se prosadil Rickard Rakell, jehož gól rozhodl o výhře Ducks. (06:51:10)

Anaheim právě vstřelil branku!
    Na nájezdy nedojde, je rozhodnuto. Ducks vyhrávají tento duel v prodloužení. Ryan Kesler vyhrál buly v útočném pásmu a RICKARD RAKELL překonal brankáře Tampy. Asistence: Ryan Kesler.

60:50
    Oddechový čas pro domácí.

60:50
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Tyler Johnson – 2 min., hákování).

60:25
    Domácí se dostali do střelecké pozice, brankář Ben Bishop si poradil s pokusem Ryana Getzlafa.

60:01

Ve třetí třetině jsme branku neviděli, a tak uvidíme prodloužení.

60:00

59:50
    Už se nic nestane.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:20
    Jonathan Drouin si vybruslil do dobré pozice, s jeho ránou měl domácí brankář problémy, nakonec ale puk udržel před brankovou čárou.

57:36
    Alex Killorn se dostal do zakončení, jeho pokus od modré čáry postrádal důraz.

57:12
    Ben Bishop kryje střelecký pokus domácího hráče, následovat bude komerční přestávka.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:23
    Střelecky je aktivnější Tampa, ale ani jeden celek se nemůže dostat do vyložené střelecké pozice.

55:13
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou domácích.

54:44
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, stav zápasu je stále vyrovnaný.

54:20

53:23
    Ducks se nastěhovali do útočného pásma, snaží se skórovat. Hosté se zatím velmi dobře brání.

52:42
    Přesilovou hru mají k dispozici domácí hokejisté, kteří tak mohou vstřelit rozdílovou branku.

52:20
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ben Bishop – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

51:47
    Anaheim Ducks se probojoval do útočného pásma. Ryan Getzlaf to zkoušel od modré, jeho rána jen o malý kousek minula branku.

50:45
    Tyler Johnson vystřelil z mezikruží, jeho pokus byl zablokovaný.

50:01
    Domácí hokejisté jsou nyní aktivnější, snaží se něco vymyslet.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:40
    V poklidném tempu se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny.

48:07

47:54
    Kevin Bieksa byl v útočném pásmu příliš brzy, píská se postavení mimo hru.

47:10
    Ryan Kesler se dostal před branku, gólman Ben Bishop kryje jeho pokus.

46:50
    Anaheim se probojoval do útočného pásma, souboj o puk probíhá u mantinelu.

46:15
    Hostující celek posílá puk přes všechny čáry, zatím se v pohodě brání.

46:07
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Luke Witkowski – 2 min., vysoká hůl).

45:50
    Tampa Bay Lightning je nyní aktivnějším týmem, ale nemůže se probojovat do vyložené střelecké pozice.

45:27
    Nikita Nestěrov se dostal ke střele od modré čáry, jeho pokus postrádal přesnost.

45:00
    Pět minut hry ve třetí třetině je pryč, hraje se zejména ve středním pásmu.

44:09
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí, osobních soubojů naopak přibývá.

43:18
    Jason Garrison má kotouč za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů.

42:10
    Ducks se probojovali do útočného pásma, kde kombinují. Tampa se musí bránit tlaku soupeře.

41:39
    Ondřej Palát nedosáhl na přihrávku od spoluhráče, Blesky se do zakončení nedostaly.

40:52
    Vyrovnaný zápas pokračuje třetí třetinou.

40:30
    Domácí hokejisté se dostali do útočného pásma. Corey Perry vystřelil, s jeho pokusem si hostující brankář poradit dokázal.

40:01

Hosté se ve druhé třetině dostali do vedení, prosadil se Valtteri Filppula. Velmi rychle dokázal Ryan Getzlaf vyrovnat, a tak tento stav platí po čtyřiceti minutách.

40:00

39:30
    Blesky pokračují v aktivní hře, domácí se musí bránit.

39:11
    Domácí vyhodili jen na icing, Tampa hraje výborně, snaží se získat vedení.

38:40
    Anton Strålman to udělal výborně, pokusil se obkroužit branku a zasunout kotouč za tyčku, ale nepodařilo se mu to.

38:20
    Nikita Kučerov se probojoval do útočného pásma, zakončit však nedokázal.

38:11

37:07
    Tampa vyhazuje přes všechny čáry. John Gibson rychle od své branky rozehrál, hosté tak nemohli vystřídat.

37:00
    Domácí se nemohou stabilně usadit před brankou soupeře.

36:17
    Ryan Getzlaf se dostal do dobré střelecké pozice, jeho ránu vyrazil brankář Ben Bishop nad branku do ochranné sítě.

36:11
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

36:04
    Mnoho šancí k vidění nyní není, sledujeme klidnější část zápasu.

35:24
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, hra je nyní přerušena. Následovat bude komerční přestávka.

34:15
    John Gibson má na svém kontě další zákrok, dokázal si poradit se střelou Jonathana Drouina.

33:51
    Alex Killorn to zkoušel tvrdou střelou, brankář John Gibson je pozorný a nenechal se překonat.

33:37
    Domácí hokejisté se nyní musí bránit tlaku soupeře při přesilové hře.

32:38
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Corey Perry – 2 min., držení protihráče).

31:38
    Luke Witkowski má kotouč za svou brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně se Tampa dostala do postavení mimo hru.

31:19
    Nikita Kučerov hledal před brankou spoluhráče, ale přihrávka se nepovedla podle představ.

30:50
    Domácí hokejisté se snaží hrát nátlakově, hostující obrana si zatím s tímto stylem hry dokáže poradit.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu, skóre je stále vyrovnané.

29:34
    Nikita Kučerov to vzal na sebe, Jonathan Drouin tečoval jeho ránu před brankou, John Gibson vyrazil kotouč mimo branku. Výborné čtení hry od domácího gólmana.

29:03
    Hostující celek se nyní dostal do útočného pásma, k zakončení se ale neprobojoval.

28:26
    Nick Ritchie vedl útočnou akci svého celku, do zakončení se ale přes dobrou hru obránců Tampy neprobojoval.

-84:25
    Ondřej Palát se dostal do zakončení, s jeho pokusem si ale gólman Ducks dokázal poradit.

26:45
    6:14, hosté jsou střelecky aktivnější, ale nemohou se dostat do výraznější šance. Domácí obrana nyní hraje zodpovědně.

26:21
    Následovat bude komerční přestávka, sledujeme rychlý hokej, který momentálně mnoho šancí nenabízí.
    24:57 Ryan GETZLAF - 1:1

24:57
    Domácí vyrovnávají. Jeden z hráčů Ducks trefil hostujícího brankáře do masky. Ben Bishop ztratil koncentraci a myslel si, že puk je mimo obranné pásmo. Nebyl, a tak mohl RYAN GETZLAF celkem pohodlně zakončovat. Gólman byl mimo své postavení. Bez asistence.
    24:36 Valtteri FILPPULA - 0:1

24:36
    Tampa právě vstřelila branku!
    Hosté se dostávají do vedení. Valtteri Filppula vystřelil. Jeho pokus zablokoval obránce, puk se dostal do míst, kde byl VALTTERI FILPPULA. Hráč Tampy neměl se zakončením problém. Blesky se dostávají do vedení. Asistence: Nikita Nestěrov a Anton Strålman.

24:24
    Domácí znovu špatně rozehráli, a tak se po zakázaném uvolnění bude vhazovat před brankou Gibsona.

24:00
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí. Ani jeden celek se nemůže probojovat do útočného pásma.

23:00
    Kevin Bieksa tečoval střelu hostujícího hráče mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před brankou Ducks.

22:25
    Ondřej Kaše se dostal do útočného pásma, hledal spoluhráče před brankou, ale nakonec raději nahodil na branku. Ben Bishop rozehrál, a tak pomohl spoluhráčům.

22:05
    Ducks byli pod tlakem, a tak vyhodili puk přes všechny čáry. Píská se zakázané uvolnění.

21:31
    Gabriel Dumont se dostal do střelecké pozice, domácí John Gibson musel být pozorný.

20:01

V první třetině byli lepším týmem hosté, ale nedokázali proměnit ani jednu ze sedmi střel. Domácí vystřelili na bránu dvakrát. Gólmani zatím drží čisté konto. Více ze hry má ale Tampa.

20:00

19:48

19:07
    Ryan Kesler tečoval spoluhráčovu střelu od modré, hostující Ben Bishop je pozorný.

19:01

18:46
    Cam Fowler má puk za svou brankou, početní výhoda domácích končí.

18:33
    Přesilová hra domácích se blíží ke svému konci.

18:15
    Tampa vyhazuje přes všechny čáry, hosté tak mohou vystřídat.

17:48
    Jakob Silfverberg odvedl pořádný kus práce, o zadní mantinel nahrával před branku, Josh Manson nedokázal trefit odkrytou část brány.

17:01
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Condra – 2 min., hrubost).

15:50
    2:7, střelecky jsou aktivnější hráči Tampy. Ke gólu se ale nepropracovali. Výraznější šanci si nevytvořili ani domácí.

15:25
    Hraje se zejména ve středním pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek nechce chybovat.

14:15
    Tampa Bay Lightning je aktivnějším týmem, do výraznější šance se ale probojovat zatím nemůže.

13:59
    John Gibson kryje další střelecký pokus hostů. Michaël Bournival to byl, kdo zakončoval z velkého úhlu.

13:50

13:33
    John Gibson byl mimo své postavení, hosté toho ale využít nedokázali.

12:57
    Ondřej Palát vedl akci svého celku. Domácí brankář John Gibson musel zasahovat. Buly před jeho brankou.

12:40
    Jakob Silfverberg dostal puk z obranného pásma. Na založení útočné akce neměl dostatek sil.

12:00
    Další přesilovka pro hosty. V té předchozí nedokázali vystřelit na branku.

11:50
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Corey Perry – 2 min., nedovolené bránění).

11:30
    Sami Vatanen nahazoval puk ze středního pásma do útočného. Následně šel on i jeho spoluhráči střídat.

11:19

10:42
    Jonathan Drouin hledal přihrávkou lépe postaveného spoluhráče, ale domácí obrana si s jeho pasem dokázala poradit.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, pokračuje přesilovky Tampy.

09:43
    Ryan Kesler se při vlastním oslabení dostal do útočného pásma. Při pokusu o kličku do lepší střelecké pozice za sebou nechal puk. Domácí střádají.

09:27
    Nikita Kučerov vystřelil z první, branku trefit nedokázal.

09:19
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Cam Fowler – 2 min., hákování).

09:10
    Domácí hráč vystihl rozehrávku brankáře Tampy, ale puk nedokázal poslat do odkryté části branky.

08:53
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, sledujeme rychlý hokej, který se musí divákům líbit.

08:20
    Valtteri Filppula se nedokázal prosadit v útočném pásmu. Následně se k první střele dostali domácí. Ondřej Kaše to nemyslel špatně, ale brankáře Tampy nepřekonal.

07:50
    Andrej Šustr to zkoušel od modré čáry, ale jeho nahození na branku postrádalo přesnost i větší důraz.

07:13
    Jakob Silfverberg zavezl puk do útočného pásma, přihrávka na volného spoluhráče se nepodařila.

06:32
    Josh Manson vybojoval puk u mantinelu, Kevin Bieksa vystřelil od modré a jeho pokus tečoval obránce Tampy mimo branku.

06:09
    Ben Bishop musel pro puk daleko od své branky a tak tak stihl odehrát před dotírajícím soupeřem.

05:50
    Jason Garrison čeká na vhodný moment pro rozjetí útočné akce.

05:15
    Anaheim stále ještě nevystřelil na branku, domácí se nemohou dostat do útočného pásma.

04:36
    Více ze hry mají hokejisté Tampy, kteří jsou aktivnější a nedávají domácím prostor pro kombinační hru. Ducks se nemohou dostat do tempa.

04:16
    Sledujeme klidnější pasáž západu, ani jeden celek se nikam nežene.

03:25
    Cam Fowler se dostal do zakončení rychlé akce domácích, jeho pokus končí výrazně mimo branku. Gólman Tampy zasahovat nemusel.

02:43
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v domácím obranném pásmu. Tyler Johnson vyhrál buly.

02:10
    Sami Vatanen prodloužil puk do útočného pásma, kde mohou jeho kolegové bojovat s hostující obranou. Nakonec kotouč získala Tampa, a tak se směr hry otáčí.

01:30
    Hned tři střely na branku vyslala Tampa, domácí na první střelecký pokus čekají.

01:27
    Nikita Kučerov se dostal do výborné střelecké pozice, John Gibson se dokázal rychle přesunout proti střelci, a tak mohl jeho zakončení zneškodnit.

00:57
    Valtteri Filppula spěchal za kotoučem do útočného pásma. Brian Boyle se dostal ke střele. Domácí brankář byl pozorný. Vhazovat se bude před brankou Ducks.

00:17
    Nikita Nestěrov má kotouč za svou brankou a čeká na vhodný moment pro přihrávku. Následně se jeho spoluhráč, Tyler Johnson, dostal do postavení mimo hru.

00:01

Zápas za malý moment začne.

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Fowler, Vatanen, H. Lindholm, Manson, Bieksa, Theodore – Rakell, Getzlaf, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – N. Ritchie, Vermette, O. Kaše – Cramarossa, L. Shaw, Boll.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Bishop) – Nestěrov, Strålman, Garrison, Šustr, Coburn, Witkowski – Palát, Naměstnikov, Kučerov – Killorn, T. Johnson, Condra – Boyle, Filppula, Drouin – Bournival, Paquette, Dumont..

Nejproduktivnějším hráčem domácích je Ryan Kesler se 37 body (18+19). Na druhé straně má nejvíce kanadských bodů Nikita Kučerov – 41 (17+24).

V tabulce Západní konference jsou domácí třetí (21-3-9-13; 57 bodů). Hosté jsou v tabulce Východní konference dvanáctí (18-3-4-20; 46 bodů).

Anaheim Ducks z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Dallasem Stars 2:0, Coloradem Avalanche 4:1 a Arizonou Coyotes 3:0. Tým nestačil na Minnesotu Wild 1:2 a v prodloužení na St. Louis Blues 1:2.

Tampa Bay Lightning z posledních zápasu vyhrála dvakrát. Poradila si s Buffalem Sabres 4:2 a 2:1 porazila Los Angeles Kings. Nestačila na Philadelphii Flyers 2:4, Pittsburgh Penguins 2:6 a Columbus Blue Jackets 1:3.

Co nejpříjemnější sportovní zážitek přeji všem fanynkám a fanouškům. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a Tampa Bay Lightning.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 25. Getzlaf, 61. Rakell (Kesler) – 25. Filppula (Nestěrov, Strålman)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Nestěrov, Strålman, Garrison, Šustr, Coburn, Witkowski – Palát, Naměstnikov, Kučerov – Killorn, T. Johnson, Condra – Boyle, Filppula, Drouin – Bournival, Paquette, Dumont.

Rozhodca: Pell, Pochmara – Murphy, Knorr

Diváci: 17 763