NY Rangers – Dallas 6:7 (kon.) | Columbus – Carolina 4:1 (kon.) | Toronto – Buffalo 4:3 (kon.)
St. Louis – Ottawa 4:6 (kon.) | Minnesota – NJ Devils 3:4 (kon.) | Calgary – Florida 5:2 (kon.)
Colorado – Chicago 4:6 (kon.) | Vancouver – Nashville 1:0 (kon.) | Anaheim – Tampa Bay 2:1 (po pr.)
Minnesota Wild
3:4 (1:0, 1:1, 1:3)
New Jersey Devils
cz Streda 18.01.2017, 02:10 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL
    Beau Bennett vystřelil vítězství v samém závěru.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji úspěšný den a u dalších on-line přenosů na počtenou. (04:44:45)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Pavel Zacha (NJD) 1+0, 3 střely, čas na ledě 14:16

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Kyle Palmieri (NJD) 1+1
    2. Jared Spurgeon (MNS) 1+1
    3. Jason Zucker (MNS) 1+0

Právě skončilo utkání mezi Minnesotou Wild a New Jersey Devils. Byť domácí vedli po brankách Jareda Spurgeona a Jasona Zuckera 2:0 a po většinu utkání tahali za delší konec, tak bylo všechno jinak. Ve 34. minutě snižoval přesilovkovým gólem Pavel Zacha a vykřesal tak pro Devils naději v podobě kontaktní branky. Ve 46. minutě přidal druhý zásah Devils Adam Henrique a bylo vyrovnáno. Ovšem netrvalo dlouho a Minnesota si vzala náskok zpět. V čase 49:08 mířil přesně Erik Haula a domácí byli opět o krok napřed. Poslední slovo však měli hosté. Za ty nejprve snižoval půl minuty po Haulově trefě Kyle Palmieri a když to vypadalo, že utkání doputuje do prodloužení, tak se v 58. minutě zaskvěl krásnou ranou do horního růžku Beau Bennet a přiblížil svůj tým výhře. Minnesotě poté nepomohla ani hra bez brankáře a New Jersey si tak připisuje velmi cenný skalp po výhře 4:3.

59:55
    Puk je ve středním pásmu a je tedy rozhodnuto!

59:26
    Dubnyk prchá na střídačku a Wild to zkouší v šesti mužích v poli.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí části.
    57:43 Beau BENNETT - 3:4

57:43
    Devils právě vstřelili branku!
    Tak to je pořádný šok pro domácí! Coleman z rohu kluziště našel v mezikruží BEAU BENNETTA, jenž zamířil a poté krásnou střelou nad lapačku Dubnyka vymetl pavučiny v honím rohu brány. Devils jsou tedy velmi blízko k vítězství. Asistence: Blake Coleman, Miles Wood.

56:36
    Lovejoy chytrým obloučkem dostal puk do středního pásma na Halla, který jej dále vyvezl až do třetiny útočné.

55:50
    K Suterovi se puk odrazil od mantinelu a domácí zadák vyslal jedovatou střelu na Schneidera. Ten měl však dobrý výhled, a tak s ní neměl příliš starostí.

55:11
    Devan Dubnyk raději přikryl střelu Kyley Palmieriho. Vhazování po levici domácího brankáře.

54:30
    Ďáblové měli nyní menší problémy v obranné třetině, ale nakonec se jim podařilo puk posunout aspoň do neutrální zóny.

54:07
    Puk se nyní při přechodu modré čáry zamotal Parisemu pod brusle a je z toho postavení mimo hru.

53:37
    Zakázané uvolnění New Jersey vrací hru zpět do jejich obranného pásma.

52:48
    Suter také zkoušel své štěstí. Hostující brankář byl však na svém místě a pokus domácího obránce do sítě nepustil.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:14
    Parise vybojoval v rohu puk pro Erica Staala, který se nikterak nerozpakoval a z první vyslal tvrdou ránu na Schneidera. Ten však jeho pokus ztlumil ve svých chráničích a vhazovat se tedy bude v obranném pásmu Devils. To vše až po reklamní pauze.

51:40
    Minnesota jen prodloužila kotouč do útočné třetiny a její hráči odjíždějí střídat.

50:31
    Zucker tak dlouho míchal s pukem před svým soupeřem až o něj přišel a do útoku se mohou hnát hosté.
    49:30 Kyle PALMIERI - 3:3

49:30
    New Jersey však bleskově kontruje a vyrovnává na 3:3! KYLE PALMIERI se dostal na pravé straně v blízkosti brány k puku a napálil jej do sítě. Kotouč se rychle odrazil zpět do hry, a tak si sudí nebyli chvíli jistí, zda se o branku skutečně jednalo. Po krátké poradě ovšem gól uznávají. Asistence: Michael Cammalleri, Damon Severson.
    49:08 Erik HAULA - 3:2

49:08
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Wild si berou ztracené vedení zpět! Střelu Jareda Spurgeona tečoval Charlie Coyle a Schneider vyrazil pouze před sebe. V klubku těl se nejlépe zorientoval ERIK HAULA, jenž nasměroval kotouč za brankovou čáru. Asistence: Charlie Coyle, Jared Spurgeon.

48:28
    Josefson se sice protlačil do zakončení, ale Dubnyk byl doslova nalepený na své levé tyči a puk za svá záda nepustil.

46:59
    Spurgeon pálil z dobré pozice v mezikruží, avšak Schneider se znovu blýskl pěkným zákrokem a jeho střelu vyrazil.

45:23
    Minnesota ztrácí dvougólové vedení a máme vyrovnáno! Parádní akci předvedl ADAM HENRIQUE, jenž přebral ve střední pásmu přihrávku od Taylora Halla a z prostoru levého kruhu zamířil nechytatelně nad vyrážečku Devana Dubnyka. Asistence: Taylor Hall, PA Parenteau.

44:34
    A druhé straně se zaskvěl i Dubnyk! V posledních minutách hrají hlavní roli brankáři obou celků.

43:45
    Po tlaku Devils uháněli do přečíslení hráči Wild. Schneider však proti střele jednoho z domácích dobře zakročil a nepustil tak soupeře do dvoubrankového vedení.

42:43
    Dubnyk vyráží střelu z pravé strany a u puku zůstávají i nadále hosté.

41:46
    Ale ani ti se nedokázali prosadit. Nepovedlo se to Zachovi a ani dalšímu z jeho spoluhráčů.

41:05
    Dumobovo nahození od pravého mantinelu si cestu za záda Schneidera nenašlo. Dopředu nyní spěchají hosté.

40:07

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:58 .

I druhý perioda je minulostí. Domácí pokračovali v aktivitě, která byl zúročena v polovině zápasu. To se totiž prosadil pěknou bekhendovou střelou Jason Zucker. Ve 34. minutě však bylo sníženo. Pavel Zacha obdržel krásný pas od Palmieriho a mířil přesně do odkryté brány. V závěru mohl ještě při vlastním oslabení srovnat Henrique, ale Dubnyk nakonec puk zastavil na brankové čáře. Minnesota tedy vede po 40 minutách 2:1.

40:00

39:55
    Schneider nepustil za svá záda střelu Pominvilla a prostřední třetina je u konce.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé části.

38:58
    Dumbovu ránu zastavila hostující obrana a Devils po chvilce vyhazují.

38:21
    A hosté mohli srovnat při vlastním oslabení! Henrique se hnal do přečíslení se svým spoluhráčem a rozhodl se sám zakončit. Ani po několika pokusech se mu nepodařilo procpat puk za brankovou čáru, i když si však myslel, že se mu to podařilo a začal se radovat z branky. Sudí se šel poradit s videem, které ukázalo, že domácí brankář přitiskl puk k tyčce a ten nepřešel celým objemem brankovou čáru.

38:07
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Ben Lovejoy – 2 min., nedovolené bránění).

37:46
    Ofsajd se vkradl i do řad Minnesoty. Další buly ve středním pásmu.

36:54
    Scandella jen posunul puk do útočného pásma a spolu se svými spoluhráči odjíždí střídat.

36:10
    Hostům se nyní nepovedl přechod přes modrou čáru a je pískáno postavení mimo hru.

35:23
    A další zásah si připisuje po ráně Stewarta. Následuje komerční pauza.

34:59
    S odpovědí mohli bleskově přispěchat domácí! Eric Staal ve spolupráci s Pominvillem pořádně zaměstnali Schneidera, avšak ten jejich akci odolal.
    33:19 Pavel ZACHA - 2:1

33:19
    I Ďáblové využívají svou přesilovku a je to opět jen o gól! Výborně to na pravé straně uděla Kyle Palmieri, který naznačil střelu, ale poté postlal puk na stranu levou na PAVLA ZACHU, jenž pohodlně trefuje poloodkrytou bránu Minnesoty. Asistence: Kyle Palmieri, Karl Stollery.

32:39
    Wild se ihned v úvodu oslabení podařilo vyhodit a hosté musí pro puk až do svého obranného pásma.

32:33
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (2 min.).

32:19
    Střela od modré čáry minula bránu domácích a následný odraz od zadního mantinelu si pohlídal Devan Dubnyk.

31:14
    Po Dybnykově zákroku proti ráně Merrila bude následovat komerční pauza a poté vhazování po pravici domácího brankáře.

30:30
    Eric Staal s svým dalším pokusem neuspěl. Cory Schneider si nyní připisuje další zákrok do statistik zápasu.
    29:24 Jason ZUCKER - 2:0

29:24
    Wild v polovině utkání přidávají druhý zásah a odskakují tak svému soupeři! JASON ZUCKER obdržel ve středním pásmu ideální přihrávku do jízdy a z pravé strany postupoval na Schneidera. Toho překonal přesnou bekhendovou střelou, která zamířila nad betonem hostujícího brankáře k vzdálenější tyči branky Ďáblů. Asistence: Mikael Granlund, Mikko Koivu.

28:30
    Do ofsajdu vjel Wood, což znamená jediné, a sice vhazování ve středním pásmu.

27:50

27:25
    Devils dokázali vyhodit a jejich oslabení pomalu končí.

26:59
    Nyní měli hosté velké štěstí! Rána domácího kapitána byla sražena a už se snášela za Schneidera. V cestě do brány zabránila puku branková konstrukce.

26:15
    Coylova zadovka nemířila na nikoho a puk tak vycestoval až do středního pásma, odkud musí domácí založit další útok.

25:50
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Karl Stollery – 2 min., nedovolené bránění).

24:55
    Coyle už už zakončoval bekhendem, ale na poslední chvíli mu soupeř zablokoval hůl, čímž mu zamezil ve střele.

23:44
    Staal se se svými spoluhráči z formace do zakončení nedostal. Dobře totiž zapracovala hostující obrana.

23:01
    Devan Dubnyk se nenechal zaskočit obkroužením branky a výtečně si pohlídal prostor u své levé tyče.

22:36
    V postavení mimo hru se ocitli domácí. Vhazování je tedy nařízeno v neutrální zóně.

21:34
    Brodin nyní skvěle zablokoval střelu Cammalleriho a vydatně tak pomohl Devanu Dubnykovi.

20:25
    A mohlo to být 2:0! To by však musel po skvělé přihrávce svého spoluhráče trefit poloodkrytou bránu New Jersey Jason Zucker.

20:06
    Nahození na svou osobu raději Schneider ukryl pod svou lapačku. Wild se tedy velmi rychle zmocnili pásma.

20:01

Další třetina začne přibližně v 03:03.

Úvodní dějství je minulostí. V něm byla jednoznačně lepším týmem domácí Minnesota, která si dokázala vypracovat několik gólových šancí. Ty však neproměnila, a proto si její fanoušci museli počkat na gól až do konce 18. minuty. To se v přesilové hře prosadil Jared Suprgeon, jenž si stáhl odražený kotouč ze vzduchu a poté perfektně bassebalově trefil poloodkrytou bránu Schneidera. Wild si tedy po zásluze odnáší do kabin vedení 1:0.

20:00

19:30
    Postavení mimo hru na straně Minnesoty. Buly je nařízeno ve středním pásmu.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.
    17:58 Jared SPURGEON - 1:0

17:58
    A domácí využívají přesilovou hru a ujímají se vedení! Mikko Koivu střílel od modré čáry a jeho ránu tečoval Niederreiter. Na tuto změnu směru Schneider ještě reagoval a vyrazil puk k JAREDU SPURGEONOVI. Ten poté předvedl nádhernou věc. Ze vzduchu si stáhl kotouč rukavicí o něco níž a poté bassebalovým úderem zametl puk do sítě Devils. Asistence: Nino Niederreiter, Mikko Koivu.

17:28
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Devante Smith-Pelly – 2 min., hrubost).

17:27
    A 0:0 to je i po střele Spurgeona. Proti ní jen hostující brankář ladně máchl lapačkou, čímž přerušuje hru.

16:58
    Opět se Schneider musel mít na pozoru! Tentokrát si poradil se Stewartovou nebezpečnou střelou a drží stále nerozhodný stav.

16:22
    Domácí pouze odevzdávají puk do útočného pásma a posílají na led čerstvé síly.

15:21
    Eric Staal sice pálil tvrdě, ale Schneider nemusel zasahovat, protože puk se zastavil v klubku těl před hostující bránou.

14:35
    Granlund se k vysokému obloučku přes bránícího soupeře nedostal, ale po chvíli se Minnesota k puku přeci jen dostává.

14:27
    Zakázané uvolnění i na druhé straně a Dubnyk se bude muset mít na pozoru.

13:34
    Lovejoy a jeho dobrá střela! Dubnyk byl však připraven a poradil si i s následnou dorážkou.

13:21
    Ofsajd hostům nedovoluje pokračovat v útočení. Domácí mají prozatím jednoznačně navrch.

12:53
    Zakázané uvolnění Devils vrací hru zpět před jejich brankáře.

11:54
    A zpět na druhou stranu. V prostoru levého kruhu se ocitl v dobré šanci Jonas Brodin, ale Schneider vyráží jeho střelu levým ramenem.

11:38
    Coyle ztratil kotouč a do přečíslení se hnali hosté. Z jejich příležitosti však vinou nepřesné přihrávky nic nebylo.

10:30
    Další vyložená možnost Wild! Zucker se řítil z pravé strany na Schneidera, ovšem ten jeho střelu dokázal vyrazit mimo tři tyče.

10:05
    Josefson nyní prověřil pozornost Devana Dubnyka, který byl však připraven. Následuje další reklamní přestávka a po ní vhazování v obranném pásmu Minnesoty.

09:40
    Signalizovaný ofsajd hostů. New Jersey tak musí vyklidit útočné pásmo, čehož využívá ke střídání.

08:52
    Nyní sudí odpustili hostům nedovolený zákrok a ti se díky tomu dostali z pod tlaku soupeře.

08:18
    Ovšem nyní podobná Staalova střela už nadělala menší obtíže. Schneider ránu letící na zadní tyč ukryl do své lapačky.

07:43
    Pariseho pokus od modré čáry z otočky nenadělal Schneiderovi žádné starosti. Vhazování po levici hostující brankáře.

06:40
    Na druhé straně si další zákrok připisuje hostující brankář a po komerční pauze se bude vhazovat v obranné třetině Ďáblů.

06:10
    Coleman byl velmi těsně bráněn v rohu kluziště a domácí hráči ho o puk dokázali připravit.

05:28
    Neskutečné šance nyní neproměnili domácí! V hlavní roli byl Nino Niederreiter, který měl před sebou dvakrát poloodkrytou bránu Devils. Poprvé jeho střelu zastavila tyč a poté domácí forvard trefil prostor, kde byl připravený Schneider.

04:12
    Slibná akce Minnesoty. Rychlý brejk Pariseho, Staala a Coyla zakončoval třetí jmenovaný. Jeho střela však byla zablokována Schneider nemusel zasahovat.

03:33
    Hall skvěle zavezl kotouč do útočného pásma a následně zakončoval Lovejoy mimo brány Dubnyka.

02:57
    Skvělý obranný zákrok Brodina. Poté se sice hosté dostali do zakončení, ale teč jednoho z jejich hráčů šla mimo bránu.

02:27
    Kotouč už byl ve střední pásmu a bude z toho postavení mimo hru domácího celku.

01:35
    Ani další přechod Minnesoty přes střední pásmo nebyl úspěšný. Vše pro Wild zhatila špatná příhra směřující na brusle.

00:37
    Schneider si připisuje první zákrok zápasu proti střele Sutera z velmi ostrého úhlu.

00:11
    Domácí sice vyhráli úvodní buly, ale po chvíli jim nevyšel pokus o dlouho přihrávku a píská se icing.

00:01

Jako každé utkání NHL začne i duel mezi Minnesotou a New Jersey o pár minut později.

Posledních pět vzájemných utkání

23.10.2016 New Jersey – Minnesota 2:1 pp.
    28.3.2016 New Jersey – Minneosta 7:4
    11.1.2016 Minnesota – New Jersey 1:2
    11.3.2015 Minnesota – New Jersey 6:2
    12.11.2014 New Jersey – Minnesota 3:1

Češi a Slováci a soupiskách

Na soupisce nefiguruje žádný český ani slovenský hokejista.

Pavel Zacha

New Jersey

Na druhé straně Ďáblové mají zcela opačné starosti. V pětačtyřiceti duelech získali 45 bodů a ze 13. místa Východní konference budou útočit na příčky zajišťující play off.
    Pět posledních zápasů přineslo New Jersey jen dvě výhry, celkově si však připsali 6 bodů.
    Jestli je Minnesota nejlépe bránícím týmem soutěže, tak Devils je na tom o poznání hůře. Se 129 obdrženými brankami patří k nejhorším týmům ve Východní konferenci.
    Ani na hřištích soupeřů se jim příliš nedaří. Dvaadvacet bodů totiž získali v 26 zápasech a tato bilance z nich dělá až devátý nejlepší celek jejich konference.

Posledních pět utkání

16.1.2017 Vancouver – New Jersey 1:2 pp.

Kyle Palmieri 25 (9+16)

Wild hrají letos ve velice dobré formě a po dvaačtyřiceti utkáních mají na svém kontě 61 bodů a s dvoubodovým náskokem před Chicagem, jenž má ovšem o čtyři odehrané duely více, vévodí tabulce Západní konference.
    Svou fazónu potvrzovali i v posledních pěti střetnutích, ze kterých si za čtyři výhry a jednu prohru v prodloužení odnesli celkově devět bodů.
    Další vynikající vizitkou Minnesoty je defenzíva. V dosavadním průběhu inkasovali jen 92 branek a jsou nejlepším týmem celé NHL.
    Na vlastním ledě odehráli doposud jen 18 klání a celkově z nich utržili 28 bodů. Tento bodový zisk stačí na 8. místo v tabulce Západní konference.

16.1.2017 Chicago – Minnesota2:3
    15.1.2017 Dallas – Minnesota 4:5
    13.1.2017 Minnesota – Montreal 7:1
    9.1.2017 Anaheim – Minnesota 1:2
    7.1.2017 Los Angeles – Minnesota 4:3 pp.

Eric Staal 39 (15+24)
    Mikael Granlund 35 (10+25)
    Charlie Coyle 34 (13+21)

Vítáme Vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, ve kterém se proti sobě postaví Minnesota Wild a New Jersey Devils. Utkání začíná v 02:00 a u jeho sledování Vám přeji příjemnou počtenou.

Radomír Fukala

Góly a asistencie: 18. Spurgeon (Niederreiter, M. Koivu), 30. Zucker (Mikael Granlund, M. Koivu), 50. Haula (Coyle, Spurgeon) – 34. Zacha (Palmieri, Stollery), 46. Henrique (Hall, Parenteau), 50. Palmieri (Cammalleri, Severson), 58. B. Bennett (Coleman, Wood)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Folin, Scandella – Coyle, E. Staal, Parise – Mikael Granlund, M. Koivu, Zucker – Pominville, Haula, Niederreiter – Schroeder, Graovac, Stewart.
    New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Lovejoy, Merrill, Severson, Quincey, Santini, Stollery – Parenteau, Henrique, Hall – Palmieri, Zajac, Cammalleri – B. Bennett, Josefson, Zacha – Smith-Pelly, Coleman, Wood.

Rozhodca: Walsh, Pollock -Pancich, Alphonso