Nórsko – Brazília 39:26 (kon.) | Slovinsko – Tunisko 28:28 (kon.) | Nemecko – Saudská Arábia 38:24 (kon.)
Katar – Argentína 21:17 (kon.) | Poľsko – Japonsko 26:25 (kon.) | Rusko – Francúzsko 24:35 (kon.)
Angola – Island 19:33 (kon.)
Katar
21:17 (9:2)
Argentína
cz Utorok 17.01.2017, 17:45 • AccorHotels Arena, Paříž • Majstrovstvá sveta mužov • Skupina D

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (19:16:14)

Katar – Argentina 21:17 (9:2)
    Nejvíce branek: Mallash 5/1, Al-Karbi 4/1, Roiné 3 – Fernández 7/1, Carou 3, Simonet 2. Rozhodčí: Bojan Lah, David Sok (Slovinsko). Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/1. Vyloučení: 3:2.

Je dobojováno! Oba týmy si kromě stran po přestávce vyměnily i formu. Ukolébaní Katařané vytvářeli jednu chybu za druhou a umožnili Argentině dotáhnout se až na rozdíl tří branek. Oddechový čas ze závěru zápasu ale Kataru pomohl a v posledních minutách se už žádné drama nekonalo. Katar si tak připisuje do tabulky další dva body a prakticky tím stvrzuje svůj postup ze základní skupiny.

Konec zápasu. (21:17)
    60
    V poslední možné vteřině uzavírá gólový účet tohoto zápasu Gonzalo Carou. (21:17)
    60
    Jihoameričané po vstřelené brance rezignovali na obranu a usnadnili Roinému cestu za dalším gólem. (21:16)
    60
    Federico Fernández ještě jednou snižuje ze sedmimetrového hodu. Šarić sice nezasáhl, ale už to bere z úsměvem. (20:16)

60
    Vyloučení v týmu Katar (Abdulrazzaq Murad). (20:15)
    59
    Oddechový čas Kataru evidentně prospěl. Francouzský rodák Bertrand Roiné přesným zakončením zakulatil gólový účet na straně vedoucího celku. (20:15)
    58
    Argentinci se stále nechtějí vzdát. Carou se pěkně vymanil od Mabrouka a snížil na rozdíl čtyř branek. (19:15)
    58
    Gól vstřelil tým Katar (Abdulrazzaq Murad). (19:14)

58
    Federico Fernández chtěl potvrdil svůj výborný výkon ze druhého poločasu, jenže z levého křídla tentokrát nepropálil Šariće, jenž měl u pravé tyče poměrně snadný úkol. (18:14)
    57
    Až teď přichází zklidnění ze strany Kataru. K levé tyči z šesti metrů přesně zacílil Youssef Ali. (18:14)
    56
    To jsou věci, Katar je naprosto rozložený v útoku i v obraně! Al-Karbi vyrobil další technickou chybu, načež se Vainstein rychle vydal vstříc Šarićovi a tomu nedal možnost kloudně zasáhnout. (17:14)
    56
    Argentina pomalu, ale jistě dramatizuje závěr druhého poločasu! Al-Karbi lacino ztratil balón a Diego Esteban Simonet toho velmi rychle využil vstřelenou brankou. (17:13)
    55
    Gól vstřelil tým Argentina (Federico Fernández). (17:12)

55
    Počet nastřelených tyček nám také narůstá poměrně rychlým tempem. Na červenobílé konstrukci tentokrát ztroskotal Mallash. (17:11)

54
    Trenéři Kataru nechtějí nic ponechat náhodě a raději si berou oddechový čas. (17:11)
    54
    A další trefa Argentiny, která se ve druhé půli sympaticky pere se svou velkou ztrátou. Obrana Kataru znovu pozapomněla na aktivního Fernándeze a ten už to měl proti Šarićovi jednoduché. (17:11)
    53
    Katařané na pravé straně útočné poloviny zbytečně překombinovali svou akci a darovali balón soupeřům. Federico Fernández si naběhl pro dlouhou přihrávku a v samostatném úniku vyzrál na Šariće. (17:10)
    52
    Sebastián Simonet přihrávkou o zem oslovil Moscariella, který se odrazil z šestimetrové hranice a poslal míč mimo dosah Šariće. (17:9)

51
    Devátý zákrok pro Matíase Schulze, který udělal tradiční brankářskou hvězdu a zpacifikoval pokus Al-Karbiho. (17:8)

50
    Na palubovce se trochu přitvrdilo. Na vlastní kůži to pocítili i Lucas Moscariello a Pablo Simonet, kteří doslova narazili na pevnou obranu Kataru. (17:8)
    49
    To ale platilo jen pár vteřin. Kamalaldin Mallash z rychlé akce rovněž překonal Schulze a upravil stav na 17:8. (17:8)
    49
    Pablo Simonet napravil své předchozí zaváhání a dalekonosnou střelou do prázdné branky snížil na rozdíl osmi gólů. (16:8)

48
    Bertrand Roiné inkasoval úder loktem do žeber a po odpískání faulu si jde raději sednout na střídačku. (16:7)

47
    Ani další pokus ze sedmi metrů nekončí gólem. Pablo Simonet míč mezi tři tyče nevtěsnal. (16:7)

47
    Vyloučení v týmu Katar (Abdulrazzaq Murad). (16:7)

47
    Další možnost na snížení Argentinci odmítli. Sebastián Simonet sedmičku neproměnil. (16:7)
    46
    Do střeleckých statistik se dnes poprvé zapisuje i Roiné, který se prosadil z devítimetrové vzdálenosti. (16:7)
    45
    Sebastián Simonet koriguje ztrátu Argentiny. Na nějakou dramatickou koncovku zápasu to ale asi stačit nebude. (15:7)

45
    Abdulla Al-Karbi okolo sebe neměl prakticky žádného soupeře, z hranice brankoviště přesto rozezvučel pouze tyč. (15:6)

44
    Diego Esteban Simonet převzal přihrávku od svého bratra Sebastiána, jenže Šarić jeho razantní střelu před brankovou čarou zastavil. (15:6)

43
    Katařané v útočné fázi trochu polevili. Za devítibrankového náskoku se ale není příliš co divit. (15:6)
    42
    Sebastián Simonet si několika rychlými kroky našel cestičku mezi obránci a ve velké rychlosti zasunul balón do brány. (15:6)
    41
    Capote získal míč a rozjel rychlý kontr, proti kterému se Argentinci ani nevraceli a jen z dálky sledovali povedené zakončení Al-Karbiho. (15:5)

40
    Pěknou rychlou akci zakončil z pravé části hřiště rozběhnutý Pizzaro. Šarić proti němu ale dobře vystoupil a míč vyrazil. (14:5)

40
    Poté, co Schulz zneškodnil zakončení Alsaltialkrada, si argentinský kouč vyžádal time-out. (14:5)
    39
    Přes bratry Simonety se míč dostal do rukou Caroua, který z hranice brankoviště uklidil hrací předmět do katarské svatyně. (14:5)
    38
    Mallash ze sedmimetrového hodu nezaváhal. Naznačil střelu k tyči a míč poslal doprostřed brány nad hlavu Schulze. (14:4)

37
    Na druhé straně se neujala Capoteho střela z dálky, jež mířila výrazně mimo tři tyče. (13:4)

36
    Pizarro vybojoval pro Argentinu sedmičku, kterou ale neproměnil Federico Fernández. (13:4)
    36
    S góly se nám konečně roztrhl pytel. Střelou z devíti metrů se prosazuje Alsaltialkrad. (13:4)
    35
    Gól vstřelil tým Argentina (Federico Fernández). (12:4)
    35
    Capoteho razantní zakončení bylo v letu tečované a Schulz na směru letu míče už neměl jak zareagovat. (12:3)
    34
    Federico Fernández potrestal prorážení Alsaltialkrada a z protiútoku tentokrát nedal Šarićovi žádnou šanci. (11:3)
    33
    Mallash udělal kličky dvěma obráncům a z osy hřiště propálil Schulze. Argentinci si koledují o pořádný debakl. (11:2)

32
    Vieyra se svým dalekonosným pokusem neuspěl, Šarić parádní roznožkou balón vyrazl. (10:2)
    32
    Abdulla Al-Karbi otevírá gólový účet i ve druhé půli. Katařané jeho zásluhou vedou 10:2. (10:2)

31
    Argentina v signalizované pasivitě ztratila balón a na vstřelení třetí branky v zápase si tak zatím musí nechat zajít chuť. (9:2)

31
    Druhou půli začínají v útoku Argentinci. V brankovištích pochopitelně zůstávají Danijel Šarić i Matías Schulz. (9:2)

31
    Začal druhý poločas. (9:2)

Úvodní půle zápasu mezi Katarem a Argentinou gólové hody rozhodně nenabídla. Šarić se Schulzem v úvodu zápasu trápili střelce soupeřů a drželi velmi nízké skóre. Katar po prvním gólu z druhé minuty čekal na další zásah sedm minut, vzápětí přidal další dva a zajistil si slušný náskok, který postupně navyšoval až do poločasové přestávky.

30
    První poločas skončil. (9:2)

30
    Žlutá karta pro tým Katar (Youssef Ali). (9:2)

29
    Nakonec z toho byla technická chyba Hassabally. Argentinci tedy mohou v závěru poločasu zmenšit své manko. (9:2)

29
    Katařané se nechali už několikrát faulovat a snad minutu nyní krouží okolo brankoviště Matíase Schulze. (9:2)

28
    Argentinci mají dnes i pořádnou porci smůly, Diego Esteban Simonet snad popáté napálil tyč katarské branky. (9:2)
    27
    Katar ale bleskurychle odpovídá a znovu odskakuje na rozdíl sedmi branek. Prosadil se Kamalaldin Mallash. (9:2)
    27
    Federico Fernández trochu zmírnil střelecké trápení Argentiny, která ve 27. minutě dává teprve svůj druhý gól. (8:2)
    26
    Mallash parádní přihrávkou na levé křídlo oslovil Ahmada Madadiho, jenž vypálil k bližší tyči a zvýšil náskok Kataru na 8:1! (8:1)

25
    Vyloučení v týmu Argentina (Julián Souto Cueto). (7:1)
    25
    Mallash se obtočil kolem jednoho protihráče, poté vrazil do dalších dvou, nicméně i v pádu dokázal dostat míč za záda Matíase Schulze. (7:1)

25
    Katar po Aliho vyražené střele rychle získal míč zpět a po faulu na Capoteho pokračuje v útoku. (6:1)

24
    Argentincům prostě není přáno! Hráči v bílomodrých dresech přenesli hru na pravou stranu, ovšem Pizarro skákajícího Šariće nepřekonal. (6:1)
    23
    Youssef Ali využil špatné souhry na straně soupeře a poté, co si všiml prázdné branky, nekompromisně zakončil z vlastní poloviny. (6:1)

22
    Bertrand Roiné přešlápl do brankoviště. Sudí to dobře viděli a přiřkli balón Argentincům. (5:1)

21
    Vyloučení v týmu Argentina (Federico Fernández). (5:1)

21
    Roiného pokus obránci Argentiny zablokovali do autu. Akce Kataru tak bude pokračovat. (5:1)

20
    Al-Karbi uprchl všem obráncům a už běžel pouze na Schulze, kterému znovu pomohla tyč! (5:1)
    19
    Gól vstřelil tým Katar (Youssef Ali). (5:1)

18
    Gonzalo Carou už běžel sám na katarskou branku, v postupu ho ale zastavil sudí, jenž odpískat předchozí faul. (4:1)

18
    Pizarrova technická chyba daruje míč Kataru, který se v oslabení nikam nežene. (4:1)

17
    Schulz po svém zákroku rychle rozehrál na Caroua, který z vlastní poloviny mířil do prázdné branky, jenomže míč skončil na horní tyči! (4:1)

17
    Juan Pablo Fernández z pravé spojky napálil jen Šariće, který zastavil balón bradou. (4:1)

16
    Bassel Al-Rayes fauloval protihráče do horní poloviny těla a jak první hráč si vykoledoval dvouminutové vyloučení. (4:1)

16
    Žlutá karta pro tým Katar (Hassan Mabrouk). (4:1)

15
    Úspěšnost zákroků si na druhé straně vylepšil také Schulz, který znemožnil skórovat důraznému Mallashovi. (4:1)

14
    Alsaltialkrad v kleče přišel o balón a poslal do protiútoku Portelu, kterého však Šarić bravurně vychytal! (4:1)
    13
    Až v čase 12:50 se Argentinci dočkali prvního gólu! Střelou z devíti metrů se o něj postaral Diego Esteban Simonet. (4:1)

12
    Skóre se tentokrát nemění. Capote zamířil vysoko nad branku! (4:0)

12
    Mallash se sice dostal před Pizarra, ovšem posléze byl faulován Vieyrou a je z toho sedmička! (4:0)

12
    Diego Esteban Simonet zakončil jen doprostřed branky, kde byl připravený Šarić. (4:0)

11
    Argentinská lavička reaguje oddechovým časem. (4:0)
    11
    A další úder Kataru! Po zbytečné ztrátě Vieyry si v úniku věděl rady Mustafa Alsaltialkrad. (4:0)
    10
    Abdulrazzaq Murad vyskočil z levého křídla a navýšil vedení Kataru na 3:0! (3:0)

10
    Naopak Argentinci se nadále trápí, Sebastián Simonet špatně přihrál a Katar může znovu zahrozit. (2:0)
    9
    V deváté minutě jsme se dočkali prvního gólu ze hry! Schulze v brance Argentiny překonal až Abdulla Al-Karbi. (2:0)

9
    Federico Fernández mířil z levého křídla mezi tři tyče, Danijel Šarić v tomto případě zasahovat nemusel. (1:0)

8
    Žlutá karta pro tým Katar (Bassel Al-Rayes). (1:0)

8
    Oba gólmani se zatím navzájem překonávají! Matías Schulz nejprve vyrazil zakončení Capoteho a poté zlikvidoval i střelu Al-Rayese! (1:0)

7
    Gólový půst trvá. Naopak na tyčky vedou Argentinci už 2:1, tentokrát si na ni vylámal zuby unikající Pizarro. (1:0)

6
    I na konci šesté minuty platí těsný náskok Kataru. Sebastián Simonet na Šariće ani tentokrát nevyzrál. (1:0)

6
    Po faulu Pizarra házel Katar další sedmičku. Tu ale Al-Karbi tentokrát neproměnil. (1:0)

5
    Mustafa Alsaltialkrad se ještě jednou opřel do míče a tentokrát trefil tyč! (1:0)

4
    Murad sebral balón Carouovi, nicméně Katar z následného protiútoku neskóroval. Střílející Alsaltialkrad totiž Schulze nepropálil. (1:0)

3
    Žlutá karta pro tým Argentina (Adrián Portela). (1:0)

3
    Za Argentinu chtěli odpovědět Pizzaro se Sebastiánem Simonetem. Střela prvního z nich však byla obráncem zablokovaná a Simonet pro změnu trefil dobře postaveného Šariće. (1:0)
    2
    Postavil se k němu Al-Karbi a nekompromisní střelou k levé tyči otevřel skóre zápasu. (1:0)

1
    Katar hned při svém prvním útoku získal sedmimetrový hod. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Katar: Al-Abdulla, Šarić – Abdelhak, Al-Karbi, Al-Rayes, Al-Safadi, Alsaltialkrad, Ali, Capote, Hassaballa, Mabrouk, Madadi, Mallash, Murad, Roiné, Zouaoui.

Argentina: García, Schulz – Carou, Souto Cueto, Querín, Fernández, Pablo Fernández, Moscariello, Pizarro, A. Portela, P. S. Portela, Vieyra, Vainstein, S. Simonet, P. Simonet, D. E. Simonet.

Rozhodčí: Bojan Lah, David Sok (Slovinsko).

Vzájemné zápasy

06.01.2017 Argentina – Katar 25:30
    16.08.2016 Katar - Argentina 22:18
    05.04.2016 Katar - Argentina 33:19
    21.01.2013 Argentina - Katar 30:26.

Argentina

Jihoamemeričané už jsou tradičním účastníkem Mistrovství světa, na kterém se letos objevují už po jedenácté v řadě. Ani ve Francii to ale nevypadá, že by se Argenticům povedlo zaznamenat nějaký větší úspěch. V prvním utkání na turnaji totiž nestačili 22:33 na Dány a před dvěma dny padli i se Švédskem, a to opět značným rozdílem 17:35. V tabulce skupiny D tak jsou Los Gladiadores na poslední šesté příčce a pokud chtějí postoupit do další fáze, tak dnes musí bezpodmínečně zvítězit.

Katar

Kontroverzní finalista posledního světového šampionátu musel před francouzským turnajem výrazně obměnit kádr, neboť přišel o několik naturalizovaných hráčů. Možná i proto ve svém úvodním zápase na právě běžícím Mistrovství světa prohrál, když v poměru 20:22 nestačil na Egypt. V neděli si však Katařané výrazně zlepšili náladu v duelu se svým sousedem z Bahrajnu, jenž díky výborné první půli přejeli hned o deset branek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.